1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Nimitz-osztály

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. danya

danya New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Késést szenved a USS Abraham Lincoln (CVN-72) felújítása és fűtőanyag-cseréje
    Köszönjük a hírt!

Néhány elgépelést szeretnék jelezni:

1.
    "A probléma viszont túlmutat az CVN-72-n: a késéssel a haditengerészet több évre előre meghatározott, több hajót érintő munkaterve is borul, ami ráadásul a fajlagos költséges növekedését okozza." itt költséges helyett költségek

2.
    "CVN-72 körülbelül 18 hónapot töltene a Newport News Shipbuildingnél, a többi munkát máshol végeznél el rajta." végeznél helyett végeznék

Üdv,
    D.

3. Kuruc71

Kuruc71 New Member

4. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

5. gigabiga

gigabiga Active Member

6. nani1980

nani1980 Member

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Komment ehhez a hírhez: Késést szenved a USS Abraham Lincoln (CVN-72) felújítása és fűtőanyag-cseréjeA jelenlegi 11 darabos allomany valszeg 9 re fog csokkeni de allitolag a 7 sem kizart.

Azért a 7 elég durva megvágás lenne. A 9 sokkal reálisabb szám. A 7 megtartott hordozóval képtelenség fenntartani az állandó jelenlétet a 4 legfontosabb helyen és kiképzést is végrehajtani + a hajók egy része mindig dokkban áll.

8. chimera

chimera New Member

Molni ne felejtsük el a tengerészgyalogság hordozóit amiből emlékeim szerint van 6 v. 8 darab! Azok is nagyon potens cuccok plussz a tisztán helikopterhordózókat amiből nem is tudom hány van de utánanézek egyszer.Úgyhogy 7-el sem lennének komolyan meglőve.....

9. joker

joker Well-Known Member

A U.S.S. George Washington "üzemanyaggal" feltöltésének megkezdése 2016-ban esedékes, 1 mld dollárt emésztene fel és évekbe telne mire befejezik. Közbe a 11 hordozó egyikét szivesen kinyírnák a tervezett költségcsökkentések miatt.
    Mégis mi tart évekig a reaktorai újratöltésében?
    http://news.yahoo.com/obamas-military-budget-mistake-200000454.html

10. molnibalage

Nem csak a reaktoron dolgoznak olyankor, a hajókat peirodikusan kivonják nagyon mértékű felúításra és koreszerűítésre. Ekkora cserélik a fűtőelemeket is, de nem csak ezt csinálják.

11. joker

joker Well-Known Member

Gondoltam, hogy a többi javítást is ilyenkor csinálják meg, a cikk is említi, de úgy jött le a leírásból, mintha a fűtőelem-csere lenne a fő oka a több éves kivonásnak.

12. molnibalage

http://www.dumpert.nl/mediabase/6612189/dd1661f8/dumpert_film_je_werkplek.html

13. arbalest

arbalest Well-Known Member

Mi a képen a különleges? :)

14. olllllo

olllllo New Member

Középtájt az egyik csóka kék kabátban van ?

15. arbalest

16. dudi

dudi Well-Known Member

Rafale is van a kötelékben szóval valamelyik keresztüzemeltetési gyakorlaton készült.

17. emel

emel Well-Known Member

1., Mi ebben a furcsa, az ott én vagyok és mindig szerettem a tengerkék dzsekimet:)
    2., A Nimitz-topikban ez OFF, mert ez a CVN-71 USS Theodore Roosevelt :)
    3., Vagy a kötelékben a két francúz Rafale, de ez se ritkaság, rendszeresen járnak vendégségbe, hogy szokják egymás technikáját.

18. arbalest

Igen. Csak azért kérdeztem, mert ilyen vegyes képet aránylag ritkán látni. Emel, egy rekesz sörrel jó vagyok egy hétre vendégségbe?

19. emel

emel Well-Known Member

Ilyenkor csak tokaji furminttal működök, sör csak nagy nyári kánikulában viszi a motoromat, de köszi, Szolnokon holnap iszok az egészségedre, ha ott leszel, találkozhatunk.

20. arbalest

Nem, Pesten másnapolódok, de köszi! Egészségedre! ;)

Ezen oldal megosztása