Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Az új 3 radarpaneles Skyranger-30 torony...

Skyranger30-ila.jpg

skyranger-30-ila3.png
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 427
113
Itt a megfejtés miért van többféle méretű radar a Skyranger tornyon:

AMMR-radar2024.png
Jól értelmezem, hogy a dimenzió adatok méterben vannak megadva?

Hogy könnyebb legyen elképzelni:
X1: 27 cm x 39 cm x 15,5 cm (kb. A3 papírméret, 18 kg)
S1: 38 cm x 55 cm x 22 cm
S2: 55 cm x 71 cm x 22 cm
S3: 55 cm x 106 cm x 22 cm (kb. asztallap méretű, 75 kg)

Ezen a tornyon melyik melyik típus lehet?
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 532
8 022
113
Jól értelmezem, hogy a dimenzió adatok méterben vannak megadva?

Hogy könnyebb legyen elképzelni:
X1: 27 cm x 39 cm x 15,5 cm (kb. A3 papírméret, 18 kg)
S1: 38 cm x 55 cm x 22 cm
S2: 55 cm x 71 cm x 22 cm
S3: 55 cm x 106 cm x 22 cm (kb. asztallap méretű, 75 kg)


Ezen a tornyon melyik melyik típus lehet?
Remelem, a magyar az S2-vel jon majd.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 883
123 164
113
Jól értelmezem, hogy a dimenzió adatok méterben vannak megadva?

Hogy könnyebb legyen elképzelni:
X1: 27 cm x 39 cm x 15,5 cm (kb. A3 papírméret, 18 kg)
S1: 38 cm x 55 cm x 22 cm
S2: 55 cm x 71 cm x 22 cm
S3: 55 cm x 106 cm x 22 cm (kb. asztallap méretű, 75 kg)


Ezen a tornyon melyik melyik típus lehet?
Szerintem ez a pandurra megy
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Szerintem ez a pandurra megy
Szerintem meg egyféle torony lesz: ez az új 3 paneles. Ennek sokkal jobb kialakítása: szemből alig látszanak a radarpanelek is kilőni is nehezebb őket. Az "eredeti" 2021 óta mutogatott toronynál ez komoly tervezési hiba volt
Az osztrákoknál sztem a páncélvédelmen spórolnak majd. Level 2 az alap védelem, de levele 4-ig felhúzható.
Lehet, hogy a Pandurra szánt verzióban leviszik level-1-re, de lehet hogy még ez sem szükséges.

"The Pandur 6x6’s curb weight is 14 tons. With its maximum payload of 4.5 tons, the gross weight tops at 18.5 tons."

Az RM Skyranger-30 prosija szerint:
Gun turret
Weight of gun turret w/o ammunition 2,700 – 3,000kg
Weight of gun turret with ammunition 3,000 – 3,300kg

Ha a járműbe csak a két kezelő konzolt teszik meg 3 fős személyzetet (tippre 500 kg), akkor a Pandur is elbírja az "alaptornyot".
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 883
123 164
113
Szerintem meg egyféle torony lesz: ez az új 3 paneles. Ennek sokkal jobb kialakítása: szemből alig látszanak a radarpanelek is kilőni is nehezebb őket. Az "eredeti" 2021 óta mutogatott toronynál ez komoly tervezési hiba volt
Az osztrákoknál sztem a páncélvédelmen spórolnak majd. Level 2 az alap védelem, de levele 4-ig felhúzható.
Lehet, hogy a Pandurra szánt verzióban leviszik level-1-re, de lehet hogy még ez sem szükséges.

"The Pandur 6x6’s curb weight is 14 tons. With its maximum payload of 4.5 tons, the gross weight tops at 18.5 tons."

Az RM Skyranger-30 prosija szerint:
Gun turret
Weight of gun turret w/o ammunition 2,700 – 3,000kg
Weight of gun turret with ammunition 3,000 – 3,300kg

Ha a járműbe csak a két kezelő konzolt teszik meg 3 fős személyzetet (tippre 500 kg), akkor a Pandur is elbírja az "alaptornyot".
A pandur tornya más lesz. Skyranger lightként hivatkozik rá a cég. A rakéta indító konténere külső fix függesztmény lesz 0 páncèl stb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Jól értelmezem, hogy a dimenzió adatok méterben vannak megadva?

Hogy könnyebb legyen elképzelni:
X1: 27 cm x 39 cm x 15,5 cm (kb. A3 papírméret, 18 kg)
S1: 38 cm x 55 cm x 22 cm
S2: 55 cm x 71 cm x 22 cm
S3: 55 cm x 106 cm x 22 cm (kb. asztallap méretű, 75 kg)


Ezen a tornyon melyik melyik típus lehet?
Én (is) S2-re tippelek. Az elől lévő cél követő lehet az X1-es...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
A pandur tornya más lesz. Skyranger lightként hivatkozik rá a cég. A rakéta indító konténere külső fix függesztmény lesz 0 páncèl stb.
Kíváncsi leszek mennyit tudnak így faragni belőle. Elvileg az alaptornyot is elbírná a Pandur, legfeljebb borulékony lesz tőle és ezért kellhet új kialakítás.

Szerintem (javíts ki ha más hogy tudod) a Boxeren mutogatott 3 -paneles torony lesz majd a LYNX-einken is.
Annyival jobb a kialakítás a mint a korábbi 5 paneles makett toronynak...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 883
123 164
113
Kíváncsi leszek mennyit tudnak így faragni belőle. Elvileg az alaptornyot is elbírná a Pandur, legfeljebb borulékony lesz tőle és ezért kellhet új kialakítás.

Szerintem (javíts ki ha más hogy tudod) a Boxeren mutogatott 3 -paneles torony lesz majd a LYNX-einken is.
Annyival jobb a kialakítás a mint a korábbi 5 paneles makett toronynak...
Passzolom igazából teljesen mindegy.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Jól értelmezem, hogy a dimenzió adatok méterben vannak megadva?

Hogy könnyebb legyen elképzelni:
X1: 27 cm x 39 cm x 15,5 cm (kb. A3 papírméret, 18 kg)
S1: 38 cm x 55 cm x 22 cm
S2: 55 cm x 71 cm x 22 cm
S3: 55 cm x 106 cm x 22 cm (kb. asztallap méretű, 75 kg)


Ezen a tornyon melyik melyik típus lehet?
Remelem, a magyar az S2-vel jon majd.
Megfejtettem: az EUROSATROY-n és az ILA-n kiállított új 3 paneles A3-as Skyrangeren a legnagyobb teljesítményű S3-as radar van.
A módszer egyszerű: a rövidebb oldal és a hosszabb oldal arányát megnéztem pixelben a fotókon és egyetlen változatnak van kb. 2x az oldalak aránya: az S3-asnak. Az S2-nél 1,22x, S1-nél 1,44x az oldalak aránya - nem lehet összekeverni a 2x aránnyal...

A Skyrangereink várható felderítési távolsága tehát:
Vadászgép esetén: több mint 34 km
Függeszkedő (nem mozgó) helikopter esetén: több mint 20 km
Rakéták, légi bombák
esetén: több mint 17 km
Tüzérségi rakéták és lövedékek, mikro-drónok esetén: több mint 8,5 km

(Forrás: RM)

Tehát elméletileg mindent jóval az előtt észre vesz, hogy bármivel rálőhetne - van idő kiválasztani a megfelelő elhárító fegyvert illetve riadóztatni lehet az általa oltalmazott alakulatokat az érkező fenyegetésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 532
8 022
113
Megfejtettem: az EUROSATROY-n és az ILA-n kiállított új 3 paneles A3-as Skyrangeren a legnagyobb teljesítményű S3-as radar van.
A módszer egyszerű: a rövidebb oldal és a hosszabb oldal arányát megnéztem pixelben a fotókon és egyetlen változatnak van kb. 2x az oldalak aránya: az S3-asnak. Az S2-nél 1,22x, S1-nél 1,44x az oldalak aránya - nem lehet összekeverni a 2x aránnyal...

A Skyrangereink várható felderítési távolsága tehát:
Vadászgép esetén: több mint 34 km
Függeszkedő (nem mozgó) helikopter esetén: több mint 20 km
Rakéták, légi bombák
esetén: több mint 17 km
Tüzérségi rakéták és lövedékek, mikro-drónok esetén: több mint 8,5 km

(Forrás: RM)

Tehát elméletileg mindent jóval az előtt észre vesz, hogy bármivel rálőhetne - van idő kiválasztani a megfelelő elhárító fegyvert illetve riadóztatni lehet az általa oltalmazott alakulatokat az érkező fenyegetésre.
Mitol biztos, hogy a magyar Skyranger az a kiallitott S3-mal fog egyezni...?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Mitol biztos, hogy a magyar Skyranger az a kiallitott S3-mal fog egyezni...?
Gondolod hogy nekünk majd egyedileg csinálnak egy tornyot? Miért lenne más?
Külön fizetünk hogy gyengébb S2-es radart kapjunk? Ez nagyon nem valószínű.

Böröndi nyilatkozta, hogy közösen fejlesztjük a dánokkal és németekkel - egy verzió lesz mindenkinek szerintem. Ez a legolcsóbb megoldás, meg nem is indokolt, hogy más legyen. Rakétákban lesz eltérés, de ezt már a legelején is tudtuk.

(Böröndi Gábor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnöke egy 2023 decemberi interjúban elmondta: „Tervezzük a SkyRanger rendszer beszerzését is, amely alkalmas légi célok, illetve drónok megsemmisítésére. Együtt fejlesztjük a németekkel és a dánokkal, egy-két éven belül készen lesz és rendszeresítjük.”)

Az Eurosatoryn aláírásra is került egy dokumentum a dánokkal és németekkel, ami szintén mutatja hogy "együtt megyünk" ebben a projektben.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 427
113
Megfejtettem: az EUROSATROY-n és az ILA-n kiállított új 3 paneles A3-as Skyrangeren a legnagyobb teljesítményű S3-as radar van.
A módszer egyszerű: a rövidebb oldal és a hosszabb oldal arányát megnéztem pixelben a fotókon és egyetlen változatnak van kb. 2x az oldalak aránya: az S3-asnak. Az S2-nél 1,22x, S1-nél 1,44x az oldalak aránya - nem lehet összekeverni a 2x aránnyal...
Ha tudjuk hogy a Boxer vontatási pontja 100 cm magasan van és tudjuk hogy táblázat szerint az S3 panel 106 cm hosszú, akkor lehet-e a képen látható panel S3?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 532
8 022
113
Gondolod hogy nekünk majd egyedileg csinálnak egy tornyot? Miért lenne más?
Külön fizetünk hogy gyengébb S2-es radart kapjunk? Ez nagyon nem valószínű.

Böröndi nyilatkozta, hogy közösen fejlesztjük a dánokkal és németekkel - egy verzió lesz mindenkinek szerintem. Ez a legolcsóbb megoldás, meg nem is indokolt, hogy más legyen. Rakétákban lesz eltérés, de ezt már a legelején is tudtuk.

(Böröndi Gábor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnöke egy 2023 decemberi interjúban elmondta: „Tervezzük a SkyRanger rendszer beszerzését is, amely alkalmas légi célok, illetve drónok megsemmisítésére. Együtt fejlesztjük a németekkel és a dánokkal, egy-két éven belül készen lesz és rendszeresítjük.”)

Az Eurosatoryn aláírásra is került egy dokumentum a dánokkal és németekkel, ami szintén mutatja hogy "együtt megyünk" ebben a projektben.

Ha mondjuk ertekelhetoen olcsobb az S2, siman elkepzelem, hogy inkabb azzal kerik es vesznek mast/tobbet azon a penzen...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Ha tudjuk hogy a Boxer vontatási pontja 100 cm magasan van és tudjuk hogy táblázat szerint az S3 panel 106 cm hosszú, akkor lehet-e a képen látható panel S3?
Az oldalak aránya alapján a képeken S3 van. Ennyit tudok mondani.
Képek alapján elég nehéz pontosan mérni. Ezt az S3-at azért tartom nagyon valószínűnek, mert csak ott van 2x méret különbség a rövid és a hosszú oldal között. A többinél 1,22x (S2), és 1,44x (S1)az oldalak aránya - ezek már keverhetőek egy képen: nehéz megmondani hogy S1 vagy S2. De S3 lényegesen nagyobb és az oldalak arány is jobban eltér mint a többinél.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
Ha mondjuk ertekelhetoen olcsobb az S2, siman elkepzelem, hogy inkabb azzal kerik es vesznek mast/tobbet azon a penzen...
Nem hiszem, hogy egy komplett kvalifikációs tesztet kifizetünk egy másik radarra, csak azért mert pár tízezer vagy százezer euróval olcsóbb.
Alapból nekünk "akciós áron" van a Skaranger: "jóval 20 millió alatt Lynx alvázzal együtt", míg az osztrákok 30 körül fizetnek érte.
Szinte teljesen kizárt, hogy mi más, ráadásul gyengébb radart kérjünk...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 427
113
Az oldalak aránya alapján a képeken S3 van. Ennyit tudok mondani.
Képek alapján elég nehéz pontosan mérni. Ezt az S3-at azért tartom nagyon valószínűnek, mert csak ott van 2x méret különbség a rövid és a hosszú oldal között. A többinél 1,22x (S2), és 1,44x (S1)az oldalak aránya - ezek már keverhetőek egy képen: nehéz megmondani hogy S1 vagy S2. De S3 lényegesen nagyobb és az oldalak arány is jobban eltér mint a többinél.
A Boxer többi mérete alapján teljesen biztos hogy az a panel nincs 106 cm széles. Ha láttál már élőben Boxert, akkor pl. a kerékátmérőhöz is tudsz viszonyítani...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
A Boxer többi mérete alapján teljesen biztos hogy az a panel nincs 106 cm széles. Ha láttál már élőben Boxert, akkor pl. a kerékátmérőhöz is tudnál viszonyítani...
A szögben vannak fotózva a dolgok így szinte lehetetlen pontosan mérni. Ha nem lennének ennyire messze egymástól oldal arányok (pl az S3 is csak 1,6x lenne, az meg ugye S2 1,44) akkor én sem merném nagy valószínűséggel állítani, hogy ez S3, de szerintem az.

Majd hátha kiderül egy közleményből egyszer...

Egyébként méricskéléseim alapján a Skyranger 35 tornyon pl. S2-es van, de abból 4 darab. Szóval ha itt a Skyranger 30-asnál elég 3 is, akkor valószínű hogy ez a nagyobb/fejlettebb vátlozat lehet.

A régi 5 paneles Skyranger-30 toronynál mondták hogy 90 fokban lát a radar, ezért kellett 5 belőlük. A oldal arányok alapján S1 lehet, ami logikus mert 3 éve még csak ez volt elérhető, mint az AMMR első modellje. Az új nagyobb radar ezek szerint 120 fokban lát. Utána is olvastam, hogy nagyjából 120 fok az AESA-radarpanelek látószögének limitje, szóval reális, hogy tud ennyit a nagyobb S3 és elég 3 darab is.

Tényszerűen meg egyszer csak majd kiderül. Lesz idén pár nagyobb AirShow meg kiállítás: talán oda is kiviszik és lesz róla több infó...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány