Olvasói aranyköpések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Németföldét annyira nem ismerem, de nem vagyok biztos benne, hogy pl egy bajor vagy brunszviki
nem ennek tartja magát első sorban, és max utána németnek.
@reich_und_roll ?
Ez nem nemet sajatossag.Pl olaszolnal is jelen van .Meg masoknal is Meg nalunk is,nyomokban.De meg a labancoknsl is megvan,slrg keményen.Egy tiroli lenezi a tobbi osztrakot.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
Németföldét annyira nem ismerem, de nem vagyok biztos benne, hogy pl egy bajor vagy brunszvik nem ennek tartja magát első sorban, és max utána németnek.
@reich_und_roll ?
Figyelj, en nem nagyon tapasztaltam ilyet. Az biztos, hogy nagyon tartjak a hagyomanyokat es peldaul a bajorok minden alkalmat kihasznalnak, hogy nyomassak a nepviseletet es mutassak, hogy ok bajorok. A falvakban mindenhol megy a kek-feher es mindenfele nepi motivumok faragasokban peldaul, de olyat meg nem hallottam, hogy ok inkabb bajorok mintsem nemetek.
Ez nem nemet sajatossag.Pl olaszolnal is jelen van .Meg masoknal is Meg nalunk is,nyomokban.De meg a labancoknsl is megvan,slrg keményen.Egy tiroli lenezi a tobbi osztrakot.
En nem egy-ket eve elek itt, jartam eleg sok helyen, de nem jott velem szembe ilyen tiroli vagyok es lenezem a tobbi osztrakot. Csak pozitiv tapasztalataim vannak. Ezzel nem azt irom ilyen nem lehet, de en ilyen nyilvanvaloan nem tapasztaltam.
 
K

kamm

Guest
Figyelj, en nem nagyon tapasztaltam ilyet. Az biztos, hogy nagyon tartjak a hagyomanyokat es peldaul a bajorok minden alkalmat kihasznalnak, hogy nyomassak a nepviseletet es mutassak, hogy ok bajorok. A falvakban mindenhol megy a kek-feher es mindenfele nepi motivumok faragasokban peldaul, de olyat meg nem hallottam, hogy ok inkabb bajorok mintsem nemetek.

En nem egy-ket eve elek itt, jartam eleg sok helyen, de nem jott velem szembe ilyen tiroli vagyok es lenezem a tobbi osztrakot. Csak pozitiv tapasztalataim vannak. Ezzel nem azt irom ilyen nem lehet, de en ilyen nyilvanvaloan nem tapasztaltam.
Mondjuk az osztrákok total nem egyenesek, ez csak nnyira közismert még itt is, hogy Cristoph Waltz nemegyszer ironizalt rola, hogy 'mi osztrákok rendkívül udvariasak vagyunk, és persze abszolút nem gondoljuk [hisszük], amit mondunk', csak ramondjak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Figyelj, en nem nagyon tapasztaltam ilyet. Az biztos, hogy nagyon tartjak a hagyomanyokat es peldaul a bajorok minden alkalmat kihasznalnak, hogy nyomassak a nepviseletet es mutassak, hogy ok bajorok. A falvakban mindenhol megy a kek-feher es mindenfele nepi motivumok faragasokban peldaul, de olyat meg nem hallottam, hogy ok inkabb bajorok mintsem nemetek.

En nem egy-ket eve elek itt, jartam eleg sok helyen, de nem jott velem szembe ilyen tiroli vagyok es lenezem a tobbi osztrakot. Csak pozitiv tapasztalataim vannak. Ezzel nem azt irom ilyen nem lehet, de en ilyen nyilvanvaloan nem tapasztaltam.
Pedig megvan.Becsit lenezi a stajer,stajert meg a tiroli.De azert ez korantsem mutatjak ki olyan nyiltan,mint mondjuk sz olaszok eszak-del viszonylataban .
Kulonben aki osmeri az osztrakokat,cseppet dem csodalkozok a bajdzos vilagkepen.Egyszerurn csak osztrak szemleletmod....
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
Mondjuk az osztrákok total nem egyenesek, ez csak nnyira közismert még itt is, hogy Cristoph Waltz nemegyszer ironizalt rola, hogy 'mi osztrákok rendkívül udvariasak vagyunk, és persze abszolút nem gondoljuk [hisszük], amit mondunk', csak ramondjak.

Na igen, ez nagyon is jellemzo rajuk! Szerintuk udvarias, szerintem meg giliszta gerincu…
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Figyelj, en nem nagyon tapasztaltam ilyet. Az biztos, hogy nagyon tartjak a hagyomanyokat es peldaul a bajorok minden alkalmat kihasznalnak, hogy nyomassak a nepviseletet es mutassak, hogy ok bajorok. A falvakban mindenhol megy a kek-feher es mindenfele nepi motivumok faragasokban peldaul, de olyat meg nem hallottam, hogy ok inkabb bajorok mintsem nemetek.

En nem egy-ket eve elek itt, jartam eleg sok helyen, de nem jott velem szembe ilyen tiroli vagyok es lenezem a tobbi osztrakot. Csak pozitiv tapasztalataim vannak. Ezzel nem azt irom ilyen nem lehet, de en ilyen nyilvanvaloan nem tapasztaltam.
Mit szólnak hozzá, ha leosztrákozod őket, vagy az osztráknak mondod, hogy ő amúgy német?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
Mit szólnak hozzá, ha leosztrákozod őket, vagy az osztráknak mondod, hogy ő amúgy német?

Figyelj ez egy eleg szerteagazo dolog azt hiszem. En azt tapasztaltam, hogy az oregek remekul el voltak es vannak osztrakkent, meg veletlenul sem akartak nemetek lenni, mert osztrakkent elkerultek a haboru utani bunos nep dolgot, remekul jott nekik kibuvonak, hogy gyerekek, hat Anschluss volt… kenyelmes volt az apjuknak, nagyapjuknak osztraknak lenni, meg akkor is ha elotte a Wehrmachtban vagy mashol harcoltak igy nekik is tetszett az osztrak kenyelem es, hogy nem kellett kotelezoen szegyelniuk magukat. A most kozepkoruak meg probalnak osztrakok lenni es ugy is viselkedni, de ez mar csak falun tud mukodni, mert a varosokban mar annyira multikulti minden, hogy le sem szarjak ki osztrak ki nem es ki honnan jott.
Mondok egy peldat, jo sok evvel ezelott, amikor ide koltoztunk szinte 100 szazalekban az volt, hogy ha bementem egy hivatalba barmiert, akkor az ugyintezo echte nemet nevvel ult velem szemben es osztrak volt. Mara eljutottunk oda, hogy barhova megyek mar kozel annyi nem osztrak es minden mas nemzetisegu van, mint osztrak. Tehat itt is elkezdodott, ami Angliaban nagyon gyasz es rettenetes, hogy X. generacios mindenfele bevandorlo nepek konkretan politikai es hivatali poziciokbol szoritanak ki jelentos szamban briteket es jutnak vezeto poziciokba. Ausztria meg az boven az elejen van ennek, de elkezdodott. Ezt a falbakban elok meg nem tapasztaljak nagyon, ott meg mindig echte osztrakok ulnek a Gemeindeben es a polgarmester is osztrak. Ezekben a kisebb es nagyobb falvakban ok szeretnek osztrakkodni es buszekek is ra, de a varosokban mar ennek kb semmi nyomat nem latni az oregeket kiveve. De ok meg mar csak szornyulkodnek vagy szomoruan nezik mive lett a kornyekuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Figyelj ez egy eleg szerteagazo dolog azt hiszem. En azt tapasztaltam, hogy az oregek remekul el voltak es vannak osztrakkent, meg veletlenul sem akartak nemetek lenni, mert osztrakkent elkerultek a haboru utani bunos nep dolgot, remekul jott nekik kibuvonak, hogy gyerekek, hat Anschluss volt… kenyelmes volt az apjuknak, nagyapjuknak osztraknak lenni, meg akkor is ha elotte a Wehrmachtban vagy mashol harcoltak igy nekik is tetszett az osztrak kenyelem es, hogy nem kellett kotelezoen szegyelniuk magukat. A most kozepkoruak meg probalnak osztrakok lenni es ugy is viselkedni, de ez mar csak falun tud mukodni, mert a varosokban mar annyira multikulti minden, hogy le sem szarjak ki osztrak ki nem es ki honnan jott.
Mondok egy peldat, jo sok evvel ezelott, amikor ide koltoztunk szinte 100 szazalekban az volt, hogy ha bementem egy hivatalba barmiert, akkor az ugyintezo echte nemet nevvel ult velem szemben es osztrak volt. Mara eljutottunk oda, hogy barhova megyek mar kozel annyi nem osztrak es minden mas nemzetisegu van, mint osztrak. Tehat itt is elkezdodott, ami Angliaban nagyon gyasz es rettenetes, hogy X. generacios mindenfele bevandorlo nepek konkretan politikai es hivatali poziciokbol szoritanak ki jelentos szamban briteket es jutnak vezeto poziciokba. Ausztria meg az boven az elejen van ennek, de elkezdodott. Ezt a falbakban elok meg nem tapasztaljak nagyon, ott meg mindig echte osztrakok ulnek a Gemeindeben es a polgarmester is osztrak. Ezekben a kisebb es nagyobb falvakban ok szeretnek osztrakkodni es buszekek is ra, de a varosokban mar ennek kb semmi nyomat nem latni az oregeket kiveve. De ok meg mar csak szornyulkodnek vagy szomoruan nezik mive lett a kornyekuk.
Ez oké, de akérdés az volt, hogy mi van ha egy osztráknak azt mondod, hogy te német vagy , vagy egy németnek azt mondod, hogy figyi te osztrák vagy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
És miért is az olvasói aranyköpésekben tárgyaljátok meg? Van egy olyan gom, hogy "Idézet".
bald-guy-peace-mhfxzbwetjtoliqw.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
Ez oké, de akérdés az volt, hogy mi van ha egy osztráknak azt mondod, hogy te német vagy , vagy egy németnek azt mondod, hogy figyi te osztrák vagy.
Ez olyan, mintha egy erdélyinek azt mondod, hogy ő román. :) Az osztrákok általában rühelik a pifkéket, mert okoskodnak és már a kiejtésük is irritáló. Ahol lakom Ausztriában, ott "Grüss Gott" - al köszönnek,én is. Most Thüringiában vagyok. Ezek még olyan igazi németek. Semmi anglizismus. A coffee to go, az itt Kaffee zum wegtragen. :)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 872
27 446
113
Ez olyan, mintha egy erdélyinek azt mondod, hogy ő román. :) Az osztrákok általában rühelik a pifkéket, mert okoskodnak és már a kiejtésük is irritáló. Ahol lakom Ausztriában, ott "Grüss Gott" - al köszönnek,én is. Most Thüringiában vagyok. Ezek még olyan igazi németek. Semmi anglizismus. A coffee to go, az itt Kaffee zum wegtragen. :)
Zum mitnehmen. :D
Na és a kebabot hogy kéred anglicizmus nélkül? Ohne scharf / mit scharf? :D
 
Status
Not open for further replies.