• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

Kopi2000

Guest
Régi tervek, hamvába holt vágyak, az orosz hajófedélzeti repülőgépek...






 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 911
20 000
113
Őszintén...szerinted szükséges egy kontinentális hatalomnak ilyen drága (és sebezhető) erőkivetítés? A NTriádon kívül minek?
Ha szeretne a "hatósugarán" túl erőt bevetni, akkor igen. Szíria még kényelmesen közel volt, "baráti" országokkal a közelbe. Egy hasonló beavatkozást pl Afrikában már nem tudna végrehajtani, oda már kellene CV harccsoport. Egy velük szimpatizáló, barátkozó afrikai rezsimet csak bizonyos szintig tudnak a wagnerrel támogatni.
Valószínüleg részben ezért ragaszkodnak annyira a Kuznyához, és erőlködnek még a leváltásán (másrészt a "dreadnought-effektus", csak akkor vagy komolyan vehető nagyhatalom, ha van hordozód. Presztizs)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 476
30 806
113
Őszintén...szerinted szükséges egy kontinentális hatalomnak ilyen drága (és sebezhető) erőkivetítés? A NTriádon kívül minek?
Mert meg kellene tudniuk védeni a megélhetésüket!
Korábban nem volt sok, de a szankciók kereskedőállammá tették Oroszországot. Többek közt, hiszen a globális gazdaságban egyfajta legális védővámként működnek az oroszok számára. A honi iparuk szárnyal, csak egy példa:
Sok tetszhalott/vergődő orosz iparágat feltámaszt most a Nyugat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 773
15 193
113
Őszintén...szerinted szükséges egy kontinentális hatalomnak ilyen drága (és sebezhető) erőkivetítés? A NTriádon kívül minek?
Abban a percben, mikor szerte a világon vannak érdekeltségeid, már nem nevezheted magadat kontinentális hatalomna. A hordozók, meg állandóan sebezhetőek voltak, nem csak most.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and endre

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 340
16 458
113
Őszintén, minek ragaszkodnak akkor a Kuznyecovhoz?
Nem tudom. Ragaszkodnak? Azért azt nem gondolnám, h ne tudnának nagy és ütőképes flottát. Németország, japán második vh-s tengeri leszereplése -számomra- kérdésessé teszi a védhetőség (hiperszónikus hajó elleni rakéták, felderíthetőség) hasznosság egyenleget. De tévedhetek. Kínának muszáj ilyen fejlesztésbe bonyolódni (kontinentálisan elzárt, Taiwan mint érdekeltség).
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 340
16 458
113
Abban a percben, mikor szerte a világon vannak érdekeltségeid, már nem nevezheted magadat kontinentális hatalomna. A hordozók, meg állandóan sebezhetőek voltak, nem csak most.
Ezt értem, de az orosz érdekeltség nem etnikai, csupán üzleti. Ha mondjuk Kelet-Timor szívózik velük, pont olyan fenyegető egy beérkező Tőr a vezetőik számára, mintha megjönne egy CSG.
Régebben azért komoly befektetés volt egy hordozót elsüllyeszteni, ma -gondolom- jóval olcsóbb (kamikáze flotta vs poseidon pl.).