Orosz robotizált harcjármüvek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Az összes orosz fejlesztés egy képen.

EkBmXi0WAAI_GPZ



Továbbá akit érdekel a személyzet nélküli földi járművek világa annak ajánlom ezt a twitter csatornát:

https://twitter.com/MelanieRovery
Kösz a linket!!! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Ruby de Puteaux

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 677
34 557
113
Orosz Udar UGV, megtanul kommunikálni a drónokkal
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Szerintem ezt nyugodtan beteheted valamelyik Oroszországgal illetve Oroszország fegyverzetével foglalkozó topikban is mert itt könnyen "eltűnik" pedig nem rossz cikk.
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
 
W

Wilson

Guest
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Távirányított az önműködő tényleg nem szerencsés kifejezés ebben az esetben.
 
W

Wilson

Guest
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Amúgy itt egy 2019 januári híradás róla,eléggé érdekes a megítélése,bár szerintem valószínűleg kijavították (vagy dolgoznak rajta) a szíriai tesztelés során kiderült hiányosságokat:

Az Uran-9 pilóta nélküli harcjármű (Uran-9), amely a szíriai próbákon megbukott, csendben hadrendbe állt - jelentette az orosz állami tulajdonú TASZSZ hírügynökség.

Egy friss interjúban a Kalasnyikov főnöke, Vlagyimir Dmitrijev elmondta, hogy az Uran-9-et végül elfogadta az orosz hadsereg.

"Jelenleg befejezzük az első széria gyártását" - mondta orosz újságíróknak. "Az Uran jó tudományos és technológiai potenciállal rendelkezik további termékek kifejlesztéséhez".

Az orosz csapatok Szíriában tesztelték az Uran-9-ket, és Dmitrijev szerint a tapasztalatok segítettek abban, hogy a sorozatgyártás megkezdése előtt új utakat találjanak a drón tökéletesítésére.

2018 júniusában az orosz védelmi minisztérium 3. Központi Kutatóintézetének vezető kutatótisztjének kiszivárgott jelentése szerint a 2017 májusi szíriai teszteken a következő problémákra derült fény:

Az Uran-9-es nem tudott annyira távol működni az irányítóktól, mint ahogy azt várták 2,9 kilométer helyett a városi körülmények között csak 300-500 méter volt a hatótávolsága , problémái voltak a 30 mm-es gépágyú elsütésével , nem tudott tüzelni mozgás közben.

Az alvázával és a felfüggesztési rendszerével is voltak problémák, és a terepen javításra szorult -

Az Uran-9 19 alkalommal vesztette el a kapcsolatot az irányítóállomással - 17 alkalommal egy percre vagy annál rövidebb időre, de legalább egy esetben a kapcsolatvesztés 1,5 óráig tartott. A probléma súlyosbodott a városi harc során , ahol az épületek blokkolták a rádiójelet.

Érzékeny volt a rádiózavarásra, ami a kommunikáció, és így az irányítás elvesztését eredményezte.

A tűzvezérlő rendszernél is problémák voltak hatszor tapasztaltak részleges , egyszer pedig teljes meghibásodást. Az Uran másik problémája, hogy a fegyverzet, az optika és az érzékelők nincsenek stabilizálva a menet közbeni tüzeléshez, így a járműnek a tüzeléshez először meg kell állnia.
 
W

Wilson

Guest
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Távirányított az önműködő tényleg nem szerencsés kifejezés ebben az esetben.
Ha Green Leader erre jár majd jelzi és javítják a képaláírást:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Amúgy itt egy 2019 januári híradás róla,eléggé érdekes a megítélése,bár szerintem valószínűleg kijavították (vagy dolgoznak rajta) a szíriai tesztelés során kiderült hiányosságokat:

Az Uran-9 pilóta nélküli harcjármű (Uran-9), amely a szíriai próbákon megbukott, csendben hadrendbe állt - jelentette az orosz állami tulajdonú TASZSZ hírügynökség.

Egy friss interjúban a Kalasnyikov főnöke, Vlagyimir Dmitrijev elmondta, hogy az Uran-9-et végül elfogadta az orosz hadsereg.

"Jelenleg befejezzük az első széria gyártását" - mondta orosz újságíróknak. "Az Uran jó tudományos és technológiai potenciállal rendelkezik további termékek kifejlesztéséhez".

Az orosz csapatok Szíriában tesztelték az Uran-9-ket, és Dmitrijev szerint a tapasztalatok segítettek abban, hogy a sorozatgyártás megkezdése előtt új utakat találjanak a drón tökéletesítésére.

2018 júniusában az orosz védelmi minisztérium 3. Központi Kutatóintézetének vezető kutatótisztjének kiszivárgott jelentése szerint a 2017 májusi szíriai teszteken a következő problémákra derült fény:

Az Uran-9-es nem tudott annyira távol működni az irányítóktól, mint ahogy azt várták 2,9 kilométer helyett a városi körülmények között csak 300-500 méter volt a hatótávolsága , problémái voltak a 30 mm-es gépágyú elsütésével , nem tudott tüzelni mozgás közben.

Az alvázával és a felfüggesztési rendszerével is voltak problémák, és a terepen javításra szorult -

Az Uran-9 19 alkalommal vesztette el a kapcsolatot az irányítóállomással - 17 alkalommal egy percre vagy annál rövidebb időre, de legalább egy esetben a kapcsolatvesztés 1,5 óráig tartott. A probléma súlyosbodott a városi harc során , ahol az épületek blokkolták a rádiójelet.

Érzékeny volt a rádiózavarásra, ami a kommunikáció, és így az irányítás elvesztését eredményezte.

A tűzvezérlő rendszernél is problémák voltak hatszor tapasztaltak részleges , egyszer pedig teljes meghibásodást. Az Uran másik problémája, hogy a fegyverzet, az optika és az érzékelők nincsenek stabilizálva a menet közbeni tüzeléshez, így a járműnek a tüzeléshez először meg kell állnia.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Köszi a jelzést, én úgy tudom, távirányított és önvezető üzemmód is van benne, bár az önvezető képességek még egy kicsit fejletlenek. Ettől független szerintem kb. biztos, hogy folyik az önvezető képességek fejlesztése.

Erről források:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Köszi a jelzést, én úgy tudom, távirányított és önvezető üzemmód is van benne, bár az önvezető képességek még egy kicsit fejletlenek. Ettől független szerintem kb. biztos, hogy folyik az önvezető képességek fejlesztése.

Erről források:
Nem kötözködésből írtam... :rolleyes:
Csak az autonóm üzemet sztem még nem tudja szerencsére, az oroszokat ismerve.

;)
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Köszi a jelzést, én úgy tudom, távirányított és önvezető üzemmód is van benne, bár az önvezető képességek még egy kicsit fejletlenek. Ettől független szerintem kb. biztos, hogy folyik az önvezető képességek fejlesztése.

Erről források:
Nem vettem kötözködésnek, tök jó, hogy adtál a cikkre visszajelzést :) Azért írtam csak, mert ha hibás dolgot írtam le, akkor javítom, de ez nem tűnik feltétlen hibásnak ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Nem vettem kötözködésnek, tök jó, hogy adtál a cikkre visszajelzést :) Azért írtam csak, mert ha hibás dolgot írtam le, akkor javítom, de ez nem tűnik feltétlen hibásnak ;)
Oké... ;) Szerintem a megfogalmazás ami nekem nem azt jelenti amit a valóságban.
-Önműködő-automatikus/robotporszívó.
Megadott paraméterek között teszi a dolgát.

-Távirányított-emberi felügyelet mellett teszi a dolgát.

-És még van az autonóm, ami a programozásának megfelelően felismer-döntést hoz-reagál, mindezt önállóan.

Szerintem. De ne érts félre...
 
  • Tetszik
Reactions: Green Leader