Orosz robotizált harcjármüvek

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Távirányított az önműködő tényleg nem szerencsés kifejezés ebben az esetben.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113
Az Uran-9 nem távirányított? Ugyanis a Portfolio cikkének első képaláírása szerint:

"Az Uran-9-es, Oroszország első önműködő szárazföldi harcjárműve (UGV). Fotó: Dmitriy Fomin / Wikimedia Commons"

Az önműködő, meg az unmanned nem ugyan azt jelenti. Nem kukacoskodásból,.....csak de. :D
Amúgy itt egy 2019 januári híradás róla,eléggé érdekes a megítélése,bár szerintem valószínűleg kijavították (vagy dolgoznak rajta) a szíriai tesztelés során kiderült hiányosságokat:

Az Uran-9 pilóta nélküli harcjármű (Uran-9), amely a szíriai próbákon megbukott, csendben hadrendbe állt - jelentette az orosz állami tulajdonú TASZSZ hírügynökség.

Egy friss interjúban a Kalasnyikov főnöke, Vlagyimir Dmitrijev elmondta, hogy az Uran-9-et végül elfogadta az orosz hadsereg.

"Jelenleg befejezzük az első széria gyártását" - mondta orosz újságíróknak. "Az Uran jó tudományos és technológiai potenciállal rendelkezik további termékek kifejlesztéséhez".

Az orosz csapatok Szíriában tesztelték az Uran-9-ket, és Dmitrijev szerint a tapasztalatok segítettek abban, hogy a sorozatgyártás megkezdése előtt új utakat találjanak a drón tökéletesítésére.

2018 júniusában az orosz védelmi minisztérium 3. Központi Kutatóintézetének vezető kutatótisztjének kiszivárgott jelentése szerint a 2017 májusi szíriai teszteken a következő problémákra derült fény:

Az Uran-9-es nem tudott annyira távol működni az irányítóktól, mint ahogy azt várták 2,9 kilométer helyett a városi körülmények között csak 300-500 méter volt a hatótávolsága , problémái voltak a 30 mm-es gépágyú elsütésével , nem tudott tüzelni mozgás közben.

Az alvázával és a felfüggesztési rendszerével is voltak problémák, és a terepen javításra szorult -

Az Uran-9 19 alkalommal vesztette el a kapcsolatot az irányítóállomással - 17 alkalommal egy percre vagy annál rövidebb időre, de legalább egy esetben a kapcsolatvesztés 1,5 óráig tartott. A probléma súlyosbodott a városi harc során , ahol az épületek blokkolták a rádiójelet.

Érzékeny volt a rádiózavarásra, ami a kommunikáció, és így az irányítás elvesztését eredményezte.

A tűzvezérlő rendszernél is problémák voltak hatszor tapasztaltak részleges , egyszer pedig teljes meghibásodást. Az Uran másik problémája, hogy a fegyverzet, az optika és az érzékelők nincsenek stabilizálva a menet közbeni tüzeléshez, így a járműnek a tüzeléshez először meg kell állnia.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113

Távirányított az önműködő tényleg nem szerencsés kifejezés ebben az esetben.
Ha Green Leader erre jár majd jelzi és javítják a képaláírást:)

• Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
2 628
6 425
113
Amúgy itt egy 2019 januári híradás róla,eléggé érdekes a megítélése,bár szerintem valószínűleg kijavították (vagy dolgoznak rajta) a szíriai tesztelés során kiderült hiányosságokat:

Az Uran-9 pilóta nélküli harcjármű (Uran-9), amely a szíriai próbákon megbukott, csendben hadrendbe állt - jelentette az orosz állami tulajdonú TASZSZ hírügynökség.

Egy friss interjúban a Kalasnyikov főnöke, Vlagyimir Dmitrijev elmondta, hogy az Uran-9-et végül elfogadta az orosz hadsereg.

"Jelenleg befejezzük az első széria gyártását" - mondta orosz újságíróknak. "Az Uran jó tudományos és technológiai potenciállal rendelkezik további termékek kifejlesztéséhez".

Az orosz csapatok Szíriában tesztelték az Uran-9-ket, és Dmitrijev szerint a tapasztalatok segítettek abban, hogy a sorozatgyártás megkezdése előtt új utakat találjanak a drón tökéletesítésére.

2018 júniusában az orosz védelmi minisztérium 3. Központi Kutatóintézetének vezető kutatótisztjének kiszivárgott jelentése szerint a 2017 májusi szíriai teszteken a következő problémákra derült fény:

Az Uran-9-es nem tudott annyira távol működni az irányítóktól, mint ahogy azt várták 2,9 kilométer helyett a városi körülmények között csak 300-500 méter volt a hatótávolsága , problémái voltak a 30 mm-es gépágyú elsütésével , nem tudott tüzelni mozgás közben.

Az alvázával és a felfüggesztési rendszerével is voltak problémák, és a terepen javításra szorult -

Az Uran-9 19 alkalommal vesztette el a kapcsolatot az irányítóállomással - 17 alkalommal egy percre vagy annál rövidebb időre, de legalább egy esetben a kapcsolatvesztés 1,5 óráig tartott. A probléma súlyosbodott a városi harc során , ahol az épületek blokkolták a rádiójelet.

Érzékeny volt a rádiózavarásra, ami a kommunikáció, és így az irányítás elvesztését eredményezte.

A tűzvezérlő rendszernél is problémák voltak hatszor tapasztaltak részleges , egyszer pedig teljes meghibásodást. Az Uran másik problémája, hogy a fegyverzet, az optika és az érzékelők nincsenek stabilizálva a menet közbeni tüzeléshez, így a járműnek a tüzeléshez először meg kell állnia.

• Tetszik
Reactions: Wilson

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
75
982
83

Köszi a jelzést, én úgy tudom, távirányított és önvezető üzemmód is van benne, bár az önvezető képességek még egy kicsit fejletlenek. Ettől független szerintem kb. biztos, hogy folyik az önvezető képességek fejlesztése.

Erről források:

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
2 628
6 425
113
Köszi a jelzést, én úgy tudom, távirányított és önvezető üzemmód is van benne, bár az önvezető képességek még egy kicsit fejletlenek. Ettől független szerintem kb. biztos, hogy folyik az önvezető képességek fejlesztése.

Erről források:
Nem kötözködésből írtam... :rolleyes:
Csak az autonóm üzemet sztem még nem tudja szerencsére, az oroszokat ismerve.

;)

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
75
982
83

Erről források:
Nem vettem kötözködésnek, tök jó, hogy adtál a cikkre visszajelzést :) Azért írtam csak, mert ha hibás dolgot írtam le, akkor javítom, de ez nem tűnik feltétlen hibásnak ;)

• Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
2 628
6 425
113
Nem vettem kötözködésnek, tök jó, hogy adtál a cikkre visszajelzést :) Azért írtam csak, mert ha hibás dolgot írtam le, akkor javítom, de ez nem tűnik feltétlen hibásnak ;)
Oké... ;) Szerintem a megfogalmazás ami nekem nem azt jelenti amit a valóságban.
-Önműködő-automatikus/robotporszívó.
Megadott paraméterek között teszi a dolgát.

-Távirányított-emberi felügyelet mellett teszi a dolgát.

-És még van az autonóm, ami a programozásának megfelelően felismer-döntést hoz-reagál, mindezt önállóan.

Szerintem. De ne érts félre...

• Tetszik
Reactions: Green Leader

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113
Szíria harci bevetés

A felvétel végén az orosz Különleges Műveleti Erők katonáinak akciói is láthatóak, a videó korhatáros a megtekintéséhez be kell jelentkezni a Youtube.

• Tetszik
Reactions: Pogány

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 052
5 809
113
Csak az autonóm üzemet sztem még nem tudja szerencsére, az oroszokat ismerve.
Elég sok önvezető cuccuk van, autóval is kisérleteznek (Yandex), de ami már termék minőség azok bányai óriás dömperek, kombájnok, traktorok (Sberbank finanszírozza a startupot).

Nem találom a cég ottlapját ami BelAz bányász kocsikra utólagosan felszerelhető önvezető kitet tesztelt pár éve.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
39 931
38 024
113
"Marker" távirányítású páncélozott harcjármü platform tesztelése Cseljabinszk régióban, ahol 100km-t tett meg.

• Tetszik
Reactions: Nemerson

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113
Urán-9 többfunkciós robotkomplexumok a Zapad-2021 gyakorlaton.

Fotó: Andrei Zinchuk

Az orosz védelmi minisztérium jelentése. A "Zapad-2021" közös stratégiai gyakorlat fő szakaszának csapatai (erői) gyakorlati műveletei során a Nyizsnyij Novgorodi területen lévő "Mulino" gyakorlótéren a "Uran-9" és a "Nerekhta" felderítő és harci robotokat először használták a kombinált fegyveres egységek harci soraiban a védelemben. Az "Uran-9" robot rendszereket a hagyományos ellenség emberi erejét és páncélozott járműveit 3-5 ezer méter távolságból pusztították el az "Ataka" páncéltörő rakétarendszerek, az RPO PDM-A rakétavetők, a harci modulra telepített 30 mm-es automata gépágyúk és PKTM géppuskák tüzével.

A felderítésre és a fejlett védelmi egységek tűztámogatására a 12,7 mm-es Kord géppuskával és 30 mm-es AG-30M gránátvetővel felszerelt harci modullal felszerelt Nerekhta harci robotot használták.

Az Uran-6 aknamentesítő robot rendszereket is használták az akna akadályok felszámolására, a mérnöki és más egységekkel közösen.

A robot rendszereket a "Karyor" taktikai lézerrendszer támogatta, amely képes felderíteni és elnyomni a harckocsik, más páncélozott járművek és az ellenség kézifegyvereinek optikai felderítő és megfigyelő berendezéseit.

Colonelcassad

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 790
25 848
113
Jobb híján ide rakom be.....

A modern design sajátosságairól...

A KBP kétségtelenül az egyik kiemelkedő vállalat, amelynek nagy a rendelésállománya . De vannak teljesen érthetetlen dolgok?

Egy különös témát vettek fel egy nemrégiben végzett gyakorlatról készült felvételeken.

A felvételeken látható, hogy a BM (Epoch jobb oldal) nem rendelkezik sugárzásérzékelőkkel.

És a probléma már régóta ismert, a 2300 C az érzékelőknek nyilvánvalóan nem tesz jót. Nem lesz kisebb probléma a Kornet PU nagy magassági szögekkel történő indításainál sem, ami a járműtest sérülését okozza.

Teljesen érthető, hogy a gyakorlaton résztvevő járműveken, nincsenek érzékelők, mivel a drága érzékelők az első indítás után megsemmisülnek.
Úgy tűnik, hogy van megoldás, de ismeretlen okokból ez még nem valósult meg.

Colonelcassad

• Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
31 670
29 078
113
Jobb híján ide rakom be.....

A modern design sajátosságairól...

A KBP kétségtelenül az egyik kiemelkedő vállalat, amelynek nagy a rendelésállománya . De vannak teljesen érthetetlen dolgok?

Egy különös témát vettek fel egy nemrégiben végzett gyakorlatról készült felvételeken.

A felvételeken látható, hogy a BM (Epoch jobb oldal) nem rendelkezik sugárzásérzékelőkkel.

És a probléma már régóta ismert, a 2300 C az érzékelőknek nyilvánvalóan nem tesz jót. Nem lesz kisebb probléma a Kornet PU nagy magassági szögekkel történő indításainál sem, ami a járműtest sérülését okozza.

Teljesen érthető, hogy a gyakorlaton résztvevő járműveken, nincsenek érzékelők, mivel a drága érzékelők az első indítás után megsemmisülnek.
Úgy tűnik, hogy van megoldás, de ismeretlen okokból ez még nem valósult meg.

Colonelcassad
Azért ennél jobb megoldás is van, a tetőre rakod az érzékőt...

• Tetszik
Reactions: Wilson