Páncéltörő rakéták, páncéltörő gránátok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Celebra

Mennyire vagy tisztában egy ilyen rakétában lévő romboló erővel?
Mert a bunkerek elleni verzióban van egy HEAT fej meg 7 kg TNT-vel egyenértékű thermobar fej.
Nem süllyeszti el a hajót , de nagyon nagy kárt képes okozni ha jó helyen csapódik be...
Partra szálló hajókat meg lényegében egy ilyen ATGM-is simán elsüllyeszthet.....
A sziget egyes részeit kell célbavenni, ott van a hajó agyának egy része. Bár a CIC jellemzően hajón lentebb van...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Miért akarjátok a Mistralt ATGM-el lőni?Miért nem a partraszálló egységeket lövitek?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Miért akarjátok a Mistralt ATGM-el lőni?Miért nem a partraszálló egységeket lövitek?

Brain storming van. Valakinek beugrott most ki lesz tárgyalva, akár valóságos a szitu ákár nem. A végén ez az elsűllyesztési módszer el lesz vetve...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
dudi

A kiindulási alap az volt, amit a Mistral topikban állítottam, vagyis, hogyha olyan hülye egy kapitány, hogy a Mistral-al 10 km-re megközelíti a partokat akkor ATGM-el is támadható a hajó. És hát az a tüzérséghez képes igencsak pontos és jól rejthető.
E mellet azt mondtam, hogy a partraszálló egységeket szanaszét lövik az ATGM-ek.
Most ott tartunk, hogy a kombinált HEAT-Thermobar fejes Kornet Celebra szerint túl gyönge egy hajóhoz.
Pedig a mindössze 90 mm-s, vállról indítható thermobar RPO-A is erre képes :
dzot.jpg


dom.jpg


Ezzel a Kornetben lévő thermobar harcirész minimum egyenértékű....
Hát nem ülnék abban a partraszálló járműben aminek a belsejében ez fölrobban :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hány 1cm átmérőjű lyuk kell ahhoz,hogy egy 20000tonnás hajó elsülyedjen?
Miért akarod elsüllyeszteni, nem elég ha harcképtelenné teszed?! Egy harckocsi se csak akkor esik ki a harcból, ha lerobban a torony, elég ha van rajta egy ceruzányi lyuk, meg odabent a másodlagos hatások. Nem megölni fontos az ellenséget hanem sebesíteni, így még +2 ember kiesik a harcból akik elcipelik hátra a sebesültet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Miért akarod elsüllyeszteni, nem elég ha harcképtelenné teszed?! Egy harckocsi se csak akkor esik ki a harcból, ha lerobban a torony, elég ha van rajta egy ceruzányi lyuk, meg odabent a másodlagos hatások. Nem megölni fontos az ellenséget hanem sebesíteni, így még +2 ember kiesik a harcból akik elcipelik hátra a sebesültet.

Akkor hány 1cm-es lyuk kell a harcképtelenséghez?

A sebesült/halott dolog nem ilyen egyszerű.Taktikailag a sebesült a jobb stratégiailag pedig a halott.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
dudi

Nézd meg a képeket amiket betettem! :)
Azok a hajó belsejében nem kis kárt okoznak, szó sincs 1 cm-s lyukakról .
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
dudi

A kiindulási alap az volt, amit a Mistral topikban állítottam, vagyis, hogyha olyan hülye egy kapitány, hogy a Mistral-al 10 km-re megközelíti a partokat akkor ATGM-el is támadható a hajó. És hát az a tüzérséghez képes igencsak pontos és jól rejthető.
E mellet azt mondtam, hogy a partraszálló egységeket szanaszét lövik az ATGM-ek.
Most ott tartunk, hogy a kombinált HEAT-Thermobar fejes Kornet Celebra szerint túl gyönge egy hajóhoz.
Pedig a mindössze 90 mm-s, vállról indítható thermobar RPO-A is erre képes :
dzot.jpg


dom.jpg


Ezzel a Kornetben lévő thermobar harcirész minimum egyenértékű....
Hát nem ülnék abban a partraszálló járműben aminek a belsejében ez fölrobban :)
Hát én sem.:)A Mistrálnak nem tétel.(marhanagy szerncse kell,hogy a harckésségét veszéleztesse.Azét még a kapitány csúnyyán nézz)A naszád már mástészta,azok már AM kategoria.1-2 tlálatot kibirnak,némi szerencsével(desszant veszteségeket szenved,harcikedve aznapra oda,kormányos kéri a barna nadrágját)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Akkor hány 1cm-es lyuk kell a harcképtelenséghez?

A sebesült/halott dolog nem ilyen egyszerű.Taktikailag a sebesült a jobb stratégiailag pedig a halott.
Egy Mistral méretű hajónál sok m2-ben kell mérni az ilyen sérüléseket, de sokkal "egészségesebb" ha sikerül felgyújtani. Egy sérülés az akkora amekkora, és a robbanás után rögtön lehet kezdeni a kárelhárítást. A tűz viszont terjed és a sérüléstől távolabb is pusztíthat, okozhat zárlatokat és üzemképtelenné tehet olyan rendszereket, amik a konkrét sérülés, rakéta-becsapódás pontjától több10m távolságra vannak!!
A stratégiai győzelem meg sok kis taktikai győzelemből áll össze!! :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Egy Mistral méretű hajónál sok m2-ben kell mérni az ilyen sérüléseket, de sokkal "egészségesebb" ha sikerül felgyújtani. Egy sérülés az akkora amekkora, és a robbanás után rögtön lehet kezdeni a kárelhárítást. A tűz viszont terjed és a sérüléstől távolabb is pusztíthat, okozhat zárlatokat és üzemképtelenné tehet olyan rendszereket, amik a konkrét sérülés, rakéta-becsapódás pontjától több10m távolságra vannak!!
A stratégiai győzelem meg sok kis taktikai győzelemből áll össze!! :D

Egy ATGM-el szerintem nem tudsz jelentősen kigyújtani egy 20.000 tonnás hajót.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Egy Mistral méretű hajónál sok m2-ben kell mérni az ilyen sérüléseket, de sokkal "egészségesebb" ha sikerül felgyújtani. Egy sérülés az akkora amekkora, és a robbanás után rögtön lehet kezdeni a kárelhárítást. A tűz viszont terjed és a sérüléstől távolabb is pusztíthat, okozhat zárlatokat és üzemképtelenné tehet olyan rendszereket, amik a konkrét sérülés, rakéta-becsapódás pontjától több10m távolságra vannak!!
A stratégiai győzelem meg sok kis taktikai győzelemből áll össze!! :D

Egy ATGM-el szerintem nem tudsz jelentősen kigyújtani egy 20.000 tonnás hajót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Egy Mistral méretű hajónál sok m2-ben kell mérni az ilyen sérüléseket, de sokkal "egészségesebb" ha sikerül felgyújtani. Egy sérülés az akkora amekkora, és a robbanás után rögtön lehet kezdeni a kárelhárítást. A tűz viszont terjed és a sérüléstől távolabb is pusztíthat, okozhat zárlatokat és üzemképtelenné tehet olyan rendszereket, amik a konkrét sérülés, rakéta-becsapódás pontjától több10m távolságra vannak!!
A stratégiai győzelem meg sok kis taktikai győzelemből áll össze!! :D

Egy ATGM-el szerintem nem tudsz jelentősen kigyújtani egy 20.000 tonnás hajót.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy ATGM-el szerintem nem tudsz jelentősen kigyújtani egy 20.000 tonnás hajót.
Ezt én is tudom, azért nem is értem hogy mi a kénkőnek vitatkoztok olyan dolgon, ami két okból is közel elképzelhetetlen:
- egy helikopteres deszanthajó mi a kórságot keresne a parttól 5-10 km-en belül?!! Azon meg túl az ATGM max nézni tudná ugye!
- Ha mégis lennének olyan hülyék aki ennyire parthoz viszik, azok megérdemlik amit kapnak, DE egy ilyen ladiknak nem az ATGM-től kell félni, az neki annyi mint elefántnak a szúnyogcsípés!! ATGM-el a kiúszó kétéltűeket, PSZH-kat és deszant-naszádokat kell ritkítani, azoknak elég 1-2 találat és nincs semmi komoly védőfegyverük ellene.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
R

rejsz felügyelő

Guest
Azt nem értem, hogy hogyan fire and forget... Vagy a wiki téved. Bevallom én nem ismerem...
http://www.kbptula.ru/en/productions/antitank-guided-weapon/kornet-em/automatic-launcher-on-carriers
Erre gondolsz? Ez a Kornet ACLOS verziója(automatic command to line of sight) vagyis az egyik torony keresőoptikáján kijelölöd a célt és a rakétaindítás után a rendszer automatikusan a célon tartja a szálkeresztet, a másik toronnyal meg mehet a célkeresés/célleküzdés. Ez nem a klasszikus értelembe vett f&f de nagyon szűken belefér. :D

A rakéta mindig az indító és a célpont közötti egyenesen mozog. Vagy te azt modod, hogy pl. a TOW - vagy bámmi más - estén X km rakéta repülési távolságig mellécéloznak szándékosan, majd a végén fejben visszaszámolva áthelyezik a szálkeresztet és akkor a rakéta így fordul rá a célra...?

Erről még az életben nem hallottam és láttam semmit...
Én sem tudok erről sokat de valahogy így működik elméletben:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt én is tudom, azért nem is értem hogy mi a kénkőnek vitatkoztok olyan dolgon, ami két okból is közel elképzelhetetlen:
- egy helikopteres deszanthajó mi a kórságot keresne a parttól 5-10 km-en belül?!! Azon meg túl az ATGM max nézni tudná ugye!
- Ha mégis lennének olyan hülyék aki ennyire parthoz viszik, azok megérdemlik amit kapnak, DE egy ilyen ladiknak nem az ATGM-től kell félni, az neki annyi mint elefántnak a szúnyogcsípés!! ATGM-el a kiúszó kétéltűeket, PSZH-kat és deszant-naszádokat kell ritkítani, azoknak elég 1-2 találat és nincs semmi komoly védőfegyverük ellene.
Hát,az eleje még úgy indult,manapság lehetne-e végrehajtani partraszálló müveletet,komoly ellenféllel szemben?Dudi szerint hamvábaholt ötlet,szerintem megfelelő helyzetben lehet.Molni beleragadt a Mistrál 5km-röl tüzérséggel való szétlőhetőségének kérdésébe,ami már a csatahajők tüzérségénél tart.Szőval az egymás mellet való elbeszélés,félreértelmezés elvitte szegény Mistrált az ATGM tömegtűzbe.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát,az eleje még úgy indult,manapság lehetne-e végrehajtani partraszálló müveletet,komoly ellenféllel szemben?Dudi szerint hamvábaholt ötlet,szerintem megfelelő helyzetben lehet.Molni beleragadt a Mistrál 5km-röl tüzérséggel való szétlőhetőségének kérdésébe,ami már a csatahajők tüzérségénél tart.Szőval az egymás mellet való elbeszélés,félreértelmezés elvitte szegény Mistrált az ATGM tömegtűzbe.
Hogyha a világ két vezető nagyhatalma szerint manapság nem lehetne partraszállást végrehajtani, akkor egyiknek se lennének nagyon nagy pénzért erre fenntartott és kiképzett alakulataik. De tudomásom szerint vannak ilyen alakulatok, lásd USMC és stb., szóval szerintem ha ők úgy döntöttek, akkor?!! :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hogyha a világ két vezető nagyhatalma szerint manapság nem lehetne partraszállást végrehajtani, akkor egyiknek se lennének nagyon nagy pénzért erre fenntartott és kiképzett alakulataik. De tudomásom szerint vannak ilyen alakulatok, lásd USMC és stb., szóval szerintem ha ők úgy döntöttek, akkor?!! :)
Szerintem se diszelgésre vannak.Ha végigolvasod,fogni fogod a fejed.Magyar vitakultura2018.:(
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Hát,az eleje még úgy indult,manapság lehetne-e végrehajtani partraszálló müveletet,komoly ellenféllel szemben?Dudi szerint hamvábaholt ötlet,szerintem megfelelő helyzetben lehet.Molni beleragadt a Mistrál 5km-röl tüzérséggel való szétlőhetőségének kérdésébe,ami már a csatahajők tüzérségénél tart.Szőval az egymás mellet való elbeszélés,félreértelmezés elvitte szegény Mistrált az ATGM tömegtűzbe.

Minden ilyen hadművelet lényege a kockázat, hogy lehetetlen, hogy hülyeség.
73ban Egyiptom pont azért sz*ta be mert úgy gondolták lehetetlen. pl Saron meg nem úgy gondolta. Aztán Egyiptomi hadsereg várhatta az Izraeli lajtos kocsit és ha nagyon lövöldöznek akkor többet nem küldtek volna. 300.000+ Egyiptomi meg szomjanhal.

Más: 73, hogy is indult? Egyiptom átkelt a Szuezen.