1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Az ausztrál változat... 35mm-es gépágyúval :-o

danielblack likes this.
  2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

@krisss
    Válaszolni akartam aztán inkább elkezdtem keresni.
    Kincsesbányára leltem:

http://shipbucket.com/images.php?dir=Misc%20Drawings/FD%20Scale%20Vehicles/Land%20Vehicles%20-%20Real-life/Organizational%20Charts/

danielblack likes this.
  3. nyugger

nyugger Well-Known Member

120 mm-s Rosomak

Rosomak R2

30 mm-s Hitfist-30P toronnyal

Csapatszállító változat

Python likes this.
  4. nyugger

Rosomak M1M Chinook kíséretében

Itt már egy Mi-8/17 is besegített

Python likes this.
  5. nyugger

Patria AMV XP az Eurosatory 2016-on

Luthero and Python like this.
  6. nyugger

120 mm-s aknavető Patria AMV alvázra szerelve (AMOS Advanced Mortar System)

Luthero likes this.
  7. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Mi volt az a fényképezni tilos tábla? Nem mintha a fotóst érdekelte volna. Egyébként is egy kiállításon ilyet kitenni...

8. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

9. blogen

blogen Well-Known Member

Mi ez a festés? A legújabb vadásszállító járművet látjuk, vagy homoszexuális arab hadurak az üzletág új célcsoportja?

10. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Korábban láttam egy hosszabb videót, ami alapján nekem az jött le, hogy bizony az ilyen típusú álcaminta/szín kombináció hatékonyabb, mint az általánosan elterjedt katonai minták. Elvileg a zöld színt teljesen ki kéne hagyni, és sötétszürke/sötétbarna színeknek kéne dominálnia éles törésekkel.

11. wolfram

wolfram Well-Known Member

A zöldet kihagyni nem muszáj, de szerintem dominánssá tenni hiba, ha univerzális rejtőszínkombót akarunk. A mintáról meg, innentől kezdve (6+1 részes), ha valaki még nem látta:
    http://www.hyperstealth.com/camo-improvement/index.html

12. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

amúgy ez a rejtőszín tökre olyan mint a wotban az egyik francia camouflage :D mondjuk abba sok a ződ

13. R0kaúr

R0kaúr Well-Known Member

14. wolfram

wolfram Well-Known Member

Svarun kívül-belül.

15. danielblack

danielblack Guest

Meglep, hogy Rosomakban is van ennyi féle torony, változat. Most akkor mi van a Patria és az Rosomak között? Minden technológiàt átad a Patria?

16. danielblack

danielblack Guest

Ezek szerint egy dandár 208 APC és kb 2000 katona? Vagy ha fordulnak mégegyet akkor már megvan mondjuk az átlagos 4000 es dandár létszám..

Levont következtetésként a Magyar Honvédségnek (2 db lövészdandár 1db szolnoki ezred) legalább 500 db különböző modifikációjú harcjárműre lenne szüksége.
    Ez egy 250 milliárd forintos beszerzés lenne ha a 2013 as horvát Patria beszerzést veszem alapul. Nem is vészes összeg ha mondjuk egy 10 éves futamidővel venné a HM hitelre.

tonyo likes this.
  17. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Felejtsd el a hitelt, akarat esetén simán kifizetnénk egyben.

Ettől azonban több jármű kell mert szükség van tartalékra, illetve a járművek üzemeltetési háttere is jelentős költségeket emészt fel. Egy rakat műszer pl. alrendszerek kalibrálásához, pótalkatrészek, javítási bázis kialakítása, irgalmatlan mennyiségű lőszer és egyéb fegyverzeti anyag, és ezek csak a szűken értelmezett járművekhez. A beosztott lövészalegységek felszerelése, a magasabb szintű támogatók (nehéztüzérség, légvédelem) felállítása még talán ennél is többe fog fájni. Ez utóbbiak nélkül azonban nagyon könnyen szétkapható a dandár.

fip7 and marton like this.
  18. danielblack

danielblack Guest

Én is minimális mennyiségként tekintek arra az 500 db ra. Plussz tudom, hogy nem csak ennyire lenne szükségünk. A haderő újrafegyverzésére szerintem minimum 2000 milliárd kellene. Ezzel már jelenthetne visszatartó erőt a honvédség egy szomszédos kalandozással szemben.

tonyo likes this.
  19. nyugger

KTO Rosomak

wolfram, fip7 and danielblack like this.

Ezen oldal megosztása