Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 157
119 613
113
gondolom nem voltak finnyásak a kínaiaktól rendelni szövetet azoknál meg ebből áll raktáron rengeteg mert erre az egyik legnagyobb az igény a piacon terepminták közül többszín nyomásba.
Amúgy érdekes, hogy így hagyták a francba digit florat. Mondjuk a zöld szerintem nagyon zöld volt eleve.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 218
113
Szerintem erre gondol

Szerintem nem feltétlenül gondol bármire, csak topicfüggetlenül ugyanazt a szemellenzős marhaságot tolja. Aztán letagadja, sőt, valaki más mondta.

A magam részéről erre reagáltam.

Eszedbe sem jut, hogy nem a divatolás volt a céljuk, hanem az elmúlt több mint 650 nap tapasztalata az ami arra kényszerítette őket, hogy elhagyják a saját oroszos szabásukat és áttérjenek a nyugati szabásra? Aki ezt megtervezte és megrendelte az azzal a céllal tette, hogy a katona olyan ruházatot és harcászati felszerelést kapjon ami segíti a harcban és (nem érdekelte, hogy emiatt úgy néz ki mint egy nyugati tovább megyek NATO katona) nem pedig olyat ami nem annyira segíti de legalább oroszos szabású. Mert azt elhiszem, hogy te a fotelből simán ráaggatnád bárkire az oroszos szabású ám kevésbé hatékony harcászati felszerelést a katonára csak azért, mert képtelen vagy levetkőzni a szemellenződet és leszarod, hogy emiatt katonák halnak meg, de úgy látszik, hogy az oroszoknak nálad azért sokkal több eszük van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 157
119 613
113
Szerintem nem feltétlenül gondol bármire, csak topicfüggetlenül ugyanazt a szemellenzős marhaságot tolja. Aztán letagadja, sőt, valaki más mondta.

A magam részéről erre reagáltam.
Hát figyi a kínaiak is már nyugati stílusú könnyű védőmellényekkel operálnak pár éve. Ez ez anatómia vezette természetes evulóciója a személyi felszerelésnek a nyugatiaknál a közvélemény háklisabb volt a missziókban meghalt katonákra és hamarabb kitermelte ezt az evolúciót (meg a kisssebb hadsereget könnyebb átruházni azért mint egy tömeghaderőt) az oroszoknál ez most jött össze.
Az MC-t mondjuk nem értem, én nem is tartom olyan jó mintának (nem olyan jó az alakbontása a pöttyök miatt)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
Hát figyi a kínaiak is már nyugati stílusú könnyű védőmellényekkel operálnak pár éve. Ez ez anatómia vezette természetes evulóciója a személyi felszerelésnek a nyugatiaknál a közvélemény háklisabb volt a missziókban meghalt katonákra és hamarabb kitermelte ezt az evolúciót (meg a kisssebb hadsereget könnyebb átruházni azért mint egy tömeghaderőt) az oroszoknál ez most jött össze.
Az MC-t mondjuk nem értem, én nem is tartom olyan jó mintának (nem olyan jó az alakbontása a pöttyök miatt)
A multicam az egy spórolós dolog, abból a szempontból hogy több évszakban , éghajlaton is megfelelõ hatásfokú álcát ad, nem kell minden egyes katonának több fajta gyakorló.
Ha egyes terepfajtákat nézünk mindig lesz jobb nála.
Én sem vagyok nagy multicam fan egyébként.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 157
119 613
113
A multicam az egy spórolós dolog, abból a szempontból hogy több évszakban , éghajlaton is megfelelõ hatásfokú álcát ad, nem kell minden egyes katonának több fajta gyakorló.
Ha egyes terepfajtákat nézünk mindig lesz jobb nála.
Én sem vagyok nagy multicam fan egyébként.
Tisztában vagyok vele, de ilyen mintából is van jobb. Helyből egy 3 ami eszembe jut.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 730
30 256
113
Sötétben minden tehén fekete...esetleg másként bőg.
Viszont itt inkább kártékonynak látom ezt a nagy egyen ruha kérdést. Tudom, a funkcionalitás miatt az ergonómia törvényei amik számítanak, de egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy ez a BDU, ACU vonalat kellene követni szabásban.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 899
21 402
113
Sötétben minden tehén fekete...esetleg másként bőg.
Viszont itt inkább kártékonynak látom ezt a nagy egyen ruha kérdést. Tudom, a funkcionalitás miatt az ergonómia törvényei amik számítanak, de egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy ez a BDU, ACU vonalat kellene követni szabásban.
Mi a bajod a BDU,ACU-val?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 730
30 256
113
Mi a bajod a BDU,ACU-val?
Olyanná vált mint az észak-korai vezetők "munkaruhája" egykaptafa minden. Persze Fidel Castro is egy divatdiktátor volt. Ez globális uniformis kicsit a szivárványos unikornisra emlékeztet.
Az ACU inkább, de a BDU nem kifejezetten praktikusan szabott. De ez megfigyelhető a "militarydivat" változásain is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 300
76 877
113
Olyanná vált mint az észak-korai vezetők "munkaruhája" egykaptafa minden. Persze Fidel Castro is egy divatdiktátor volt. Ez globális uniformis kicsit a szivárványos unikornisra emlékeztet.
Az ACU inkább, de a BDU nem kifejezetten praktikusan szabott. De ez megfigyelhető a "militarydivat" változásain is.
Ezt hívják evolúciónak, a BDU és az ACU közt van 24 év fejlődés (nem mintáról, hanem szabásról beszélek).
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 990
27 060
113
417577331_7278625218842898_4353371162899866462_n.jpg