1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2016. november 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

De te is írhatsz egy beszámolót :)
    Melyik napokon leszel kinn?

2. Terminator

Előző évben a Raptorok közelébe sem lehetett menni, nemhogy a pilótával beszélni. A vendéglátódnak vannak kapcsolatai esetleg?

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Reménykedjünk, hogy ez most máshogy lesz.

Abszolút laikus, akit érdekel a repülés, ezért jön velem, ha már kint meglátogatom.

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Jefim Gordon könyvekkel hogy állsz? Na jó, nem szentírások azok se, meg ugye nem egy grafikongyüjtemény egyik se, de annak, aki tudka mit keres, netán van annyi rálátása a témára, hogy már a részletek is beszédesek, annak jó anyagok. És angol nyelvűek. Ha az ember nem is akar belőlük HT összefoglalót rittyenteni, akkor is jók arra, hogy bővüljön a látóköre.

vilmoci likes this.
  5. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Idén csak szombaton. Lesz velem egy ismerős is aki az MOD-nak dolgozik. Megpróbálom kifaggatni, de ő inkább a szárazföldi technikában van otthon. :D

6. Pocok75

És tényleg eljöttek!! Kíváncsi vagyok milyen show-t fognak nyomni! Márcsak kettőt kell aludni! :D

fishbed likes this.
  7. Allesmor Obranna

Izlesek es pofonok, de gondolom egy F-15E gepet se egy otgepes kotelektepules dinamizmusa alajan itelnel meg.... ;)

"AZO29", fishbed and cinikus like this.
  8. Terminator

Fairfordban a Raptorok ma a kordontol kb 100 meterre voltak, meg egy kordon mogott es orok vigyaztak. Kb mint elozo evben.

Ma Thunderbirds 8 gepbol csak 5ot tudott repulokepes allapotba hozni, igy 5 geppel repult egy, meg a korabbiaktol is gyengebb bemutatot. (6 gepes a kotelek es van 2 tartalekgepuk.)

fishbed and sirdavegd like this.
  9. Pocok75

Te már ott vagy?? :)

10. Pocok75

Indulásra készen! :D:)

fip7, zeal, misinator and 7 others like this.
  11. molnibalage

Eddig katasztrofális. :( Az idő pocsék, beszélni nem sikerult senkivel. Az F-22-nél volt egy csoport jenki, de beszélő távolságon túl. 15 percig vártam hátha közelebb jönnek, de aztan leleptek.

12. "AZO29"

"AZO29" Active Member

MAKS-ra jön valaki innen?

13. molnibalage

Mindjárt 3 óra es gyak szinte semmi sem repült az időjárás miatt. Retro szekció volt meg kisgepek. Most lamentalnak, hogy felmehet e a TB. Az F-22 kigurult es vissza. Ennyit lattam belole. Sikerult pár emberrel beszélni, de eddig ez nekem az időjárás miatt életem egyik legnagyobb csalodasa... Már ugy ahogy sutoget a nap... Es indul a TB

14. jani22

jani22 Well-Known Member

15. jani22

jani22 Well-Known Member

16. misinator

misinator Well-Known Member

:(

17. Terminator

A Raptornak nem volt megfelelo a mai idojaras a biztonsagos repuleshez, igy nem repult. De lehet hogy csak nincs rosszidos programja.

Viszont az olasz Tornado szakado esoben is jot repult. Es latvanyos a festese.

@Moli: Remelem vegig maradtal, es lattad a Szu-27est :) Egy napra mindig kockazatos menni, a RIATra meg 3 nap sem eleg, ezt nem is ertem.

fip7 and Pocok75 like this.
  18. Pocok75

Hát uraim ez a RIAT is meg volt! :D Gondolom @molnibalage egy életre megutálta Angliát a kiváló nyári időjárás miatt, de szerintem, a reggeli esőtől eltekintve remek kis nap volt! U-2, Bone, és a Szu-27 miatt megérte! :D Gondolom a Szuhoj demot holnap már másik pilóta repüli, mert a mai kissé szélesre vett néhány fordulót és igencsak belógott a közönség fölé! (igaz én nem bántam, mert pont alatta állva remélem sikerült néhány használható képet készíteni.) A Raptor nemrepülése kicsit csalódás volt, de kárpótolt a sok vidám perc amit a U-2 technikusaival beszélgettünk. A srácok 23 évesek voltak, csak kicsivel fiatalabbak mint az általuk pátyolgatott repülő! :D Érdemi infót nem igen lehetett kiszedni belőlük, de jókat mulattunk a korral kapcsolatos viccelődéseken. (Angol ismerősöm, akivel együtt néztük a show-t, 60 éves!) :D Szóval, most megpróbálok összekotorni néhány jobban sikerült képet és igyekszem megosztani, ha van rá igény! (a minőségért előre is elnézést kérek, de jó időben is béna fotós vagyok, pláne ilyen elcseszett légköri viszonyok között) :D

zeal, svajcibeka, fishbed and 3 others like this.
  19. Allesmor Obranna

Van a Raptornak rosszidős prpgramja.

fishbed likes this.
  20. Pocok75

Szerintem is tök fölösleges
    Akkor csak simán rossz napja volt! :D

Ezen oldal megosztása