Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 037
27 212
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 077
13 470
113

[Exkluzív] Hyundai Rotem K2, Romániában élőben indul a jövő hónapban… záróvizsga​



Megerősítették, hogy a román kormány a jövő hónapban helyi élő lövésteszteket hajt végre a Hyundai Rotem K2 Black Panther tankján.

Ez az export utolsó kapuja, amelyen koreai és román katonai tisztviselők és a Hyundai Rotem dolgozói egyaránt részt vesznek.

A Hyundai Rotem K2 Black Panther tankja a jövő hónapban élő hatótávú lőteszten megy keresztül Romániában.

Egy magas rangú katonai tisztviselő azt mondta: „Megerősítették a Hyundai Rotem K2 Black Panther tank első helyi élő lőtávolsági tesztjének ütemtervét”, és hozzátette: „Mindkét ország kormánytisztviselői és a Hyundai Rotem munkaszintű tisztviselői részt venni a teszten, amelyet a következő hónap 10. és 16. között tartanak egy héten keresztül.”

Ez az első alkalom, hogy a K2 Black Panther tankot élesben lőtték ki Romániában.

Az orbitális berendezések helyi éles kilövése gyakorlatilag az utolsó lépés a fegyverek teljesítményének értékeléséhez a szerződés aláírása előtt.

A szakértők úgy vélik, hogy a lövöldözés eredményei alapján konkretizálódik az export mértéke és ütemezése, beleértve a szerződéses mennyiséget és a K2-es tankok számát.

A tavalyi Korea-Románia védelmi ipari együttműködési találkozón a román hadsereg közölte, hogy 300 harckocsira van szükség.

Egy iparági bennfentes kifejtette: „Úgy értesültem, hogy a Hyundai Rotem a román K2-es tankra vonatkozó rendelési mennyisége körülbelül 500 darab, ami körülbelül 10 billió vont értékben van.”

A Hyundai Rotem erőfeszítéseket tesz Románia megcélzása érdekében, miután tavaly nem exportált K2-es harckocsikat Norvégiába, mivel a német Leopard tankok kiszorították őket.

Ismeretes, hogy fontolgatják azt a javaslatot, hogy a K2 tanktechnológiát Romániába helyezzék át, és a harckocsiban használt anyagok, alkatrészek, berendezések gyártását helyi cégekre bízzák.

A versengő modell a világ legerősebb tankjaként ismert amerikai Abrams.

A román fél úgy értékelte, hogy a K2-es harckocsi körülbelül 10 tonnával könnyebb, mint az Abrams, így kiváló mobilitású és hasonló pusztító ereje van.

Nyilvánosan kijelentették, hogy technológiája extrém környezetben, például a Közel-Keleten és Norvégiában végzett teszteken bizonyított.

A Hyundai Rotem azt tervezi, hogy részt vesz a BSDA 2024-en, a legnagyobb helyi nemzetközi védelmi ipari kiállításon, amely jövő hónap 22-én nyílik meg közvetlenül a romániai éles tűzpróba után.

Ez Bae Chang-hak a Korea Economic TV-től.


B20230417101715523.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 006
30 905
113

[Exkluzív] Hyundai Rotem K2, Romániában élőben indul a jövő hónapban… záróvizsga​



Megerősítették, hogy a román kormány a jövő hónapban helyi élő lövésteszteket hajt végre a Hyundai Rotem K2 Black Panther tankján.

Ez az export utolsó kapuja, amelyen koreai és román katonai tisztviselők és a Hyundai Rotem dolgozói egyaránt részt vesznek.

A Hyundai Rotem K2 Black Panther tankja a jövő hónapban élő hatótávú lőteszten megy keresztül Romániában.

Egy magas rangú katonai tisztviselő azt mondta: „Megerősítették a Hyundai Rotem K2 Black Panther tank első helyi élő lőtávolsági tesztjének ütemtervét”, és hozzátette: „Mindkét ország kormánytisztviselői és a Hyundai Rotem munkaszintű tisztviselői részt venni a teszten, amelyet a következő hónap 10. és 16. között tartanak egy héten keresztül.”

Ez az első alkalom, hogy a K2 Black Panther tankot élesben lőtték ki Romániában.

Az orbitális berendezések helyi éles kilövése gyakorlatilag az utolsó lépés a fegyverek teljesítményének értékeléséhez a szerződés aláírása előtt.

A szakértők úgy vélik, hogy a lövöldözés eredményei alapján konkretizálódik az export mértéke és ütemezése, beleértve a szerződéses mennyiséget és a K2-es tankok számát.

A tavalyi Korea-Románia védelmi ipari együttműködési találkozón a román hadsereg közölte, hogy 300 harckocsira van szükség.

Egy iparági bennfentes kifejtette: „Úgy értesültem, hogy a Hyundai Rotem a román K2-es tankra vonatkozó rendelési mennyisége körülbelül 500 darab, ami körülbelül 10 billió vont értékben van.”

A Hyundai Rotem erőfeszítéseket tesz Románia megcélzása érdekében, miután tavaly nem exportált K2-es harckocsikat Norvégiába, mivel a német Leopard tankok kiszorították őket.

Ismeretes, hogy fontolgatják azt a javaslatot, hogy a K2 tanktechnológiát Romániába helyezzék át, és a harckocsiban használt anyagok, alkatrészek, berendezések gyártását helyi cégekre bízzák.

A versengő modell a világ legerősebb tankjaként ismert amerikai Abrams.

A román fél úgy értékelte, hogy a K2-es harckocsi körülbelül 10 tonnával könnyebb, mint az Abrams, így kiváló mobilitású és hasonló pusztító ereje van.

Nyilvánosan kijelentették, hogy technológiája extrém környezetben, például a Közel-Keleten és Norvégiában végzett teszteken bizonyított.

A Hyundai Rotem azt tervezi, hogy részt vesz a BSDA 2024-en, a legnagyobb helyi nemzetközi védelmi ipari kiállításon, amely jövő hónap 22-én nyílik meg közvetlenül a romániai éles tűzpróba után.

Ez Bae Chang-hak a Korea Economic TV-től.


B20230417101715523.jpg
Fetfeszemu logikusabb nekik.
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
217
767
93
Majd elvalik mi lesz. Egyelore a rekord koltsegvetesi hiany a biztos. A Berettanal meg nem emlitettek az ARX - et csak a pisztolyokat. Most egesz evben valasztasi kampany van, igy minden rozsaszin, meg muholdakat is emlegettek a multkor.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 054
3 999
113
Majd elvalik mi lesz. Egyelore a rekord koltsegvetesi hiany a biztos. A Berettanal meg nem emlitettek az ARX - et csak a pisztolyokat. Most egesz evben valasztasi kampany van, igy minden rozsaszin, meg muholdakat is emlegettek a multkor.
A rekord költségvetési hiányban sikerült mindenkit beelőznünk, úgyhogy vicces ezt részünkről felróni nekik.
Viszont amíg mi piackutatunk, hátrafelé gyorsítunk, csak papíron költünk rekord összegeket egy operett seregre, lovas huszárokkal erősítünk, addig részükről sikerül konkrét tervekről, szerződésekről, fejlesztésekről is beszélni!
A tüzérségünk továbbra is egy nulla, velük ellentétben rakétatüzérségünk, kerekes apc/ifv nincs, és ha nem is csak csúcstechnikájuk van, nem most állnak neki gondolkodni, kényszerből a régi technika fejlesztgetéséhez.
Mondjuk az is igaz, hogy nekünk a Vodafone, az Aero Vodochody, a reptér, a spanyol vonat gyár...., amik erősítik a honvedelemet. Az L39NG "csatagépeink" mellett bizonyára lesznek páncélozott vonataink is.
A mi eddigi ütemterveinkhez képest, ha sikerül megegyezniük Dél-Koreával, már akár év végén, vagy jövőre megkaphatják az első szállítmányokat, lásd lengyelek!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 037
27 212
113
A rekord költségvetési hiányban sikerült mindenkit beelőznünk, úgyhogy vicces ezt részünkről felróni nekik.
Viszont amíg mi piackutatunk, hátrafelé gyorsítunk, csak papíron költünk rekord összegeket egy operett seregre, lovas huszárokkal erősítünk, addig részükről sikerül konkrét tervekről, szerződésekről, fejlesztésekről is beszélni!
A tüzérségünk továbbra is egy nulla, velük ellentétben rakétatüzérségünk, kerekes apc/ifv nincs, és ha nem is csak csúcstechnikájuk van, nem most állnak neki gondolkodni, kényszerből a régi technika fejlesztgetéséhez.
Mondjuk az is igaz, hogy nekünk a Vodafone, az Aero Vodochody, a reptér, a spanyol vonat gyár...., amik erősítik a honvedelemet. Az L39NG "csatagépeink" mellett bizonyára lesznek páncélozott vonataink is.
Nekik nincs önjáró tüzérségük nincs rendes láncos ifv-jük kezifegyver majd lesz valamikor stb... Szóval nem kell annyira felsz*pni őket, de lenézni sem...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 330
13 667
113

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 054
3 999
113
Nekik nincs önjáró tüzérségük nincs rendes láncos ifv-jük kezifegyver majd lesz valamikor stb... Szóval nem kell annyira felsz*pni őket, de lenézni sem...
Ez nem felszopás! 24 db-os önjáró tüzérséggel nem nagyon kell dicsekedni, miközben nekik HIMARS-uk, nagyszámú csöves tüzérségük van. Tény az is, hogy évekkel elöttünk járnak Spike rendszeresítésben, mind szárazföldön, mind helikopter integrációban! Van csöves légvédelmük is (Oerlikon, Gepárd), PiranhaIII kerekes harcjármű
Szóval egy kicsit kevesebb propagandát, trükközést, és végre tetteket szeretnék itthon látni. Akár használt technika is jöhetne, ha van még egyáltalán használható a piacon!
Ja, hogy mibű? Nem akarok belemenni, de lenne rá bőven forrás!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 037
27 212
113
Ez nem felszopás! 24 db-os önjáró tüzérséggel nem nagyon kell dicsekedni, miközben nekik HIMARS-uk, nagyszámú csöves tüzérségük van
És mit csinálnak a HIMARS-al ha kilövik azt a pár db rakétát amit vettek hozzá?
nagyszámú csöves tüzérségük van.
Kb úgy mint nekünk D-20

Tény az is, hogy évekkel elöttünk járnak Spike rendszeresítésben, mind szárazföldön, mind helikopter integrációban! Van csöves légvédelmük is (Oerlikon, Gepárd)
Ez igaz, de spike nálunk is rendszerbe lesz hamarosan és a Skyranger is
PiranhaIII kerekes harcjármű
Nekünk meg van van/lesz lynx nekik meg majd valamikor lesz láncos, mit ahogy nekünk kerekes
Szóval egy kicsit kevesebb propagandát, trükközést, és végre tetteket szeretnék
100% egyetértek
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 006
30 905
113
És mit csinálnak a HIMARS-al ha kilövik azt a pár db rakétát amit vettek hozzá?
Plusz LAROM,plusz APR40.Ezekhez rakétagyártási kapacitásuk is van.
Kb úgy mint nekünk D-20
pár száz db-al több.M81 a D20 liszensze,de az M85 a 2A65 Misaztáé
Ez igaz, de spike nálunk is rendszerbe lesz hamarosan és a Skyranger is
Kicsit elöbbre járnak.SOCAT rá a legjobb példa.
Nekünk meg legjobb lenne visszamondani a Skyrangert,mert marha drága-nem éri meg az árát.
Nekünk meg van van/lesz lynx nekik meg majd valamikor lesz láncos, mit ahogy nekünk kerekes
Van nekik láncos is.MLI84M.Rafael tornyos modernizált helyi gyártású BMP-1.