Sörétes puskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 454
56 489
113
Te nam nagyon értesz ezekhez a dolgokhoz ugye?
Mégis mi a terved, hogy akarsz betölteni sörétes lőszert egy nem sörétes lőszerre kitalált csőbe? No meg ennél már 70 éve léteznek szofisztikáltabb módszerek, amivel egy drónt nemhogy 1km-ről, hanem 2-3 km-ről is le tudsz lőni egy 20mm-es fegyverrel.


Nem vagyok ballisztikai,vagy lőszer szakember,nem is leszek,ettől még eza lőszer jó,és kb 10 rubel,kiforrja magát,foglalkoznak vele.
Sehogy,nyilván sörétre való csőből gondoltam kilőni a sörétes lőszeret,tudom,hogy vannak sörét szerű repeszekkel megtöltött gá lőszerek,vana rajnametálnak is 30vagy 35 milis,skyranger,ha jól emlékszem,itt a kevlár spárga a lényeg nekem,ettől hatékonyabbnak tűnik a sima repeszes cuccnál,főleg a gyalogsági,közeli,kisebb dródok ellen tűnik jónak,ezt felskálázva gondoltam a nagyobb kalibert,ezzel a spárgás módszerrel,nekem ez nagyobb találati területnek látszik,nem repülnek szét a repeszek,illetve ott háló közöttük,nem tudnak kisebb drónok átcsúszni.
70 éve,na ez érdekel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 106
81 170
113
Nem vagyok ballisztikai,vagy lőszer szakember,nem is leszek,ettől még eza lőszer jó,és kb 10 rubel,kiforrja magát,foglalkoznak vele.
Sehogy,nyilván sörétre való csőből gondoltam kilőni a sörétes lőszeret,tudom,hogy vannak sörét szerű repeszekkel megtöltött gá lőszerek,vana rajnametálnak is 30vagy 35 milis,skyranger,ha jól emlékszem,itt a kevlár spárga a lényeg nekem,ettől hatékonyabbnak tűnik a sima repeszes cuccnál,főleg a gyalogsági,közeli,kisebb dródok ellen tűnik jónak,ezt felskálázva gondoltam a nagyobb kalibert,ezzel a spárgás módszerrel,nekem ez nagyobb találati területnek látszik,nem repülnek szét a repeszek,illetve ott háló közöttük,nem tudnak kisebb drónok átcsúszni.
70 éve,na ez érdekel.
Az időzítő gyújtós lőszerek voltak azok amikre utaltam, ezek már a Világháborúban rendelkezésre álltak ami ugye 80 éve volt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 608
10 372
113
Az időzítő gyújtós lőszerek voltak azok amikre utaltam, ezek már a Világháborúban rendelkezésre álltak ami ugye 80 éve volt.
Szerintem már bő 100 éve is voltak az első VH-ban.

Rosszabb: Henry Shrapnel találta fel 1784-ben, majd 1803-ban tökéletesítette. Fontos szerepet játszott a napóleoni háborúkban, a 19. századi hadviselésben és az első világháborúban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 106
81 170
113
Szerintem már bő 100 éve is voltak az első VH-ban.

Rosszabb: Henry Shrapnel találta fel 1784-ben, majd 1803-ban tökéletesítette. Fontos szerepet játszott a napóleoni háborúkban, a 19. századi hadviselésben és az első világháborúban.
Pont arról beszélek, hogy a srapnel egy elég primitív dolog azzal, hogy közvetlen a csőből lövöd ki a sörétet. Pont azt mondom, hogy ennél már nagyon régóta léteznek szofisztikáltabb módszerek.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
249
693
93
Halkan jegyzem meg hgy olyan sörétesről még nem hallottam ami akár 1kmről is okozna valami csodát egy célpontban (akármilyen soft is legyen).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 933
48 096
113
Megint megy a faszméregetés, okoskodás, de aki akarja annak egyből lejöhetett ám ha nem kötözködni akart, hogy itt nem a technológia fejlettsége a lényeg, tudjuk hogy van AHEAD technika ma már, meg időzített gyújtás rég, mi a srapnel mi a kartács, csak 25000 Ft os drón ellen kurva mód költséghatékony lehet ez a filléres/pár rubeles kevlárhálós sörét, egy szimpla vadászpuskából is! Nem kell hozzá radar, távolságmérés, programozás, időzített gyújtó, semmi ami drága.

Ugyan ez a töltet szintén filléres és hatékonyabb sanszosan mint egy sima 20mm -es AP/APHE lőszer ha drón a célpont, és sokkal olcsóbb mint egy skyranger.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
249
693
93
Megint megy a faszméregetés, okoskodás, de aki akarja annak egyből lejöhetett ám ha nem kötözködni akart, hogy itt nem a technológia fejlettsége a lényeg, tudjuk hogy van AHEAD technika ma már, meg időzített gyújtás rég, mi a srapnel mi a kartács, csak 25000 Ft os drón ellen kurva mód költséghatékony lehet ez a filléres/pár rubeles kevlárhálós sörét, egy szimpla vadászpuskából is! Nem kell hozzá radar, távolságmérés, programozás, időzített gyújtó, semmi ami drága.

Ugyan ez a töltet szintén filléres és hatékonyabb sanszosan mint egy sima 20mm -es AP/APHE lőszer ha drón a célpont, és sokkal olcsóbb mint egy skyranger.
Jogos amit mondasz
De ne pont 15éve volt már tervben hogy az oroszok ellátják magukat raj/szakasz szinteken saiga/baikal tömegekkel?
Kár hogy nem látni sehol mostanában.
De az alap5let nekem tetszik.
Van a honvédségnél korongra gyakorlás?
Amerikában és olaszoknál van, az 100%, benellivel kalimpáló olaszokkal találkoztam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 933
48 096
113
Jogos amit mondasz
De ne pont 15éve volt már tervben hogy az oroszok ellátják magukat raj/szakasz szinteken saiga/baikal tömegekkel?
Kár hogy nem látni sehol mostanában.
De az alap5let nekem tetszik.
Van a honvédségnél korongra gyakorlás?
Amerikában és olaszoknál van, az 100%, benellivel kalimpáló olaszokkal találkoztam.
Én láttam nem is egy videót ahol fpv, de még akár felderítő apró drónt is szedett le a rajt oltalmazó sörétes puskás ember. Nem véletlen, hanem felfelé keresett folyamatosan.

Ezek mindig olyan videók hogy a támadó rögzíti, nem a saigas/izses ember, tehát mondhatni mivel ellenérdekelt fél, kevés van belőlük.


Nem véletlen gyártják ezt a lőszert sem, nyugodt lehet felőle mindenki, hogy nagy tömegben használnak söréteseket az oroszok, nem a semmire fejlesztették ezt a kevlárhálós motyót, hanem valós igény alapján!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 933
48 096
113
Jogos amit mondasz
De ne pont 15éve volt már tervben hogy az oroszok ellátják magukat raj/szakasz szinteken saiga/baikal tömegekkel?
Kár hogy nem látni sehol mostanában.
De az alap5let nekem tetszik.
Van a honvédségnél korongra gyakorlás?
Amerikában és olaszoknál van, az 100%, benellivel kalimpáló olaszokkal találkoztam.
Mindenhol ahol van egy csöpp ész, látván hogy filléres drónok dobálnak koronglövő távról gránátokat, meg több FPV is megy ma már akár egyetlen lövészre is, nagyon is gyakorolnak rá. Raj szinten szükség van rá, aki ezt nem látja az vakon van.