Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 675
16 838
113
Azért szentté ne avassuk őket légyszíves. Nekik ez a munkájuk, a sikeresebbeket jól meg is fizetik érte.
Ha bénáznak rajtuk röhögünk, ha sikeresek velük örülünk. Ez ilyen :)
Nem avatja senki szentté őket; még jó, h csak ők bénáznak igaz?! Minden sportolót tisztelek (főleg, h az egészségét adja fel) mert valahol harcos mind. Ne legyél bohóc, abból túlkínálat van. :D
Amúgy sportoltál valamit?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Ne legyél bohóc, abból túlkínálat van. :D
Amúgy sportoltál valamit?

Több, mint másfél évtized küzdősport van mögöttem :rolleyes:
És az igazi harcosok ott vannak ;)
És igen, ha balfaszok, akkor ki kell röhögni őket. Ha jók akkor meg dícsérni kell. Vagyis érdemeik szerint jutalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 678
5 490
113
Csak a skótok ne győzzenek ma ........

Akár győzhetnek is, ha mi is győzünk vasárnap, akkor a mi 3 pontunk fog többet érni, mivel azonosnál az egymás elleni eredmény számít. De szerintem 3 ponttal nem lehet majd bekerülni a legjobb harmadikok közé,
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 678
5 490
113
Nem avatja senki szentté őket; még jó, h csak ők bénáznak igaz?! Minden sportolót tisztelek (főleg, h az egészségét adja fel) mert valahol harcos mind. Ne legyél bohóc, abból túlkínálat van. :D
Amúgy sportoltál valamit?

Akárhogy gondolod, a svájci meccsünk egy óriási kupac sz... volt, álltunk és néztük, ahogy focizik az ellenfél, a gól előtt vígan 22 passzt hoztak össze a svájciak, ilyet már a megyeiben se hagyunk... Előtte bezzeg mekkora arc volt mindenkinek, hogy "meglepetést okozunk" emlékezni fogunk erre az eb-re, elvárás a tovább jutás" erre beszart az egész csapat, Rossi meg eltaktikázta magát,,, bravó
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 651
86 105
113
Akár győzhetnek is, ha mi is győzünk vasárnap, akkor a mi 3 pontunk fog többet érni, mivel azonosnál az egymás elleni eredmény számít. De szerintem 3 ponttal nem lehet majd bekerülni a legjobb harmadikok közé,
Hogyne lehetne! Nézd meg a mai albán meccset. Mindkettő top csapat ellen tolja az utolsó kört. Még kell egy ilyen csoport, és máris bent vagyunk a legjobb 4 3. között, persze, ahhoz ma Svájcnak minimum nyernie kell, ill. nekünk le kell győznünk a skótokat. Nem nehéz történet ez, bár a svájc elleni minimum 1 pont hiányzik.

Egyébként, jobb ág lenne, mint a mostani 1-2. hely: ha jól nézem, akár még a romulán ágra is kerülhetnénk. :)

Lengyel:Osztrák 1:1
Grúz:Cseh 2:2 stb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 651
86 105
113
Tökéletes összefoglalója a bíráskodásnak!
Pl.
"A büntető és a vitatott első gól mellett azt is felróják nemzetközi oldalakon Makkelie ellen, hogy kettős mércét alkalmazott: a magyarok könnyebben kaptak sárga lapot reklamálásért, a meccs hajrájában pedig Toni Kroos megúszta a labdaelrúgást sárga lap nélkül, ellenben Szoboszlai Dominik nem."
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
816
4 498
93
eddig egész jó ez az eb ;)



naná, hogy a magyar szurkolókkal van a baj ... (fenti hírhez ...)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 286
92 859
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 746
15 639
113
eddig egész jó ez az eb ;)



naná, hogy a magyar szurkolókkal van a baj ... (fenti hírhez ...)
Tiltott dalok éneklése... Igazán vicces hely ez a demokratikus paradicsom.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 675
16 838
113
Akárhogy gondolod, a svájci meccsünk egy óriási kupac sz... volt, álltunk és néztük, ahogy focizik az ellenfél, a gól előtt vígan 22 passzt hoztak össze a svájciak, ilyet már a megyeiben se hagyunk... Előtte bezzeg mekkora arc volt mindenkinek, hogy "meglepetést okozunk" emlékezni fogunk erre az eb-re, elvárás a tovább jutás" erre beszart az egész csapat, Rossi meg eltaktikázta magát,,, bravó
Azok voltunk, és? Sok jó meccs után becsúszott egy tré félidő. Van ilyen.
Több, mint másfél évtized küzdősport van mögöttem :rolleyes:
És az igazi harcosok ott vannak ;)
És igen, ha balfaszok, akkor ki kell röhögni őket. Ha jók akkor meg dícsérni kell. Vagyis érdemeik szerint jutalmazni.
És a tatami szélén egymást röhögtétek ki? :D Jó mesteretek lehetett ha elnézte.
Cselgáncsról, k1-ről, jégkorongról, fociról van tapasztalatom. Mindegyik máshogy kemény. Judósok vinnyognak (ma) a futóedzéstől. Jégkorongosok tudják, h kell, mert másképp túl sem élik ha beragadnak sorcserénél. K1 dettó. Egy focista viszont szemrebbenés nélkül kifut a világból (+40 fokban is). Nem egy tesitanár lepődött meg, amikor büntiből futni küldte a srácokat, azok meg röhögve hozták a 3 perces kilómétereket (edzésen súlymellényben kell).
Próbáld ki mondjuk kispályán. Aztan a harmadik meccs után megnéznélek, h mennyire akarsz a bakikon röhögni.
És, h miért kedvelem a focit?! Mert 1 db 2 ezer forintos labdával meg tudsz mozgatni egy egész osztály srácot. Nincs olcsóbb tömegsport, nem kell semmi infra hozzá (ma is van, h mezitláb nyomjuk). Ráadásul (tetszik v. sem) komoly összetartó ereje van hazafias szempontból is (népszerű és könnyfakasztó több tízezer torokból a himnusz vagy a nélküled). Ezért kellett minél előbb a komcsiknak is szétbombázni a focit. Jégkoronghoz csak a kötelező védőcucc 200 (amit kinősz) +jég.
Küzdősporthoz kesztyű+terem meg idő.
Akkor is drukkolok a mieinknek ha jók és akkor is ha rosszak. Elég pronyó a focistákba beleállni, pedig jó lenne ha a kéziseink, kosarasai k, jégkorongozóink lennének olyan "rosszak", mint ők!
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 077
28 546
113
448549378_1012277150275650_6685009345583904819_n.jpg


- Olaf, kell néhány játékos!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
És a tatami szélén egymást röhögtétek ki?

Jahj így már kezdem érteni :D
Ázsiai kamu tisztelet kultusz oké. Van akinek ez fontos. Aztán szupercsillagharcosként csodálkozik amikor az utcán a cigány először szemen köpi és csak utána üti meg. Meg szabálytalan technikákat alkalmaz (pl. tökön rúgja/torkon veri/szemébe nyúl vagy csak megszúrja XD)
Én küzdősportból hosszabb ideig a birkózást, ökölvívást és a kick-boxot műveltem.
E mellet hobbiból igen sokat fociztam gyerek koromtól mostanáig. (de azt nem egyesületi szinten)
És igen, ha valaki balfasz, akkor volt, hogy kiröhögtük. És akkor legközelebb megpróbált nem az lenni.
De ha valaki jó volt valamiben azt mindig elismertük.

Jó mesteretek lehetett ha elnézte.

Az eredményeik őket igazolták. Kíváló edzőim voltak. A birkózó és a boxedzőm is több tucat magyar bajnokot nevelt ki, a kick-box edzőm meg több világbajnokot!
Nagyon szerencsés vagyok, hogy olyan helyen élek ahol ilyen edzők dolgoztak.

Mindegyik máshogy kemény. Judósok vinnyognak (ma) a futóedzéstől. Jégkorongosok tudják, h kell, mert másképp túl sem élik ha beragadnak sorcserénél. K1 dettó.

Ez egy nagyon régi beragadt edzési hiba a régi időkből. Küzdő sportoknál nem növeli hasznosan az erőnlétet a futkározás.
A sokkal intenzívebb lépcsőzés hasznosabban edzi a testet ez ügyben.
A futás szerepe a kezdeti bemelegítés után jön elő, ahol minimális futással átmozgatod magadat meg felkészíti a testet az intenzívebb mozgásra. Levezetésnek is jó, de csak rövid távon.

Egy focista viszont szemrebbenés nélkül kifut a világból (+40 fokban is). Nem egy tesitanár lepődött meg, amikor büntiből futni küldte a srácokat, azok meg röhögve hozták a 3 perces kilómétereket (edzésen súlymellényben kell).

Az a munkája, hogy fusson. Még jó, hogy képes rá :D
Más meg 40 fokban aszfaltozik :rolleyes:
Minden munkához kellenek alap képességek és minden munkának meg vannak az alap nehézségei.
Azért szobrot ne emeljünk már nekik azért, mert a munkájukhoz tartozó legalapvetőbb dologra, a futásra képesek :D

Próbáld ki mondjuk kispályán. Aztan a harmadik meccs után megnéznélek, h mennyire akarsz a bakikon röhögni.

Fociztam végig délutánokat. Ezek ilyen "és most hová szarjak" szintű érvelések.
Biztos, hogy sokkal jobban fogják bírni, mint én. Csak nem én keresek ebből millió dollárokat, hanem ők. Minimum, hogy egy átlag jóskát lefussanak... Nem? o_O
De ezt a buta érvelést meg is lehet fordítani. Pl. dolgoztam árúszállítóként is, hűtőket, mosógépeket stb... cipeltem fel, nagyrészt emeletes házakba, kézben. Napi 12 óra és 20-25 cím. Kíváncsi vagyok hány sztárfocistánk bírná ki legalább a nap felét :D
De mondhatnám azt is, hogy sokkal jobban bírkózok vagy boxolok, mint a Szoboszlai.... Ez se egy meglepő információ :D
Mégsem várom el azt, hogy hasra essen ettől bárki, hiszen ezeket a munkákat végeztem, így a minimum, hogy jobb legyek benne, mint egy utcáról random behívott átlag Jóska. És nem kell tisztelet szobrot sem emelni azért nekem, mert képes vagyok arra, amit a munka megkövetel. Ez az alap!
Nekik a foci a munkájuk. Ha nem lenne jobb az utca emberénél az lenne a gáz. Nem? o_O
És ha jobb a munkájában, mint az utcáról behívott átlag jóska, akkor miért is kellene ezért körbe szopkodni?
Az, hogy jobban fut nálunk, többnyire emberhez rúgja a golyót, meg megtalálja a helyét a pályán az az alap!
Ha C. Ronaldóról beszélgetnénk érteném az érvelésed, mert elképesztő az a csávó. De egyelőre a magyar válogatott nagyon szar (svájc ellen) és egy elfogadható (német ellen) teljesítményéről beszélgetünk. Svájc ellen tisztán a saját balf@szságuk miatt kaptak ki. Semmi más oka nem volt, ugyanis a svájc se egy nagy durranás. De sikerült pl. 2 gólpaszt adnunk nekik. És ez gáz!

És, h miért kedvelem a focit?! Mert 1 db 2 ezer forintos labdával meg tudsz mozgatni egy egész osztály srácot. Nincs olcsóbb tömegsport, nem kell semmi infra hozzá (ma is van, h mezitláb nyomjuk). Ráadásul (tetszik v. sem) komoly összetartó ereje van hazafias szempontból is (népszerű és könnyfakasztó több tízezer torokból a himnusz vagy a nélküled).

Én is szeretem a focit. Nagyon sokat játszottam is, és igen főleg barátokkal. Kíváló közösség teremtő. A labda meg már gyerek koromban se 2000 Ft volt, most talán 20,000 körül van. Meg ugye kell egy hasonló árú cipő is/fő, hogy adott talajon tudjál játszani.
De relatív olcsó és jó sportolási lehetőség.
Csak ettől függetlenül nagyon sokan nagyon túldimenzionálták ezt a magyar válogatottat az EB előtt.
Most meg megy a hüppögés amikor beköszönt a realitás...

Akkor is drukkolok a mieinknek ha jók és akkor is ha rosszak.

Én is. De ha valamelyik balfasz a pályán, és pl. leindítja hazaadásból a svájci csatárt, akkor had szídjam már az anyukáját...
És ha ilyen pancser módon kapnak ki, had röhögjek a teljesítményükön.
A németek ellen is kezdődött ez a bírózás. De komolyan, német földön, a német válogatott ellen, német bírókkal (a holland is német) miből gondolták, hogy tisztességes mérkőzés lesz? o_O
Hát ennyire még ők se lehetnek hülyék :D

Elég pronyó a focistákba beleállni, pedig jó lenne ha a kéziseink, kosarasai k, jégkorongozóink lennének olyan "rosszak", mint ők!

Ezeket meg kb. nézni se nézi senki. Mégis jól megélnek belőle.
Pl. gyerek kori barátom NBI B csoportban kézizik, 4 kiló fölött van a nettója. És hát nem a közönség tartja el őket (pár tucat nézőből a pályát nem lehet fönntartani), hanem te meg én az adónkból. Én nem látom mi értelme van ennek így, de ő jól el van ezzel az állapottal.
Én jobban örülnék neki ha piaci alapon menne hazánkban a profi sport. Mert nem sok hasznát látom annak amikor adóforintokból hoznak a fociklubbok afrikából négert focizni.
Nem lehet, hogy ebből a pénzből inkább (pl. TAO) iskoláknak kellene torna termet építeni?
Csak úgy halkan kérdezem...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger