1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Supermarine Spitfire

Diskurzus a(z) 'Második világháborús vagy azelőtti repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 7..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

Supermarine Spitfire FR Mk.XVIIIe és a Rolls Royce Griffon hangjai

fishbed and arbalest like this.
  2. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Bibibí! Pocok a Spitfireben! :D

vilmoci, nyugger, Rotten878 and 12 others like this.
  3. misinator

misinator Well-Known Member

Ezekkel a rágcsálókkal csak a baj van!:D
    Vigyázni kell velük!;)

Akármennyire "csak" beülés, de szerintem ezek életre szóló élmények.
    Én örülök neki, hogy adódott lehetőséged erre!

svajcibeka, Pocok75 and fedett_mókus like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Én is örülök,hogy beülhettél egy Spitfirebe de azért bannolnálak egy hónapra amiért mutogatod is...:);):hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Kurfürst, misinator, fishbed and 2 others like this.
  5. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hogy mennyi darabból?:eek::eek:
    Akkor mennyi géppel támadtak dolfiék,csak mert hajszálon múlt,hogy a levegőben is agyonverik a britteket?
    Úgy a harmadára tippeltem volna, legyartott darabszám ügyben,mennyit lőttek le ebből a csatorna felett vajon?
    Ezrével heverhetnek a vízben a tűzköpők?o_O
    Kivancsi lennék,ha tudja valaki, hogy a hh alatt a szovjetek mennyi Mig 21-est gyártottak(gondolom az volt a legtöbb,de lehet tévedek)?

6. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

A Mark II összes változatából mindössze 921 készült, a 8 géppuskás IIA-ból értelemszerűen kevesebb. Nem volt egy jelentős altípus, alig nehány század kezdte használni 1940 őszétől, aztán relatív hamar, 1941 második felében már váltotta is Mark V.

molnibalage likes this.
  7. emel

emel Well-Known Member

Szergejék a 21-ből közel 11-ezret gyártottak, a csehek hozzátettek közel 200-at, a hinduk kb. 650-et, és a kínaiak állítólag közel 2500-at. A MiG-17-ből kb 11-ezer készült, a 15-ből kb. 17-ezer. Jó sok alumínium, mi?!! :D

8. papajoe

Közben meg gugliztam magam is,és fel is vagyok háborodva.:D

9. emel

emel Well-Known Member

Miért, mert neked egy sem jutott abból a sokból?!!:D;)

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem értem a kérdést. A sztereotípiákkal ellentétben a BoB igáslova nem a Spit II volt, hanem a Hurricane. A bevetett gépe kb. 3/4-e az volt így fejből. Csak abból lett az ikon.

Ez pont olyan, mint hogy mindenki csak a Me-109. H-111, Do-17 és Ju-87-et ismeri kb. a háború eleji LW-ből, a másodvonalas, de mégis bevetéseket repülő gépekről meg a többség szinte soha nem hallott...

A BoB mélypontján is kb. 300-330 bevethető vadásza volt a RAF-nak.

Pocok75 likes this.
  11. papajoe

Mondjuk kint lettem volna a vízből vele rendesen.:D
    Nem, hanem az esztelen hh,és az azzal járó esztelen pazarlás,pocsékolás,az erőforrások,nyersanyagok felélése,pl.
    No meg a környezet terhelés,mondjuk a 17-es idejében az nem sokat számított,de ma már érezzük a hatását.:oops:

Ezen oldal megosztása