Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
jlens-aerostats.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 495
113
Bárki bármit mond, a radarhorizont kiküszöbölhetetlen hátrány. Van aki ezt felháborítónak tartja, de szerintem az ilyen hosszútávú védelemnél az akusztikus területvédelem a megoldás. Csak olcsó műholdas mobiltelefonok kellenek hozzá repülőgéphangra kihegyezett mikrofonnal. Pont az alacsony behatolókkal szemben a leghatásosabb. Szerintem már mindenki megcsinálta, és bölcsen hallgat róla.
Csapatlégvédelemnél ugyanez kiszórással telepítve.

Ki mondta neked ezt a butaságot,hogy kiküszöbölhetetlen?Szerinted mire vannak a légtérellenőrző repülők?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ki mondta neked ezt a butaságot,hogy kiküszöbölhetetlen?Szerinted mire vannak a légtérellenőrző repülők?
Na igen. Többször említettem, hogy minden sz-akárhányashoz tartozni kellene egy levegőben levő A-50esnek. Ehez hirtelen olyan 300at kellene gyártani. 5000 fő legénységgel ++...
Aztán még mindig nem tudom, hogy tud-e rakétát célra vezetni?.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 495
113
Na igen. Többször említettem, hogy minden sz-akárhányashoz tartozni kellene egy levegőben levő A-50esnek. Ehez hirtelen olyan 300at kellene gyártani. 5000 fő legénységgel ++...
Aztán még mindig nem tudom, hogy tud-e rakétát célra vezetni?.

Dehgy kell mindegyikhez A-50...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Dehgy kell mindegyikhez A-50...
Szerinted a pakik majd megteszik azt a szivességet, hogy a hegyek fölött, 6000 méteren jönnek? A zsidók meg főleg ilyen előzékenyek. Beküldenek 30 méteren négy F-16ost, és pont a radarhorizontról küldenek neked nyolc rakétát, oszt viszlát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 495
113
Szerinted a pakik majd megteszik azt a szivességet, hogy a hegyek fölött, 6000 méteren jönnek? A zsidók meg főleg ilyen előzékenyek. Beküldenek 30 méteren négy F-16ost, és pont a radarhorizontról küldenek neked nyolc rakétát, oszt viszlát.

Szerinted megteszik az indiaiak azt a szívességet,hogy roaaz helyre telepítik a lokátoraaikat?
 
M

molnibalage

Guest
Ha jól értem, akkor az Indiaiak 5.43mrd$ -ért öt Sz-400E komplexumot kapnak (öt ezred vezetési ponttal).
A jelenlegi tervek szerint 2020 végén kezdődik a szállítás.
Mindegyik komplexum egyedül a 40N6E (380km hatótávolságú) rakétatípussal lesz felszerelve, más rakéta típust nem is rendszeresítenek.

Az öt megalakított (egykomplexumos) ezred tervezett díszlokációja;
- Barnala (Punjab)
- Wadsar (Gujarat)
- Aya Nagar (Delhi)
- Jodhpur (Rajasthan)
- Ambala (Haryana)

Távlatilag tervezik az ezredek felbővítését 2 komplexumosra.
Akkor 5 db vezetési pont mellé lesz 5 db harci osztály? Az, hogy minden rakéna 40N6E az nekem kicsit hülyeségnek tűnik, totál felesleges.

Hát azt pontosan én se tudom. Nem vagyok tisztában ezeknek a rakétáknak a paramétereivel, de gyanítom, hogy egy három tonnás AWACS lövő nem manőverezik túl jól. Főleg, ha 8E méteren érzi jól magát.
Sz-300 részét nézd meg a HT összefoglalónak. Nincs olyan rakéta, ami magasan érzi jól magát. A manőverező képesség mindig csökken a magassággal.

Bárki bármit mond, a radarhorizont kiküszöbölhetetlen hátrány. Van aki ezt felháborítónak tartja, de szerintem az ilyen hosszútávú védelemnél az akusztikus területvédelem a megoldás. Csak olcsó műholdas mobiltelefonok kellenek hozzá repülőgéphangra kihegyezett mikrofonnal. Pont az alacsony behatolókkal szemben a leghatásosabb. Szerintem már mindenki megcsinálta, és bölcsen hallgat róla.
Csapatlégvédelemnél ugyanez kiszórással telepítve.
Már megint ezzel az ökörséggel jössz, ami egyszer vérré lett cáfolva, hogy mekkora marhaság?

Na igen. Többször említettem, hogy minden sz-akárhányashoz tartozni kellene egy levegőben levő A-50esnek. Ehez hirtelen olyan 300at kellene gyártani. 5000 fő legénységgel ++...
Aztán még mindig nem tudom, hogy tud-e rakétát célra vezetni?.
Miért is kellene 300 db? Elszámolnál esetleg 20-ig és gondolkoznál kommentelés előtt?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerinted megteszik az indiaiak azt a szívességet,hogy roaaz helyre telepítik a lokátoraaikat?
Nincs jó hely. A jó hely 5E m magasan lenne sík terep fölött. A radarhorizont mindenhol ~40 km, vagy kevesebb. Egészen addig észrevétlenül el lehet jönni. Ahol meg egy hegy van, ott van több is. Hiába teszed föl a radart az egyikre, ha a többi mögött el lehet bújni. A pakik rég rajzolgatják a térképeket a radarárnyékos helyekről. Az indusok meg telepítik a réskitöltő radarokat. A hegyvölgyes terepen viszont nincs annyi radar, ami mindenhova belátna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 495
113
Nincs jó hely. A jó hely 5E m magasan lenne sík terep fölött. A radarhorizont mindenhol ~40 km, vagy kevesebb. Egészen addig észrevétlenül el lehet jönni. Ahol meg egy hegy van, ott van több is. Hiába teszed föl a radart az egyikre, ha a többi mögött el lehet bújni. A pakik rég rajzolgatják a térképeket a radarárnyékos helyekről. Az indusok meg telepítik a réskitöltő radarokat. A hegyvölgyes terepen viszont nincs annyi radar, ami mindenhova belátna.

Butaságot beszélsz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
https://www.hirado.hu/kulfold/cikk/...-raketarendszereket-fejlesztenek-ki-a-torokok

Jelenleg a személyzet kiválasztásának fázisában tartanak. Ankara a megfelelő embereket 2019 elejétől Oroszországba küldi továbbképzésre. Ankara az Sz–400-asokat a NATO-rendszertől eltérően és függetlenül használja majd.

A Pentagon mindaddig nem engedélyezheti F–35-ös harci repülőgépek eladását Törökországnak, amíg Ankara nem vállal kötelezettséget arra, hogy nem vesz több orosz fegyvert.
Aha, akkor kicsit módosult a dolog, "nem vesz több" orosz fegyvert. Vagyis akkor az S-400 még belefér, ezek szerint.