Szerb haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 039
18 713
113
Nem értem, ha a szerbek ilyen fejlett harcjármű előállítására képesek, akkor minek kellenek nekik a mi ócska BTR-jeink? Hacsak azért nem, hogy itt kevesebb legyen.

Nagyjából nálam is ez az év kérdése. Én arra gondoltam nemrég itt, hogy Koszovóba kell majd, vagy a boszniai szerbeknek a BTR-80A. Valami sundámbundám akció is kisülhet a végén ebből a BTR átadásból. Még nem tudjuk mi, persze ha hiszünk az összeesküvés elméletekben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 812
122 812
113
Nagyjából nálam is ez az év kérdése. Én arra gondoltam nemrég itt, hogy Koszovóba kell majd, vagy a boszniai szerbeknek a BTR-80A. Valami sundámbundám akció is kisülhet a végén ebből a BTR átadásból. Még nem tudjuk mi, persze ha hiszünk az összeesküvés elméletekben.
Nincs egy vasuk sem (megette a rafale) és az oroszoktól nem kapnak támogatást mióta lebuktak, hogy fegyvert adnak el az ukránoknak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
De ahhoz több száz harcjármű kellene.
valószínűleg terveznek is további beszerzést. a btr 80 as elég elterjedt típus. jó tervezéssel a gépesítettrészt folyamatába letudják zavarni. egy egy turnusnak nincs szüksége egész évbe a harcjárműre csak a szakkiképzés időszakára meg utánna egy egy tanfolyamra ha adnak valamennyinek a sorosok közül. 1 zl nyi géppel 3-4 zászlóaljat kiképez egy évbe akár többet is
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 131
113
Pedig megse vettek azokat a gépeket
de az Apc juket se vette eddig senki valamelyik isztanon kívül azok is talán 2-3 tucatos mennyiségben. Ha leesik további vásárló pl Ciprus vagy valami isztan vagy Afrika akkor biztos leporgetnek maguknak is egy egy sorozatot a vásárlóknak fogott haszon egy részének visszaforgatasaval és azok arleszorito hatását meglovagolva a nagyobb db számú sorozat végett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 212
113
James Hacker (Commander of the USAF in Europe and Africa and Commander of the Air and Space Forces of NATO, four-star general) is on a three-day diplomatic and expert visit to Serbia...

Yesterday and today he met with the President of Serbia Aleksandar Vučić, the Minister of Defense Bratislav Gašić, the Chief of the General Staff of the Serbian Armed Forces General Milan Mojsilović and the Commander of the Serbian Armed Forces and Air Defense Forces Lieutenant General Duško Žarković.

The visit came at the invitation of the commander of the Serbian Army and Air Defense Forces, General Žarković. Hacker visited the 204th Aviation Brigade, and the longest part of the expert part of the visit was a meeting with the Serbian Air Force. As the Ministry of Defense announced, they discussed cooperation in the field of flight safety, search and rescue, helicopter operations and aviation medicine.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 183
36 848
113
Nincs egy vasuk sem (megette a rafale) és az oroszoktól nem kapnak támogatást mióta lebuktak, hogy fegyvert adnak el az ukránoknak.
Idióták, majd úgy járnak a Rafaellel, mint az oroszok jártak annó a két helikopterhordozóval.
Megjárja, hogy az oroszok berágtak rájuk, majdnem 1 milliárd dollár értékű lőszer került közvetítőkön keresztül tőlük az ukrikhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
222
763
93
Nincs egy vasuk sem (megette a rafale) és az oroszoktól nem kapnak támogatást mióta lebuktak, hogy fegyvert adnak el az ukránoknak.
Kissé(nagyon) tévedésben vagy. A szankciók miatt illetve háború miatt, illetve Orosz gépet nem engednének be a szomszédos országok. Mondjuk a Repellent drón ellenes fegyvert megkaptuk a tavalyi év végén, v idei év elején, valamilyen harmadik országon keresztül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 812
122 812
113
Kissé(nagyon) tévedésben vagy. A szankciók miatt illetve háború miatt, illetve Orosz gépet nem engednének be a szomszédos országok. Mondjuk a Repellent drón ellenes fegyvert megkaptuk a tavalyi év végén, v idei év elején, valamilyen harmadik országon keresztül.
Én csak azt tudom amit a szerbek mondtak nekünk miért is akarnak BTR-t venni tőlünk és mik a problémáik :rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 802
6 858
113
Kissé(nagyon) tévedésben vagy. A szankciók miatt illetve háború miatt, illetve Orosz gépet nem engednének be a szomszédos országok. Mondjuk a Repellent drón ellenes fegyvert megkaptuk a tavalyi év végén, v idei év elején, valamilyen harmadik országon keresztül.
Nem nyert
 

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
222
763
93
Én csak azt tudom amit a szerbek mondtak nekünk miért is akarnak BTR-t venni tőlünk és mik a problémáik :rolleyes:
Hát erről nem hallottam. ahhoz képest Szerbiában élek. Több dolog is van amúgy le lett rendelve oroszoktól, fizetve nem tudom h lett, de nem hiszem, de ezeket esélytelen h megkapjuk sztem.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 406
4 113
113
Hát erről nem hallottam. ahhoz képest Szerbiában élek. Több dolog is van amúgy le lett rendelve oroszoktól, fizetve nem tudom h lett, de nem hiszem, de ezeket esélytelen h megkapjuk sztem.
Ha már odaát élsz hozhatnál infókat a szerb katonai fórumokból beszerzésekkel, fejlesztésekkel és belbiztonsági eseményekkel kapcsolatban. Minden infóra szükségünk van mert magyar katonák is szolgálnak a Balkánon missziókban és jó tudni ha készül valami a Szerbeknél...főleg, hogy sem EU sem NATO tagállam.