Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Sátánisták! :mad:
---
"Susan Greenwald, Nebraska egyik nyugalmazott gyermekorvosa, aki 35 évig dolgozott szexuálisan bántalmazott gyerekekkel, azt mondta, hogy az újonnan hozott szabályok távol állnak az életkornak megfelelő oktatástól. „Az első dolog ami kiszaladt a számból az volt, hogy milyen pedofil írta ezt a szabályzatot?"
Planned Parenthood. Mindent megmagyaráz. Egy bizonyos társadalmi szint felett, rengeteg beteg ember van. Szinte már csak azok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ha ez az egész valami előre kitervelt szovjet bosszú, akkor valami KGB tiszt most álló farokkal fekszik a sírjában.
Én nem tudom, de ha igen, remek a műsor. Amikor vitte a NATO a Balti államokat, bulizott a CIA Ukrajnában, én akkor annyit mondtam, hogy ezt a meccset ketten játsszák. Aztán volt egy fekete balhé az USAban, ami akkor nem jött be, de a Floydos már igen. És most ott tartunk, hogy lassan az USA már egy szimulációban is kiszív Kínától, az EUt gcibuta politikusok irányítják, a németek úgy buzulnak, hogy tele vannak muszlimokkal. Én se tudom, hogy mi ez, mert viccnek elég rossz. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ugyan nem láttam Sebet Bahreinben szivárványos cipőben, sem Bakuban, bár biztos elkerülte a figyelmemet ... (Bahreinben halál, Bakuban 15 év jár buzulásért ill. annak népszerűsítéséért), de legyen! Ugyanezzel az elánnal kéretik majd viselkedni kedves Hamilton, kedves Vettel idén Szaúd-Arábiában és Abu Dhabiban is (tv alapján a szaudiaknál halál, Abu Dhabiban 10+ év és teljes vagyonelkobzás jár a buzulasért és annak népszerűsítéséért).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Azt hiszem megfejtettem a nagy titkot ami a modern világ népességcsökkenését illeti az elmaradotabb térségekkel szemben.
Ez nem más mint a túlzott urbanizáció.
A nagyvárosok felszívóereje nyomja rá a bélyegét a néppeség csökkenésre, azzal hogy tú sok embert szív el vidékről.

A városi lakosság népessége ha az önszaporodási képességet nézzük. csökken. a városok növekedése nem annak köszönhető hogy a benne élő emberek szaporábbak lennének és több gyereket szülnének a városi nők. A nagyvárosok lélekszáma a vidékről beköltözők miatt nől.

A nagyvárosokba (már csak a rendelkezésre álló lakások mérete is bekorlátozza a gyerekszámot e mellett a munka)

Városi ismerőseim között nagyon sok az egyke míg vidéken több a 3 gyermekes család mint az egyke. (ez tudom nem reprezentatív info)

A lényeg hogy a túlzott NAGYvárosiasodás elszívta vidékről (és elszívja) a fiatalokat. Akik rendszerint kisebb lakásokba költöznek. ők még ccsak csak akarnak több gyereket. de a 2. generáció már inkább nem.

És mivel vidéken a fiatalok száma lecsökken/lecsökkent. ott a szaporodási hajlam hiába nagyobb nem fogja pótólni a kiesőket (és ezzáltal a kitelepűltek gyerekeit) Tehát ezért egy törés keletkezik a vidéki lakosságszám növekedésében ami a teljes térség populációját meghatározza.

a kis és közepes méretű városok esetében kiegyensúlyozottabb a helyzet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azt hiszem megfejtettem a nagy titkot ami a modern világ népességcsökkenését illeti az elmaradotabb térségekkel szemben.
Ez nem más mint a túlzott urbanizáció.
A nagyvárosok felszívóereje nyomja rá a bélyegét a néppeség csökkenésre, azzal hogy tú sok embert szív el vidékről.

A városi lakosság népessége ha az önszaporodási képességet nézzük. csökken. a városok növekedése nem annak köszönhető hogy a benne élő emberek szaporábbak lennének és több gyereket szülnének a városi nők. A nagyvárosok lélekszáma a vidékről beköltözők miatt nől.

A nagyvárosokba (már csak a rendelkezésre álló lakások mérete is bekorlátozza a gyerekszámot e mellett a munka)

Városi ismerőseim között nagyon sok az egyke míg vidéken több a 3 gyermekes család mint az egyke. (ez tudom nem reprezentatív info)

A lényeg hogy a túlzott NAGYvárosiasodás elszívta vidékről (és elszívja) a fiatalokat. Akik rendszerint kisebb lakásokba költöznek. ők még ccsak csak akarnak több gyereket. de a 2. generáció már inkább nem.

És mivel vidéken a fiatalok száma lecsökken/lecsökkent. ott a szaporodási hajlam hiába nagyobb nem fogja pótólni a kiesőket (és ezzáltal a kitelepűltek gyerekeit) Tehát ezért egy törés keletkezik a vidéki lakosságszám növekedésében ami a teljes térség populációját meghatározza.

a kis és közepes méretű városok esetében kiegyensúlyozottabb a helyzet.
Mióta mondom, hogy a városokat el kell pusztítani! 100000 fő felett már káros egy város.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Elég ránézni a jó térképekre. Minél kevésbé urbanizálódott egy ország annál nagyobb a szaporodási ráta. (a varosállamok és a nyomortanyák természetesen kivételek meleg éghajlati övön). Tehát nem a nyomor meg a jólét a lényeg mint sokan gondolják (én is elhittem) a szaporodási ráta alakulása tekintetében hanem a vidék és a NAGYVÁROS aránya.

De ez adja is magát már csak a lakás méretekből adódóan is. Hisz vidéken általába van hely mig városba behatároltabb (nem a családiházas környékre gondolok természetesen(ami lakoság arányt tekintve töredék egy nagyvárosba)

De vidéken a szülök munkahelye vidéken rugalmasabb. Sőt a nagyszülők segítése a nevelésbe is nagyobb vidéken. De még a párnélkül maradók aránya is kisebb vidéki környezetbe mert a kisebb lélekszám miatt az emberek jobban ismerik egymást és protezsálnak annak a rokonnak ismerősnek aki egyedül van. (ezt egyébként iimádják)

Olyan pár meg színte nincs is ahol ne lenne gyerek. (betegség kapcsán szokott előfordulni vidéken) míg nagyvárosba ez igen gyakran tudatos döntés...
Bár a szingliség jelen van vidéken is (vénlány öreglegény) De vidéken ezek jellemzően a rokonaik gyerekeinek nevelésében nagy szerepet vállalnak/vagy a szülők ápolása... Míg a nagyvárosi szingliségre inkább az önös érdekek a jellemző. (de ennyire nnem kell belemennem.) mert a lényeg nem ez.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Azt hiszem megfejtettem a nagy titkot ami a modern világ népességcsökkenését illeti az elmaradotabb térségekkel szemben.
Ez nem más mint a túlzott urbanizáció.
A nagyvárosok felszívóereje nyomja rá a bélyegét a néppeség csökkenésre, azzal hogy tú sok embert szív el vidékről.

A városi lakosság népessége ha az önszaporodási képességet nézzük. csökken. a városok növekedése nem annak köszönhető hogy a benne élő emberek szaporábbak lennének és több gyereket szülnének a városi nők. A nagyvárosok lélekszáma a vidékről beköltözők miatt nől.

A nagyvárosokba (már csak a rendelkezésre álló lakások mérete is bekorlátozza a gyerekszámot e mellett a munka)

Városi ismerőseim között nagyon sok az egyke míg vidéken több a 3 gyermekes család mint az egyke. (ez tudom nem reprezentatív info)

A lényeg hogy a túlzott NAGYvárosiasodás elszívta vidékről (és elszívja) a fiatalokat. Akik rendszerint kisebb lakásokba költöznek. ők még ccsak csak akarnak több gyereket. de a 2. generáció már inkább nem.

És mivel vidéken a fiatalok száma lecsökken/lecsökkent. ott a szaporodási hajlam hiába nagyobb nem fogja pótólni a kiesőket (és ezzáltal a kitelepűltek gyerekeit) Tehát ezért egy törés keletkezik a vidéki lakosságszám növekedésében ami a teljes térség populációját meghatározza.

a kis és közepes méretű városok esetében kiegyensúlyozottabb a helyzet.
A város a vírus.

/G.G/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
A legnagyobb szaporulatot a tanyák adták ha családokat nézzük.

tudom ez sem reprezentatív pl. de Anyai öregapaám kunságról származik. 11 en vóltak gyerekek a ő annyának 9 testvére vólt míg az apjának 7 (nőt fel) arról a kunsági tanyavilági ágról jelenleg több száz rokonom van (ez egy épp aktuális rokonlátogatás kapcsán tudatosúlt bennem eddig is tudtam ezt a tényt de nem törődtem vele különösebben természetes vólt ahogy a többszáz fős lagzi is arról az ágról...)

ezekből én arra következtetek hogy minél kisebb egy területen a populáció az ember ősztönösen próbálja azt benépesíteni (saját utódaival) míg minél zsúfoltabb annál inkább nem akarja annak számát növelni mert valószínűnek tartom hogy a szaporodási ösztönt felülírja az önvédelmi ösztön (elég ha magamra vigyázni tudok) és az amúgy is fokozott társas inger elnyomja hogy még több ingert kapjon más személytől ami a saját gyereke ebben az esetben. és ez szerintem ösztönös. minél kevésbé benépesült egy terület az ott élő annál inkább a magályénak tartja (mégha jogszerint nem is az övé az ösztönt ez nem érdekli) míg városba hiába közterület valami ugyan úgy nemm kötödik hozzá a birtoklás/az én használatom tudata.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Megjegyzem az is egy hülyeség hogy azért vólt régen eggyes családokban annyi gyerek mert nem volt fogamzásgátlás. (hisz vólt rengeteg egyke család is egykekorszak egykézés)
Tudtak a régiek is számólni és JOBBAN ÉRTETTÉK A dolog menetét mint teszem azt városon hisz álattal foglalkoztak aminek a szaporodási ciklusát ismerni kelett és érteni miné inkább falusi/tanyasi életet élt valaki... Hisz a szaporítás az állat tartás alapja. és ott azért elég nagy a szórás a ló és a nyúl ivarzása közt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
them_tall-tales-with-true-queens.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Érdekesség, hogy így is lehet:

 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby