Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 769
5 948
113
+ ugye a szabályozás szerint, természetesen tisztán környezetvédelmi okokból nem adható majd az új telefonokhoz töltő. Az anyjuk, meg ősi foglalkozást űz, és nem barlangrajz festő...
Töltő már most sem jár iphone-hoz, csak töltőkábel (lightning az egyik végén, usb c a másikon - csak, hogy a régi töltőkkel se’ menjen).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 292
113
apple fanboi spotted :D

az almás cégnek lehetne annyi esze hogy csinál egy "hozd be a régit adunk féláron újat(szabványosat)" akciót
ez egy egyszeri dolog lenne hiszen ha lecserélődik a töltőkábel-állomány utána már a sztenderd lesz mindenhez, csak megveszed bármelyik kis kínaiban , hipermarketben vagy a kikben/pepcoban

amúgy van lehetőség vastelepen leadni a blankolatlan kábelt, átveszik. nyilván nem 5db telótöltővel kell odamenni hanem szétnézni otthon van-e sérült hosszabbító vagy vmi ezeréves vezeték ami már nem kell. én így szedtem össze párezer forintot a múltkor, kijött belőle a hétvégi ebéd :D
Minek, úgyis megveszik az újat. Én is megvenném. Mellesleg amiilyen fos az USB-C csatlakozó, kikopik, nem időtálló, elég kár, hogy most évtizedekre bebetonozták ezt a fost. Köszi EU.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 109
88 164
113
Ennyit érnek a “magyar” bírók. És jobboldali létemre mindig előjön belőlem, hogy a múlt rendszerben a törvény mennyivel jobban védte a becsületes embereket az aljadéktól, akiknek a ‘90-es évek óta mindent szabad.
Amikor Orbánék át akarták variálni az egészet, Brüsszelig ment a sírás, hogy diktatúra! Nem léptek, de meg fogják, ha nyernek, ebben biztos vagyok.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 292
113
egyik megoldás sem hibátlan, és szerintem azért se értik, mert sosem kellett számottevő mennyiségű adattal foglalkozniuk. Már a reakciókép gyűjteményem rendszerezése is nehéz, és mivel kép, a szöveges kereséssel kitörölhetném. Ezek azok, akik sosem 4chanoztak pl., sosem csináltak semmit, csak elvoltak a langyos vízben, minimális kreatív/kollaboratív alkotó tevékenységet végezve.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hála a screen sharinges meetingeknek szoktam látni elég nagy managerek outlookját.
Konkrétan nem használnak foldereket. Egyben van minden és csak a szöveges keresővel kaparják elő ami kell.
Döbbenet.
Amikor az én outlookom látják akkor meg csodálkoznak, hogy milyen szép rendezett struktúra és 5 másodpercen belül megtalálok mindent.

Amúgy lehet, hogy a gmail is nagyon ludas ebben. Ott ugyanis nincsenek folderek, csak cimkék. Szar is az egész.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 292
113
Hála a screen sharinges meetingeknek szoktam látni elég nagy managerek outlookját.
Konkrétan nem használnak foldereket. Egyben van minden és csak a szöveges keresővel kaparják elő ami kell.
Döbbenet.
Amikor az én outlookom látják akkor meg csodálkoznak, hogy milyen szép rendezett struktúra és 5 másodpercen belül megtalálok mindent.

Amúgy lehet, hogy a gmail is nagyon ludas ebben. Ott ugyanis nincsenek folderek, csak cimkék. Szar is az egész.
Gmail labeleket is lehet folderként használni (archive/skip inbox + label együtt). A labelezésnek látom értelmét, pl. egy számlát tartalmazó levél lehet egyszerre ProjektA, BejövőSzámlák, Fizetendő, BeszállítóX címkékkel ellátni, hogy több irányból támadható legyen a keresés, és több módon legyen pontos áttekintésed a helyzetedről. (példa, nem használok gmailt üzleti dolgokra elvi okokból)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 109
88 164
113
Olyan ez mint az IGO. Totál f.sza lett 2006ra. Imádtam. Aztán valakik megvették, kiirtottak belőle egyes korábban számomra népszerű funkciókat, lett belőle egy híg fos, egy semmilyen átlagos szar. Most meg látom pár másfajta applikációnál, hogy hű mekkora újdonság már ez, pedig minden ismerős még 2006ból. Na mindegy. Változik a világ. Ma a kisebbik kutyám először látott lovat. Sose felejtem el a fejét. :D Az egyik gyerekem meg szombaton a padlásról előkaparta a nejem kazettás walkmanjét. Nem értette, hogy mi ez. Amikor elmagyaráztam mi ez, akkor meg rohadtul imádni kezdte az egészet. Próbálgatta, és egészen addig remekül szórakozott, ameddig nem akart áttekerni a következő számra. Sehogy se jött össze. Utána már nem volt nagy móka. Sőt, elhangzott, hogy micsoda hülyeség már ez. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 294
16 081
113
Hála a screen sharinges meetingeknek szoktam látni elég nagy managerek outlookját.
Konkrétan nem használnak foldereket. Egyben van minden és csak a szöveges keresővel kaparják elő ami kell.
Döbbenet.
Amikor az én outlookom látják akkor meg csodálkoznak, hogy milyen szép rendezett struktúra és 5 másodpercen belül megtalálok mindent.

Amúgy lehet, hogy a gmail is nagyon ludas ebben. Ott ugyanis nincsenek folderek, csak cimkék. Szar is az egész.

Én sem használok mappákat. Címkézek.

Thunderbirddel ha jól címkézel pillanatok alatt elő lehet halászni akár egy évvel ezelőtti maileket is.

Az Outlooknál is van címkézés, csak nem olyan ügyes és nincs anynira szem előtt, mint a thunderbirdnél.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 294
16 081
113
Gmail labeleket is lehet folderként használni (archive/skip inbox + label együtt). A labelezésnek látom értelmét, pl. egy számlát tartalmazó levél lehet egyszerre ProjektA, BejövőSzámlák, Fizetendő, BeszállítóX címkékkel ellátni, hogy több irányból támadható legyen a keresés, és több módon legyen pontos áttekintésed a helyzetedről. (példa, nem használok gmailt üzleti dolgokra elvi okokból)

Ezt csak most olvasom. Igen, kb. erről van szó.
 
G

Galthran

Guest
legia varsó-leicester hazai tábor :cool:
ee3710c45a8d3ffe9c7dc68408bd1136.jpg

4a59b4e03b1fd9151772cd11f8978d30.jpg
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A 3. pont miatt rakom be. Azon gondolkodom, hogy így nyugaton férfiként mikor kell majd kiraknom egy sárga péniszt a kabátomra?
Az NC ugye a szakok nemi kvótáival már megvan.
A bírósági részrehajlás már rég megvan
A társadalmi részrehajálás dettó.
De most már nem is figyelnek oda, hogy a törvény előtti egyenlőségnek legalább a látszatára ügyeljenek.
És mindezt még az Illiberalizmus központjában is.

9ibOXse.png
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 292
113
A 3. pont miatt rakom be. Azon gondolkodom, hogy így nyugaton férfiként mikor kell majd kiraknom egy sárga péniszt a kabátomra?
Az NC ugye a szakok nemi kvótáival már megvan.
A bírósági részrehajlás már rég megvan
A társadalmi részrehajálás dettó.
De most már nem is figyelnek oda, hogy a törvény előtti egyenlőségnek legalább a látszatára ügyeljenek.
És mindezt még az Illiberalizmus központjában is.

9ibOXse.png
Annyiból a nőkre kell alapozni, hogy az én környezetemben a gyerekvállalást nem a férfiak nem akarják, hanem a nők. Férfi ismerősi körömben akikkel ilyen témákról lehet beszélni, ha egyedül eg lehetne oldani még 3-5 gyerekük lenne, és adót se fizetnének ennek okán, de a nők "óvatosabbak".
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 142
2 509
113
A 3. pont miatt rakom be. Azon gondolkodom, hogy így nyugaton férfiként mikor kell majd kiraknom egy sárga péniszt a kabátomra?
Az NC ugye a szakok nemi kvótáival már megvan.
A bírósági részrehajlás már rég megvan
A társadalmi részrehajálás dettó.
De most már nem is figyelnek oda, hogy a törvény előtti egyenlőségnek legalább a látszatára ügyeljenek.
És mindezt még az Illiberalizmus központjában is.

9ibOXse.png
Volt arról hír hogy a Boko Haram több ezer fiút és férfit végzett ki? Vagy csak arról hogy elraboltak 300 lányt? Na kb ennyit érsz férfiként :(

Asszem egyedül a Mi Hazánknak van férfi programja, ami elég gáz.