Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 272
113
Sajnos ebbe van igazság. Azért még lehet találni normális embereket, de valóban egyre szélesebb az a réteg mely mintha nem is ezen a világon élne. Az utóbbi évben 4 pozíciót vittem el inkább Mexikóba, mert úgy érzem az itteni elvárások teljesen elszakadtak a realitásoktól. Az egy dolog, hogy kezdő bérre milyen összegeket gondolnak emberek, ez még kezelhető... de mikor kiderül, hogy dolgozni is kéne néha, na meg nem a legújabb űrsikló tervezésébe kell résztvenni egyből bedobják a törölközőt... egyébként ez a mi hibánk azt gondolom. Egyszerűen mindent meg van adva a gyerekeknek, aztán mikor kilépnek a fiatalok a nagybetűs életbe nem értik, hogy hirtelen miért nem hullik minden az ölükbe. Ettől fusztráltak lesznek, és persze mindenki hibás csak ők nem. Kínjába elkezd új munkahelyet keresni vagy lelép külföldre, mintha ettől bármi megváltozna. Nincsenek hozzászokva sem a szenvedéshez sem a kudarchoz.. ha képes megnyomni 2 gombot az egéren és nem jön egyből pozitív visszacsatolás ő már úgy érzi nincs elismerve, mindezek mellett a felelősség látványos kerülése történik. Azt gondolom ezt mi szülők rontjuk el. Folyamatosan óvjuk a gyerekeket a kudarctól vagy bármi rossz érzésől, mintha attól lennél jó szülő, hogy a gyereked egyfolytába mosolyog meg nevet és más érzést nem is élhet meg csak a boldogságot... persze, hogy ezek a gyerekek frusztráltak meg depisek lesznek mikor hirtelen szembesül vele, a főnöke egészen más priortásokat tart szem előtt mint amit ő elvárna.
És ez csak rosszabb lesz azt gondolom. Nálunk is megy már az a szülői trend, hogy a gyereknek mindent szabad. Oviban látom a kislány rugdossa az anyukáját, az meg csak áll és hagyja, mert most az a szülői trend, hogy nem szabad rászólni a gyerekre bakker... valahol mondjuk becsülöm ezt a birka türelmet, mert bennem sajnos nincs meg, de azt gondolom egészen másképpen kéne erre reagálni, mert pont ezekből jönnek később a fentebb említett problémák majd a munkahelyen. Milyen szinten torz a gyerek önértékelés, ha 5-6 évesen azt hiszi simán kezet emelhet a szüleire?
Erre írtam, hogy a városi lét a legkárosabb. Nincs semminek becsülete, csak a rajoskodás meg a lóvé virítás...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 272
113
A "külföldi lelkületű" mételyek.


 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 662
7 196
113

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 254
9 456
113
Már nincs sok hátra.
Tudjátok mi a borzasztó? Hogy idehaza is bőven jönnek bevándorlók. Amit én láttam, vietnámiak, indiaiak, mongolok, arabok. Nem egy-kettő, tömegesen. És jön utánuk a család. Ilyen tempóval 10-20 év múlva a cigányság és a bevándorlókkal nekünk is harangoztak. Mellesleg a vadhajtások nem szereti az ellenvéleményt, engem spec kitiltottak (nem trágárság miatt). Szóval, az egyik oldalon a hvg, telex, a másikon a vadhajtások. Ki van ez találva. Közben a magyar meg hátrányba kerül a munkaerőpiacon.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Társadalmi folyamatok...

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 272
113
Én a XI. ker.-ben ma 15-20 darabbal, találkoztam 5 perc alatt. El is gondolkoztam, hogy mi a rák lehet. Arra jutottam, hogy biztos a fecskékkel jöttek. :rolleyes:
 
  • Hűha
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113
Tudjátok mi a borzasztó? Hogy idehaza is bőven jönnek bevándorlók. Amit én láttam, vietnámiak, indiaiak, mongolok, arabok. Nem egy-kettő, tömegesen. És jön utánuk a család. Ilyen tempóval 10-20 év múlva a cigányság és a bevándorlókkal nekünk is harangoztak. Mellesleg a vadhajtások nem szereti az ellenvéleményt, engem spec kitiltottak (nem trágárság miatt). Szóval, az egyik oldalon a hvg, telex, a másikon a vadhajtások. Ki van ez találva. Közben a magyar meg hátrányba kerül a munkaerőpiacon.

Arra kellene figyelni, hogy muszlim és fekete-afrikai ne jöjjön lehetőleg. A kelet-ázsiaiakkal nincs általában sehol baj. Azon kívül, hogy olyanok mint a zsidók voltak 150 éve, élelmesek, szorgalmasak, átjátsszák a szabályokat stb. Viszont a zsidókkal ellentétben nem valószínű, hogy pár évtizeden belül majd azzal jönnek, hogy igazából ők a magyarok, és nélkülük csak bőgatya és fütyülős barack lenne a magyar kultúra stb. Eleve nem is egységesek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 854
113
A jövőjük záloga. Ölnének "érte":
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 854
113
A jövőjük záloga. Ölnének "érte":
... de egyelőre csak táncikálnak:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 272
113