Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nagyon érdekes összeállítás és összehasonlítás a hazai online hallgatott zenék és a rádióban játszott zenék tekintetében.

Nem csak ezért, de ezért is szerintem hallgathatatlanok a hazai rádiócsatornák, légyen az állami, vagy maszek. A másik két személyes problémám a szerintem teljesen felesleges állandó önpromózás, meg a túl sok szövegelés. Ezért ha rádiót vagyok kénytelen hallgatni a kocsiban, akkor hamarabb tekerem át külföldire, mint, hogy hallgassak hazait. Kevesebb szöveg -és legalább azt se nagyon értem- és sokkal jobb zenei összeállítások vannak. "Senkiháziak kezében van a popszakma."
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nagyon érdekes összeállítás és összehasonlítás a hazai online hallgatott zenék és a rádióban játszott zenék tekintetében.

Nem csak ezért, de ezért is szerintem hallgathatatlanok a hazai rádiócsatornák, légyen az állami, vagy maszek. A másik két személyes problémám a szerintem teljesen felesleges állandó önpromózás, meg a túl sok szövegelés. Ezért ha rádiót vagyok kénytelen hallgatni a kocsiban, akkor hamarabb tekerem át külföldire, mint, hogy hallgassak hazait. Kevesebb szöveg -és legalább azt se nagyon értem- és sokkal jobb zenei összeállítások vannak. "Senkiháziak kezében van a popszakma."
Azért ezek bármelyikét bűn elérhetővé tenni bármilyen formában. A YT-ről is le kéne ezeket tiltani, mentálhigiénés megelőző célzattal.

amúgy a rádiós személyiségek azok, akik még újságírónak is gyengék voltak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Azért ezek bármelyikét bűn elérhetővé tenni bármilyen formában. A YT-ről is le kéne ezeket tiltani, mentálhigiénés megelőző célzattal.

amúgy a rádiós személyiségek azok, akik még újságírónak is gyengék voltak.
Lehet; azonban látszik, hogy mire van "társadalmi" igény.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 696
5 671
113
Nagyon érdekes összeállítás és összehasonlítás a hazai online hallgatott zenék és a rádióban játszott zenék tekintetében.

Nem csak ezért, de ezért is szerintem hallgathatatlanok a hazai rádiócsatornák, légyen az állami, vagy maszek. A másik két személyes problémám a szerintem teljesen felesleges állandó önpromózás, meg a túl sok szövegelés. Ezért ha rádiót vagyok kénytelen hallgatni a kocsiban, akkor hamarabb tekerem át külföldire, mint, hogy hallgassak hazait. Kevesebb szöveg -és legalább azt se nagyon értem- és sokkal jobb zenei összeállítások vannak. "Senkiháziak kezében van a popszakma."

Szerintem a Bartók még mindig kifejezetten hallgatható.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
382
63
Azért ezek bármelyikét bűn elérhetővé tenni bármilyen formában. A YT-ről is le kéne ezeket tiltani, mentálhigiénés megelőző célzattal.

amúgy a rádiós személyiségek azok, akik még újságírónak is gyengék voltak.
Annak ellenére, hogy a listában szereplő "előadók" nagy százaléka tényleg emésztőgödörbe valóak, a többi meg szimplán szar vagy eltékozolt, (szerintem) eltiltani -mentálhigéniás megelőző célzattal- legalább olyan "bölcs" dolog mint könyveket betiltani (vagy égetni)..
Akinek van esze/izlése, ignorálja előbb vagy utóbb.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
"Nem biztos, hogy jót tesz neked,
ha kiszolgálják az ízlésedet..."
Nem, de mentálhigiénés szempontból talán jobb ha egy létező igényt kielégítünk, mint sem. Maximum az igény és nem az igény kielégítésén lehet, vagy kell változtatni. De nem biztos, hogy minden szar, ami annak tűnik elsőnek, lehet, hogy a vélt vagy valós igényhez képest néha mélyebb a kielégítés, mint maga az igény.

Szerintem a Bartók még mindig kifejezetten hallgatható.
Lehet, majd belehallgatok. Eddig nem jött át a "jósága". Pedig van, hogy hallgatok népzenét, régi zenét, esetleg még olykor komoly zenét is.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 779
26 865
113
Lehet; azonban látszik, hogy mire van "társadalmi" igény.
Ha meg Ruzsa Magdit nem játszanának a rádiók, akkor meg akik őt szeretnék hallgatni, átmennének YT-ra, Spotify-ra.

A magyarokat nagyjából ismerem, most direkt belehallgattam a külföldi, számomra ismeretlen előadókba.. Hááát. Az orosz Morgenshtern nem tetszett, de legalább végig bírtam hallgatni. Olivia Rodrigót is, meg az osztrák listáról az albán előadót. Rauw Alejandro-t, a román Tzanca uraganu-t, a szerb csajt az osztrák kedvencek közül, a Bis Es Klappt-ot ugyanonnét végighallgatni se bírtam.

Az viszont kva vicces, h az ukránok szinte csak orosz előadókat hallgatnak. Miért? Mert az oroszok ki vannak tiltva náluk a TV-ből, rádióból, vagy mert mindenki oroszul beszél, gondolkodik, él?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 696
5 671
113
Lehet, majd belehallgatok. Eddig nem jött át a "jósága". Pedig van, hogy hallgatok népzenét, régi zenét, esetleg még olykor komoly zenét is.

Én klasszikus zenének hívom, hiszen nem mindig “komoly” az.

Vannak saját felvételeik, amik miatt érdekes lehet, bár szerintem a hangminőségre sokkal jobban rá lehetne feküdni, szóljon az a bőgő olyan telten, mint akár egy “hiphop basszus”.
De a baj elsősorban ott is a dumálással van, meg nem értem, mi szükség “reklámokra” meg “társadalmi hirdetésekre”, hiszen nem kereskedelmi adóról van szó.

Amúgy zömében én is Spotify-t hallgatok, saját listával, ez van.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Annak ellenére, hogy a listában szereplő "előadók" nagy százaléka tényleg emésztőgödörbe valóak, a többi meg szimplán szar vagy eltékozolt, (szerintem) eltiltani -mentálhigéniás megelőző célzattal- legalább olyan "bölcs" dolog mint könyveket betiltani (vagy égetni)..
Akinek van esze/izlése, ignorálja előbb vagy utóbb.
A fiatalok szellemét pallérozni kell, nem a különféle devianciákat propagálni nekik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Nagyon érdekes összeállítás és összehasonlítás a hazai online hallgatott zenék és a rádióban játszott zenék tekintetében.

Nem csak ezért, de ezért is szerintem hallgathatatlanok a hazai rádiócsatornák, légyen az állami, vagy maszek. A másik két személyes problémám a szerintem teljesen felesleges állandó önpromózás, meg a túl sok szövegelés. Ezért ha rádiót vagyok kénytelen hallgatni a kocsiban, akkor hamarabb tekerem át külföldire, mint, hogy hallgassak hazait. Kevesebb szöveg -és legalább azt se nagyon értem- és sokkal jobb zenei összeállítások vannak. "Senkiháziak kezében van a popszakma."

Mindegyik rádió hallgathatatlan!
20 perc reklám, 10 perc hírek (ha kell ha nem) és kb. 30 perc tartalom, amely reggel véletlenül sem zene. Valakinek az ugatását kellene hallgatni....
A zenéből meg gondolom azokat játszák akik fizetnek azért, hogy rádióban szólaljanak meg. Szerintem már rég nem a rádió fizet az előadónak hanem fordítva.

A youtubos zene hallgatás meg annak a mércéje, hogy ki nem ért még a zenék jó minőségű letöltéséhez.
Ez az előadókon, azok szellemi színvonalán, és így feltételezhetően a közönség szellemi szintjén is lemérhető. (Ami sok esetben össze függ az életkorral)
Szerintem a társadalom zenei ízlését nehéz az alapján megítélni, hogy a szellemileg legalsó réteg mit szeret. :)


Más téma. Megint volt tüntetés:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A youtubos zene hallgatás meg annak a mércéje, hogy ki nem ért még a zenék jó minőségű letöltéséhez.
Én is ott szoktam hallgatni. Mondjuk amiket hallgatok sokszor már eleve nem is tud űber minőségű lenni, hisz nem is úgy lettek rögzítve; de amúgy se vagyok nagy audiofil, más ragad meg a zenében.

Más téma. Megint volt tüntetés:
Mire gondol a pretanár palánta, mint Kijevi Háború?

(Amúgy tényleg szarok pl. a töri könyvek tartalom és felépítés terén.)
 
  • Tetszik
Reactions: Rex Meus Deus Meus

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Én is ott szoktam hallgatni. Mondjuk amiket hallgatok sokszor már eleve nem is tud űber minőségű lenni, hisz nem is úgy lettek rögzítve; de amúgy se vagyok nagy audiofil, más ragad meg a zenében.

Csak, hogy értsd mire gondoltam.
Pl. Meghallgatok egy új zenét a youtube-n, utána letöltöm és soha többé nem hallgatom meg a youtube-n.
Vs. helyi kisgyerek az általános iskolából kakaó genxterrepper rajongó, de fingja nincs ezekről, így napi 10-szer meghallgatja a youtube-n a kis kedvenc zenéjét.

Mi a végeredmény? o_O
Az első esetben az előadónak a számát meghallgatják mondjuk 1 millióan, amiből mondjuk 50% egyszeri meghallgatás, utána letöltve hallgatják tovább.
Másik előadónak van 90 millió megtekintése, ugyan úgy 500,000 embertől, csak azok sokszor hallgatják meg.
Ha jól tudom, a rendszer minden teljes meghallgatást 1-nek számol.
Így a 90 milliós megtekintésű zenei videót lehet, hogy valójában pont ugyan annyian szeretik, mint az 1 milliósat.
A különbség a módszer, amivel hallgatják.

E mellet ha megfigyeled a nagy darabszámokat mindig a rendkívül fiatal korosztálynak készült igénytelen zenék vezetik.
Valószínűleg a fentebb vázolt okok miatt.
Nekem pl. több ezer zeneszámom van itthon letöltve. Föl sem merül bennem, hogy youtubon hallgassak zenét.
Így értelem szerűen az én fogyasztási szokásaim nem mérhetőek, miközben majdnem minden nap órákig hallgatok zezéket. (Imádom)

Mire gondol a pretanár palánta, mint Kijevi Háború?

Nem tudom ki mire gondolt, de számomra elrettentő, hogy két értelmes mondatuk sincsen....
Ha valamivel bajom van, akkor a minimum, hogy listát tudok arról a fejemben írni, hogy konkrétan ez és ez a bajom, így is így szeretném megváltoztatni.
A videóban ezzel szemben nem jön más át a számomra, csak az üresség. A tartalom nélküliség. Ez így elég gáz...
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
A rádiós témához.

Talán csak a retro-t találtam hallgathatónak, mert azokon több 80as,90es évek sláger megy.

A többi kanálison ilyen new age féle rötyögés,nyávogás megy egyfolytában és most nem a tuc-tucra és a rap-re gondolok,amiket élből elutasítok,hanem a sima popra.

Ti nem figyeltétek meg ?
Nyávog a női énekes a dalban, utána jön a másik zeneszám,abban meg a férfi énekes kezd el nyávogni és ez a kibaszott nyávogás megy 10 zeneszámból mondjuk 8ban a Radio 1en... Irritáló nagyon.

Úgyhogy már aztcsinálom,hogy egy kis pendrive-ra kimentettem a yt-ről letöltött kedvenc zenéimet aztán azokat hallgatom a kocsiban.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 344
113
Egyet látunk sok dologban, csak egyszerűen nem tudok másra szavazni... Én büntetném a jelenlegi kurzust, csak nincs kivel, baszod :D !

Talán a következőre protestből behúzom a MiHazánkra, még alszom rá egyet, mert Toró szimpatikus, csak a kormányzásképességükben nem vagyok biztos. Tuti jót akarnak, azt elhiszem, csak hogy lenne-e elég számú értelmes szakember, káder, abban kételkedem jelenleg.

A többiek meg szerintem konkrétan ellenünk játszanak, nem mondanék ilyet hogy a DK, Momentum hazaáruló, csak valami hasonló.

Valóban nincs kire szavazni.

Merjük tovább gondolni a kérdést: Miért nincs kire szavazni?

Április körül után ismét kivillant néha az álcaháló mögül, hogy: mintha lenne vmi hallgatólagos megegyezés a két nagy között, hogy az egyik eljátssza a "legjobb" ellenzéket, akkor kizárásos alapon a másik lesz a "kisebb rossz"....ééés, már meg is van a "mindenkinek-jó" kompromisszumos eredmény! Hmmm...

Mindezt úgy, hogy lehetett volna sok megszületett megoldás nem a "kisebb rossz" --ennyi pénzből, és ennyi idő után/alatt--, hanem , vagy akár EGÉSSSZEN JÓ, a sok qrva drágán létrehozott, látszat-eredmény helyett !!!


Egyes elszólások alapján ezért a "csapatmunkáért" a bőven 1.000(+) milliárd HUF-os választási költségvetésből a "+" alatti 1-200 milliárd bizony eljutott az ellenzéki "kultúrához", Budapest-hez, Szeged-hez, + látványosan "Csekk Katához", ...
Nem is volt túl erős/hatásos ellenzéki tiltakozás a választási költségvetés miatt! Miért ??? :rolleyes: Hopszzz...

Hasonlóan, ahogy most Trump szélsőségeset megfinanszírozva elriasztották az amerikai választókat az egyébként a Világnak nagyon hiányzó és nagyon megérdemelt "demokrata-buktatástól".
"Kicsit" hasonlónak látszik... De csak "alig" !!!

Miért is "marad" választásokra mindig a legkisebb rossz, mikor jöhetett volna egy-két-három Schiffer, nem-szétvert Jobbik, talán most a "ki-tudja-mennyi-ügynökkel-teletömött" Mi Hazánk...

Furcsa módon, lehet, hogy egy Fidesz bukás hozná el -- valóban, 1-2-3 kőkemény év után-- a "sokkal hazaibb" érdekérvényesítést, mert nem lenne egy profi politikus csapat amelyik akár még egy fél-generációnyi ideig blokkolja a valós megújulást !!!
Megjegyzem, akár maga-is megújulhatna!!! Ennek is tudnék örülni! Sőt: ez kerülne a legkevesebbe !!!


Lassan, ennyi idő után körvonalazódik a recept, például most:
...egy minden-másnál --indokolatlanul-- fontosabbnak beállított "Rezsi-csökkentéssel" !!! :eek: :eek::eek:

Mindezt az évi 100-150 milliárdos kincstári médiával el is lehet adni, hiszen ezzel lett a @krisss által is felsorolt, évtizedek óta megoldatlan probléma-halmaz ismét tovább görgetve, "eggyel korábban" a migráns kérdéssel, és annak --egyébként valóban sikeres-- megoldásával.

De/és: a többi miért nem lett megoldva ugyanezzel a lendülettel ??? 12+ éve van rá pénz, van rá idő !!!

Pár égető példa a teljesség igénye nélkül:
- Covid miatt kb. 40.000 magyar távozott közülünk idő előtt, --ami létszámarányosan a V4 országok közül magasan a legtöbb--, mert a tragikusan egészségrontó fogyasztói-életmódhoz nem mernek hozzányúlni néhány százalék elvesztése miatt !!!
- Megint változás/változtatás igénye nélkül kapott havi 3-4-500e HUF-os emelést a birói ügyészi (szent-tehén/érinthetetlen) réteg, amely évtizedek óta blokkolni tud minden --szükséges, pozitív-- változást:
  1. az oktatás-nevelés tekintély- és eszköztelenítése,
  2. "cigány-simogatás",
  3. aránytalan kisebbségi(LMBTQ...) réteg-jogok,
  4. és társaikon keresztül
  5. az ismert támogatási háttérrel!!!
- Az alapértékeket gyermekkorban rögzítő nevelést sem merték visszaállítani, mert a liberális/Brüsszel/... média-zaj is elvett volna 1-2 százalékot.


Az összes veszteség nem lenne 10%, a két-harmadból !!!
Ennyire nem lehet rettegni a hatalomért !!! ...vagy mégis ???
Ha visszaépítettek volna egy helyes alapértékekkel rendelkező társadalmat, akkor még egy választási-baleset sem végzetes (lásd: 2006 október-i események), hisz ez az életképes társadalom visszahozná a védelmezőit rövid időn belül, hosszútávú társadalmi eredményeket hozva ezzel létre.
Történelmi példa erre: A modern Izrael !!!

...és még: Csakúgy mint @krisss , én sem látom a negyedik kétharmad után sem, hogy hozzá mernének nyúlni ezekhez a lassan égetővé váló problémákhoz.

Érthetetlen!!! Látszólag.

Kis történelmi kitekintés a követendő és követhető példáról: Napóleon ennyi idő alatt létrehozta már --azóta is sok szempontból alapnak tekintett-- Törvényeket(Code Napoleon), és Új, példa-adó törvénykezést alkotott.

...miközben 2-3 évente körbeverte bő Európát katonailag! :oops:

Nálunk néhány százaléknyi szavazat kockázata miatt nem lehet SEMMIT tenni, egyik hosszútávon valóban sorsdöntő kérdésben sem??? ...két-harmadból ???


Van még bőven teendő elérni ezt kicsit korán hangoztatott: "kora mértékadó politikusa" címet, bár: ez bőven benn is van --egy egészséges, munkaképes -- Orbán Viktorban !!! Mi lesz??? :hadonaszos:

A folyamatok most még jó irányba fordíthatók, de nagyon gyorsan peregnek a homokszemek...

És/vagy: ha erre nincs szándék, akarat, tudás, vagy ezek közül egyik sem, akkor...

.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 994
113
Valóban nincs kire szavazni.

Merjük tovább gondolni a kérdést: Miért nincs kire szavazni?

Április körül után ismét kivillant néha az álcaháló mögül, hogy: mintha lenne vmi hallgatólagos megegyezés a két nagy között, hogy az egyik eljátssza a "legjobb" ellenzéket, akkor kizárásos alapon a másik lesz a "kisebb rossz"....ééés, már meg is van a "mindenkinek-jó" kompromisszumos eredmény! Hmmm...

Mindezt úgy, hogy lehetett volna sok megszületett megoldás nem a "kisebb rossz" --ennyi pénzből, és ennyi idő után/alatt--, hanem , vagy akár EGÉSSSZEN JÓ, a sok qrva drágán létrehozott, látszat-eredmény helyett !!!


Egyes elszólások alapján ezért a "csapatmunkáért" a bőven 1.000(+) milliárd HUF-os választási költségvetésből a "+" alatti 1-200 milliárd bizony eljutott az ellenzéki "kultúrához", Budapest-hez, Szeged-hez, + látványosan "Csekk Katához", ...
Nem is volt túl erős/hatásos ellenzéki tiltakozás a választási költségvetés miatt! Miért ??? :rolleyes: Hopszzz...

Hasonlóan, ahogy most Trump szélsőségeset megfinanszírozva elriasztották az amerikai választókat az egyébként a Világnak nagyon hiányzó és nagyon megérdemelt "demokrata-buktatástól".
"Kicsit" hasonlónak látszik... De csak "alig" !!!

Miért is "marad" választásokra mindig a legkisebb rossz, mikor jöhetett volna egy-két-három Schiffer, nem-szétvert Jobbik, talán most a "ki-tudja-mennyi-ügynökkel-teletömött" Mi Hazánk...

Furcsa módon, lehet, hogy egy Fidesz bukás hozná el -- valóban, 1-2-3 kőkemény év után-- a "sokkal hazaibb" érdekérvényesítést, mert nem lenne egy profi politikus csapat amelyik akár még egy fél-generációnyi ideig blokkolja a valós megújulást !!!
Megjegyzem, akár maga-is megújulhatna!!! Ennek is tudnék örülni! Sőt: ez kerülne a legkevesebbe !!!


Lassan, ennyi idő után körvonalazódik a recept, például most:
...egy minden-másnál --indokolatlanul-- fontosabbnak beállított "Rezsi-csökkentéssel" !!! :eek: :eek::eek:

Mindezt az évi 100-150 milliárdos kincstári médiával el is lehet adni, hiszen ezzel lett a @krisss által is felsorolt, évtizedek óta megoldatlan probléma-halmaz ismét tovább görgetve, "eggyel korábban" a migráns kérdéssel, és annak --egyébként valóban sikeres-- megoldásával.

De/és: a többi miért nem lett megoldva ugyanezzel a lendülettel ??? 12+ éve van rá pénz, van rá idő !!!

Pár égető példa a teljesség igénye nélkül:
- Covid miatt kb. 40.000 magyar távozott közülünk idő előtt, --ami létszámarányosan a V4 országok közül magasan a legtöbb--, mert a tragikusan egészségrontó fogyasztói-életmódhoz nem mernek hozzányúlni néhány százalék elvesztése miatt !!!
- Megint változás/változtatás igénye nélkül kapott havi 3-4-500e HUF-os emelést a birói ügyészi (szent-tehén/érinthetetlen) réteg, amely évtizedek óta blokkolni tud minden --szükséges, pozitív-- változást:
  1. az oktatás-nevelés tekintély- és eszköztelenítése,
  2. "cigány-simogatás",
  3. aránytalan kisebbségi(LMBTQ...) réteg-jogok,
  4. és társaikon keresztül
  5. az ismert támogatási háttérrel!!!
- Az alapértékeket gyermekkorban rögzítő nevelést sem merték visszaállítani, mert a liberális/Brüsszel/... média-zaj is elvett volna 1-2 százalékot.


Az összes veszteség nem lenne 10%, a két-harmadból !!!
Ennyire nem lehet rettegni a hatalomért !!! ...vagy mégis ???
Ha visszaépítettek volna egy helyes alapértékekkel rendelkező társadalmat, akkor még egy választási-baleset sem végzetes (lásd: 2006 október-i események), hisz ez az életképes társadalom visszahozná a védelmezőit rövid időn belül, hosszútávú társadalmi eredményeket hozva ezzel létre.
Történelmi példa erre: A modern Izrael !!!

...és még: Csakúgy mint @krisss , én sem látom a negyedik kétharmad után sem, hogy hozzá mernének nyúlni ezekhez a lassan égetővé váló problémákhoz.

Érthetetlen!!! Látszólag.

Kis történelmi kitekintés a követendő és követhető példáról: Napóleon ennyi idő alatt létrehozta már --azóta is sok szempontból alapnak tekintett-- Törvényeket(Code Napoleon), és Új, példa-adó törvénykezést alkotott.

...miközben 2-3 évente körbeverte bő Európát katonailag! :oops:

Nálunk néhány százaléknyi szavazat kockázata miatt nem lehet SEMMIT tenni, egyik hosszútávon valóban sorsdöntő kérdésben sem??? ...két-harmadból ???


Van még bőven teendő elérni ezt kicsit korán hangoztatott: "kora mértékadó politikusa" címet, bár: ez bőven benn is van --egy egészséges, munkaképes -- Orbán Viktorban !!! Mi lesz??? :hadonaszos:

A folyamatok most még jó irányba fordíthatók, de nagyon gyorsan peregnek a homokszemek...

És/vagy: ha erre nincs szándék, akarat, tudás, vagy ezek közül egyik sem, akkor...

.
Nagyon-nagyon sok mindenben egyetértünk!
 
Status
Not open for further replies.