Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
124 007
113
Menjen le az ördög, hadd menjenek nyugatra ha egyszer annyira várják őket. Nem megyek én innét sehova.
Patyolgattam ilyeneket eleget évekig, én voltam a hülye hogy itt a nyugati határon szedtem össze őket sokszor meterekre az osztrák határtól.
Hadd menjenek, csessze meg az osztrák meg a német, belga, francia.
A két kerítés közt szépen mehetnének is az osztrákokhoz, vagy egy DB vonattal egyenesen Berlinbe.
Hol az egzisztenciad, hol a massaguk miatt akarod kiirtani őket.
Konkrétan civilizációs veszélyt jelentenek a teljes életmódodra meg unokáidra méginkább.

Aztán ha szépen kiraknak a gyárból mert leáll a termelés mert még tart a buli Jemenben te leszel a legjobban felháborodva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 337
68 623
113
Konkrétan civilizációs veszélyt jelentenek a teljes életmódodra meg unokáidra méginkább.

Aztán ha szépen kiraknak a gyárból mert leáll a termelés mert még tart a buli Jemenben te leszel a legjobban felháborodva.
Akkor lesz időm az erdőre járni legalább.
Honvéd munkahelyen is a német gazdák miatt csökkent a termelés nem Jemen miatt. Jemen miatt max drágul minden picit, ennyi, de mi nem drágul, annyi mindenre rá lehet fogni...
Merkel hívta be a migransokkal, és Macron fenykepezkedik velük, meg a többi európai politikus. Ha nekik ezek kellenek hát pont lexarom, ők választottak ilyen vezetőket maguknak nyugaton. Ha USA meg a csatlosok most ott odavernek akkor még több menekült jön onnét, szír, afgán, palesztin, ukrán, jemeni, stb, mindet szívesen látják, tömik pénzzel, etetik, szallasoltatjak, stb.
Mindenhol megcsinaljuk a balhét "mi" nyugatiak, és még is csináltak régen is, Izrael állammal, meg a Brit irodalommal, francia gyarmatokkal, stb, aztán érdekes módon egyre több a bevándorló. Szóval nem, nem én tehetek róla, hanem a nép és a választott politikusaik.
Amikor a pápa ezek talpát csokolgatja, akkor én mit tehetek? Minek?
Van az a rész a Mennyei királyság a mikor Balian Szaladinnal tárgyal Jeruzsálem elestekor.
Azt mondja a Jeruzsálemi érsek hogy:
"Majd atterunk az iszlamra, aztán vezeklunk." Hát így vagyok ezzel én is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 169
113
Menjen le az ördög, hadd menjenek nyugatra ha egyszer annyira várják őket. Nem megyek én innét sehova.
Patyolgattam ilyeneket eleget évekig, én voltam a hülye hogy itt a nyugati határon szedtem össze őket sokszor meterekre az osztrák határtól.
Hadd menjenek, csessze meg az osztrák meg a német, belga, francia.
A két kerítés közt szépen mehetnének is az osztrákokhoz, vagy egy DB vonattal egyenesen Berlinbe.
Hol az egzisztenciad, hol a massaguk miatt akarod kiirtani őket.
Ez finoman szólva is nagyon szűklátókörű és téves gondolatsor.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
124 007
113
Akkor lesz időm az erdőre járni legalább.
Honvéd munkahelyen is a német gazdák miatt csökkent a termelés nem Jemen miatt. Jemen miatt max drágul minden picit, ennyi, de mi nem drágul, annyi mindenre rá lehet fogni...
Merkel hívta be a migransokkal, és Macron fenykepezkedik velük, meg a többi európai politikus. Ha nekik ezek kellenek hát pont lexarom, ők választottak ilyen vezetőket maguknak nyugaton. Ha USA meg a csatlosok most ott odavernek akkor még több menekült jön onnét, szír, afgán, palesztin, ukrán, jemeni, stb, mindet szívesen látják, tömik pénzzel, etetik, szallasoltatjak, stb.
Mindenhol megcsinaljuk a balhét "mi" nyugatiak, és még is csináltak régen is, Izrael állammal, meg a Brit irodalommal, francia gyarmatokkal, stb, aztán érdekes módon egyre több a bevándorló. Szóval nem, nem én tehetek róla, hanem a nép és a választott politikusaik.
Amikor a pápa ezek talpát csokolgatja, akkor én mit tehetek? Minek?
Van az a rész a Mennyei királyság a mikor Balian Szaladinnal tárgyal Jeruzsálem elestekor.
Azt mondja a Jeruzsálemi érsek hogy:
"Majd atterunk az iszlamra, aztán vezeklunk." Hát így vagyok ezzel én is.
Ha másra nem is! Gondolj a szalonnára!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 136
7 206
113
Egy érdekes cikk egy székelyről, aki megmentette egy Tajvan közeli kis sziget ősi kultúráját.


Néhány érdekes részlet:

A szabályokat Az ősök éneke foglalja össze, amikor az öregek skandálva előadják ezt az éneket, amely a világ teremtésével kezdődik, majd a falvak története, a leszármazási ágak, azokon belül pedig családok története következik. Közben mindent részletesen elmond, mit hogyan kell csinálni, mit szabad, mit nem szabad. És ezt mindenki feltétel nélkül elhiszi és elfogadja. Három és fél nap múlva azzal ér véget az ének, hogy az éneklő elmondja nekünk a családja történetét. A hallgatóság pedig végig figyel, minden sort megismétel, ezáltal tanulják meg a tabukat, a családtörténeteket és a tulajdonjogokat is.

Amikor odaértek hozzánk, azt mondja a sámánasszony nekem, hogy te ne vihogj, mert a nagyapád most halt meg. Hazarohantam, az egyik felvevőgépemen volt óra, és gyorsan lejegyeztem a pontos időt. Aztán utánajártam, és tényleg abban a percben halt meg a nagyapám Székelyföldön, amikor messze-messze tőle egy szigeten, egy írástudatlan parasztasszony, aki azt sem tudja, hogy Erdély vagy egyáltalán Európa létezik, közölte velem, hogy van egy halottam.

És ebbe az archaikus világba egyszercsak berobbant a globalizáció. A tajvani kormány jó ideig nem tudott mit kezdeni a szigettel. Megpróbáltak itt egy fegyenctelepet létrehozni, de nem sikerült, később viszont egy nukleárishulladék-lerakót építettek. Ledózeroltak egy falut, és a yamik földbe ásott, zsúpfedeles kunyhói helyett a létesítményben dolgozóknak és persze az itt élőknek is cementházakat építettek modern ajtókkal, ablakokkal – nagy igyekezettel nekiláttak, hogy a szerintük roppant elmaradt törzset felzárkóztassák a 20–21. századhoz. A gyerekek nagy részét elvitték a szigetről tanulni, az öregek meg nézték a sok újítást, és ahogy a tájfun mindent elsöpör. Nagyon érdekes értelmezéseik voltak arra, hogyan élnek az idegenek. Például nehéz volt elmagyarázni nekik, hogy az idegenek sem esznek csecsemőket – mert látták a sok eldobált konzervdobozt, megértették, hogy abban étel volt, amelyen marhát látnak, marhahús, a halasban hal volt, de a bébiételes dobozok miatt, amelyeken mosolygós gyerekek voltak, nagyon megbotránkoztak. De ma már látni olyat is, hogy a yami asszony kint dolgozik a taróföldön, és van nála mobiltelefon. Kérdem, mi az, azt mondja, abban beszél a lánya. Amikor olyan hangot ad, hogy kring-kring, ki kell nyitni, és beszél benne a lánya, aki elköltözött a szigetről. Kérdem, és ezt a kring-kringet kell etetni? Mondja, hogy igen-igen, eszik ez. Itt a szája, mutatja a lyukat, ahova a töltőt kell dugni, és van egy doboz (napelem) a kunyhó tetején, abból jön ki az, amivel meg kell etetni, és akkor működik.

Amikor kolerajárvány lett a szigeten, és az öregek nagy része odaveszett, már nem tudták elmondani az ősök énekét. Viszont én korábban felvettem a teljes éneket, leírtam, angolra fordítottam, 1984-ben a yamikon kívül én voltam az egyetlen ember, aki beszélte ezt a nyelvet. Fontos megjegyezni, hogy a yami kultúra nem azért jutott a kihalás szélére, mert életképtelenné vált, vagy mert a képviselői nem éltették, hanem mert a járvány miatt meghaltak azok, akiknek teljesen a birtokukban volt. De a felvételeim alapján vissza tudtuk tanítani nekik a saját kultúrájukat. Kiszámoltuk, hánynak kell tudnia ahhoz az ősök énekét, hogy biztosan megmaradjon, és 64-en jöttek, tanulták is szívesen. Másfél év alatt sikerült rehabilitálni. Ennél sikeresebb kultúra-újjáélesztésről nincs tudomásom.

aprapratan = magántulajdon
kínaiak dokkoltak a szigeten, a fedélzeten szép piros téglák voltak egy rakáson, és ebből elkértem kettőt, halért cserébe ide is adták, hazavittem és letettem a tornác két sarkára. Az első öreg, aki arra járt, rögtön megkérdezte, hogy mi az. Mondom: aprapratan, az én cuccom. Azt mondja, az nem lehet. Ez nem aprapratan, bár érti, hogy valahogy mégis az enyém. Jött egy másik öreg, akivel ugyanez történt. Ekkor értettem meg, hogy az aprapratan valóban azt jelenti, hogy az enyém, az én tulajdonom, de csak olyasmire lehet mondani, amiből mindenkinek van legalább egy. Mert szerintük az enyém szónak csak így van értelme. Vagy van mindenkinek legalább egy, és akkor van jelentése annak, hogy ez vagy az aprapratan, vagy ha nincs mindenkinek, akkor az mindenkié, nincs olyan, hogy egy ember birtokol valamit, amit a többieknek nem ad oda.
nem ismerik azt a fajta magántulajdont, amely annyi pusztítást okozott a világ többi részén.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Konkrétan civilizációs veszélyt jelentenek a teljes életmódodra meg unokáidra méginkább.

Én pl. ezt a WEF-ről goondolom, meg a cégeikről Pl. Black Rock

Aztán ha szépen kiraknak a gyárból mert leáll a termelés mert még tart a buli Jemenben te leszel a legjobban felháborodva.

És mit szóljanak azok akiket az ukrán buli érintett rosszul?
Mit szóljanak a magyar gazdák akiket tönkre vágtak anno az oroszokkal szembeni szankciók?
Nem Jemen a fájó pont, hanem a nyugati WEF vezette civilizáció seggfejsége!
Ezért van gond ukrajnában, ezért áll le a gyár ha nem jön kínából alkatrész... Mi a szarért is jön onnan? o_O
Kinek a profit éhsége miatt van ez? Jah...

Szerintem kicsit mélyebben utána kellene nézni az okoknak.

Flexus érvelése meg maga a közröhej a "willkommens kultur" után... Jemen szabadította ránk az iszlám szélsőségeseket vagy a szabad kőműves Angela Merkel a Kallegri terv részeként? Mert én utóbbira tippelek...
Csak a WEF által kierőszakolt ukrán háború több fehér, keresztény embert ölt meg eddig 2 év alatt, mint a teljes iszlám terrorizmus az elmúlt 30 éveben....
Utálom én az iszlám sivatag lakókat is, de az igazi ellenségünk, a civilizációnk ellensége az maga a WEF-es gazdasági és politikai elit!

UI.: Remélem ezt a kommentet is gyorsan kitörlik majd, mint az előzőt... Más elküldheti Jemenbe a fórom neki nem tetsző tagjait, az marad, én meg ugyan ilyen alapon nem küldhetem el őket ukrajnába....
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Ne vicceljünk már, a cionista entitás egy gyarmati telep a muszlim világ szemében. A jemeni húszik meg komolyan gondolják a muszlim testvériséget és palesztin testvéreik védelmére keltek azon szerény eszközeikkel, amik rendelkezésükre állnak. Különben is mit keresnek a tengeri hatalmak a Vörös-tengeren meg a térségben egyáltalán??? Hazánk és nemzetünk jővőjére meg miként @fip7 is említette sokkal nagyobb veszélyt jelent a viággazdasági fórum meg az Új világrend bevezetésének terve, mint a vallási és törzsi-etnikai törésvonalak mentén rendkívül megosztott iszlám világ.
Houthi-logo.png

Magyar hazafiként is teljesen egyet lehet érteni a húszi lobogó vörös szegmensével:
"Halál Amerikára!
Halál Izraelre!
Átok a zsidókra!"
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Én pl. ezt a WEF-ről goondolom, meg a cégeikről Pl. Black Rock



És mit szóljanak azok akiket az ukrán buli érintett rosszul?
Mit szóljanak a magyar gazdák akiket tönkre vágtak anno az oroszokkal szembeni szankciók?
Nem Jemen a fájó pont, hanem a nyugati WEF vezette civilizáció seggfejsége!
Ezért van gond ukrajnában, ezért áll le a gyár ha nem jön kínából alkatrész... Mi a szarért is jön onnan? o_O
Kinek a profit éhsége miatt van ez? Jah...

Szerintem kicsit mélyebben utána kellene nézni az okoknak.

Flexus érvelése meg maga a közröhej a "willkommens kultur" után... Jemen szabadította ránk az iszlám szélsőségeseket vagy a szabad kőműves Angela Merkel a Kallegri terv részeként? Mert én utóbbira tippelek...
Csak a WEF által kierőszakolt ukrán háború több fehér, keresztény embert ölt meg eddig 2 év alatt, mint a teljes iszlám terrorizmus az elmúlt 30 éveben....
Utálom én az iszlám sivatag lakókat is, de az igazi ellenségünk, a civilizációnk ellensége az maga a WEF-es gazdasági és politikai elit!

UI.: Remélem ezt a kommentet is gyorsan kitörlik majd, mint az előzőt... Más elküldheti Jemenbe a fórom neki nem tetsző tagjait, az marad, én meg ugyan ilyen alapon nem küldhetem el őket ukrajnába....
Ekkor olvasd vissza mit írtam. Igen, az USA, Eu bürokrácia, stb... de, az iszlám pont ugyan akkora veszélyt jelent a társadalmunkra. Ha meg a nyugat bedől, mert ott megalakul a következő iszlám kalifátus - kicsit sarkítva - akkro nagyjából hónapjaink maradnak, hogy kurva gyorsan elköltözzünk valahova ahol nincsenek jelen. Nehogy bárki azt higgye, hogy a határnál majd akkor megállnak.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Ne vicceljünk már, a cionista entitás egy gyarmati telep a muszlim világ szemében. A jemeni húszik meg komolyan gondolják a muszlim testvériséget és palesztin testvéreik védelmére keltek azon szerény eszközeikkel, amik rendelkezésükre állnak. Különben is mit keresnek a tengeri hatalmak a Vörös-tengeren meg a térségben egyáltalán??? Hazánk és nemzetünk jővőjére meg miként @fip7 is említette sokkal nagyobb veszélyt jelent a viággazdasági fórum meg az Új világrend bevezetésének terve, mint a vallási és törzsi-etnikai törésvonalak mentén rendkívül megosztott iszlám világ.
Houthi-logo.png

Magyar hazafiként is teljesen egyet lehet érteni a húszi lobogó vörös szegmensével:
"Halál Amerikára!
Halál Izraelre!
Átok a zsidókra!"
Ja, ok, akkor beszélgessetek magatokkal. Semmi mást nem csináltok, mint egy kibaszott buborékot aminben egymás vállát veregetitek, hogy milyen igazatok van. Te is, meg Lob is, meg nemerson is, etc. Nekem ebből a társaságból elegem van, akik azt nem képesek felfogni, hogy ha két ellenségünk van, (ok, wef, usa, stb, + iszlám) akkor egyik mellé sem állok. Azoknak a kis kecskepásztoroknak hivatalosan célja, hogy téged is lenyakazzanak. Nekik mindegy, hogy te amerikai vagy, vgay magyar. Fehér. Mint az a barom angol, aki elmondja, hogy neki mindegy, hogy orosz, vagy lengyel, vagy magyar, az mind orosz.

Nem, azok ott lent délen kurvára azon vannak, hogy ide jöjjenek Európába, akár van Willkommens kultur, akár nincs. Nem azért mert a gaz USA megtámadta őket, hanem mert csak annyit látnak Európából, hogy itt mindenki mercit vezet, meg sokat keres (segíly.) eddig terjed a gondolkozásuk. Kurvára túlszaporodtak, és egyszerűen már nem képesek eltartani saját magukat sem. Igen, kellett nekik gyógyszert adni koton helyett. Primitív bagázs, nézd meg azokat akik itt vannak. Magyarországról, ahol még egyet sem láttál könnyű okosnak lenni.

Náluk a halál amerikára, az annyit jelent, hogy dögöljön meg minden fehér. Te is.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 351
20 850
113
Ne vicceljünk már, a cionista entitás egy gyarmati telep a muszlim világ szemében. A jemeni húszik meg komolyan gondolják a muszlim testvériséget és palesztin testvéreik védelmére keltek azon szerény eszközeikkel, amik rendelkezésükre állnak. Különben is mit keresnek a tengeri hatalmak a Vörös-tengeren meg a térségben egyáltalán??? Hazánk és nemzetünk jővőjére meg miként @fip7 is említette sokkal nagyobb veszélyt jelent a viággazdasági fórum meg az Új világrend bevezetésének terve, mint a vallási és törzsi-etnikai törésvonalak mentén rendkívül megosztott iszlám világ.
Houthi-logo.png

Magyar hazafiként is teljesen egyet lehet érteni a húszi lobogó vörös szegmensével:
"Halál Amerikára!
Halál Izraelre!
Átok a zsidókra!"
A gugli nem pont így fordította.
JNzmK47.png
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 807
113
Hol az egzisztenciad, hol a massaguk miatt akarod kiirtani őket.

Én biztosan nem akarok kiírtani senkit. De a mondatodban, szerintem sok igazság van a jövőt illetően, ha a folyamatok így folytatódnak. Mármint ha ezek ilyen ütemben és mennyiségben özönlik el Európa nyugati felét, akkor előbb, vagy utóbb, ott ez a helyzet elő állhat. Mármint véres konfliktus lehet ebből elsősorban ott. Épp csak aza gond ezzel, hogy valamilyen formában mi is megérezzük, sajnos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 337
68 623
113
Én biztosan nem akarok kiírtani senkit. De a mondatodban, szerintem sok igazság van a jövőt illetően, ha a folyamatok így folytatódnak. Mármint ha ezek ilyen ütemben és mennyiségben özönlik el Európa nyugati felét, akkor előbb, vagy utóbb, ott ez a helyzet elő állhat. Mármint véres konfliktus lehet ebből elsősorban ott. Épp csak aza gond ezzel, hogy valamilyen formában mi is megérezzük, sajnos.
Igen, és mi hiába akarunk tenni ez ellen mint egyszerű állampolgár, vagy akár lásd a kormány, meg mi vagyunk a rosszak a nyugatiak szemében.
Hát egyek meg amit kifoztek maguknak, azt mondom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
124 007
113
Ne vicceljünk már, a cionista entitás egy gyarmati telep a muszlim világ szemében. A jemeni húszik meg komolyan gondolják a muszlim testvériséget és palesztin testvéreik védelmére keltek azon szerény eszközeikkel, amik rendelkezésükre állnak. Különben is mit keresnek a tengeri hatalmak a Vörös-tengeren meg a térségben egyáltalán??? Hazánk és nemzetünk jővőjére meg miként @fip7 is említette sokkal nagyobb veszélyt jelent a viággazdasági fórum meg az Új világrend bevezetésének terve, mint a vallási és törzsi-etnikai törésvonalak mentén rendkívül megosztott iszlám világ.
Houthi-logo.png

Magyar hazafiként is teljesen egyet lehet érteni a húszi lobogó vörös szegmensével:
"Halál Amerikára!
Halál Izraelre!
Átok a zsidókra!"
Hát nem az iszlám világot tartom veszélyesnek. Hanem az említett törésvonalak felrobbanása miatt a nyakunkba elinduló tíz (száz?) milliókat akik nem csak a nyugati részt fogják belakni hanem ezt is....
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Hát nem az iszlám világot tartom veszélyesnek. Hanem az említett törésvonalak felrobbanása miatt a nyakunkba elinduló tíz (száz?) milliókat akik nem csak a nyugati részt fogják belakni hanem ezt is....
De ez az európai politikai-gazdasági elit bűne. A Kalergi tervet hajtják végre. Mi se menjünk oda, ők se jöjjenek ide.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 169
113
Ne vicceljünk már, a cionista entitás egy gyarmati telep a muszlim világ szemében. A jemeni húszik meg komolyan gondolják a muszlim testvériséget és palesztin testvéreik védelmére keltek azon szerény eszközeikkel, amik rendelkezésükre állnak. Különben is mit keresnek a tengeri hatalmak a Vörös-tengeren meg a térségben egyáltalán??? Hazánk és nemzetünk jővőjére meg miként @fip7 is említette sokkal nagyobb veszélyt jelent a viággazdasági fórum meg az Új világrend bevezetésének terve, mint a vallási és törzsi-etnikai törésvonalak mentén rendkívül megosztott iszlám világ.
Houthi-logo.png

Magyar hazafiként is teljesen egyet lehet érteni a húszi lobogó vörös szegmensével:
"Halál Amerikára!
Halál Izraelre!
Átok a zsidókra!"
Azt ugye tudod, hogy ezt csak azért teheted meg, mert abban a tarsadalomban élsz amit gyűlölsz (nyugati tarsadalomi berendezkedés). Pl Putyinéknál, ha egy kicsit is mást gondolsz mint a politika vagy börtönbe kerülsz, vagy kirepülsz az ablakon még akkor is, ha pincében laksz. A husziknál meg kétdés nélkül kivégeznének a családoddsl együtt.