Trianoni békediktátum 100

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 958
6 995
113
Sose értettem nagyon a horvátok gyűlölködését irántunk és ha online találkoztam ilyen horvát ajvékolóval mindig rákérdezetm hogy pontsítsa már hogy mi ezen nagy utálkozás oka...érdemi válasz soha nem volt...kivéve most frissibe, beleütköztem egy horvátba aki előhozakodott valamivel.

Én ismerem az Erdélyi meg egyéb "magyarization" lufit...meg hogy az iskola bezárások után is több romány nyelvű iskola volt Magyarországon mint Romániában..és az egész inkább egy normalitás talajára való visszatérési kísérlet volt, sok sok évszázad elborult elméjű, EU-t megszégyenítő gazdasági migráns simogató politikától...de az hogy a horvát területen lett volna ilyen az ismeretlen volt elöttem...na meg a mértéke is kétes számomra főleg úgy hogy e miatt kéne orrolniuk ránk..

Hedervary during his tenure implemented Magyarization policies, which aimed to assimilate Croatians into Hungarian culture. The policies involved promoting Hungarian language and culture, suppressing the use of Croatian language, and restricting the rights of Croatians in Croatia-Slavonia. Under his influence, Croatian schools were closed, and Croatian teachers were dismissed, and Hungarian was made the primary language in schools. He also instigated discrimination against the Catholic Church and worked to limit its influence in Croatia-Slavonia which was a monumental attack towards Croats.
Hedervary's policies led to protests and demonstrations, which were suppressed with force by the authorities. This repression fueled nationalist sentiments among us Croatians, resulting in our demands for greater autonomy and ultimately leading to the formation of the Yugoslav state after World War I. However, it's worth noting that there were unfortunately also Croats who supported Magyarization, seeing it as a way to advance the social and economic status of Croatia-Slavonian Croats.

Vélemény ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Sose értettem nagyon a horvátok gyűlölködését irántunk és ha online találkoztam ilyen horvát ajvékolóval mindig rákérdezetm hogy pontsítsa már hogy mi ezen nagy utálkozás oka...érdemi válasz soha nem volt...kivéve most frissibe, beleütköztem egy horvátba aki előhozakodott valamivel.

Én ismerem az Erdélyi meg egyéb "magyarization" lufit...meg hogy az iskola bezárások után is több romány nyelvű iskola volt Magyarországon mint Romániában..és az egész inkább egy normalitás talajára való visszatérési kísérlet volt, sok sok évszázad elborult elméjű, EU-t megszégyenítő gazdasági migráns simogató politikától...de az hogy a horvát területen lett volna ilyen az ismeretlen volt elöttem...na meg a mértéke is kétes számomra főleg úgy hogy e miatt kéne orrolniuk ránk..



Vélemény ?
Nem gondolnám feltétlenül elképzelhetetlennek.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 205
113
Sose értettem nagyon a horvátok gyűlölködését irántunk és ha online találkoztam ilyen horvát ajvékolóval mindig rákérdezetm hogy pontsítsa már hogy mi ezen nagy utálkozás oka...érdemi válasz soha nem volt...kivéve most frissibe, beleütköztem egy horvátba aki előhozakodott valamivel.

Én ismerem az Erdélyi meg egyéb "magyarization" lufit...meg hogy az iskola bezárások után is több romány nyelvű iskola volt Magyarországon mint Romániában..és az egész inkább egy normalitás talajára való visszatérési kísérlet volt, sok sok évszázad elborult elméjű, EU-t megszégyenítő gazdasági migráns simogató politikától...de az hogy a horvát területen lett volna ilyen az ismeretlen volt elöttem...na meg a mértéke is kétes számomra főleg úgy hogy e miatt kéne orrolniuk ránk..



Vélemény ?
Annak a fényében, hogy anno 1985 körül gimnazistaként a "szerbhorvát" volt a legnagyobb bpesti röplabdaellenfelünk...
A horvátok nem orrolhatnak ránk ilyesmiért sem. De ugye Eszéken és környékén nincs/nem volt horvatization?
Az összes későbbi, trianoni területvesztéseinkből részesülő, korábban kisebbségként a Magyar Királyság polgáraként anyanyelvi oktatása biztosított volt. Így visszanézve kár volt.

Más...

A térképek...
Az interaktív térképek megtekinthetők trianon.terkep.mki.gov.hu címen)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 958
6 995
113
Annak a fényében, hogy anno 1985 körül gimnazistaként a "szerbhorvát" volt a legnagyobb bpesti röplabdaellenfelünk...
A horvátok nem orrolhatnak ránk ilyesmiért sem. De ugye Eszéken és környékén nincs/nem volt horvatization?
Az összes későbbi, trianoni területvesztéseinkből részesülő, korábban kisebbségként a Magyar Királyság polgáraként anyanyelvi oktatása biztosított volt. Így visszanézve kár volt.

Más...

A térképek...
Az interaktív térképek megtekinthetők trianon.terkep.mki.gov.hu címen)
ez szuper, de jó lenne a térképes témát könyv formátumban főképpen angol, orosz és spanyol nyelven terjeszteni...meg persze magyarul hogy bent legyen a könyvtárakban is.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Meszike, megint nem nyertél..

Az I. világháborút lezáró fegyverszüneti egyezményt 1918. november 11-én írták alá a compiégne-i erdőben.



A fegyverszüneti egyezményben foglaltakat megsértve (ebben volt az is h Erdélyt részben elfoglalhatták a románok) Magyarország eleve reménytelem, öngyilkos háborút indított Romániával szemben.
Következménye az lett hogy a románok alaposan végigfosztogatták az országunkat, valamint emiatt Trianonon is úgy tekintettek ránk, mint az állandóan lázadozó magyarra , akikkel nem lehet betartható szerződést kötni, ezért meg kell regulázni, erejét megtörni, területeik elvételével..
Áthozom inkább ide.
Egy normális, hazafias kormánnyal igenis meg tudtuk volna védeni az országot. A románok a német megszállás után teljesen le voltak gatyásodva, konkrétan semmijük sem volt, a csehszlovákokról meg ne is beszéljünk (lásd Balassagyarmat). Székelyföldre a megfelelő hágók lezárásával konkrétan soha nem tudták volna betenni a lábukat.
Konkrétan az volt a nemzetvesztő stratégia, hogy nem volt fegyveres ellenállás a román/csehszlovák papucsosok ellen. Az összes újonnan meghúzott demarkációs vonal teljesen kamu indokokkal lett meghúzva (amiket folyamatosan meg is sértettek francia félrenézéssel), de amiért nem mutattunk erőt, tojtak a fejünkre. Az is egy szép dolog, hogy anno a Károlyiék által szponzorált (részben felfegyverzett) erdélyi román nemzeti tanácsok képviselőit külön vonattal szállítatta Gyulafehérvárra, ezzel legitimizálva a későbbi “Nagyromán egyesülést”…

Igenis lett volna esély a fegyveres ellenállásra, az antant nem ment volna bele egy nagyobb háborúba a románok, pláne nem a csehszlovákok kedvéért (a stratégiai fontosságú török kérdést is később hagyták bukni jó pár 10 000 lemészárolt görög civil árán) teljesen reális volt, hogy a magyar többségű területeket megvédve egy igazságos békét harcoljunk ki.