UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 063
113
T_rid_kapu.jpg

Szept 26-án Oroszország felet keletkezett ez a jelenség sok- sok kép készült róla elméletileg egy rakéta indítás volt.
nézd a képet és dönts magad.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
T_rid_kapu.jpg

Szept 26-án Oroszország felet keletkezett ez a jelenség sok- sok kép készült róla elméletileg egy rakéta indítás volt.
nézd a képet és dönts magad.
Én elhiszem, hogy rakéta indítás fényeit lehet látni.

Nem túl friss kép lehet, mert látszik a telihold, most jelenleg bő félhold van. :)
 

Szpéter

Member
2017. augusztus 5.
57
75
18
Azért azt észrevettem,hogy néhány ember ide jár kötekedni meg poénkodni.Miért nem mentek más topikba,Miért kell széttrollkodni ezt is?Igaz én sem jártam még itt,de nem fogom cseaszegetni a téma iránt érdeklődőket.
Ja és nem azokról van szó,akik megcáfolnak esetleg megvitatnak dolgokat.....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Úgy tűnik, hogy az ígéretes "Dyson swarm" lehetőségnek búcsút mondhatunk a KIC 8462852 esetében...

https://www.nasa.gov/feature/jpl/mysterious-dimming-of-tabbys-star-may-be-caused-by-dust


T_rid_kapu.jpg

Szept 26-án Oroszország felet keletkezett ez a jelenség sok- sok kép készült róla elméletileg egy rakéta indítás volt.
nézd a képet és dönts magad.


Egy Topol ICBM volt, nyugger linkelte is boki oldaláról.

https://biztpol.hungarianforum.net/t62-orosz-strategiai-raketas-erok#11924
https://biztpol.hungarianforum.net/t62-orosz-strategiai-raketas-erok#11925
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and nyugger

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Csak emlékeztetőnek:

1 UFO -val kevesebb.

Semmi gabonakör,

de tuti, hogy fizikai jelenség
(Nem azt írtam le, hogy a szomszéd köhögött zseblámpával!:rolleyes::hadonaszos:)

(ez pont).

http://napiufo.hu/2017/10/23/ufo-la...n-a-hatosagok-ket-hetre-lezartak-a-kornyeket/

UFO-landing-site-Sao-Paulo-Brazil-2.jpg


A hatás a zöld övezetet sújtotta, tovább nem merészkedett. :eek:

UFO-landing-site-Sao-Paulo-Brazil-3.jpg

Nem egyértelmű, hogy a kép alján a 4-zet kiféle, miféle és mitakar.

Mindenesetre érdekesek a képek, és tudomásul kell vennünk, hogy nem ismerünk - jelenleg - minden fizikai folyamat hatását az általunk észlelt Lapos Földön. :hadonaszos: :D


Apám elmondása alapján nagyon valószínűsítem, hogy "gömbvillámot" látott életében. Nekem ez nem adatott meg. Ha érdekel titeket, leírom. Nem az volt, hogy ezüst kanalat kidobott az ablakon. :)


A "Loch Ness-i szörny" sokat segített a környezők megélhetésén.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
"Az álhírek leleplezésére szakosodott Snopes oldal azt írja, hogy a projektben dolgozó sok személy korábban már több hamis, áltudományos állításról híresült el."
Pipáljuk ki. Nem nyert. :)

Más ...

20171027idegen-objektum.jpg


http://www.origo.hu/tudomany/20171027-a-csillagkozi-terbol-erkezett-egyelore-nem-tudjak-mi-az.html

Nem számoltam utána, mivel nem ismerem pontosan a paramétereket, - meg lusta vagyok /pillanat. :)

A cikk szerint az UFO
"a Lant csillagkép irányából érkezett 92 000 kilométer per órás sebességgel. Október 14-én volt legközelebb a Földhöz, ekkor 24 millió kilométer távolságra járt tőlünk, ami a Föld-Hold távolság hatvanszorosa. Az A/2017 U1 jelenleg 156 ezer kilométer per órás sebességgel készül elhagyni a Naprendszert."

A Wki szerint:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kozmikus_sebesség

"A harmadik kozmikus sebesség az az elméleti küszöbsebesség, amellyel indulva egy űreszköz egy olyan parabolapályára tud állni, amelynek a fókuszpontjában a Nap áll. Ezen a pályán haladva az űrszonda elszakad a Nap gravitációjától, és végleg elhagyja a Naprendszert, eljut a csillagközi térbe."
+
"a Naptól a Föld távolságában levő ponton mérve a harmadik kozmikus sebesség 42,3 km/s (152 280 km/h)."

Rácseszett, ha nézem a sebesség adatokat, alig tud kivánszorogni a Naprendszerből. Ez tuti, hogy "Han Solo" lesz. :D

A Lant csillagkép [α Lyrae - Vega]-ja a Nagy Nyári háromszög egyik eleme.

F%C3%A1jl:Cygnus_et_Lyra_-_Mercator.jpeg


Egyszerűbb képen:

Lant.png


Az igen jó szeműek a ε Lyr kettőnek tudják látni, valójában 4-es rendszer. (Középiskolás koromban meg tudtam különböztetni!)

Ha középszeműek tesztelni akarják magukat, akkor a Nagy Göncöl rúdjának közepén a Mizar-Alcor vizuális kettősön teszteljék magokat.

Goncol1.jpg


"Olyan hagyomány is akad, amely szerint a szekér Szent Péteré. Péter azon ment szénát lopni, de a Csősz (Vega) észrevette és nem akarta engedni. Erre Péter ijedten elhajtott, de közben elszórta a szénát. Azóta látható az égen az Országútja (Tejút)."

"A honfoglaló nomád magyarság csillaghite szerint Göncöl egy híres csodatevő táltos, félisten volt, aki az emberek közt járva mindenkit meggyógyított a szekerén található gyógyírokkal, titkos és rejtett dolgokat ismert, beszélni tudott a fákkal és a madarakkal. "

---------------------------------------------------

"...Göncöl haragosan a lovak közé csapott, és a szekéren fölrepült az égbe ..."

Na, B+ , ez is UFO. :eek: :D

---------------------------------------------------

https://www.csillagaszat.hu/csillto...gnevek/a-nagy-es-kis-goncol-es-a-sarkcsillag/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sirdavegd

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Öhmm,nem voltak honfoglalók eleink,csak hazajöttek.Nincsenek félistenek,csak 1 nagyfőnök,sok kisebb Isten,meg mi,emberek,ebből a nagyfőnök,és mi nem vagyunk véges lények,minden más igen.Táltosok sosem voltak,mindig max 1 táltos volt/van "szolgálatban" ,és a legkevésbé sem jártak az emberek között,viszont valóban ismert titkokat,rejtett dolgokat,nem csak beszélni tudott a fákkal,hanem mivel ő képezte az összeköttetést a anyagi,és a nem anyagi világ(ok) között,értelemszerűen ura volt az anyagnak,így uralkodott az állatokon,és hegyeket mozgatott meg,igény szerint.
:)
A többi stimmel.:D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Muszáj megkérdeznem,hogy akkor ez mit jelent,ha a növényzet a földre hajlott?
Többféle válasz adható, és én nem biztos, hogy a helyeset adom. :)

A cikkben nincs dokumentálva az időjárás milyensége, az esemény idejére vonatkozóan, illetve kevés az infó, csak annyi, hogy az UFO volt.
A #750 hsz. nagyobb léptékű - egyébként nem kellően jó minőségű - képén látható, hogy a rombolás nagyobb területre terjed ki, a házak mellett oldalra kiterjedve. Továbbá, a földút, mind ha nedves lenne.

Szerintem, ezek alapján nagyon erős szélvihar - mini tornádó -lehetett komoly esővel. A gabonaföldeken nyári zivatar után efféle jelenség jelentkezni szokott, amikor a gazdák panaszkodnak, hogy az eldőlt gabonát nem tudják learatni.

Szerintem ez nem olyan gabona-körös akció volt, mikor pl. lábra "szerelt" deszkákkal elhajtogatják a növényt.

Nem zárom ki más fizikai jelenség behatását.

Csak egy példát mondanék. Édesapám v.színűleg látott gömbvillámot. Én Őt szava hihetőnek tartom.

Régen az egyik város piacánál - elválasztóként vasúti sínek voltak függőlegesen a talajba helyezve. Elmondása szerint az erős fényű, focilabdától kisebb cucc egyik vas oszlopról a másikra ugrált, és a sínek megfolytak. Mértékét nem tudom, ez az infó elveszett.

Mondjuk ebben a fűszálas esetben a gömbvillám nem játszik. :)

Ha a növényzet a földre hajlott, lehet a fenti, vagy más. :hadonaszos: