Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Filter egy hónapja, Ijasz bő 1,5 hete volt bejelentkezve legutóbb.
Nyíltan is leírom a véleményem, persze nem Íjásszal kapcsolatosan.... Szerintem nemcsak a személyeskedést, hanem a rejtett vagy nyílt rasszizmust is szankcionálni kellene, mert olcsó magyarázat egy vitában, de nagyon káros, mert okozza közöttünk, magyarok között is a gyűlöletet.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Érdeklődni szeretnék, hogy a mélyen tisztelt moderátoroknak az erre a posztra:
Hogy Putyin miért támadott, meg miért volt balfaszkodás az elején lassan összeáll a kép legalábbis nekem.
Egyszerűen nem akartak NATOt a szomszédba, a balfaszkodás meg gyanús hogy azért lehetett mert ők is pontosan tudták hogy erővel nem veszik be az országot, de kockáztattak azzal hogy az Usa hajtotta zeli, vagy a nép majd beíjed a cirkáló rakétáktol meg ezer t72-től Kijev alatt hát nem jött be a zsákbamacska. De ez csak az én meglátásom. Most meg ugye látjuk a kuzködést minden oldalról az Usába me g mindenki elment már a gatyeszba.
adott ezen válaszom:
8be74811791dbaf5ca1b83f822458aec.png

milyen oknál fogva csípte a csőrét, illetve az ugyanezen (immáron törölt) posztra a helyi russzofil kommentkommandó (szélesebb körben ismert gyűjtőnevén htka.ru) által küldött válaszok miért nem teljesítik a csőrcsípés kritériumait?

 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Banyek, hónapok óta megy a daráló a topicban. Néha nem sebészi pontossággal van kivágva minden, nem mindig egy menetben, járulékos veszteség, stb., stb. Gyakran utólag van kiszedve bent maradt komment szál. Ahogy épp van rá idő. DE ezzel mindneki régóta tisztában van aki oda ír. Te se ma reggeltél, te is tudod ezt szerintem nagyon jól. De most csak neked soron kívül kiszedtem azt is, amit linkeltél, így már jó, ugye?

Pro tipp: a htka.ru val meg nagyon óvatosan nem te vagy az 1 tag akinek elnézem, pláne nem publikban...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 081
27 327
113
Banyek, hónapok óta megy a daráló a topicban. Néha nem sebészi pontossággal van kivágva minden, nem mindig egy menetben, járulékos veszteség, stb., stb. Gyakran utólag van kiszedve bent maradt komment szál. Ahogy épp van rá idő. DE ezzel mindneki régóta tisztában van aki oda ír. Te se ma reggeltél, te is tudod ezt szerintem nagyon jól. De most csak neked soron kívül kiszedtem azt is, amit linkeltél, így már jó, ugye?

Pro tipp: a htka.ru val meg nagyon óvatosan nem te vagy az 1 tag akinek elnézem, pláne nem publikban...
Mostmár érdekel hogy kinek nézed el :D
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs and Tcat

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Szerintem mindenki kezdje el szorgosan írogatni mindenhova 'azt' a pont ru-t.
Személy szerint már roppant kíváncsi vagyok, ki lehet az.
Én majd csak figyelek, de senki kedvét ne szegje, ha nem pont ő az az egy-kettő.
Majd megírom, hogy ki volt a nyertes.
6d8371ea0e4d911e12ce5289106dae9c.jpg
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerintem mindenki kezdje el szorgosan írogatni mindenhova 'azt' a pont ru-t.
Személy szerint már roppant kíváncsi vagyok, ki lehet az.
Én majd csak figyelek, de senki kedvét ne szegje, ha nem pont ő az az egy-kettő.
Majd megírom, hogy ki volt a nyertes.
6d8371ea0e4d911e12ce5289106dae9c.jpg
amúgy nem egyértelmű?
Egy ember, aki rendszeresen használta, és sokat tett az oldalért, de egy ideje nem használja?
Hmm
m-el kezdődik és e-vel végződik
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Olyan problémám lenne, hogy sokszor, mikor a htka-ra írok kommentet, akkor szinte mindig nagyon nehéz kivitelezni; felugró ablak jelenik meg, pl, mint ha jobb egérrel kattintottam volna a felületre, meg főleg ilyen még. És közben a szövegdobozban random helyre dobálja át a kurzort. Azért itt kérdem, mert azt hittem, hogy a billentyűzettel van valami, de nem mindig csinálja -csak marha sokszor- és más felületen, pl. World-ben egyáltalán nem tapasztaltam semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 100
73 631
113
Olyan problémám lenne, hogy sokszor, mikor a htka-ra írok kommentet, akkor szinte mindig nagyon nehéz kivitelezni; felugró ablak jelenik meg, pl, mint ha jobb egérrel kattintottam volna a felületre, meg főleg ilyen még. És közben a szövegdobozban random helyre dobálja át a kurzort. Azért itt kérdem, mert azt hittem, hogy a billentyűzettel van valami, de nem mindig csinálja -csak marha sokszor- és más felületen, pl. World-ben egyáltalán nem tapasztaltam semmit.
Firefox böngészőt használsz?
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Banyek, hónapok óta megy a daráló a topicban. Néha nem sebészi pontossággal van kivágva minden, nem mindig egy menetben, járulékos veszteség, stb., stb. Gyakran utólag van kiszedve bent maradt komment szál. Ahogy épp van rá idő. DE ezzel mindneki régóta tisztában van aki oda ír. Te se ma reggeltél, te is tudod ezt szerintem nagyon jól. De most csak neked soron kívül kiszedtem azt is, amit linkeltél, így már jó, ugye?

Pro tipp: a htka.ru val meg nagyon óvatosan nem te vagy az 1 tag akinek elnézem, pláne nem publikban...
Engem az érdekelt, hogy a csőr csípett állapotát mi váltotta ki, (tudtommal sem az én válaszom, sem az azt megelőző komment nem sértette a szabálykönyvet) hisz ha a kitörlésére volt idő, akkor az otthagyására is lett volna, feltéve ha a moderáció nem hasraütésszerűen töröl ki kommenteket heccből, vagy nem en-bloc töröl ki egész oldalakat.

Ha meg már a visszajelzések és javaslatok topikban vagyunk reflektálnék a Pro tippre:

Ha a bizonyos jelző puszta említése ennyire nagy szívfájdalmat okoz, akkor lehet, hogy tüneti kezelés helyett a jelző keletkezési okát kellene orvosolni, és lehet hogy kevesebb russzofil kommentkommadós lenne a fórumon, és több Hpasp.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
felugró ablak jelenik meg, pl, mint ha jobb egérrel kattintottam volna a felületre, meg főleg ilyen még.

A linkelt képen a FIrefox-nak a webfejlesztői ablaka látható. Nem kéne megnyíljon, alapeserben minden böngászőben az F12 gombra van állítva. Azzal be is tudod zárni. Mindettől függetlenül jobb egér kattintásra nem kéne megnyílni - bár elérhető a jobbklikkes menüből is.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A linkelt képen a FIrefox-nak a webfejlesztői ablaka látható. Nem kéne megnyíljon, alapeserben minden böngászőben az F12 gombra van állítva. Azzal be is tudod zárni. Mindettől függetlenül jobb egér kattintásra nem kéne megnyílni - bár elérhető a jobbklikkes menüből is.
Nem jobb klikkre nyílik meg, hanem gépelek egy hozzászólást, sima szöveget írok és vagy a jobb klikkes ablak nyílik meg, vagy a webfejlesztő, vagy mindkettő. Tehát se F12, se jobbklikk nincs. De jelen írás közben meg nem dobta fel egyiket sem. Teljesen össze-vissza, véletlenszerűen van.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
ngem az érdekelt, hogy a csőr csípett állapotát mi váltotta ki,

Leginkább mert már megint világnézeti jellegű hitvita zajlott nagy erőkkel.

Ha a bizonyos jelző puszta említése ennyire nagy szívfájdalmat okoz, akkor lehet, hogy tüneti kezelés helyett a jelző keletkezési okát kellene orvosolni, és lehet hogy kevesebb russzofil kommentkommadós lenne a fórumon, és több Hpasp.

Szerintem idővel bárhol gigánharapás jár az üzemeltetők részéről az ilyen domain neves mókázás miatt :)
A kommentkommandós kifejezés amúgy tetszik, jó :) De akkor ne feledkezzünk meg a szintén elvakult, de ellentétes előjelű, russzofób fotel spec ops tagok szintén nem építő jellegű tevékenyéségéről se. (Részemről innentől lezárva.)
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
De akkor ne feledkezzünk meg a szintén elvakult, de ellentétes előjelű, russzofób fotel spec ops tagok szintén nem építő jellegű tevékenyéségéről se. (Részemről innentől lezárva.)
Moderátorként ti tudjátok legjobban, hogy mind mennyiségben, mind minőségben nagyságrendi különbség van a kommentkommandó és "foteloperátorok" között, de ha nektek ez így jó, akkor jó.
Yodának is ez volt az utolsó megnyilvánulása amiért végleg repült ( htka.ru) szerintem sem kellene fullba tolni a kretént!
A jelző nem magára a fórumra, hanem a fórumozók egy bizonyos, nagyon könnyen azonosítható csoportjára utalt, szóval lehet lenyugodni. ;)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A jelző nem magára a fórumra, hanem a fórumozók egy bizonyos, nagyon könnyen azonosítható csoportjára utalt, szóval lehet lenyugodni. ;)

Nézd, n+1 alkalommal lett jelezve hogy nem érdekel ki miért használja a .ru változatot, ne tegye mert ne. Szóval neked is le lehet nyugodni ;) A másik fél sem használja a htka.ua, htka.us, stb megnevezést a másik csoportra. Ha valamelyik elkezdi az is tarkón lesz csapva nyugodt lehetsz benne.

Moderátorként ti tudjátok legjobban, hogy mind mennyiségben, mind minőségben nagyságrendi különbség van a kommentkommandó és "foteloperátorok" között, de ha nektek ez így jó, akkor jó.

Nem, nincs. Sajnos.
De mint mondtam részemről ez lezárva.
 
Status
Not open for further replies.