Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 478
113
Csak mert közeleg a Karácsony, illetve ez a 3 hét már nem oszt, nem szoroz: év végéig marad a topic működése abban a formában ahogy a mai napon van.

Év elején majd megnézzük, hogy ezen időszak alatt mennyi strigula gyűlt össze a "topicból kirakott balfékek" mezőben és az milyen arányban áll az aktív hozzászólók számával. Aztán az alapján majd meglátjuk.

A topicban a minimálisan kiróható büntetési tétel: 2 hét topic letiltás az apró botlásokért, 1 hónap fórum eltáv a súlyosabb dolgokért.

Nyilván az alábbiak triviálisak, mégis szeretitek űzni:

nem használunk jelzős szerkezeteket egymásra
nem minősítgetjük a másikat
nem minősítgetjük kollektivizálva egyik harcban álló nemzetet sem
a hohol, kapor, ruszki, ork megnevezések esetében azokat a szavakat kerestétek, hogy: ukrán, orosz
stb., stb., stb.
A ruszkit itt kicsit túlkapásnak érzem. Ez a szó már nagyon régen beleivódott a magyarba, nem az új konfliktussal kapcsolatban lett felkapott. Sőt ők maguk is így hivatkoznak magukra. A hohol meg az ork teljesen rendben van a tiltólistán, a kapor szerintem határeset. A kaporhoz semmi olyan negatív képzettársítás nem volt kapcsolható a magyar nyelvben ami súlyosan dehonesztáló jelentéstartalmat adna hozzá.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A ruszkit itt kicsit túlkapásnak érzem. Ez a szó már nagyon régen beleivódott a magyarba, nem az új konfliktussal kapcsolatban lett felkapott. Sőt ők maguk is így hivatkoznak magukra.

Sőt, maguk használnak kapros felvarrót.

Teljesen jogos észrevételek. Szerintem tudat alatt "biztos, ami biztos alapon" írtam a listára :)
Mert aki a topikban ruszkizik, kaprozik az gyakrabban használja pejoratívan, mint nem. Tény, hogy nem mindenki és nem mindig használja így. Egyszerűbb, ha a nemzetek hivatalos nevei vannak használatban, azt' jónapot.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A ruszkit itt kicsit túlkapásnak érzem. Ez a szó már nagyon régen beleivódott a magyarba, nem az új konfliktussal kapcsolatban lett felkapott. Sőt ők maguk is így hivatkoznak magukra. A hohol meg az ork teljesen rendben van a tiltólistán, a kapor szerintem határeset. A kaporhoz semmi olyan negatív képzettársítás nem volt kapcsolható a magyar nyelvben ami súlyosan dehonesztáló jelentéstartalmat adna hozzá.
A hohol miért sértő ? Tudtommal határmentit jelent ! Vagy rosszul tudom ?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 070
113
A hohol miért sértő ? Tudtommal határmentit jelent ! Vagy rosszul tudom ?
Ha nagyon nem bírod, használd ezt :D

OIP.0MsN8FQwJnOrqO2zHlyRGwHaE9
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A szerkesztők korlátlanul írhatnának a topicba. A hírek így is bekerülhetnek csak kis késéssel...
Gyakorlatilag 100℅-ig elemzések és hírek kerülnének be, mert a szájkaratéra senkinek nem lenne sem kapacitása, sem hangulata. Ha valakit el akarsz küldeni a jó nagynénikéjébe, azt csak személyesen lehet. Annak úgy elvész a varázsa, ha szólni kell a szerkesztőnek, hogy küldje már el helyében...
Azzal mit kezdesz, amikor egy ukrán v orosz forrás (wall of text gépi fordítva) önmagában szájkarate?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Teljesen jogos észrevételek. Szerintem tudat alatt "biztos, ami biztos alapon" írtam a listára :)
Mert aki a topikban ruszkizik, kaprozik az gyakrabban használja pejoratívan, mint nem. Tény, hogy nem mindenki és nem mindig használja így. Egyszerűbb, ha a nemzetek hivatalos nevei vannak használatban, azt' jónapot.
Ha ez konzekvensen alkalmazva lesz, az fasza.
Ha nem, az nem fasza :)

Nekem a ruszki önmagában nem para, bár azért itthon van egy negatív konnotációja, ugyanakkor ez érthető is a szovjet időszak miatt.

De akkor legyen a szabály az, hogy csak az “ukrán” vagy “orosz” a használható. Nekem OK.

A hohol amúgy nem határmentit jelent, hanem a klasszikus kozák hajviseletet (kopaszra borotvált fej, a búbon egy lófarok - tudtommal ez utóbbira vonatkozik maga a szó).
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 093
113
Ezen egyébként töprengtünk és a fentebb írtak ellenére igazából még mindig benne van, hogy ez lesz inkább.
Mellesleg némileg fogat szívva, de megértem a döntést. Ugyanis hiába van a topikban pár nagyon értékes info/hsz, mégis még a korlátozások mellett is tonnányi flame-n kell átrágjad magad. Ez pedig nemcsak olvasói, de moderátori szinten is jelentkezik, és gondolom neked is rendesen kivan néha már a pömpölőd attól, ahogy oldalakat kell bedarálni. Főképp, hogy ezt szabadidődben, ingyen csinálod és mentálisan rendesen le tud szívni. Érzem, hogy év végével meg a lassan 10. hónapos évfordulóval én is kezdek néha kiégni Ukrajna kapcsán, az Engelsz elleni támadásról szóló cikkem pl. 4 napja próbál megszületni, egyelőre sikertelenül. Szóval sajnálnám, hogy végül mégis menne a darálóba az ukrán topik, de abszolút megértem.
Vannak hivatalos, félhivatalos propagandisták - Ursula, nyugger, DTheo például -, és egy csomó ner hívő - például te is, ugye.
El kell keserítselek, de sem Orbán, sem Putyin, sem a NER nem fizet nekem egy rohadt ganyi vasat sem, hanem ezek a saját véleményeim, amiket névvel, arccal vállalok. Propagandista helyett inkább túlbuzgó autista :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 897
21 404
113
El kell keserítselek, de sem Orbán, sem Putyin, sem a NER nem fizet nekem egy rohadt ganyi vasat sem, hanem ezek a saját véleményeim, amiket névvel, arccal vállalok. Propagandista helyett inkább túlbuzgó autista :D

Akkor viszont tiszta gaz vagy es pancser meg bena is es egyebkent meg el is kellene szegyenlem magad nyomban! :D

Jaah meg tok gaz is vagy es bena is! :D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Csak mert közeleg a Karácsony, illetve ez a 3 hét már nem oszt, nem szoroz: év végéig marad a topic működése abban a formában ahogy a mai napon van.

Év elején majd megnézzük, hogy ezen időszak alatt mennyi strigula gyűlt össze a "topicból kirakott balfékek" mezőben és az milyen arányban áll az aktív hozzászólók számával. Aztán az alapján majd meglátjuk.

A topicban a minimálisan kiróható büntetési tétel: 2 hét topic letiltás az apró botlásokért, 1 hónap fórum eltáv a súlyosabb dolgokért.

Nyilván az alábbiak triviálisak, mégis szeretitek űzni:

nem használunk jelzős szerkezeteket egymásra
nem minősítgetjük a másikat
nem minősítgetjük egyik harcban álló nemzetet sem
a hohol, kapor, ruszki, ork megnevezések esetében azokat a szavakat kerestétek, hogy: ukrán, orosz
stb., stb., stb.
hohol már elég régi megnevezése az ukránnak, kapor megnevezést phaidros hozta a megfejtést, ruszki is elég régi elnevezése az orosznak.
Az ukrival, hogy állsz? Mert az ukránok győrben saját magukat nevezik ukrinak.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
613
2 103
93
Feleslegesen lovagoltok az egyes szavakon, ui. tisztán látható, érthető, megállapítható, hogy minden alkalommal pejoratív módon és célból használjátok mindannyian ezeket a jelzőket, legyen az bármelyik: kapor, hohol vagy ruszki, akár muszka. :(
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Feleslegesen lovagoltok az egyes szavakon, ui. tisztán látható, érthető, megállapítható, hogy minden alkalommal pejoratív módon és célból használjátok mindannyian ezeket a jelzőket, legyen az bármelyik: kapor, hohol vagy ruszki, akár muszka. :(
Pontosan. Mindkét nemzetnek van rendes, hivatalos neve, én is mindig ezeket használom. Mindannyian tudjuk, hogy aki nem ezeket a szavakat használja, az tudatosan a számára nem kedves fél dehumanizálásán szorgoskodik, ami nyilvánvalóan nem más, mint nettó nácizmus.
Gondolom egyik hoholzó vagy orkozó se örülne, ha pörköltzabálóként, turulbaszóként vagy paprikaként hivatkozna rá valaki a magyarsága miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
Status
Not open for further replies.