Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
Kinek hány reggje van itt a fórumon ?
Most már kezd érdekelni ! Mert nekem csak ez az egy ! (nem is volt soha több)
:oops: :D:D:p

Szokta ezt valaki nézni ? Van erre több módszer is persze. Legalább akkor kéne ezt nézni amikor nagyon erősen felmerül ez a gyanú, mert az önkéntes bevallás ebben nem ad releváns eredményt, ez biztos. :)



Nekem 8....
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Ezeket a vicces képeket nem lehetne mellőzni? Az összes topikot "facebook színvonalra" visztek le vele. Ezeket írjátok inkább a Humor topikba vagy legalább tegyétek be "Spoiler"-be. Ez egy haditechnikai fórum ahol értelmes hozzászólás és párbeszéd lenne az elvárt szint. Ez itt nem a facebook, ahol minden hangulatjelekből, vicces képekből és egy mondatos viccesnek szánt hozzászólásokból áll. Sok ember azért nem jár már ide kommentelni, mert az ilyenek közöttt elveszik az érdemi rész.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ezeket a vicces képeket nem lehetne mellőzni? Az összes topikot "facebook színvonalra" visztek le vele. Ezeket írjátok inkább a Humor topikba vagy legalább tegyétek be "Spoiler"-be. Ez egy haditechnikai fórum ahol értelmes hozzászólás és párbeszéd lenne az elvárt szint. Ez itt nem a facebook, ahol minden hangulatjelekből, vicces képekből és egy mondatos viccesnek szánt hozzászólásokból áll. Sok ember azért nem jár már ide kommentelni, mert az ilyenek közöttt elveszik az érdemi rész.
Ezt a nyünnyögő hozzászólásodat nem tudtad volna valamelyik neki illő topicban megejteni? Milyen értelmes rész? Hogy kb. 1945 óta van e rajkocsi elnevezés hivatalosan, vagy nincs, szemantikai kérdése; ami már nem tudom, hogy hanyadik hete jön elő. Lehetne ennek is külön topic, hogy oda irányítsd őket. Most ezzel a nem témához illő kérdéseddel megzavartad a beszélgetést.
(Amúgy miért kell mindent véresen komolyan csinálni? Ha valakinek ez az élete, akkor miért nem vonul be, tárt karokkal fogadják. Ne a fórumon élje már ki mindenki Rambó hajlamát, minden lazaság nélkül.)

Szóval ott tartottunk, hogy van e valódi rajkocsi-e a Magyar Honvédségben, illetve van e hivatalos neve; valamint a Gidrán az avagy sem? Vagy csak mint kisebbségi szleng használatos? Lehet újra torokra menni. 3 - 2 - 1
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Nem akarok veled vitatkozni mert valamilyen szinten igazad van. De én úgy gondolom, hogy egy kis humor sohasem árt:), és az is az igazsághoz tartozik, hogy nem egy olyan topikot tudok neked mutatni ahol az értelmetlen kommentek, vagy a habzó szájú belpolitikai fröccsögés oldalakon keresztül (minden érdemi rész nélkül) gyalogbéka segge alá több
km-el viszi le a fórum színvonalát..

Ne értsd félre ez nem a személyednek szól, te mindig korrektül kommentelsz és hozol a fórumra infókat:)..

Ezt a nyünnyögő hozzászólásodat nem tudtad volna valamelyik neki illő topicban megejteni? Milyen értelmes rész? Hogy kb. 1945 óta van e rajkocsi elnevezés hivatalosan, vagy nincs, szemantikai kérdése; ami már nem tudom, hogy hanyadik hete jön elő. Lehetne ennek is külön topic, hogy oda irányítsd őket. Most ezzel a nem témához illő kérdéseddel megzavartad a beszélgetést.
(Amúgy miért kell mindent véresen komolyan csinálni? Ha valakinek ez az élete, akkor miért nem vonul be, tárt karokkal fogadják. Ne a fórumon élje már ki mindenki Rambó hajlamát, minden lazaság nélkül.)

Szóval ott tartottunk, hogy van e valódi rajkocsi-e a Magyar Honvédségben, illetve van e hivatalos neve; valamint a Gidrán az avagy sem? Vagy csak mint kisebbségi szleng használatos? Lehet újra torokra menni. 3 - 2 - 1

Ok. Igazatok van. Folytassátok nyugodtan...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ez egy haditechnikai fórum ahol értelmes hozzászólás és párbeszéd lenne az elvárt szint. Ez itt nem a facebook, ahol minden hangulatjelekből, vicces képekből és egy mondatos viccesnek szánt hozzászólásokból áll. Sok ember azért nem jár már ide kommentelni, mert az ilyenek közöttt elveszik az érdemi rész.
Akkor kisírom magam én is:
  • Amikor oldalak telnek meg fogalmak magyarázásával úgy, hogy lényegében mindenki tudja miről van szó,
  • Amikor oldalak telnek meg azzal, hogy a NER meg a lovagok milyen szarok, meg azorbán, közben meg mást mutatnak a számok,
  • Amikor egyeseknek oldalakon keresztül minden szar, amit a Z2026-ban eddig elértek és 'a T72 Miggel a tuti' a mantra még 2021-ben is...
  • Amikor betennék egy számonra friss hírt, de Te ráírod, hogy má'vót :) a fenti sok szar közt a fórumon,
  • Amikor azon izgulok, hogy @krisss meg @dudi ne hagyja itt a fórumot, mert kb. 50-en jobban tudják mi a szitu a 'cégbe', mint Ők,
  • Amikor évek hosszú során látom, hogy felebaráti szeretetből meg van tűrve minden troll...
...akkor - lásd utóbbi időben - én is csak a napi poénról gondoskodom, ha lehet nem is kommentelek. Pedig vannak 'drágaságok' a szatyromban.
 
W

Wilson

Guest
Ezt a nyünnyögő hozzászólásodat nem tudtad volna valamelyik neki illő topicban megejteni? Milyen értelmes rész? Hogy kb. 1945 óta van e rajkocsi elnevezés hivatalosan, vagy nincs, szemantikai kérdése; ami már nem tudom, hogy hanyadik hete jön elő. Lehetne ennek is külön topic, hogy oda irányítsd őket. Most ezzel a nem témához illő kérdéseddel megzavartad a beszélgetést.
(Amúgy miért kell mindent véresen komolyan csinálni? Ha valakinek ez az élete, akkor miért nem vonul be, tárt karokkal fogadják. Ne a fórumon élje már ki mindenki Rambó hajlamát, minden lazaság nélkül.)

Szóval ott tartottunk, hogy van e valódi rajkocsi-e a Magyar Honvédségben, illetve van e hivatalos neve; valamint a Gidrán az avagy sem? Vagy csak mint kisebbségi szleng használatos? Lehet újra torokra menni. 3 - 2 - 1
Szerintem el kellene indítani a nyelvújító mozgalmat a magyar katonai szleng/szakszavak ügyében.Ki kellene adni a jelszót, hogy minél több magyar kifejezést kellene használni a külfôldi jövevény szavak helyett...

IFV például lehetne: Iszonyatosan Fasza Verda..

:):)

Ígérem @Terminator ma ez volt ebben a topikban az utolsó:)
 
W

Wilson

Guest
Akkor kisírom magam én is:
  • Amikor oldalak telnek meg fogalmak magyarázásával úgy, hogy lényegében mindenki tudja miről van szó,
  • Amikor oldalak telnek meg azzal, hogy a NER meg a lovagok milyen szarok, meg azorbán, közben meg mást mutatnak a számok,
  • Amikor egyeseknek oldalakon keresztül minden szar, amit a Z2026-ban eddig elértek és 'a T72 Miggel a tuti' a mantra még 2021-ben is...
  • Amikor betennék egy számonra friss hírt, de Te ráírod, hogy má'vót :) a fenti sok szar közt a fórumon,
  • Amikor azon izgulok, hogy @krisss meg @dudi ne hagyja itt a fórumot, mert kb. 50-en jobban tudják mi a szitu a 'cégbe', mint Ők,
  • Amikor évek hosszú során látom, hogy felebaráti szeretetből meg van tűrve minden troll...
...akkor - lásd utóbbi időben - én is csak a napi poénról gondoskodom, ha lehet nem is kommentelek. Pedig vannak 'drágaságok' a szatyromban.
Ha nem arra a bizonyos "drágaságra gondoltál a szatyrodból" (így ismeretlenül is biztos vagyok benne, hogy nem:) ).
Akkor szerintem vagyunk itt jó páran akik kíváncsiak lennének rájuk....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Szerintem el kellene indítani a nyelvújító mozgalmat a magyar katonai szleng/szakszavak ügyében.Ki kellene adni a jelszót, hogy minél több magyar kifejezést kellene használni a külfôldi jövevény szavak helyett...

IFV például lehetne: Iszonyatosan Fasza Verda..

:):)

Ígérem @Terminator ma ez volt ebben a topikban az utolsó:)
Te kis butus, hát miért nem keresed meg az aktuális topicot ahellyet, hogy folyamatosan széttrolkodod ez a fontos jövőbe mutató kérdés megivatását a raj vagy nem raj elnevezésről.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
Akkor kisírom magam én is:
  • Amikor oldalak telnek meg fogalmak magyarázásával úgy, hogy lényegében mindenki tudja miről van szó,
  • Amikor oldalak telnek meg azzal, hogy a NER meg a lovagok milyen szarok, meg azorbán, közben meg mást mutatnak a számok,
  • Amikor egyeseknek oldalakon keresztül minden szar, amit a Z2026-ban eddig elértek és 'a T72 Miggel a tuti' a mantra még 2021-ben is...
  • Amikor betennék egy számonra friss hírt, de Te ráírod, hogy má'vót :) a fenti sok szar közt a fórumon,
  • Amikor azon izgulok, hogy @krisss meg @dudi ne hagyja itt a fórumot, mert kb. 50-en jobban tudják mi a szitu a 'cégbe', mint Ők,
  • Amikor évek hosszú során látom, hogy felebaráti szeretetből meg van tűrve minden troll...
...akkor - lásd utóbbi időben - én is csak a napi poénról gondoskodom, ha lehet nem is kommentelek. Pedig vannak 'drágaságok' a szatyromban.
Hát akkor hogy stílszerű legyek: Gyere hozzám szobára! Nálam az összes ilyen "drágaszág" jó helyen van! Én nagyon kivállóan tudom adni a tájékozatlan hülyét! :oops:
 
W

Wilson

Guest
Te kis butus, hát miért nem keresed meg az aktuális topicot ahellyet, hogy folyamatosan széttrolkodod ez a fontos jövőbe mutató kérdés megivatását a raj vagy nem raj elnevezésről.
Tényleg most, hogy mondod:).

De komolyra fordítva a szót én elismerem és emelem a "kalapom" @Terminator a fórumon kifejtett aktivitásával kapcsolatba. Hiszen ő @Negan szavaival élve a HTKA "szürke eminenciása" mivel folyamatosan hozza nekünk a releváns információkat a magyar haderőfejlesztéssel illetve a világ haditechnikájával illetve haderőivel kapcsolatban....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Én nem csak azért kedvelem Terminátort, mert belinkel elég sűrűn új híreket.

Nekem legalább annyira szimpatikus, hogy ha egy topic műfaji kereteit oldalakon keresztül szétfeszítjük meg egyes viták elmennek az értelmetlenbe és még tovább, akkor igenis hasznos, hogy szól. És általában udvariasan szokta ezt megtenni.
Lehet vitatkozni, hogy ma tényleg a vicces képek-e a legkritikusabbak, de azzal nem vádolnám, hogy ő trollkodná szét a fórum topicjait. És azzal sem, hogy ne lenne nagy a tűrése a kilengésekkel kapcsolatban. Én örülnék neki, hogy továbbra is szólna, ha már a harmadik oldalt írjuk teli azzal, amiről nem is szól a cím. És valljuk be, szoktunk ilyet csinálni!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Én nem csak azért kedvelem Terminátort, mert belinkel elég sűrűn új híreket.

Nekem legalább annyira szimpatikus, hogy ha egy topic műfaji kereteit oldalakon keresztül szétfeszítjük meg egyes viták elmennek az értelmetlenbe és még tovább, akkor igenis hasznos, hogy szól. És általában udvariasan szokta ezt megtenni.
Lehet vitatkozni, hogy ma tényleg a vicces képek-e a legkritikusabbak, de azzal nem vádolnám, hogy ő trollkodná szét a fórum topicjait. És azzal sem, hogy ne lenne nagy a tűrése a kilengésekkel kapcsolatban. Én örülnék neki, hogy továbbra is szólna, ha már a harmadik oldalt írjuk teli azzal, amiről nem is szól a cím. És valljuk be, szoktunk ilyet csinálni!
Terminátor a fórum egyik építőköve! Olyan helyekről képes linkeket vadászni ahonnan senki más! A fórum motorja kiegészítve kereső funkcióval és moderátorral!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Terminátor a fórum egyik építőköve! Olyan helyekről képes linkeket vadászni ahonnan senki más! A fórum motorja kiegészítve kereső funkcióval és moderátorral!
Terminátor nevéhez híven tényleg a skynet alap mesterséges intelligenciája akit rajtunk képeznek ki, hogy okosodjon, ahogy a HTKA fórumközösség lesz az oka annak is, hogy ki akarja majd írtani az emberiséget egy napon :D
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Terminátor nevéhez híven tényleg a skynet alap mesterséges intelligenciája akit rajtunk képeznek ki, hogy okosodjon, ahogy a HTKA fórumközösség lesz az oka annak is, hogy ki akarja majd írtani az emberiséget egy napon :D
Egy a lényeg ne húzogassátok az oroszlán bajszát mert megtalál IP cím alapjan, felmászik a gépedre és lesz ne mulass,.....
.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Tisztelettel kérdezem, hogy miért lett törölve a délelőtti hozzászólásom az "Éghajlatváltozás" topikból? Az amelyikben @Horizon -nak válaszoltam.
Ez a töredék maradt meg csak belőle:
"Mondjuk szerintem se ilyen egyszerű a dolog, több tényező hihetetlen szerencsétlen együttállásának kellene meglennie, hogy egy ilyen bekövetkezzen. Kellően nagy földrengés, ami kellően nagy darabot szakítana le a szigetcsücsökből, kellően nagy sebességet adva a lezúduló kőzettömegnek stb."
..
Értesítést, indoklást nem kaptam róla...
 
Status
Not open for further replies.