Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
Hat hasznaljak, nem finomkodnak vele… en peldaul kedvelem az ilyen viseltes fegyvereket.

Mivel peldaul a Glock mar a Gen 3 ota gyartja az OD es eleg mersekelten sikeres szerintem naluk valtas lesz. De sokan meg amugy is maguk oldjak meg a szinet a fegyveruknek, sok remek video van a YouTube-on. En is gondolkodtam rajta egy idoben nagyon, hogy a 17 valami snake camot kapjon. Csak en a black camo sotet szineivel akartam.
snakeskin-pistol-004.jpg
Lehet, hogy hülye kérdés, de ezek a színezések mennyire kopás- és vegyszerállóak? Én fegyvertisztításkor elég sok féktisztítót pusztítok el (jó is a hangulat utána, haha), az nem szedi le ezeket, ugye?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 866
5 134
113
Lehet, hogy hülye kérdés, de ezek a színezések mennyire kopás- és vegyszerállóak? Én fegyvertisztításkor elég sok féktisztítót pusztítok el (jó is a hangulat utána, haha), az nem szedi le ezeket, ugye?

Cerakote bevonat birja,(úgy tudom hogy ez az).
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
22 247
113
Lehet, hogy hülye kérdés, de ezek a színezések mennyire kopás- és vegyszerállóak? Én fegyvertisztításkor elég sok féktisztítót pusztítok el (jó is a hangulat utána, haha), az nem szedi le ezeket, ugye?

Tobb festek is birja, de vannak kifejezetten erre gyartott festekek. Pl a Rust Oleum gyart ilyet, nem olcso, de sokan eskusznek ra. Es vannak olcsobban is:

Amugy tok nem volt hulye kerdes.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
22 247
113
Akkor ezé’ meg valami minden képzeletet felülmúlóan szar lehet.. :hadonaszos:

Jeleztem, nekem. Es ez eleg szubijektiv azert. Nekem a 17 es 19 elsore nagyon kezre esett es megszerettem, az elmult tizeniksz ev pedig nem valtoztatott rajta. Mas ezt mondja az USP-re, CZ-re vagy eppen barmi masra.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 982
15 818
113
CZ revolver sutese viszont meglepoen jo.

Nekem csak a régi talpas CZ-ről vannak halványodó emlékeim, az úgy nagyjából rendben volt, se nem jó, se nem rossz. Ez az új fancy CZ igaz?

Jeleztem, nekem. Es ez eleg szubijektiv azert. Nekem a 17 es 19 elsore nagyon kezre esett es megszerettem, az elmult tizeniksz ev pedig nem valtoztatott rajta. Mas ezt mondja az USP-re, CZ-re vagy eppen barmi masra.

Szubjektiv, csak a Glockra én még nem hallottam hogy valakinek különösebben tetszett volna a sütese, van aki effektive utálja, van aki szerint nincs vele gond, nekem olyan semmilyen volt, nem is tudok rá visszaemlékezni. Az USP-t meg általában túl ‘katonásnak’ tartják.

Nekem félautomatában eddig talán a Beretták tetszettek, de a revolverezés ott is nagyon hosszú.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
Nekem csak a régi talpas CZ-ről vannak halványodó emlékeim, az úgy nagyjából rendben volt, se nem jó, se nem rossz. Ez az új fancy CZ igaz?



Szubjektiv, csak a Glockra én még nem hallottam hogy valakinek különösebben tetszett volna a sütese, van aki effektive utálja, van aki szerint nincs vele gond, nekem olyan semmilyen volt, nem is tudok rá visszaemlékezni. Az USP-t meg általában túl ‘katonásnak’ tartják.

Nekem félautomatában eddig talán a Beretták tetszettek, de a revolverezés ott is nagyon hosszú.
Próbáljátok ki a CZ "glockját" (P10) :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
22 247
113
Nekem csak a régi talpas CZ-ről vannak halványodó emlékeim, az úgy nagyjából rendben volt, se nem jó, se nem rossz. Ez az új fancy CZ igaz?



Szubjektiv, csak a Glockra én még nem hallottam hogy valakinek különösebben tetszett volna a sütese, van aki effektive utálja, van aki szerint nincs vele gond, nekem olyan semmilyen volt, nem is tudok rá visszaemlékezni. Az USP-t meg általában túl ‘katonásnak’ tartják.

Nekem félautomatában eddig talán a Beretták tetszettek, de a revolverezés ott is nagyon hosszú.
Nekem eleg sok ismerosomnek van Glock, szeretik. Ahova jarok loni lett par rendor ismerosom es ok is kedvelik. Volt aki civilben valtott masik fegyverre, de aztan visszatert a 17-hez.
Nekem a 92FS konkretan szarnak hatott a Glock mellett. Nem is szeretem. Gyereknek azt hittem nagyon meno, mert minden filmben az volt. :D
Próbáljátok ki a CZ "glockját" (P10) :)
4-5 eve lottem vele parat. Tetszett. De en maradok a Glocknal, max generacio valtas lesz valamikor.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and cirqle

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 982
15 818
113
Nekem eleg sok ismerosomnek van Glock, szeretik. Ahova jarok loni lett par rendor ismerosom es ok is kedvelik. Volt aki civilben valtott masik fegyverre, de aztan visszatert a 17-hez.
Nekem a 92FS konkretan szarnak hatott a Glock mellett. Nem is szeretem. Gyereknek azt hittem nagyon meno, mert minden filmben az volt. :D

A legtöbb lövész számára mindegy, ellenben egy Glock viszonylag elérhető árban van, egy Beretta meg mint minden minőségi kidolgozású olasz fegyver meg majdnem kétszer annyiért, illetve kisebb kezűeknek nem jó. Itt sokaknál el is dől, aztán persze mindenki gyárt hozzá magának ideológiát, hogy miért választott jól. Igazából manapság nincs rossz választás szerintem, szinte minden kézifegyver n+1-ik finomítása jól bevált dolgoknak.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
22 247
113
A legtöbb lövész számára mindegy, ellenben egy Glock viszonylag elérhető árban van, egy Beretta meg mint minden minőségi kidolgozású olasz fegyver meg majdnem kétszer annyiért, illetve kisebb kezűeknek nem jó. Itt sokaknál el is dől, aztán persze mindenki gyárt hozzá magának ideológiát, hogy miért választott jól. Igazából manapság nincs rossz választás szerintem, szinte minden kézifegyver n+1-ik finomítása jól bevált dolgoknak.

En inkabb ugy latom, hogy minden mostani „modern“ pisztoly elerheto es kozel azonos arban van -nem veletlenul. Tehat a HK USP, Glock 17 Gen 5, az emlitett CZ P10, Walther PPQ mindegyike 700-850 € kozott mozog. Hogy ezekbol ki es mit valaszt az kb. olyan, mint az Audi, BMW vagy Merci legyen kerdes. Kinek ez, kinek az. A Beretta velemenyem szerint mar egy lekoszono es inkabb boven kult cucc az 1300-1400 € koruli araval, ami pontosan ugy tul van arazva, mint minden ilyen termek. Probalnak egy olyan imidzset eladni vele, mint a mai napig az M1911 kulonbozo valtozataival.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
En inkabb ugy latom, hogy minden mostani „modern“ pisztoly elerheto es kozel azonos arban van -nem veletlenul. Tehat a HK USP, Glock 17 Gen 5, az emlitett CZ P10, Walther PPQ mindegyike 700-850 € kozott mozog. Hogy ezekbol ki es mit valaszt az kb. olyan, mint az Audi, BMW vagy Merci legyen kerdes. Kinek ez, kinek az. A Beretta velemenyem szerint mar egy lekoszono es inkabb boven kult cucc az 1300-1400 € koruli araval, ami pontosan ugy tul van arazva, mint minden ilyen termek. Probalnak egy olyan imidzset eladni vele, mint a mai napig az M1911 kulonbozo valtozataival.
A 1911-utód 2011gyel viszont elég jól lehet versenyezni ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 115
78 652
113
En inkabb ugy latom, hogy minden mostani „modern“ pisztoly elerheto es kozel azonos arban van -nem veletlenul. Tehat a HK USP, Glock 17 Gen 5, az emlitett CZ P10, Walther PPQ mindegyike 700-850 € kozott mozog. Hogy ezekbol ki es mit valaszt az kb. olyan, mint az Audi, BMW vagy Merci legyen kerdes. Kinek ez, kinek az. A Beretta velemenyem szerint mar egy lekoszono es inkabb boven kult cucc az 1300-1400 € koruli araval, ami pontosan ugy tul van arazva, mint minden ilyen termek. Probalnak egy olyan imidzset eladni vele, mint a mai napig az M1911 kulonbozo valtozataival.
Az USP az minden csak nem modern.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
22 247
113
@cirqle beszeltem a sraccal, aki ezt a Cerakote dolgot csinalja. Toluk festeket nem lehet vasarolni vagy rendelni. O maga csinalja a mindenfele feluletkezeleseket, a fegyvert le kell adni es par nap alatt elkesziti. Hivatalos fegyvermester, tehat gond nelkul lehet a fegyvereket letenni.
Az arrol annyit, hogy peldaul egy Glock szan, markolat, kezeloszervek 70-90 Ft korul van osszesen, de kulon is lehet, akkor peldaul a szan 40-45 Ft korul mozog.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle