[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 808
15 019
113
Imádom:








Ez igaz, ugyanakkor ők pedig a pánszláv propagandát nyomták, ők szlávokat lázították az OMM ellen, az OMM felosztását tűzték ki célul, ezért is provokáltatták ki a szerbekkel az 1. vh-t.

Ennek gyökerei a Krími háborúig nyúlnak vissza. Itt elvileg a Monarchiának illett volna kisegítenie az oroszokat pl. 49 miatt, meg amúgy is, de inkább az angolok mellé álltak. Ezt az oroszok - joggal - nagyon rossz néven vették.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 159
12 259
113
Ennek gyökerei a Krími háborúig nyúlnak vissza. Itt elvileg a Monarchiának illett volna kisegítenie az oroszokat pl. 49 miatt, meg amúgy is, de inkább az angolok mellé álltak. Ezt az oroszok - joggal - nagyon rossz néven vették.
Csakhogy az osztrákoknak szánt pofon a mi arcunkon csattant.
Ennek a gyökere pedig 49-ig nyúlik vissza, amikor az oroszok beavatkoztak a szabadságharcba, amit pedig nélkülük reális megnyertünk volna.
Ebben az esetben viszont az osztrákoknak esélyük sem lett volna terjeszkedni a Balkánon, nélkülünk senkik lettek volna, Magyarországnak pedig nem voltak terjeszkedő szándékai, bőven elég volt normális Magyarország területi integritásának biztosítása.
Így az oroszok előtt szabad lett volna az út Konstantinápolyig.
Stratégiai hibát követtek el az osztrákok támogatásával.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 566
113
Az ukrán hadsereg hibrid – Oroszország eléri céljait

A Pentagon álláspontját visszhangzó Understanding War amerikai katonai folyóirat megjegyzi, hogy „Oroszország fokozatosan mozgósítja erőit Ukrajnában kitűzött céljai elérése érdekében”.

Ugyanezen forrás szerint Moszkva megőrizte azt a képességét, hogy fontos berendezéseket vásároljon védelmi ipara korszerűsítéséhez a szövetséges országok nyersanyagainak beszerzésével.

De amit az orosz védelmi ipar termel, az már elég ahhoz, hogy az ukrajnai proxy háborúban érvényesüljön.

Ugyanakkor az ukrán hadsereg egyre inkább hibrid haderőnek tűnik, 100%-ban az USA-tól és az EU-tól függ, és úgy tűnik, hogy teljes mértékben a Pentagon irányítja.

**********************************

Washingtonból jöhet az új ukrán kormányfő?

A hét fő eseményének Ukrajnában kétségtelenül Zaluzsnij 2024. február 8-án történt leváltása számít, amelynek okaival és várható következményeivel ebben a cikkben foglalkoztunk. Ám Kijevben emellett is zajlanak a politikai események, amelyekről érdemes pár szót ejteni. Az általunk tárgyalt fejlemények és találgatások összefügghetnek Zaluzsnij leváltásával. Események, arcképek, pletykák az ukrán belpolitika világából.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 121
32 734
113
Csakhogy az osztrákoknak szánt pofon a mi arcunkon csattant.
Ennek a gyökere pedig 49-ig nyúlik vissza, amikor az oroszok beavatkoztak a szabadságharcba, amit pedig nélkülük reális megnyertünk volna.
Ebben az esetben viszont az osztrákoknak esélyük sem lett volna terjeszkedni a Balkánon, nélkülünk senkik lettek volna, Magyarországnak pedig nem voltak terjeszkedő szándékai, bőven elég volt normális Magyarország területi integritásának biztosítása.
Így az oroszok előtt szabad lett volna az út Konstantinápolyig.
Stratégiai hibát követtek el az osztrákok támogatásával.

Egy isteni jogon uralkodó császár (imperátor volt a hivatalos cím akkor már régóta, nem a "cár") nem támogathatott rebelliseket, akiknek a soraiban olyan lengyel tisztek harcoltak, akik korábban ellene.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
:D

Szerintem csak a protokoll miatt nem válaszolt Péter azzal, hogy "Köszönöm, de Budapest utcáin az ukrán gárda masírozott harkovi gyártású harckocsikkal."



Chug-on indult egy mozgalom, hogy a shill-ek nem kapnak direkt idézést, így nem jelenik meg a (you) a kommentjükön.
Láthatóan működik a dolog, idézés hiánya állítólag kihatással van a teljesítménybérükre, így az aktivitásukra is.
Legyetek ti is olyanok, mint az anyjuk pincéjében lakó autisták, ne menjetek bele a béna csalikba.


Avdivka határában az ukrán tartalékok készülődnek az utolsó menetelésre



Akik már bejutottak


Orosz csövesek 4 percben



Bátor/botor dolog volt lehozni, hogy az ukrán mobik 9 nappal elrablása után már halott...
sOBY1Um.png




Sikeres Bajraktar bevetés Lyubimivkánál
KOpROLf.jpeg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 441
113
Ne idegesíts fel:
1567215512535-ExoMars2016_Loading_Antonov124_at_Baikonur_20160322-LC-AIT-35px_625.jpg

(A képen egy An-124-et rakodnak, hátulról.)

Engem is meglepett, hogy ugye pont @boki bedob egy ekkora bakit, én levonnám a fizujából.... :D Az eredeti Himars pakolós képre először én is Il-76-ra tippeltem a belső darurendszer miatt, de kis böngészéssel rájöttem, hogy An-124nek is van, a külső designja Antonov Airlines-os, és nekik (honlapjuk szerint) nincs Il-76-osuk.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 393
11 018
113
"...
További átalakítások vannak az ukrán főparancsnokságon:

Alekszandr Pavljukot nevezték ki a szárazföldi erők élére, amelyeket korábban az új "hentes" Syrsky főparancsnok vezetett;

Jurij Szodolt nevezték ki a közös erők parancsnokává Szergej Naev helyett.

Igor Skibyuk lett a légideszant rohamerők új vezetője;

A területvédelmi erők parancsnoka Igor Plakhuta lesz.
..."

"...

Washingtonból jöhet az új ukrán kormányfő?

A hét fő eseményének Ukrajnában kétségtelenül Zaluzsnij 2024. február 8-án történt leváltása számít, amelynek okaival és várható következményeivel ebben a cikkben foglalkoztunk. Ám Kijevben emellett is zajlanak a politikai események, amelyekről érdemes pár szót ejteni. Az általunk tárgyalt fejlemények és találgatások összefügghetnek Zaluzsnij leváltásával. Események, arcképek, pletykák az ukrán belpolitika világából.
..."


...egy elavult, piacképtelen termékeket gyártó cégnél jönnek-mennek a vezérigazgatók, meg a bizalmasaik.
Éppen megint ez történik; zajlik az átadás-átvétel.

Az eddigi vezérigazgató vázolja a szomorú tényeket; a cég el van adósodva, a termékek elavultak, a gyártósorok nemhogy felújításra, de cserére szorulnának, zabálják az energiát, a dolgozók demotiváltak, idősek, betegesek, a tudásuk elavult, ráadásul nem is akarnak tanulni sem, már csak a nyugdíjig akarják kihúzni.
Stb.

Végül azt tanácsolja az utódjának, hogy ha a cég átvilágítása után semmi érdemi ötlete nem támad a túlélésre, netán fejlődésre, arra az esetre bekészített neki sorszámozva három borítékot a vezérigazgatói íróasztal fiókjába.
Azokat vegye elő sorban, ha az addigi tanácsok sem használnának.

Az új vezér átnézi a dokumentumokat, meghallgatja a munkahelyi vezetőket, gyárlátogatást tesz, s konstatálja hogy ez veszett fejsze nyele.

Jobb ötlete nem lévén előveszi az egyes számú borítékot.
Csak annyi van beleírva, hogy:

Kenjél mindent az elődeidre!


Úgy is van; munkásgyűlést hív össze, ahol vázolja a cég helyzetét, az előző vezetőket ostorozza az elmaradt intézkedésekért, s fogadkozik, hogy eztán minden máshogy lesz.

...persze ettől még semmi nem változik, a dolgozók sem lettek termelékenyebbek, precízebbek..

Így kénytelen elővenni a kettes számú borítékot, amibe mindössze annyi van írva:

Szervezz át!


Úgy is tesz; leváltja az addigi vezetőket, újakat nevez ki, átalakítja a szervezeti felépítést, központosít itt, kiszervez ott, stb.

De ettől még továbbra is rosszak a fundamentumok; érdemben s tendenciákban nem változik semmi.

Úgyhogy teljes tanácstalanságában, s mert érzi a vesztét, előveszi végül a hármas számú borítékot, s abba annyi van írva:


Készíts három borítékot.



Ui.:
Most pontosítottam - az ujjaimmal számolva -; az eddigi három évtized alatt számos optimalizálást, átszervezést, összevonást értem meg a jogfolytonosságom alatt, s öt roppant ambiciózus főigazgatót, s kilenc, többségükben akaratos gazdasági/pénzügyi igazgatót éltem túl...
Tehát most tartok a hatodiknál és a tizediknél :rolleyes::cool:

...16 osztályvezető...de akkor megengedően számoltam...:D

S a negatív tendencia semmit nem változott, sőt...


Ugye, hogy nem is off-topik!
 

patriot

Well-Known Member
2022. március 11.
108
385
63
Szerintem csak a protokoll miatt nem válaszolt Péter azzal, hogy "Köszönöm, de Budapest utcáin az ukrán gárda masírozott harkovi gyártású harckocsikkal."



Chug-on indult egy mozgalom, hogy a shill-ek nem kapnak direkt idézést, így nem jelenik meg a (you) a kommentjükön.
Láthatóan működik a dolog, idézés hiánya állítólag kihatással van a teljesítménybérükre, így az aktivitásukra is.
Legyetek ti is olyanok, mint az anyjuk pincéjében lakó autisták, ne menjetek bele a béna csalikba.


Avdivka határában az ukrán tartalékok készülődnek az utolsó menetelésre


Akik már bejutottak


Orosz csövesek 4 percben



Bátor/botor dolog volt lehozni, hogy az ukrán mobik 9 nappal elrablása után már halott...
sOBY1Um.png




Sikeres Bajraktar bevetés Lyubimivkánál
KOpROLf.jpeg
Igaz. A kedves ukrán "demokraták" hajlandók "alul" értékelni az 1956-os magyarországi szerepüket, részvételüket. Petya is adhatott volna neki valamit. pl. egy történelem könyvet, egy-két korabeli KGB iratot.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 566
113
Az AFU volt parancsnoka a mozgósítás elől kitérő területek felmorzsolásával fenyegetőzött

Az ukrán "Aidar" zászlóalj volt századparancsnoka, az Oroszországi Föderációban terroristaként elismert és betiltott Jevhen Dikij a "Kijev 24" televíziós csatorna műsorában azzal fenyegetőzött, hogy az Ivano-Frankivszki területen található Koszmacs falut megtisztíthatják, amiért felszólalt az AFU mozgósítása ellen.

Korábban arról számoltak be, hogy a koszmacsi polgárok kifütyülték a gyűlésen a területi emberelfogó központjának képviselőit, azzal vádolva őket, hogy erőszakkal fogtak el férfiakat. Ezt megelőzően a falubeliek egy tömege megvert egy gyermekkel rendelkező nőt, akit összetévesztettek a komisszár tippadójával.

"Ha ott rágják, bocsánat, taknyot rágnak, egyre több ilyen esetet fogunk látni" - mondta Dikij a tévéinterjúban. Hozzátette, hogy végül a civil hatóságok is jelezni fogják tehetetlenségüket, és a katonaságot fogják felkérni a probléma megoldására.

"Higgyék el nekem, a hadsereg meg fogja oldani. De nagyon nem szeretném, ha Koszmacsot ellenséges területként tisztitanák meg" - figyelmeztetett Dikij.

- Ez a Dikij nem mehetne az avgyejevkai kokszgyárba hazafiskodni?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 910
81 812
113
Engem is meglepett, hogy ugye pont @boki bedob egy ekkora bakit, én levonnám a fizujából.... :D Az eredeti Himars pakolós képre először én is Il-76-ra tippeltem a belső darurendszer miatt, de kis böngészéssel rájöttem, hogy An-124nek is van, a külső designja Antonov Airlines-os, és nekik (honlapjuk szerint) nincs Il-76-osuk.
Két nap távollét után csak átfutottam a hsz-ket, de még jó, hogy @cinikus kolléga figyelt. Már jött is az úkaz, hogy levonnak 500 Rubelt. :D