[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 827
113
Igen, ezt én is figyeltem, nem
gondoltam, hogy toborzásnál van harmincöt felett még élet, itt meg - ha jól számolom - 22/220 fő ebből a korosztályból jött.
Zárójelben csókoltatom a statisztikusfenomént, aki azt írja 90% volt 25 év alatti.
Azért is meglepő, mert ugye ‘18-ig 40 év volt a hadkötelezettség felső határa.
Szummaszummárum még akár Oli papi is bevonulhatna Hódmezőre - bevallom, még sosem jártam arra -, ha rámjön a kapuzárási. Kaja jó?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
Igen, ezt én is figyeltem, nem
gondoltam, hogy toborzásnál van harmincöt felett még élet, itt meg - ha jól számolom - 22/220 fő ebből a korosztályból jött.
Zárójelben csókoltatom a statisztikusfenomént, aki azt írja 90% volt 25 év alatti.
Azért is meglepő, mert ugye ‘18-ig 40 év volt a hadkötelezettség felső határa.
Szummaszummárum még akár Oli papi is bevonulhatna Hódmezőre - bevallom, még sosem jártam arra -, ha rámjön a kapuzárási. Kaja jó?
Tekintve, hogy 737.000 Forintért nem találtak csak kb 1,5 lövésszázadnyi legénységi állományú katonát úgy, hogy a jelentkező 245 fő nagy része fizikailag alkalmatlan volt katonának, ne csodálkozz, hogy még az 53 éves ember is kellett.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 200
92 597
113
Igen, ezt én is figyeltem, nem
gondoltam, hogy toborzásnál van harmincöt felett még élet, itt meg - ha jól számolom - 22/220 fő ebből a korosztályból jött.
Zárójelben csókoltatom a statisztikusfenomént, aki azt írja 90% volt 25 év alatti.
Azért is meglepő, mert ugye ‘18-ig 40 év volt a hadkötelezettség felső határa.
Szummaszummárum még akár Oli papi is bevonulhatna Hódmezőre - bevallom, még sosem jártam arra -, ha rámjön a kapuzárási. Kaja jó?
A részletekbe ne vessz el. A cikkben is van a számokkal kapcsolatban ellentmondás, több is, de kábé az arányokat jól mutatja.
500 körül jelentkeztek, ebből 245-öt kiválasztottak és 179-en esküt tettek, a döntő rész fiatal.

Remélem lesz hasonló a második LYNX körről és a Pzh-ról is. És az is miben változott a felvétel, képzés, mert vonták le tanulságokat, finomhangoltak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
A részletekbe ne vessz el. A cikkben is van a számokkal kapcsolatban ellentmondás, több is, de kábé az arányokat jól mutatja.
500 körül jelentkeztek, ebből 245-öt kiválasztottak és 179-en esküt tettek, a döntő rész fiatal.

Remélem lesz hasonló a második LYNX körről és a Pzh-ról is. És az is miben változott a felvétel, képzés, mert vonták le tanulságokat, finomhangoltak.
Kiválasztottak? Ezt hol írják?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Valahogy igen, de nehezen tudom elképzelni, hogy kiválasztás útján.
Haver mesélte hogy azért volt akit haza küldtek mert nem jött össze elég pint meg hasonló aki tényleg akarta és csinálta az meg most is ott van azért aki ilyen pályára megy kell elszántság nem feltétlen elég a magas fizetes, mesélte hogy korletebol is eskü előtt nem sokkal ketten is pattantak mert nem bírta ezt a fajta terheltseget. Lássuk be nem mindenkinek való az egyenruhás hierarchikus rendszerben való szolgálat akármennyi a pénz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
Haver mesélte hogy azért volt akit haza küldtek mert nem jött össze elég pint meg hasonló aki tényleg akarta és csinálta az meg most is ott van azért aki ilyen pályára megy kell elszántság nem feltétlen elég a magas fizetes, mesélte hogy korletebol is eskü előtt nem sokkal ketten is pattantak mert nem bírta ezt a fajta terheltseget. Lássuk be nem mindenkinek való az egyenruhás hierarchikus rendszerben való szolgálat akármennyi a pénz.
Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy 500 jelentkezőből 245-tel írtak alá, tehát a jelentkezők több mint 50% a "latanyába se jutott be".
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy 500 jelentkezőből 245-tel írtak alá, tehát a jelentkezők több mint 50% a "latanyába se jutott be".
Meg kell vizsgálni mi a probléma (spoiler az én generacoim egy burokban nőt fel a konfortzona fokozatos terhelése kene anno én is megküzdöttem vele és a legtöbben ezért pattannak nagyon hamar)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
Meg kell vizsgálni mi a probléma (spoiler az én generacoim egy burokban nőt fel a konfortzona fokozatos terhelése kene anno én is megküzdöttem vele és a legtöbben ezért pattannak nagyon hamar)
A poroblémamegoldás első lépése az önvizsgálat. Nem úgy állok neki megoldani a problémámat, hogy csípőből másban keresem a hibát. Az első kérdés, az amit fel kell tennie a cégnék, hogy ennyi pénzért hogy a retekbe lehet, hogy ilyen kevesen jelentkeztek? Mert a legnagyobb probléma az, hogy a kutya sem akar katona lenni még 737.000 Forintért sem.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
A poroblémamegoldás első lépése az önvizsgálat. Nem úgy állok neki megoldani a problémámat, hogy csípőből másban keresem a hibát. Az első kérdés, az amit fel kell tennie a cégnék, hogy ennyi pénzért hogy a retekbe lehet, hogy ilyen kevesen jelentkeztek? Mert a legnagyobb probléma az, hogy a kutya sem akar katona lenni még 737.000 Forintért sem.
14ev negatív visszhang ezt teszi a társadalomban éppen a héten beszéltük parancsnokainkkal mi lenne ha hirtelen normális fizetes és 30/50 et behoznak amiről pletykálnak mindenki mondta,nem jönne azonnal az ember 14 éve mást se hall a hivatás iránt érdeklődő az aktív allomanytol hogy “negyere,ez egy szar stb stb “ ezt nem lehet megoldani 5 év alatt de kell hozza egy fel generacionyi idő legalább
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
14ev negatív visszhang ezt teszi a társadalomban éppen a héten beszéltük parancsnokainkkal mi lenne ha hirtelen normális fizetes és 30/50 et behoznak amiről pletykálnak mindenki mondta,nem jönne azonnal az ember 14 éve mást se hall a hivatás iránt érdeklődő az aktív allomanytol hogy “negyere,ez egy szar stb stb “ ezt nem lehet megoldani 5 év alatt de kell hozza egy fel generacionyi idő legalább
Akkor talán el kéne kezdeni normálisan kommunikálnia a cégnek...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Akkor talán el kéne kezdeni normálisan kommunikálnia a cégnek...
Kene de ha nem ad semmit (gondolok itt korkedvezmeny mert igazán az volt toborzó hatással) akkor mit várnak? Kérem szepen senki nem akar meg 50+osan lynxbol fájó derékkal vizesedo terdel bohóckodni hat nekem 6 év szolgálat után folyamatos fizikai terhes mellett már jelentkeznek a testi fájdalmak mi lesz itt meg nyugdíjig a stressztol ne is beszéljünk…és ezeket bizony elmondja az allomany a pálya iránt érdeklődőknek és amit ezt meg hallják azt mondjak hogy akkor offos a sztori és kész bese megy a toborzó irodaba a mezes madzagot meghallgatni (ne vegye magára senki aki a toborzok közül itt van de olyan jól elő tudjatok adni hogy milyen jó hely :D :oops: )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 174
78 769
113
Kene de ha nem ad semmit (gondolok itt korkedvezmeny mert igazán az volt toborzó hatással) akkor mit várnak? Kérem szepen senki nem akar meg 50+osan lynxbol fájó derékkal vizesedo terdel bohóckodni hat nekem 6 év szolgálat után folyamatos fizikai terhes mellett már jelentkeznek a testi fájdalmak mi lesz itt meg nyugdíjig a stressztol ne is beszéljünk…és ezeket bizony elmondja az allomany a pálya iránt érdeklődőknek és amit ezt meg hallják azt mondjak hogy akkor offos a sztori és kész bese megy a toborzó irodaba a mezes madzagot meghallgatni (ne vegye magára senki aki a toborzok közül itt van de olyan jól elő tudjatok adni hogy milyen jó hely :D :oops: )
Korkedvezményes nyugdíj soha nem volt a legénységi állománynak, így őket ezzel motiválni sem lehet/ lehetett soha.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses