ATMOS (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 193
7 464
113
Ez hogy derült ki?
Rajotteka danok. No meg, gondolom, a svedeknek gyanus lett, hogy a masik fel "gondolatolvaso" lett, ugy reagal az ajanlataikra.
RItka mocskos szar modon jatszanak az amerikai meg a francia kormanyok.

Snovden esélyesen vagy valamelyik társa.
Lehet, abban is benne volt, de emlekeim szerint mar elotte kitort a botrany a danoknal. Ja es ugyanezt jatszottak el a norveg tenderen is az amerikaiak, meg mintha a hollandoknal is remlene valami...? A svajciakrol nyilvanos, hogy ott a Patriottal meg a BS "szimulatororaval" nyertek meg a szinte mar csak rajuk kiirt masodik palyazatot.
Erosen kivancsi vagyok, a finnrol mi fog utolag kiderulni. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 192
92 561
113
Francia az oldal, az lehet az eredeti nyelve a cikknek, az összes többi az automatikus google fordítás.
Az eredeti cikk sztem ez a dán.

Csak, hogy értsük a dán bizniszt. Odaadták az összes újonnan rendelt Ceasart , 19 db- Ukrajnának.
Ezért jön most az izraeli ATMOS.
Tehát ez olyan, mintha mi lepasszolnáni a Pzh-t az ukriknak és örülnénk hogy év végéig jön 3 db K9 Thunder.

Jah, és nem is csak ez a botrány. A dán védelmi miniszter dokumentumokkal igazoltan megtévesztette a dán parlamentet, hogy az izraeli céget szavazzák meg.

A botrányos beszerzés, hosszú krónikája.


A jelek szerint Jakob Ellemann-Jensen félrevezető információkat adott át a dán parlamentnek, amikor azt mondta, hogy összesen három ajánlat közül az izraeliek a legjobbat adták, és a dán parlamentnek azonnal döntenie kellett, hogy a határidő lejárta előtt elérje.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 559
28 773
113

"A dán védelmi minisztérium azonban kitartott a döntése mellett, és két érvet állított fel, nevezetesen, hogy az Atmos 2000-et gyorsan, azaz "ebben az évben [2023-ban], vagy a következő év elején" szállítják, és hogy a megrendelésük kapcsolódik az Elbits Systems által is gyártott több PULS rakétavetőhöz. Ezután gyorsan aláírták a kapcsolódó szerződéseket, összesen 252 millió dollár értékben. Amikor ezeket a sorokat írjuk, a dán újság szerint a becsült szállítási dátum 7 darab esetében 2024 áprilisa, a legkésőbb 7 darab esetében 2024 késő ősz.Minden, a dán kormány nyilatkozatának forrása.

Ezek a vásárlások azonban bírálhatóak voltak, egyes dán képviselők, akiknek egyetértésére volt szükség, úgy érezték, hogy a kormány erőltette a kezüket azzal, hogy "téves" információkat közölt velük. A megbízott védelmi miniszter, Jacob Ellemann-Jensen bocsánatot kért... A minisztérium állandó titkárát pedig elbocsátották. Ez az ügy azonban azóta sem állt meg itt. Április 3-án kiadott közleményében Troels Lund Poulsen dán védelmi miniszter bejelentette, hogy az ATMOS 2000 tarackok végül 2026 előtt nem lesznek üzemképesek, mivel képtelenek "integrált módon működni a többi egységgel" a dán királyi hadsereg. Ez vonatkozik a PULS rendszerekre is."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113

"A dán védelmi minisztérium azonban kitartott a döntése mellett, és két érvet állított fel, nevezetesen, hogy az Atmos 2000-et gyorsan, azaz "ebben az évben [2023-ban], vagy a következő év elején" szállítják, és hogy a megrendelésük kapcsolódik az Elbits Systems által is gyártott több PULS rakétavetőhöz. Ezután gyorsan aláírták a kapcsolódó szerződéseket, összesen 252 millió dollár értékben. Amikor ezeket a sorokat írjuk, a dán újság szerint a becsült szállítási dátum 7 darab esetében 2024 áprilisa, a legkésőbb 7 darab esetében 2024 késő ősz.Minden, a dán kormány nyilatkozatának forrása.

Ezek a vásárlások azonban bírálhatóak voltak, egyes dán képviselők, akiknek egyetértésére volt szükség, úgy érezték, hogy a kormány erőltette a kezüket azzal, hogy "téves" információkat közölt velük. A megbízott védelmi miniszter, Jacob Ellemann-Jensen bocsánatot kért... A minisztérium állandó titkárát pedig elbocsátották. Ez az ügy azonban azóta sem állt meg itt. Április 3-án kiadott közleményében Troels Lund Poulsen dán védelmi miniszter bejelentette, hogy az ATMOS 2000 tarackok végül 2026 előtt nem lesznek üzemképesek, mivel képtelenek "integrált módon működni a többi egységgel" a dán királyi hadsereg. Ez vonatkozik a PULS rendszerekre is."
eről írtam a multkor én is hogy a dánok szerint nincsenek késsz a rendszerek főleg az ATMOS... Akkor nem hittek nekem meg nekem estek. mivel tv be láttam a nyilatkozatokat írásos formába egy nem mindenre kiterjedő cikket tudtam csak hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 559
28 773
113
eről írtam a multkor én is hogy a dánok szerint nincsenek késsz a rendszerek főleg az ATMOS... Akkor nem hittek nekem meg nekem estek. mivel tv be láttam a nyilatkozatokat írásos formába egy nem mindenre kiterjedő cikket tudtam csak hozni.
Az Atmos kb 8 országba van rendszerben szóval elég érdekes lenne ha nem lenne kész...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 559
28 773
113
Dán kiállításon.
437158964_780137034216741_4496821835021938992_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Aladeen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 916
75 188
113
Today, April 29, the Brazilian Army (EB) announced that ATMOS, from the Israeli group Elbit Systems, was the winner of the international competition for the project VBCOAP 155mm SR...


 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 559
28 773
113
1 év alatt 2 tesztpéldányt szállít le az ELBIT, ha sikeresek lesznek a tesztek akkor további 34-et akar rendelni a hadsereg amelyet 2034-ig szállít le az ELBIT Tatra 6x6 alvázon .
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 191
13 727
113
1 év alatt 2 tesztpéldányt szállít le az ELBIT, ha sikeresek lesznek a tesztek akkor további 34-et akar rendelni a hadsereg amelyet 2034-ig szállít le az ELBIT Tatra 6x6 alvázon .

Heves indulatokat váltot ki Brazíliában a dontés, ezért most halogassák az aláírást, nyilván arra játzsva, hogy ha kozben befejezodik az Izrael-Hamas háború, talán csillapodni fognak a kedélyek.

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 425
37 226
113
Denmark has received all its Precise and Universal Launching System (PULS) multiple rocket launchers (MRLs) ...

Most of the PULS munitions ordered by Denmark have also been delivered.

A spokesperson for the Danish Ministry of Defence's (MoD's) Defence Acquisition and Logistics Organisation (DALO) told Janes in March that 19 ATMOS were scheduled to be delivered from the first to the fourth quarter of 2024 and eight PULSs from the second quarter of 2023 to the first quarter of 2024, with a full operating capability planned for 2025. In addition to a missile package, the PULS procurement includes command post and supply vehicles.
2023 elején rendeltek a dánok 19 ATMOS-t (és 8 PULS-t). Ezek idén (2024) megérkeznek hozzájuk.
Másfél-két év alatt kaptak egy komplett önjáró tüzérosztályt!
Ez már sebesség, nem pedig az a pöcsölés amit legtöbb hadiipari cég előad.