[BIZTPOL] Magyar diplomácia és külügy

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
594
2 925
93
Reméljük most végre megegyeznek róla és kínai segítséggel lesz színvonalas tudományegyetemünk a libsik lezüllesztette ELTE helyett. Az eddigi késés is magyar diákok ezreit fosztotta meg a minőségi oktatástól.
Mondjuk van: SZTE, DE, PTE stb. De még az ELTE is jobb, mint bármi ami kínai.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 538
8 943
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 396
27 570
113
Korábban Erdogán emberei vertek magyar civilt, most meg ez:


Szép dolog ez a szuverenitás...
Nekem mindegy ki nyomja el a liberálist! Köszönöm a kínai segítséget! Komolyan írom, nem gúnyosan. Nem a kínai, hanem a liberális a szuverenitásunk ellensége. Ők akarnak nyugati gyarmattá tenni minket, hogy a helytartóság valamelyik alantas szolgálatából, állásából profitáljanak maguknak. Sose gondoltam úgy a liberálisokra, mint magyar állampolgárokra, nem látok velük semmi közösséget.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
695
1 728
93
Diplo-Maci

D_MTI20240508010-1-scaled.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Korábban Erdogán emberei vertek magyar civilt, most meg ez:


Szép dolog ez a szuverenitás...
Nem leszünk gyarmat!
(csak kínai meg orosz)
Nekem mindegy ki nyomja el a liberálist! Köszönöm a kínai segítséget! Komolyan írom, nem gúnyosan. Nem a kínai, hanem a liberális a szuverenitásunk ellensége. Ők akarnak nyugati gyarmattá tenni minket, hogy a helytartóság valamelyik alantas szolgálatából, állásából profitáljanak maguknak. Sose gondoltam úgy a liberálisokra, mint magyar állampolgárokra, nem látok velük semmi közösséget.
Miben is különbözöl te a rákosi vagy kádár korszak moszkovita komcsiaitól? "Nekem mindegy, ki nyomja el a fasisztát (értsd: akárkit aki ellentmond) Komolyan írom, nem gúnyosan. Nem a szovjet, hanem a nyugati a szuverenitásunk ellensége." - mondta xy jómadár 1956 november 11.-én.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 390
16 644
113
Nem leszünk gyarmat!
(csak kínai meg orosz)

Miben is különbözöl te a rákosi vagy kádár korszak moszkovita komcsiaitól? "Nekem mindegy, ki nyomja el a fasisztát (értsd: akárkit aki ellentmond) Komolyan írom, nem gúnyosan. Nem a szovjet, hanem a nyugati a szuverenitásunk ellensége." - mondta xy jómadár 1956 november 11.-én.
Elég ostoba összehasonlítás az akkori viszonyokat tekintve.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 938
6 922
113
Nekem mindegy ki nyomja el a liberálist! Köszönöm a kínai segítséget! Komolyan írom, nem gúnyosan. Nem a kínai, hanem a liberális a szuverenitásunk ellensége. Ők akarnak nyugati gyarmattá tenni minket, hogy a helytartóság valamelyik alantas szolgálatából, állásából profitáljanak maguknak. Sose gondoltam úgy a liberálisokra, mint magyar állampolgárokra, nem látok velük semmi közösséget.
MV5BNmM5NmEyNjYtMDI5Zi00MDhiLTk5NDgtNTAzY2VjZDU1MjI1XkEyXkFqcGdeQXVyMjk3NTUyOTc@._V1_FMjpg_UY2037_.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 073
92 139
113
Nem gondolom hogy Viktor ezt nem látná. De mégis jobb neki ez mint az IMF vagy a canossa járás nyugaton. Rendesen fenyegethetik onnan
Sztem ezt nem kell túl gondolni mi megy a háttérben, mert egy ideje elég nyíltan és pofátlanul teszik. A Nyugat azt a mítoszt ami jellemezte, ők jobbak mint a keleti autokraták, engedik az ellenvéleményt, a vitának van helye, nagyon zárójelbe tették és nyílt zsarolás, gazdasági károkozás van, ha kibégetsz a nyájból.

Egy percig sem gondolom, hogy a Kelet, Kína, de Oroszország aztán végképpen nem, jobb lenne. De akár Trump sem. Annyi van csak, hogy főleg Kinával és Trumppal az érdekeink sokszor egybeesnek. Ami azért pikáns, mert Kína és Trump érdekei pont nem esnek egybe. De ők a jelenlegi Nyugati mainstreammel szemben most taktikai partnereink lehetnek.

Szövetségesek nem. Azok pont a V4, Ausztria, Olaszország, Németország lehetne, de ez jelenleg ideológiai okokból ( nem mi, ők tolják), az európai nemzetállami szuverenitasrol vallott nézetek és az ukrán háború miatt felejtős. Még Macron a legpragmatikusabb, vicces. Azzal együtt, hogy orosz ügyben próbál mki fölé licitálva keleti szimpátia szavazatokat gyűjteni a bizottsági elnöki választás előtt.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 560
6 778
113
Iparba is betettem, de ide is passzol:

Kínai látogatás eredménye: (amit én tudok)
18 megállapodás aláírása:
  • átfogó STRATÉGIAI partnerség
  • Vízummentesség 1 évvel meghosszabbítása
  • NIO akkucsere egyűttműködés (e fölött szerintem eljárt az idő)
  • V0 vasút
  • Reptéri gyorsvasút
  • egy új határátkelő Szerbia és Magyarország között
  • Kőolaj vezeték Szerbia és Magyarország között
  • elektromos autók töltőhálózatának fejlesztése
  • a nukleáris ipar teljes vertikumára készítenek együttműködési programot
  • bővült a mezőgazdasági exporttermékeink köre: lehetővé vált a cseresznye és a szarvasmarha szaporítóanyag-exportja Kínába.
Ha valami kimaradt, egészítsétek ki.

Tizennyolc megállapodást írt alá Orbán a kínai elnökkel - itt vannak a részletek

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 560
6 778
113
A V0 az egyetlen érdemi bejelentés, de az se jelentős, mert ez csak a tervezés elkezdése.

A katasztrofális elmebaj a reptéri vasút, ha ebben a formában tervezik, az az új ellenzéki főpolgármesternek mindenképp meg kell akadályoznia.

Azonkívül semmi. Vetített a NER sajtó, de ezért egy alacsonyabb rangú kínai hivatalnok is idelátogathatott volna.
8 megállapodásról még nem tudunk/tudok. Abban lesz a lényeg-
Szvsz nem feleslegesen jött 400 fős delegáció.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 074
6 682
113
Iparba is betettem, de ide is passzol:

Kínai látogatás eredménye: (amit én tudok)
18 megállapodás aláírása:
  • átfogó STRATÉGIAI partnerség
  • Vízummentesség 1 évvel meghosszabbítása
  • NIO akkucsere egyűttműködés (e fölött szerintem eljárt az idő)
  • V0 vasút
  • Reptéri gyorsvasút
  • egy új határátkelő Szerbia és Magyarország között
  • Kőolaj vezeték Szerbia és Magyarország között
  • elektromos autók töltőhálózatának fejlesztése
  • a nukleáris ipar teljes vertikumára készítenek együttműködési programot
  • bővült a mezőgazdasági exporttermékeink köre: lehetővé vált a cseresznye és a szarvasmarha szaporítóanyag-exportja Kínába.
Ha valami kimaradt, egészítsétek ki.

Tizennyolc megállapodást írt alá Orbán a kínai elnökkel - itt vannak a részletek


Én azt hittem, hogy legalább kapunk egy igazi pandát a budapesti állatkertbe.
Na mindegy, másoknak bezzeg adtak ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 304
84 408
113
Én úgy érzem, hogy az arabok felé nyitással és a kínai kapcsolatokkal a cél, hogy a német függés helyett olyan partnerekre tegyünk szert, akik a dollár valószínűleg bekövetkező végső bukása alatt életben tarthatnak majd minket, miközben bedől az egész EU.

Semelyik EUs országnak nincs ilyen kapcsolata Kínával, és mondjuk ki, s talán az Öböl-menti arab országokkal.

Emellett jó a kapcsolatunk Törökországgal is, ill. egyes ázsiai nagytigrisekkel, aminek következtében a külpolitikai játszóterünk a legnagyobb, legideológiamentesebb egész Európában. Írtátok Svájcot. Na kb, csak nagy hegyek és csoki nélkül. Legalábbis egyelőre. ;)

Én nem tudom mi lesz ennek a vége, de ha ezt egy Covid után és egy orosz-ukrán alatt meg tudtunk csinálni úgy, hogy a többiek ideológiai okokból továbbra is alkalmatlanok ennek átvételére, akkor akár még sikerülhet is az a terv, hogy együtt, de mégis külön Európa kapcsán. Egyfajta kapocs lehetősége ez az orosz-ukrán végén az EU és a BRICS határán, mindezt úgy, hogy saját magunk vesz minket körül, és ennek ellenére jobb a kapcsolatunk a volt országrészeink jelenlegi tulajdonosaival, mint valaha.

Érdekes lesz az orosz-ukrán legvége. Diplomáciailag az ukránok utálnak, de ha megvalósul, hogy a menekült férfiakat az NYEU egységesen küldi haza, mi pedig nem, akkor nem biztos, hogy a legvégén mi leszünk az a pont, amit az ukránok leginkább utálni fognak.
 
Status
Not open for further replies.