[BIZTPOL] Magyar diplomácia és külügy

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 361
31 522
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 271
113
Egy kis olvasni és gondolkodnivaló...
A cím röppent is az aláírásomba.

A kelet a jövőnk.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 049
23 941
113
Szerintem Erdogan lemaradt a listáról, holott neki is előkelő helye van rajta.
Apropó, lett valami következménye annak, hogy tavaly a testőrei letepertek Budapesten egy embert, csak mert az felmutatta a középső újját neki?

Kínával, sőt még Oroszországgal sem árt jóban lenni, de nem azon az áron, hogy ez az Európától való elszigetelődésünkhöz vezessen.
Ugyanis bármilyen furcsa, és ellenszenves ez a tény, Európa köldökzsinórán lógunk, nagyjából 90%-ban. Ha ebbe a piacba belerondítunk, annak mint látjuk súlyos következményei vannak és lesznek. Ráadásul az EU meg tudja védeni a piacát, és meg is fogja, tehát többet bukhatunk mint amit nyerünk azzal, hogy asszisztálunk Kína és Oroszország fricskájához, Európával szemben!
Kína továbbra is csak eszközként tekint ránk egy hatalmas piac meghódításához. A mi termékeinkre pedig továbbra sem tart igényt, ahogy eddig sem, a méretéhez, és az onnan jövő importunkhoz képest!
Egyelőre tehát a keleti nyitás politikája egyenlő a nyugati zárással, amit most nyögünk mindannyian!
nem,mint azt meg is írta az általad idézett cikk nem lett semmiféle következménye, pont ezt szerettem volna sugallni Zaporozsecnek is,hogy el van tévedve

Zaporozsec felmondja a baloldali ellenzék mantráját,hogy jajj hát így sérült a demokrácia,meg úgy sérült a demokrácia,meg mi az, hogy ezt az embert a kínaiak vegzálták stb .. na de ki is ez az ember ? két emberről tudok akik sérelmezték a kínai "piros sapkás" önkéntesek fellépését.

Egyik a Tompos Márton nevű senkiházi percember, illetve szintén a másik senkiházi Szabó Balázs, szerinted ennek a két nímandnak az akcióját elfelejtik a kínaiak ? nem tudom,hány kínaival vagy kapcsolatban,hányat ismersz közülük,vagy mi az amit tudsz egyáltalán a kínai mentalitásról,de egyben biztos lehetsz .. a kifelé mindig mosolygó "kici óccó" emberkék nagyon jó memóriával rendelkeznek,és nem felejtenek, nehéz a bizalmukba férkőzni,és ha még a bizalmukba is férkőztél,mindig fognak tartani egy, de inkább másfél lépés távolságot, náluk teljesen más az etikett mint az európaiakkal szemben folytatott diplomácia során,ott is nagyon fontos, de mivel más kontinens,más kultúrális közeg,teljesen más gondolkodásmód, az ázsiaiakkal teljesen másként kell viselkedni,pláne a kínaiak akik ránk európaiakra mindig gyanakodva néznek !

Európától nem kell elszigetelődni,viszont mit nem ért meg valaki abból,hogy mi leszünk a híd Kína és Európa között és ez nekünk jó,sőt nagyon jó ?

A kínaiak szeretnek egy jól ismert,megbízható közvetítőn keresztül üzletelni, ez tény,viszont a másik ami tény,hogy pl a hollandok rengeteg lóvétól el fognak esni,ha a hajók nem Rotterdamban meg Amszterdamban fognak kikötni,hanem mondjuk Triesztben ;) Érthető így hogy a kormány miért fektetett be kb 83MRD forintot abba a kikötőbe ? Érthető így hogy a hollandok miért baszogatják a magyarokat Brüsszelben ?
(most olyan mint ha azt kérdezném,világos-e mindenkinek milyen átrendeződések zajlanak le a volt francia gyarmatokon Afrikában,és ennek tükrében érthető-e az hogy a franciák miért pogóznak ennyire hogy ők mennek Ukrajnába jampizni ? ) távlati politika ..

hogyan jut el hamarabb a szuezi-csatornán felhajózó kínai teherhajó rakománya az EU belső piacára, Trieszten ? vagy Amszterdamon/Rotterdamon stb keresztül ? Értjük már hogy nekünk miért is fontos az a bizonyos vasútvonal ? Értjük már hogy ettől az irgalmatlan lóvétól amit ezen kereshetünk tranzitországként az ilyen okleveles balfaszok beugatásai és magán akciói miatt eleshet az ország ?

most akkor melyik fontosabb egy több tíz/száz/ezermilliárdos állami üzlet vagy ennek a két nemnormálisnak a személyiségi joga ? és mint ahogyan kezdtem abban biztosak lehetünk,hogy a kínaiak nem felejtik el,hogy ez a két félnótás melyik pártnak a szekértolója !

mikor Fletó fogadta az idelátogató Hu-Csin Tao elnököt (nagyon helyesen) akkor miért nem tiltakoztak ellene ? (lehet akkor még oviba jártak ? ) ha jól emlékszem akkor a jelenlegi kormánypárt emberei verték magukat ..

a diplomácia lényege az lenne szerintem,hogy mindig az ország érdekeit, távlati érdekeit nézzük !! na pont ezért tart ott ez az ország ahol,mert nálunk mindig az aktuális pártpolitikai beállítottság dönt, itt az lett volna a helyes ha ez a két balfasz bedugul, egy kurva szót nem szól, sőt Feri meg a többi is ír a kínai nagykövetségnek egy üdvözlő levelet,hogy nagyon örül annak, hogy hosszú idö után végre újra itt üdvözölhetjük a kínai delegációt az elnököt és feleségét, mert Magyarországnak ez a kapcsolati tőke hosszú távon a hasznára fog válni,ez egy diplomáciai siker, bízunk és mindent meg fogunk tenni a két ország további jó kapcsolatának építésében,legyen az kultúrális,kereskedelmi,turisztikai,energetikai,technológiai vagy bármi más,és kb ennyi.
ha fordulni fog a politika kereke,és egyszer fordulni fog mert semmi nem állandó, akkor a kínaiak emlékezni fognak minden elhangzott szóra,minden megtett lépésre, minden mozdulatra,gesztusra !

ehelyett beleviszik a kis belpolos sértettségüket,frusztrácijukat,kudarcaikat,holott ez a "fagyi" nagyon durván visszanyalhat a későbbiekben,mert mint írtam a kínaiak nem felejtenek .. a csehek pl milyen szomorkodást levágtak,hogy nem oda ment Hszi elnök hanem ide

olyan ez,mint amikor meg akarták csinálni a záhonyi átrakó állomást, amivel a nyomtáv miatt mi lettünk volna szintén a nyugat és a kelet kapuja !
földrajzi elhelyezekdésünknek köszönhetően jelentős tranzitország vagyunk ennek függvényében kell(ene) helyezkedni is.

véleményem szerint pl a BYD autógyár ha idejön,és idejön Szegedre, illetve az akkugyárak pont ezt a nyugati autógyáraktól való kitettséget próbálja/próbálná meg ellensúlyozi .. pedig jómagam az elektromos autozást egy orbitális baromságnak tartom,több okból is,. én nem foglalkoznék vele ilyen mértékben,de ez én vagyok az állam meg másként látja,nekem is vannak környezetvédelmi aggályaim ezzel kapcsolatban,és szerintem nem a legjobb opció!

nem tudom volt-e vállalkozásod,vagy van-e vállakozásod, de mindig biztosabban állsz ,ha több lábon állsz .. szóval én nem tartom ezt a Kínai kapcsolatot annak,hogy mi bezártuk az EU piacot, inkább annak tartom,hogy kinyilt egy másik ajtó is ! tudod félig üres vagy félig tele pohár esete kb .. ki mit lát benne,én pl a lehetőséget.

Erdogan-ra visszatérve még egy utolsó gondolatig, fontos ember,de nincs olyan fontos mint a felsorolt öt vezető!
nem tudom innen ki járt mostanában Kínában .. ja ja ja diktatúra,kung-fu filmek, meg elmaradott kommunisták,rizsevők,meg wuhan .. kb ez a sztereotípia égett be az átlag magyar retinájába, aztán ha kijut Kínába,akkor meg seggreül a látványtól, az életszínvonaltól,meg a közbiztonságtól,meg hogy minden Hi-tech, kb mint ha elmennél a jövőbe előre vagy 150 évet !!

.. szóval lehet őket kritizálni,de nehogy már a takony túrja az óvodást !! tudjuk már hogy a méretünkhöz, és befolyásunkhoz mérten hol van a helyünk !!
és őszinte leszek, ezt a két faszt a magyar rendőrök helyébe azonnal bevittem volna kihallgatásra,bármilyen mondvacsinált okkal .. lásd fentebb a miértjét!

én így látom,nem kell vele egyetértenie senkinek sem.

ui: és higyjtek el,hogy a kínaiak a látogatás sajtóvisszhangját is figyelik,szóval az ilyen kis Telex-es buzogányoknak innen is üzenném,hogy okosan a bolond ésszel bohócok !! óvatosan "pandázzuk" meg "ferdeszeműzzük" le a kínai elnököt és delegációt !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 494
85 408
113
mikor Fletó fogadta az idelátogató Hu-Csin Tao elnököt (nagyon helyesen) akkor miért nem tiltakoztak ellene ? (lehet akkor még oviba jártak ? ) ha jól emlékszem akkor a jelenlegi kormánypárt emberei verték magukat ..
Nos, kiegészíteném: Hu Csin-tao-t nem fogadta Gyurcsány, soha. Viszont se. Az utolsó kínai elnökként Hu Csin-tao járt 2004 júniusában Magyarországon, Medgyessyvel találkozott, utána pedig totálisan elutasítás volt jó ideig Kína kapcsán, tudom, ..., és Kínát kb. 2005-ig próbálták teljes erőből távol tartani tőlünk, okait nem írom, mert annyira kicsinyes és belpol. Medgyessyt viszont tényleg fogadta a kínai elnök 2003ban Pekingben, sőt, ő is hívta meg 2004re hozzánk ...,
Egyébként egy 2001es külügyi direktíva volt a gazdasági kapcsolatok erősítése Kínával. Medgyessy tényleg jól átvett sok mindent, tolta is a kapcsolatkeresést, aztán történt, ami történt. Jó időre teljesen háttérbe szorult Kína míg a világválság el nem kezdődött.

Hosszas unszolásra 2005ben Gyurcsány Ferenc tényleg járt Kínában, de csak az akkori alelnökig jutott.

Aztán 2008ban Gyurcsány ismét járt ugyan Kínában az olimpia kapcsán, de szintén nem jutott el az elnökig. Pedig Hszi Csin-ping volt a Pekingi Olimpia főszervezője politikai státuszban, aztán majd alelnök lett, majd elnök, de 2008ban sem találkoztak.

Hszi Csin-ping is alelnökként járt korábban Magyarországon, akkor Sólyom és Bajnai fogadta, még 2009ben.

2008ban valóban egy Balog nevű arc az akkori ellenzékből, ami ugye tudjuk most mi, folyamatosan Tibetezett, mindig, mindenhol, legelőször főleg az Olimpia kapcsán. A jelenlegi kormánypárt pedig ezt félretéve még ellenzékből lépett 2009ben, és nem véletlen, hogy most itt tartunk.

Én ezt a diplomáciai sikert tudatos építkezésnek hívom, de tény, hogy félre kellett tenni mindent, amit esetleg Kínán kifogásolni lehet. Viszont ha tényleg megépül a vasút délről, lesz kikötőnk, akkor azért az egy erős kombó lesz nekünk, maradjunk annyiban.

Egy tengeri kikötővel rendelkező Szerbia azért korrektebb dolog lenne, de ez van most. Hogy majd mi lesz később, meglátjuk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 588
32 113
113
hogyan jut el hamarabb a szuezi-csatornán felhajózó kínai teherhajó rakománya az EU belső piacára, Trieszten ? vagy Amszterdamon/Rotterdamon stb keresztül ?
Az van,hogy a legfizetőképesebb piaci részre bizony a németalföldi kikötőkön át.Trieszt egy futottak még kikötő.
Nagyon csúnyán rá fogunk cseszni erre a kinai kikeletre.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 247
33 162
113
Remélem viccnek szántad.
Nem csak Trumpnak kell győznie, hanem az EU választásokon is előre kellene törnie a jobboldali pártoknak.
De elég esélytelen sajna, hogy nekünk megfelelőbb Bizottság jöjjön létre, és Pusztula von der Lügen helyett valami normálisabb figura.

Értetlenkednek egyesek, hogy miért szavazunk az ENSZ-ben Izrael mellett az USA-val, pár kamufüggetlen pago-pago szigetekkel és a csehekkel együtt, mindenki mással szemben. Hát ezért, ez Trumpnak szól.

Persze a kínai partnerség meg Ahmedinedzsád az NKE-n nem éppen illik bele a fentibe... lehet ezt is kell ellensúlyozni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 271
113
Az meg betenne a kaput...
Tudom ez most Blogen-esen fog hangzani, de mi nem kellünk a nyugatnak, bekell látnom az elmúlt 14 évnyi brüsszeli köcsögösködés alapján, hogy ebben igaza van Blogennek... csak akkor kellünk nekik, ha bebuzulunk, meg tökön szúrjuk saját magunkat mindenféle elmebeteg selejt ideológiára hivatkozva, hogy kellően szimpik legyünk az aberrált demokratáknak a tengerentúlon... nem... mi nem fogunk az amerikaiak normái szerint élni, akkor sem, ha anyagilag kicsit jobban járnánk, vagy kevésbé terrorizálnának... mert mint írtam korábban, ez hosszútávon a nemzet megsemmisülését okozná.

East forever!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 569
28 806
113
Tudom ez most Blogen-esen fog hangzani, de mi nem kellünk a nyugatnak, bekell látnom az elmúlt 14 évnyi brüsszeli köcsögösködése alapján, hogy ebben igaza van Blogennek... csak akkor kellünk nekik, ha bebuzulunk, meg tökön szúrjuk saját magunkat mindenféle elmebeteg selejt ideológiára hivatkozva, hogy kellően szimpik legyünk az aberrált demokratáknak a tengerentúlon... nem... mi nem fogunk az amerikaiak normái szerint élni, akkor sem, ha anyagilag kicsit jobban járnánk, vagy kevésbé terrorizálnának... mert mint írtam korábban, ez hosszútávon a nemzet megsemmisülését okozná.

East forever!
Keletnek is csak addig kellünk amíg az EU tagjai vagyunk...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 271
113
Keletnek is csak addig kellünk amíg az EU tagjai vagyunk...
Az én állításom biztos, mert a tapasztalat és a gyakorlat ezt mutatja... ahogy bánnak velünk.
A tiéd meg csak feltételezés. Abba ne bocsátkozzunk most, inkább igyekezzünk leugrani a szakadékba száguldó "nyugati" vonatról.
Természetesen szükség van az Unióra, Európára... de nem ebben a formában, ahogy most van, jenki-csicska rabszolgaként, hanem szabad, szuverén erőtérként, ami a saját érdekeit követi... és a geopolitikai érdeke Európának a kontinens többi részével való jó viszony. (Eurázsia)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 215
7 514
113
Az van,hogy a legfizetőképesebb piaci részre bizony a németalföldi kikötőkön át.Trieszt egy futottak még kikötő.
Igen, Trieszt az kisebb kapacitású és nem is tud akkorakat fogadni, mint a görögök avagy akár Rotterdam.
Nagyon csúnyán rá fogunk cseszni erre a kinai kikeletre.
A legnagyobb 'core' europai kikötő Rotterdam, de már oda is úgy szoktak erkezni, hogy az iszonyat nagyokrol a gorogoknel szetosztjak kisebbekre.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 588
32 113
113
Igen, Trieszt az kisebb kapacitású és nem is tud akkorakat fogadni, mint a görögök avagy akár Rotterdam.

A legnagyobb 'core' europai kikötő Rotterdam, de már oda is úgy szoktak erkezni, hogy az iszonyat nagyokrol a gorogoknel szetosztjak kisebbekre.
Pireus szintén egy futottak még kikötő,korántsincs olyan nagy jelentősége.Antwerpen,Rotterdam,Amsterdam,Hamburg négyes uralja az EU tengeri kereskedelmét.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 192
113
Keletnek is csak addig kellünk amíg az EU tagjai vagyunk...
Igen is, meg nem is. Az EU-n kívül se lenne több befolyásunk az EU politikájára, mint az az elmúlt években kiderült. Gyakorlatilag kívül rekedtünk és nincs visszaút, mert ez a brüsszel teljesen ellentétes úton jár, mnt ami nekünk létérdekünk. A vámunió nem akkora szám, ha csak arra gondolunk, hogy mekkora probléma nekünk az EU-n kívüli import -mezőgazdaságban (tunéziai paprika), iparban (kínai termékek), szolgáltatásban (ukrán kamionsofőrök)- akkor láthatjuk, hogy gazdaságilag nem lenne problémás a kilépés a tőlünk az EU irányába exportálóknak.

Brüsszel bebizonyította az elmúlt években, hogy gazdaságilag nem érintene minket az EU tagság hiánya, mivel:
  • a döntéshozatalból való kirekesztség megvalósult Brüsszel álltal - nincs beleszólásunk a kontinens politikai és gazdasági ügyeibe.
  • a dotációktól, kompenzációktól való megfosztottság megvalósult Brüsszel által - megvagyunk az EU támogatások nélkül is, a háború a mi igazi bajunk.
  • az EU-n kívüli gazdasági szereplők helyzetbe hozása megvalósult Brüsszel álltal - álljuk a versenyt velük részben, részben meg jobb lenne, ha saját vámpolitikánk lenne az irányukba.
  • az EU teljes eljelentéktelenedése és USA vazallussá züllése megvalósult az EU álltal - és az USA célja az európai gazdaságok tönkretétele, ami érthetően nem a mi utunk.
  • és végül az EU-n belüli vétópozíciókról a legfontosabb, minket neuralgikusan érintő esetekben Orbán mindig lemondott - azért nincs értelme benn maradnunk, hogy idegeneket védjünk, mint Izrael mondjuk.
Így nem maradt semmi keresnivalónk az EU határain belül politikai és gazdasági szempontból. Egy minimális nimbusza még van a harmadik világban az Európai Uniónak, lásd a legszutyokabb migránsok áradatát ebbe az irányba, de ez már csak néhány évig tart. Még egy év háború, vagy egy orosz győzelem és az EU az amerikai bakancstalp alatt egyfajta Pergamonná válik, egy amerikai gazembereknek szabadrablás igéretét nyújtó kifosztandó területté, mint Asia provincia volt a híres örökhagyás után Mitridatészig, akit felszabadítóként üdvözöltek (Putyin párhuzam még egy évtized ilyen Európát pusztító amerikai uralom után Európa számára).

Öt éve vagy tíz éve igaz volt ugyanakkor az, hogy Magyarország EU tagsága értékes volt, mert beleszólásunk volt, mert anyagilag jól jártunk, mert konjuktúra volt és mert remény volt arra, hogy Európának lesz önálló hangja (meg tudja védeni magát olyasmitől, mint mondjuk ami Amerika ukrajnai háborúja, hiszen Európa gazdasága csak az orosz energiahordozókkal és nyersanyagokkal volt versenyképes a világban, de nem tudta megvédeni magát, nem is akarta). Semmi nem valósult meg ebből, csak egy nyomorúságában egyre jobban ránknehezedő súlyos teher maradt az EU-tagságból, amitől már most azonnal szabadulni kellene! De amíg megvannak a különféle vétójogok, addig a pár évig érdemes kihúzni, hogy kicsit jobban védjük a seggünket. Csak ahhoz le kellene váltanunk Toll Viktort, mert olyasvalaki kellene, aki nem ír alá bármit -bármilyen káros is legyen az Magyarországra nézve- amit elé tesznek vétózás helyett!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 588
32 113
113
Igen is, meg nem is. Az EU-n kívül se lenne több befolyásunk az EU politikájára, mint az az elmúlt években kiderült. Gyakorlatilag kívül rekedtünk és nincs visszaút, mert ez a brüsszel teljesen ellentétes úton jár, mnt ami nekünk létérdekünk. A vámunió nem akkora szám, ha csak arra gondolunk, hogy mekkora probléma nekünk az EU-n kívüli import -mezőgazdaságban (tunéziai paprika), iparban (kínai termékek), szolgáltatásban (ukrán kamionsofőrök)- akkor láthatjuk, hogy gazdaságilag nem lenne problémás a kilépés a tőlünk az EU irányába exportálóknak.

Brüsszel bebizonyította az elmúlt években, hogy gazdaságilag nem érintene minket az EU tagság hiánya, mivel:
  • a döntéshozatalból való kirekesztség megvalósult Brüsszel álltal - nincs beleszólásunk a kontinens politikai és gazdasági ügyeibe.
  • a dotációktól, kompenzációktól való megfosztottság megvalósult Brüsszel által - megvagyunk az EU támogatások nélkül is, a háború a mi igazi bajunk.
  • az EU-n kívüli gazdasági szereplők helyzetbe hozása megvalósult Brüsszel álltal - álljuk a versenyt velük részben, részben meg jobb lenne, ha saját vámpolitikánk lenne az irányukba.
  • az EU teljes eljelentéktelenedése és USA vazallussá züllése megvalósult az EU álltal - és az USA célja az európai gazdaságok tönkretétele, ami érthetően nem a mi utunk.
  • és végül az EU-n belüli vétópozíciókról a legfontosabb, minket neuralgikusan érintő esetekben Orbán mindig lemondott - azért nincs értelme benn maradnunk, hogy idegeneket védjünk, mint Izrael mondjuk.
Így nem maradt semmi keresnivalónk az EU határain belül politikai és gazdasági szempontból. Egy minimális nimbusza még van a harmadik világban az Európai Uniónak, lásd a legszutyokabb migránsok áradatát ebbe az irányba, de ez már csak néhány évig tart. Még egy év háború, vagy egy orosz győzelem és az EU az amerikai bakancstalp alatt egyfajta Pergamonná válik, egy amerikai gazembereknek szabadrablás igéretét nyújtó kifosztandó területté, mint Asia provincia volt a híres örökhagyás után Mitridatészig, akit felszabadítóként üdvözöltek (Putyin párhuzam még egy évtized ilyen Európát pusztító amerikai uralom után Európa számára).

Öt éve vagy tíz éve igaz volt ugyanakkor az, hogy Magyarország EU tagsága értékes volt, mert beleszólásunk volt, mert anyagilag jól jártunk, mert konjuktúra volt és mert remény volt arra, hogy Európának lesz önálló hangja. Semmi nem valósult meg ebből, csak egy nyomorúságában egyre jobban ránknehezedő súlyos teher maradt az EU-tagságból, amitől már most azonnal szabadulni kellene! De amíg megvannak a különféle vétójogok, addig a pár évig érdemes kihúzni, hogy kicsit jobban védjük a seggünket. Csak ahhoz le kellene váltanunk Toll Viktort, mert olyasvalaki kellene, aki nem ír alá bármit -bármilyen káros is legyen az Magyarországra nézve- amit elé tesznek vétózás helyett!
Juj.
EU nélkül kb 2 hét alatt összeomlanánk.EU tagság nélkül a kinaiak számára kb annyit se érnénk,hogy gyarmatositsanak minket.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Igen is, meg nem is. Az EU-n kívül se lenne több befolyásunk az EU politikájára, mint az az elmúlt években kiderült. Gyakorlatilag kívül rekedtünk és nincs visszaút, mert ez a brüsszel teljesen ellentétes úton jár, mnt ami nekünk létérdekünk. A vámunió nem akkora szám, ha csak arra gondolunk, hogy mekkora probléma nekünk az EU-n kívüli import -mezőgazdaságban (tunéziai paprika), iparban (kínai termékek), szolgáltatásban (ukrán kamionsofőrök)- akkor láthatjuk, hogy gazdaságilag nem lenne problémás a kilépés a tőlünk az EU irányába exportálóknak.

Brüsszel bebizonyította az elmúlt években, hogy gazdaságilag nem érintene minket az EU tagság hiánya, mivel:
  • a döntéshozatalból való kirekesztség megvalósult Brüsszel álltal - nincs beleszólásunk a kontinens politikai és gazdasági ügyeibe.
  • a dotációktól, kompenzációktól való megfosztottság megvalósult Brüsszel által - megvagyunk az EU támogatások nélkül is, a háború a mi igazi bajunk.
  • az EU-n kívüli gazdasági szereplők helyzetbe hozása megvalósult Brüsszel álltal - álljuk a versenyt velük részben, részben meg jobb lenne, ha saját vámpolitikánk lenne az irányukba.
  • az EU teljes eljelentéktelenedése és USA vazallussá züllése megvalósult az EU álltal - és az USA célja az európai gazdaságok tönkretétele, ami érthetően nem a mi utunk.
  • és végül az EU-n belüli vétópozíciókról a legfontosabb, minket neuralgikusan érintő esetekben Orbán mindig lemondott - azért nincs értelme benn maradnunk, hogy idegeneket védjünk, mint Izrael mondjuk.
Így nem maradt semmi keresnivalónk az EU határain belül politikai és gazdasági szempontból. Egy minimális nimbusza még van a harmadik világban az Európai Uniónak, lásd a legszutyokabb migránsok áradatát ebbe az irányba, de ez már csak néhány évig tart. Még egy év háború, vagy egy orosz győzelem és az EU az amerikai bakancstalp alatt egyfajta Pergamonná válik, egy amerikai gazembereknek szabadrablás igéretét nyújtó kifosztandó területté, mint Asia provincia volt a híres örökhagyás után Mitridatészig, akit felszabadítóként üdvözöltek (Putyin párhuzam még egy évtized ilyen Európát pusztító amerikai uralom után Európa számára).

Öt éve vagy tíz éve igaz volt ugyanakkor az, hogy Magyarország EU tagsága értékes volt, mert beleszólásunk volt, mert anyagilag jól jártunk, mert konjuktúra volt és mert remény volt arra, hogy Európának lesz önálló hangja (meg tudja védeni magát olyasmitől, mint mondjuk ami Amerika ukrajnai háborúja, hiszen Európa gazdasága csak az orosz energiahordozókkal és nyersanyagokkal volt versenyképes a világban, de nem tudta megvédeni magát, nem is akarta). Semmi nem valósult meg ebből, csak egy nyomorúságában egyre jobban ránknehezedő súlyos teher maradt az EU-tagságból, amitől már most azonnal szabadulni kellene! De amíg megvannak a különféle vétójogok, addig a pár évig érdemes kihúzni, hogy kicsit jobban védjük a seggünket. Csak ahhoz le kellene váltanunk Toll Viktort, mert olyasvalaki kellene, aki nem ír alá bármit -bármilyen káros is legyen az Magyarországra nézve- amit elé tesznek vétózás helyett!
Az EU-val úgy össze van kapcsolódva a gazdaságunk hogy kilépünk esetén sokáig nem állunk fel a padlóról mindent újra kene tárgyalni egy kedvezőtlen tárgyalási pozícióból.
Ha ennyire utálod az EU-t meg kell várnod míg össze omlik (nem most lesz az)
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 192
113
Juj.
EU nélkül kb 2 hét alatt összeomlanánk.EU tagság nélkül a kinaiak számára kb annyit se érnénk,hogy gyarmatositsanak minket.
Dehogy omlanánk. Agyalágyult ostobaság azt hinni, hogy bármi komolyabb történne az EU nélkül. Nem történne. Nem tudom feltűnt e, de a világ kilenctizede nem EU tag és nem omlik össze (tudom, az oroszok péntekenként!).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 192
113
Az EU-val úgy össze van kapcsolódva a gazdaságunk hogy kilépünk esetén sokáig nem állunk fel a padlóról mindent újra kene tárgyalni egy kedvezőtlen tárgyalási pozícióból.
Ha ennyire utálod az EU-t meg kell várnod míg össze omlik (nem most lesz az)
Mert mi történne szerinted ha kilépnénk? Megszakítanánk a gazdasági kapcsolatokat, az uniós befektetők felgyújtanák az itteni gyáraikat, mi meg orosz krumplit importálnánk csak vagy mi fene? Nem történne semmi, másnap reggel ugyanúgy menne tovább minden, mint előtte.

Az igazság az, hogy éppen az uniós befektetők lélegeznének fel egy magyar kilépés esetén, mert többé nem kellene a nyomorúságos EU regulációkkal bajlódniuk nálunk (ha megszüntetnénk a jogharmonizáció ótvarosabb felét is) és megszabadulnának a zöld elmebajtól meg mindentől, amivel brüsszel jobban sújtja a nyugati termelőerőket, mint minket valaha bármivel is!