A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
999
2 855
93
Nagyon sok ember mondja el magáról, vagy adja elő magát úgy, mintha lenne rálátása. Pedig ebben az ügyben nagyon nem lehet ilyen jellegű kategorikus kijelentést tenni.
Az nyilvánvaló, hogy a jelenlegi irányban haladva ez a helyzet. De ez egy nagyon képlékeny ügy egy turbulens geopolitikai helyzetben.
Az nyilvánvaló, hogy ez a "legolcsóbb" megoldás.

Ez a komment tovább is tartott, de megvágtam, mert megint nem akartam egy "sorkatonás" ordítozást.

Nem csak az olcsóság a cél. Ha jól vettem ki azért van terv, csak nehezen hiszem el. És bonyolultabb annál hogy jönnek a kínaiak és adnak pénzt.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
999
2 855
93
én csak a realitásokat mondom: kis csóró ország vagyunk kihaló népességgel, totális külső gazdasági függőséggel.
10 tíz év kell nekünk egy nehéz korszerű dandár felállításához, mert se pénz, se ember nincs hozzá - legalábbis nehezen.

Milyen "semlegességről" és "erőről beszélünk"?!? o_O
Pont azt mondtam hogy nem lesz erő. Abban bízunk hogy nagyhatalmak elfogadják hogy semlegesek vagyunk és elfogadtatják a többiekkrl is
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 219
36 833
113
Pont azt mondtam hogy nem lesz erő. Abban bízunk hogy nagyhatalmak elfogadják hogy semlegesek vagyunk és elfogadtatják a többiekkrl is
Ebben mi az új?!?
Eddig is egy kb. 3 dandáros haderő építéséről volt szó. Ezt is nagyon lassan és nehezen sikerül megvalósítani.

Amúgy meg nem vagyunk semlegesek: egy katona szövetség tagjai vagyunk.
Svájc a semleges, nem mi.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 994
7 050
113
Ebben mi az új?!?
Eddig is egy kb. 3 dandáros haderő építéséről volt szó. Ezt is nagyon lassan és nehezen sikerül megvalósítani.

Amúgy meg nem vagyunk semlegesek: egy katona szövetség tagjai vagyunk.
Svájc a semleges, nem mi.
Es ok picivel gazdagabbak, no meg az elhelyezkedésük, pláne a terepviszonyaik előnyösebbek...
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 920
22 491
113
Beszélgettem ma, ha nem is illetékes, de egyel nagyobb rálátású emberkével. Nem lesz magyar hadsereg. Semlegesek akarunk lenni, erő nélkül, nagyhatalmak ígéretében bízva.
Szerintem kérdezzél meg azért valaki mást is.

(Btw jól kiolvasható volt eddig is, hogy a magyar külpolitika az EU és NATO megkötésein belül maradva persze a legfüggetlenebb és legsemlegesebb irányokban dolgozott ezidáig is, több kevesebb sikerrel, szval a "semleges" szöveg alapját, a gyökereit teljesen elfogadom és értem. Az "erő nélküli" és a "nagyhatalamak igéretében bizó" szöveg viszont egy hozzá költés vagy személyes inditatású, olyan K. Gyulabás komment, minden logikának és eddigi tapasztalatnak szembemegy, hiszen pont mi nem vagyunk - és nem is voltunk soha - a nagyhatalmak kedvencei, a szláv tenger közepén, a hadak országútján egy fegyvertelen "béke szigetének gondolata" ráadásul mások jóindulatából egy csillámpónis rózsaszin vágyálom.)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 440
10 361
113
Szerintem kérdezzél meg azért valaki mást is.

(Btw jól kiolvasható volt eddig is, hogy a magyar külpolitika az EU és NATO megkötésein belül maradva persze a legfüggetlenebb és legsemlegesebb irányokban dolgozott ezidáig is, több kevesebb sikerrel, szval a "semleges" szöveg alapját, a gyökereit teljesen elfogadom és értem. Az "erő nélküli" és a "nagyhatalamak igéretében bizó" szöveg viszont egy hozzá költés vagy személyes inditatású, olyan K. Gyulabás komment, minden logikának és eddigi tapasztalatnak szembemegy, hiszen pont mi nem vagyunk - és nem is voltunk soha - a nagyhatalmak kedvencei, a szláv tenger közepén, a hadak országútján egy fegyvertelen "béke szigetének gondolata" ráadásul mások jóindulatából egy csillámpónis rózsaszin vágyálom.)
Akkor úgy értsd, hogy nem építünk olyan haderőt, ami a szomszédokat zavarná.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 219
36 833
113
Es ok picivel gazdagabbak, no meg az elhelyezkedésük, pláne a terepviszonyaik előnyösebbek...
Igen, ezt mondtam én is, csak a kommentfolyam egy része át lett dobva biztpolba.
Nagyon be kell drogozni ahhoz hogy valaki ezt elhiggye, hogy lehetséges! :D
Ahhoz olyan földrajz és gazdaság kell mint Svájcé!
Meg lehetőleg saját ipar sem ártana, nem pedig az hogy más által kitalált termékeket szereltetünk össze import alapanyagokból filippinókkal. A magyar GDP nagy részét ugyanis ilyen külföldi cégek adják.

Mivel nekünk ilyen nincs viszont a történelem tanúsága szerinte egy európai háborúból sem sikerült teljesen kimaradni az elmúlt 200 évben, így marad a NATO mint biztonsági garancia...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 920
22 491
113
Akkor úgy értsd, hogy nem építünk olyan haderőt, ami a szomszédokat zavarná.
Ezt a "mentalitást"/tervet már akkor felismertem, mikor az "azért vettünk CSAK Nasams hatótávú légvédelmi rendszert - mert az egyébként támadófegyvernek minősül - hogy ne zavarja a szomszédokat" kijelentés elhangzott egy diszesebb vállapú MH/HM alkalmazottól. :(

(az "erő nélküli" és a "nagyhatalamak igéretében bizó" hülyeségre reagáltam eredetileg)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 209
11 034
113
Mindíg megkapom, hogy csak sír a szám és semmi sem jó (ami természetesen aljas hazugság!!!!).
Azért elég mélyről indult ez a haderőfejlesztésesdi (a képeken 2015 júniusi állapotok vannak)!
5f510053eb897859189473.jpg

5f510053080fd511139560.jpg


Ez pedig 2024 (oké a BTR az maradt):
661e2d5075d93380357601.jpg

661e2d5041e61915249545.jpg


Mit akarsz, a BTR már visszafelé jön!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 209
11 034
113
Akkor úgy értsd, hogy nem építünk olyan haderőt, ami a szomszédokat zavarná.

Csak ez pont a csicska mentalitás.
Gyenge hadsereggel, gyenge országgal pont, hogy nem lehet kimaradni úgy, hogy az ország a "tábla" közepén van.
Nem tudom, hogy aki ilyeneket kiszül magából, az tényleg ennyire hülye-e vagy ilyen pofátlanul hazudik? Mert aki elhiszi, hogy abba nem kötnek bele, aki nem tud visszaütni, annak nincs élettapasztalata.
Persze meg lehet maradni a jelképes méretű Honvédségnél mindenféle megoldjuk okosba elgondolással, hogy akkor majd jó kifogás lesz, hogy ide meg oda nem tudunk embert küldeni, és majd há-há! majd mehetnek a románok meg akárki, akinek nagyobb a serege, háhá!, csak az ilyen duplagondolos baromságokat azok szokták nagy hangon, utólag okosan megszakérteni a Horthy-féle hadsereg szervezést, hogy hogy elbaszták, mert nem tudtak kimaradni, meg sokkal korábban kellett volna fegyverkezni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 394
113
Csak ez pont a csicska mentalitás.
Gyenge hadsereggel, gyenge országgal pont, hogy nem lehet kimaradni úgy, hogy az ország a "tábla" közepén van.
Nem tudom, hogy aki ilyeneket kiszül magából, az tényleg ennyire hülye-e vagy ilyen pofátlanul hazudik? Mert aki elhiszi, hogy abba nem kötnek bele, aki nem tud visszaütni, annak nincs élettapasztalata.
Persze meg lehet maradni a jelképes méretű Honvédségnél mindenféle megoldjuk okosba elgondolással, hogy akkor majd jó kifogás lesz, hogy ide meg oda nem tudunk embert küldeni, és majd há-há! majd mehetnek a románok meg akárki, akinek nagyobb a serege, háhá!, csak az ilyen duplagondolos baromságokat azok szokták nagy hangon, utólag okosan megszakérteni a Horthy-féle hadsereg szervezést, hogy hogy elbaszták, mert nem tudtak kimaradni, meg sokkal korábban kellett volna fegyverkezni.
A sokkal korábban fegyverkezés semmit nem ért volna csupa elavult teknika lett volna csak ami viszi a pénzt a Tas a kora egyik legmodernebb tankjanak számított mire oda került a sor semmire való lett ugyan ez igaz vadászgép fronton is... Ha korábban kezdik akkor több ansaldo lett volna.
Senki nem akarja a sereget feloszlatni. A csapból is a fejlesztés folyik. Egy ember agymenesere nem kell adni.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 124
9 197
113
Néhányan itt fordítva ülnek a lovon. Sírnak mert nincs elég dandár, vagy mert lassan állnak fel. Emberek, mégis mit szeretnétek? Egy ukrán- orosz szintű háborúban 2-3 hét alatt felmorzsolnák a haderőnket. Egyetlen lehetőségünk, hogy a nagyhatalmakhoz közeledünk. Igen, baszki, NATO+Kína+ Oroszország. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell fejleszteni a haderőt, de blődség számonkérni, hogy 2-3 dandár van. Nem mindegy?
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
999
2 855
93
Szerintem kérdezzél meg azért valaki mást is.

(Btw jól kiolvasható volt eddig is, hogy a magyar külpolitika az EU és NATO megkötésein belül maradva persze a legfüggetlenebb és legsemlegesebb irányokban dolgozott ezidáig is, több kevesebb sikerrel, szval a "semleges" szöveg alapját, a gyökereit teljesen elfogadom és értem. Az "erő nélküli" és a "nagyhatalamak igéretében bizó" szöveg viszont egy hozzá költés vagy személyes inditatású, olyan K. Gyulabás komment, minden logikának és eddigi tapasztalatnak szembemegy, hiszen pont mi nem vagyunk - és nem is voltunk soha - a nagyhatalmak kedvencei, a szláv tenger közepén, a hadak országútján egy fegyvertelen "béke szigetének gondolata" ráadásul mások jóindulatából egy csillámpónis rózsaszin vágyálom.)

Az idézet szövegek valóban az én értelmezéseim, az így nem volt kimondva. Az viszont igen, hogy az új Svájc akarunk lenni, azon az alapon, hogy majd Kína, meg India azt mondja, hogy Svájc helyett minket akarnak semlegesnek. Amikor pedig felvetettem, hogy Svájc azért tud semleges lenni, mert katonailag is erős, akkor arra az volt a válasz, hogy felesleges az erős katonaság, Svájcot is néhány óra alatt szétlőnék...na ezekből vontam le a következtetéseket.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 219
36 833
113
Az idézet szövegek valóban az én értelmezéseim, az így nem volt kimondva. Az viszont igen, hogy az új Svájc akarunk lenni, azon az alapon, hogy majd Kína, meg India azt mondja, hogy Svájc helyett minket akarnak semlegesnek. Amikor pedig felvetettem, hogy Svájc azért tud semleges lenni, mert katonailag is erős, akkor arra az volt a válasz, hogy felesleges az erős katonaság, Svájcot is néhány óra alatt szétlőnék...na ezekből vontam le a következtetéseket.
Kína meg India messze van, tengeren sem tudunk hozzájuk kapcsolódni - bármikor blokád alá vonhatnak minket a szomszédok.
Az ő szavuk (Kína, India) messze nem számít annyit, hogy minket az erősebb európai országok békén hagyjanak ha nagyon szembe megyünk az érdekeikkel.
Totál scifi ez a "magyar Svájc" koncepció.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 394
113
Néhányan itt fordítva ülnek a lovon. Sírnak mert nincs elég dandár, vagy mert lassan állnak fel. Emberek, mégis mit szeretnétek? Egy ukrán- orosz szintű háborúban 2-3 hét alatt felmorzsolnák a haderőnket. Egyetlen lehetőségünk, hogy a nagyhatalmakhoz közeledünk. Igen, baszki, NATO+Kína+ Oroszország. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell fejleszteni a haderőt, de blődség számonkérni, hogy 2-3 dandár van. Nem mindegy?
Én azért az ei re raepitenek egy kemenymagot zsoldosokbol. Az afrikai bázist úgyis úgyis oriztetnni kell nem ártana egy párszáz fős afrikai pmc mag csak további melót kellene találni nekik ameddig nincs szükség rájuk ezekre alapozva több törzs nemzeti osszetettellel már lehetne építeni. Raj pk pkh K adhatnak a régi alkalmazottak volt alkalmazottaikat adott esetben visszacsábítani és friss húst kiképezni akár az afrikai bázison biztonságba. Aztán lehetne sirbusozni néha hazai gyakorlatokra háború előtti időszakban és a többi.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 394
113
Kína meg India messze van, tengeren sem tudunk hozzájuk kapcsolódni - bármikor blokád alá vonhatnak minket a szomszédok.
Az ő szavuk (Kína, India) messze nem számít annyit, hogy minket az erősebb európai országok békén hagyjanak.
Totál scifi ez a koncepció.
Nekünk a Kárpátok a kell erősnek lennünk. A szlovákot a horvatot nem háborúval kell legyőznünk hanem egyenlő partnerként kezelve szorosabbra fűzni a szálakat első lépésnek.hogy egy esetleges EU bomlás után ugyanazon feltételek maradjanak mint az unióba van most a tagállamok között.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 579
4 910
113
Néhányan itt fordítva ülnek a lovon. Sírnak mert nincs elég dandár, vagy mert lassan állnak fel. Emberek, mégis mit szeretnétek? Egy ukrán- orosz szintű háborúban 2-3 hét alatt felmorzsolnák a haderőnket. Egyetlen lehetőségünk, hogy a nagyhatalmakhoz közeledünk. Igen, baszki, NATO+Kína+ Oroszország. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell fejleszteni a haderőt, de blődség számonkérni, hogy 2-3 dandár van. Nem mindegy?
Nem.