Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
607
7 354
93

Neked is azt ajánlom, hogy mielőtt ilyet kijelentesz, hogy
"A kegyelmet kapott igazgatóhelyettes nem méltó a pedagógusi pályára, mert bár ő nem követett el pedofil bűncselekményt, de megpróbálta pedagógusi tekintélyével visszaélve eltussolni az ügyet."
olvasd el azt, amit az illető írt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 106
113
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
Szerintem úgy ítélték meg, hogy ha elkezd Novák magyarázkodni, akkor folyamatosan lebegtetve lett volna akár több hétig a téma.
A tanár tüntikézés semlegesítve lett egy jelentős fizetés emeléssel.
Szerintem a magyarázat ilyen formában való kikerülése már tervezett ügy volt, amivel Novák tisztára mosható. A gyors lemondással megmaradhatott Novák méltósága, és a kikerült háttérinfókkal erre csak rásegítenek.
A gond az volt, hogy egy olyan témát találtak, ami a gyerekvédelmi törvényben való Fideszes erényeket támadhatóvá tette volna.
Varga már felálldozható volt. Novák viszont talán még menthető.
Váratlan fordulat, hogy Varga volt férje is lemondott minden tisztségéről. Mintha Varga lelépése már tervezett is lett volna....
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
607
7 354
93
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
A szájer-ügy is támadás volt. Mindenki tudta vagy 20 éve, hogy Szájer szakállasbácsi. Brüsszelben ráadásul ez nem ciki, hanem dicsőség. A majd 800 EP képviselőből vajon hány ilyet lehetne találni?
Az is politikai támadás volt, nem véletlen mentek pont arra a drogos buzipartira, mert biztos volt vagy 20 másik abban az időpontban Brüsszelben.

1 éve kapott kegyelmet a csávó. És a leírásból látszik, hogy az Origo anno felült az RTL bulvárvonatára, mert az volt ráírva, PEDOFIL.
Szerencsétlennek azért kellet sittre mennie, mert kellett mutatni, hogy na nálunk lecsapnak a pedofilokra, meg azokra, akik segítik őket.

Ahhoz, hogy ebből az ügyből ennyi idő után 2 ilyen buktát lehessen aratni, legalább olyan komoly nyugati titkosszolgálati munka kellett, mint Dezső András cikkéhez, és KGBéla le/megbuktatásához.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 516
47 081
113
Neked is azt ajánlom, hogy mielőtt ilyet kijelentesz, hogy

olvasd el azt, amit az illető írt.

Elolvastam. Sőt! Én egy ilyen ügy részese voltam. Olyan nincs, hogy valaki 10 éven keresztül észrevétlenül űzi pedofil játékait. Körülötte van egy nevelőtestület, biztos, hogy tudtak a dologról. Szerintem, gyávák voltak fellépni ellene. Egy ilyen ügyet borzasztó nehéz bizonyítani, mert nem tart senki gyetyát. Én elvesztettem a pert, mert a tanúk visszavonták a vallomásukat. Ettől függetlenül nem bánom, pedig minden költség a nyakamba szakadt. De a legsajnálatosabb, hogy mehetett tovább a kisded játék, és pár fiatal élete ment tönkre.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
A szájer-ügy is támadás volt. Mindenki tudta vagy 20 éve, hogy Szájer szakállasbácsi. Brüsszelben ráadásul ez nem ciki, hanem dicsőség. A majd 800 EP képviselőből vajon hány ilyet lehetne találni?
Az is politikai támadás volt, nem véletlen mentek pont arra a drogos buzipartira, mert biztos volt vagy 20 másik abban az időpontban Brüsszelben.

1 éve kapott kegyelmet a csávó. És a leírásból látszik, hogy az Origo anno felült az RTL bulvárvonatára, mert az volt ráírva, PEDOFIL.
Szerencsétlennek azért kellet sittre mennie, mert kellett mutatni, hogy na nálunk lecsapnak a pedofilokra, meg azokra, akik segítik őket.

Ahhoz, hogy ebből az ügyből ennyi idő után 2 ilyen buktát lehessen aratni, legalább olyan komoly nyugati titkosszolgálati munka kellett, mint Dezső András cikkéhez, és KGBéla le/megbuktatásához.
Ott volt az mszps a cigiskartonokkal a kocsijában.. Ő nem tudta, hogy került oda.. (jó, mondjuk ott meg sejthető az szbu-s szál) Szájer is mondhatta volna, h ő egy bridzspartira ment, ő lepődött meg a legjobban, amikor elkezdték ledobálni a ruháikat..
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
607
7 354
93
Váratlan fordulat, hogy Varga volt férje is lemondott minden tisztségéről. Mintha Varga lelépése már tervezett is lett volna....
Ja, közben az eredeti írásom olyan hosszúra nyúlt, hogy erről el is feledkeztem.

Ez is azt erősíti, hogy itt komoly támadás van a háttérben, és ezeket vagy megvették, vagy patkányuraméknak már ajánlottak valamit, hogy ilyen gyorsan megvilágosodott, és Tónizni kezdett.
Most attól függetlenül, hogy mit gondolok Tóniról, meg a dologról én egyszerű közemberként, ez egy NERhuszár, aki hirtelen a mai nap látszólag az óceánba vetette magát...

Ilyet még ilyen magasan lévő NER-es nem csinált. Ezért is gyanús ez az egész.


És hogy kicsit megvilágítsam miről is beszélek:

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 106
113
Ja, közben az eredeti írásom olyan hosszúra nyúlt, hogy erről el is feledkeztem.

Ez is azt erősíti, hogy itt komoly támadás van a háttérben, és ezeket vagy megvették, vagy patkányuraméknak már ajánlottak valamit, hogy ilyen gyorsan megvilágosodott, és Tónizni kezdett.
Most attól függetlenül, hogy mit gondolok Tóniról, meg a dologról én egyszerű közemberként, ez egy NERhuszár, aki hirtelen a mai nap látszólag az óceánba vetette magát...

Ilyet még ilyen magasan lévő NER-es nem csinált. Ezért is gyanús ez az egész.


És hogy kicsit megvilágítsam miről is beszélek:


Most kiről beszélsz? Mert én Varga férjéről írtam.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 577
6 836
113
Szerintem legalább 2 dolog lehetséges:
  • Orbánt bezsarolták: CIA, Antifa, gazdaság megfektetése: erre utal a 50milliárd EUR engedése is
  • Orbán vezéráldozatot hoz a matthoz: Semlegesít minden támadási felületet.

Mind2 esetben el kéne magyarazni, hogy mi történt.
Vagy pedig egy 3. lehetőség van: Színdarabot látunk és pont most terelik el a figyelmünket valamiről.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
607
7 354
93
Most kiről beszélsz? Mert én Varga férjéről írtam.
Én is. Olvas el az írását. Tónizik, meg hogy ő nem ilyen országban akar élni stb. Frontális támadás a NER ellen. Úgy, hogy reggel még teljesértékű NERhuszár volt.
Szerinted ilyet csak úgy meg mer lépni onnan bárki is?

Utoljára ilyet Hadházy csinált, de ő a fideszben súlytalan volt.
Simicska meg simicska. Hol van? Hát sehol. Mitől lett ilyen bátor ez az ember hirtelen?

Valakik már parlament feloszlatását akarják, Orbán lemondását, NERhuszárok harapnak a NER-be. Gyanús...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 824
47 106
113
Én is. Olvas el az írását. Tónizik, meg hogy ő nem ilyen országban akar élni stb. Frontális támadás a NER ellen. Úgy, hogy reggel még teljesértékű NERhuszár volt.
Szerinted ilyet csak úgy meg mer lépni onnan bárki is?

Utoljára ilyet Hadházy csinált, de ő a fideszben súlytalan volt.
Simicska meg simicska. Hol van? Hát sehol. Mitől lett ilyen bátor ez az ember hirtelen?
Én megértem a faszi sértettségét. A házasságuk a kormányzati szerepre ment rá.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and Blitz97

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 236
1 476
113
Nincs itt támadás. Maffiaország.
Nem véletlenül kapta meg a titkosszolgálatot Tóni a Sanyitól, a Varga ügyészségi botránya után.
Érdekes már 3 napja ezt a verziót emlegették itt:


Durva dolgokat lehet hallani a tűz közeléből. Kb most tisztogatnak egymás közt. A normálisabb húlik... Tóni az aduász. Az se véletlen, hogy eltüntették a médiából. Csak a kezemet figyeld, vigyázat csalok...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 236
1 476
113
Én is. Olvas el az írását. Tónizik, meg hogy ő nem ilyen országban akar élni stb. Frontális támadás a NER ellen. Úgy, hogy reggel még teljesértékű NERhuszár volt.
Szerinted ilyet csak úgy meg mer lépni onnan bárki is?

Utoljára ilyet Hadházy csinált, de ő a fideszben súlytalan volt.
Simicska meg simicska. Hol van? Hát sehol. Mitől lett ilyen bátor ez az ember hirtelen?

Valakik már parlament feloszlatását akarják, Orbán lemondását, NERhuszárok harapnak a NER-be. Gyanús...
Simicska is kapott egy figyelmeztetést, utána el is tűnt. Választhatott, inkább elhallgatott. Ne legyen senki naiv... Csak betelt a pohár, ezt nem most döntötte el, csak várni kellett a bejelentésekkel.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 236
1 476
113
A történelem tanítómester. Nincs új a nap alatt stb...
Elég csak Kun Miklós előadásait megnézni vagy a GULAG szigetvilágot elovasni. Hogy takarították el egymás vetélytársait a komcsik. Ott se kellett külső erő. Ez mindenhol így van. Nem kell mindig valamire fogni. Emberek (vagyis politikusok), hatalom és ennyi....

Azt meg hogy az ellenzék meg a fityesz nem egy kutya, még mindig beveszik az emberek. Kell a jó zsaru-rossz zsaru. Amúgy kivel lehet riogatni. Jó példa a Feri mai napig elmaradt felelősségre vonása. Vagy idevágóan ki nem építette le a honvédelmet az elmúlt 24 évben? Nettó hazaárulás. Most kezdik újraalkotni, de csak a pénz miatt semmi másért.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
Nem egészen értem azt a konteót, hogy meg akarták belülről buktatni Novákot. A mandátum 5 évre szól. Szerintem kibirta volna a Fidesz vezetés, míg az lejár. Vargát még egyszerűbb lett volna eltüntetni. Nagykövet valahol és viszlát.

Nem konteó ez. A honvédségnél is amcsi nyomásra történtek a változások, ezért lett DJ. Bobo-ból honvédelmi miniszter. Ahogyan a full atlantista Novákból is köztársasági elnök. Ez a két személy a hadsereg főparancsnoka háború esetén. Mind kettő DS elkötelezett, full atlantista. A bilderberges Martonyi sem poénból volt Novák mellet.
Gondolom OV-k kaphattak egy fülest az ukrán helyzettel kapcsolatban, EU-ban is megalázták elég szépen, gondolom biztos ami biztos leváltotta a Novákot. A jucinak meg más miatt kellet mennie. Hozzá teszem teljes joggal.
Én örülök, hogy ezt a két figurát levették.
Bízom benne, hogy lesz esze OV-nak és kinevezi a Kövér Lászlót. Ő valószínűleg nem küldené NATO érdekből meghalni a katonáinkat az orosz ellen. Ehhez meg erős akaratú ember kell aki mer nemet mondani ha kell. Nem sok ilyen van. Ő lehet az egyik.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Kozel 40 éves történetek ezek, tudod mi volt 87-ben? INXS-s, meg Raegen elnök, a fél ország még meg se született.
Ja, ha már régen történt, akkor az már nem is számít?
Akkor nem értem, hogy mi a gond a régi rendszer kiszolgálóival, mondjuk Biszku Bélával, hiszen milyen régen történt... :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 323
31 456
113
A magyarázat mit érne?

Elolvashatná legalább kiről is van szó.

Én a tanácsadók és előkészítő hivatalnokok közt keresgélnék kicsit alaposabban. Amúgy egyet értek, olyan "martinovicspáholyos" a történet. Szerintem behúzták a csőbe, majd ráhúzták a vizes lepedőt. De várjuk meg mit nyilatkozik az ügyben. Ez is olyan mint az "esőcsatorna-Szájer kismadár" ott sem hallgatta meg a valódágot senki, csak ment a prejudikáció, meg a tamtamozás. (Szerintem)
Persze a vörös Dani tombolhat büntetlenül, Foucault meg ünnepelt sztár...'68 szellemisége...


Amúgy @BigTony val értek egyet itt egy ártatlannak gondolt ügyből lett lavina. A hivatalnoki réteg betartott a kormányzatnak, a fideszes fideszesek Tucker Carlsont néztek Putyinnal. Nyugati szövetségeseink szartak az asztalra...a hivatalnokok segítségével. Meg is kezdődött az átfestés/pozícionálás....
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nem gondolnám hogy az ország normális 99%-ának különösebb lelki traumát okozott volna, hogy a két nő lemondott. Ezzel együtt is nehezen tudom elképzelni ,hogy akár Novák akár Varga olyan idióta hogy ha tudják mit szignóznak, akkor megteszik.

A faszinak nem úgy tűnik, mintha valami komoly politikai kapcsolatai lennének, 2016 óta szopott rendesen, tegyük hozzá hogy az ítélet alapján megérdemelten. Tehát elviekben a teljes rendszeren úgy ment át a kegyelem, hogy azért sokat nem nyert rajta a jóember, másik oldalról meg a semmire felválalltak vagy benéztek egy olyan helyzetet, amin vesztett a Fidesz akár több százezer szavazatot is.

Nem egészen értem azt a konteót, hogy meg akarták belülről buktatni Novákot. A mandátum 5 évre szól. Szerintem kibirta volna a Fidesz vezetés, míg az lejár. Vargát még egyszerűbb lett volna eltüntetni. Nagykövet valahol és viszlát.

A legrosszabb verzió a legvalószínűbb. Ezek tényleg össze akartak szedni a Pápalátogatásra egy rakat kegyelmet, mert az milyen jól mutat. Megnézték kik kértek kegyelmet, aztán ez a faszi azért került rá a kegyelmet kapott emberek listájára, mert " Úgyis mindjárt lejár neki a büntetése, tét nélkül megvan egy kegyelem." És az egész láncon végigment a "Ennek is mindjárt lejár a büntetése, mehet nyugodtan" felkiáltású műsor.

Egy nemkormánypárti újságíró, aki azért ismeri valamennyire belülről a ner-t ezt írta:


"Én Erdélyben keresném a megoldást. Amennyire ismerem a Fidesz és a NER-káderek működését, valami olyasmi történhetett, hogy egy odavalósi középneres szólt a budapesti ismerősének, hogy nem-e lehetne-e, mert hát máskülönben jó ember az, mifélénk, egy vérből valók vagyunk, ugyan már, segítsünk rajta, mire a budapesti középneres szólt a két szinttel fentebbi cimborájának, hogy van itt ez a rendes ember Erdélyből, nem-e lehetne-e, és hát persze, hogy lehet, mindent lehet, úgyhogy a két szinttel fentebbi szólt a köztársasági elnöki komájának, hogy itt van ez az erdélyi jó ember, szegény öreg édesanyja, és nem-e lehetne-e, aztán papír is lett, és hát mivel sokan mondták lentről felfelé, hogy jó ember, miért ne írná alá, amaz meg, ha már emez aláírta, miért ne jegyezné ellen. Hogy amúgy mi volt az ügy, az a lentről felfelé jóemberkedésben kicsikét elveszett. "

Nagy valószínűséggel így történhetett.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 581
28 182
113
A faszinak nem úgy tűnik, mintha valami komoly politikai kapcsolatai lennének, 2016 óta szopott rendesen, tegyük hozzá hogy az ítélet alapján megérdemelten.
Szerinted hogy kezdődött a sztori? A helyi fideszes közegben nyomulni próbáló figurának nagyon kínos lett volna, hogyha az ő intézményében ez történik, ezért próbálta eltussolni, hogy a saját, éppen kijárás útján lévő karrierjét védje, majd amikor már nem tudta, akkor idővel ezért sikerült kijárnia ezt a kegyelmet, abban bízva, hogy azért eltelt már egy kis idő. A kegyelmi kérvények kilencvenvalahány százalékát utasítják el, ez a pedofilvédő mégis eljutott Novákig és az alá is írta a kérvényét! Nem volt itt semmi mérlegelés, ajánlólevelekkel ment az a kérvény a jó haveroktól, hátha még játékba lehet hozni!

Nincsenek nagy történetek, nem noname figurákkal történik ilyesmi sose! Az egyik legnagyobb gyerekotthon igazgatóhelyettese, aki ráadásul pedofil bűncselekményben érintettség után is kegyelmet tud kapni! Szerinted nincsenek komoly kapcsolatai? Épp csak nem vasárnapi ebédre Orbánhoz ez alapján! Bicske ott van Felcsút mellett, ez a legszűkebb pátriája Orbánnak, a második sor a tűznél, mert nem konkrétan a gázszerelője vagy a fogorvosa.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 333
4 835
113
Az a gáz, h a pedofília az, amibe de, bele lehet keveredni, mert ugye nem igazán tartanak gyertyát.. McMartin preschool ügyről hallottál? Vagy pl tudok katkó szerzetesről.. Ajtó-ablak ügy, mert beismerő vallomást tett. Igaz, alzheimeres volt, azt nem tudta, h csütörtök vagy mákos tészta, de bevallotta.. Hát.. Közvetlen családtagtól tudom, h semmi nem volt. Másrészről meg igen, előáll egy gyerek, és nem hiszel neki, lehet, tönkreteszed az életét. :(
Ott bukott meg a sztori, hogy itt nem egy gyerekről volt szó. Persze, van olyan is, hogy az "áldozatnak" nem lehet hinni (mert hazudik), de a magyar ügyészség messze földön híres arról, hogy a váderedményességre "áll fel" nekik: amiről úgy érzik, hogy nem áll meg, azt nem viszik bíróság elé, ebből eredően. Ezt odavitték és megállt. Kalap-kabát.
A dolog másik része meg az, hogy van egy jogerősen elítélt tróger, ez a két zseniális nő (és a stábjaik, ezt azért ne hagyjuk ki) meg "megszánja" őt. Nem, ez k*vaélet, hogy nem így történt, csak ők viszik el a balhét (van miért, egyébiránt).