[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 960
82 075
113
Ami tény:


Amirol pedig mennek a pletykák:


Bár szerintem Sojgu még mindig "elmozdíthatalan miniszter" (már Jelcin alatt is az volt), de ki tudja.
Igen, Szurovikin tábornokról nem véletlenül jelentek meg képek az utóbbi napokban. Ahogy írtam pár napja Putyin új kormányt nevez ki hamarosan ahol lesznek új és régi emberek is. Szurovikin tábornok is-aki egyébként már Moszkvában van- része lesz az új adminisztrációnak a Védelmi Minisztériumban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 127
67 088
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 302
62 323
113

Ha ez igaz, Kazahsztán lesz majd a következő Ukrajna. De itt az oroszoknak két helyzeti előnye is van: nem akkora a nép-, illetve település sűrűség, illetve nem annyira "szokatlan" ha eldurran egy-egy atomtöltet.
Nem is értem, hogy a kazah percemberek ott a nagy belső-ázsiai semmi közepén mit remélnek a nyugati "barátaiktól" néhány millió nyomtatott dolláron, mint júdáspénzen kívül?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 096
6 852
113

Ha ez igaz, Kazahsztán lesz majd a következő Ukrajna. De itt az oroszoknak két helyzeti előnye is van: nem akkora a nép-, illetve település sűrűség, illetve nem annyira "szokatlan" ha eldurran egy-egy atomtöltet.
Nem is értem, hogy a kazah percemberek ott a nagy belső-ázsiai semmi közepén mit remélnek a nyugati "barátaiktól" néhány millió nyomtatott dolláron, mint júdáspénzen kívül?

A Kazahok már tagadták, azt írták, hogy ez kamu, csak fake hír. Gyakorlatilag én már eljutottam oda, hogy a hírek 1/3-a biztosan kamu, a 2/3-a meg gyanús.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 058
14 282
113

Ha ez igaz, Kazahsztán lesz majd a következő Ukrajna. De itt az oroszoknak két helyzeti előnye is van: nem akkora a nép-, illetve település sűrűség, illetve nem annyira "szokatlan" ha eldurran egy-egy atomtöltet.
Nem is értem, hogy a kazah percemberek ott a nagy belső-ázsiai semmi közepén mit remélnek a nyugati "barátaiktól" néhány millió nyomtatott dolláron, mint júdáspénzen kívül?
Ja majd pont ezért fog atom pukkani ott, ne őrülj már meg teljesen! Értelmezd a hírt!
A Kazahok már tagadták, azt írták, hogy ez kamu, csak fake hír. Gyakorlatilag én már eljutottam oda, hogy a hírek 1/3-a biztosan kamu, a 2/3-a meg gyanús.
De ha igaz is ezek már csak max múzeumi darabok. $20 000/db
Arra jó lessz. Ennyiért vihetnék a mi régi vasainkat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 302
62 323
113
Ja majd pont ezért fog atom pukkani ott, ne őrülj már meg teljesen! Értelmezd a hírt!
Olvass a sorok közt:

A kazahok ócskavasáron alkatrészbázist biztosítanak az amerikaiakon keresztül Ukraknának ->
Ez az a gesztus, amit az oroszok ellen, az amerikaiak barátságáért tesznek -> Amerikabarát kormány ->
Amerikai támaszpontok egy az oroszok számára minden szempontból stratégiai lokációjú szomszédnál (Bajkonur = Szevasztopol) ->
Az oroszok megvédik az érdekeiket...

...Innen már a fantáziádra bízom, hogy egy, az ukrajnaihoz hasonló Különleges Katonai Műveletnél mennyire fognak lábujjhegyen, cérnakesztyűben operálni ebben a félsivatagos, félig lakatlan pusztaságban. Ahol nem mellesleg eleve ott van Szemipalatyinszk történelmi öröksége is...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 058
14 282
113
Olvass a sorok közt:

A kazahok ócskavasáron alkatrészbázist biztosítanak az amerikaiakon keresztül Ukraknának ->
Ez az a gesztus, amit az oroszok ellen, az amerikaiak barátságáért tesznek -> Amerikabarát kormány ->
Amerikai támaszpontok egy az oroszok számára minden szempontból stratégiai lokációjú szomszédnál (Bajkonur = Szevasztopol) ->
Az oroszok megvédik az érdekeiket...

...Innen már a fantáziádra bízom, hogy egy, az ukrajnaihoz hasonló Különleges Katonai Műveletnél mennyire fognak lábujjhegyen, cérnakesztyűben operálni ebben a félsivatagos, félig lakatlan pusztaságban. Ahol nem mellesleg eleve ott van Szemipalatyinszk történelmi öröksége is...
Persze lehet szeretnek szembe szélbe hugyozni és röhejes $2m-ért eladják a kiselejtezett vasakat. Mondjuk nem tudom minek kellene az Ukránoknak Rég leszerelt MIG-31 meg 27.. És azt se gondolom hogy a MIG29-hez annyira kellene nekik alkatrész.
Szóval Igen élénk képzelőerő kell az általad vázoltakhoz. Pláne a Putyin féle atomtámadáshoz.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 302
62 323
113
Persze lehet szeretnek szembe szélbe hugyozni és röhejes $2m-ért eladják a kiselejtezett vasakat. Mondjuk nem tudom minek kellene az Ukránoknak Rég leszerelt MIG-31 meg 27.. És azt se gondolom hogy a MIG29-hez annyira kellene nekik alkatrész.
Szóval Igen élénk képzelőerő kell az általad vázoltakhoz. Pláne a Putyin féle atomtámadáshoz.
Akkor meg minek kell az USA-nak 81 darab ilyen gép? Csak nem az F-22-eseket akarják kiváltani velük?
 
Status
Not open for further replies.