Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Valóban, azt nem nagy kunszt megcsinálni, de azért amit kötelezővé tesznek, és nem is olyan vitális, annak van egy kellemetlen szájíze, hatóságilag.

A pszichó, meg a fegyverismereti az vitális, anélkül én soha nem adnék senkinek sem fegyvert.

De a minősítő lövészet, meg a "sportoló" minősítés azok nekem nem tetszenek. Én szimpla civilként tartanék fegyvert, nem "sportlövőként".
Ha “kompetenciateszt”-nek hívnák a minősítést, és ugyanúgy évente ismételni kéne, az jobb lenne?
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 566
4 868
113
Lehet ezzel a saját nyakamba zúdítok szar lavinát, de nem igazán érzem úgy, hogy Mo-n olyan nagy szüksége lenne a polgároknak önvédelmi fegyverekre. Sőt például itt Ausztriában sem. De írhattam volna akár Szlovákiát, Csehországot… Nem gondolom, hogy a legáltalánosabb és leggyakrabban előforduló bűncselekményeket -legyen az élet elleni is- azt önvédelmi fegyverrel sikerült volna elhárítani. Plusz azt gondolom, hogy a rendőrök sincsenek erre felkészülve és felkészítve.
Írom ezt úgy, hogy vannak fegyvereim, fegyver buzi vagyok, dolgozom fegyverrel és ez lesz az első év, hogy a gyerekek 22-essel kezdenek gyakorolni.
Inkább soha ne kelljen használni, de legyen, minthogy szükséged lenne rá, de nincs.
Egy egészséges társadalomban nem okoz problémát a fegyveres civil, sőtt, kissebb valószínűséggel alakul ki elnyomó hatalom.
A fegyveres ember felelősségteljesebben viselkedik, nagyobb önkontrollt gyakorol.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 949
15 685
113
Azért, mert rákényszerít, hogy legalább minimális szinten gyakorolj.
Egyébként 1 db minősítő kell fegyvertípusonként és összesen három (MSSz vagy MDLSz) verseny, ha jól tudom.

Ezzel tényleg az a baj, hogy az amatőr / hobbilövészek nyakába ugyanazt az adminisztrációs nyűghalmazt zúdítja, amikor kb a profi olimpikonokra vannak méretezve. Évenkénti sportorvosi, minősítő versenyek ésatöbbi.

A kommunista érában ez csak azt szolgálta, hogy senki se kaphasson fegyvert alapos lekáderés és folyamatos megfigyelés nélkül, nehogy bántsa/kritizálni merje a Pártot.

Semmi értelme, minek ez? Ha egyszer valamilyen szinten megtanulta a helyes és biztonságos fegyverkezelést, és valamilyen szinten akár igazolta is, minek a delikvenst állandóan csesztetni vele? Véletlenül rossz végén fogja meg a pisztolyt a második évben ha nem volt minősítőn? Szívrohamot kap a lőállásban ha nem drótozzák fel évente mint egy profi súlyemelőt? Teljesen elfelejti egy év alatt hogyan kell nagyjából a táblára lőni (a minősítés alja ugyanis nagyjából ez a szint), ha nem írják be a Nagy Könyvbe is hogy volt versenyen?

Sokkal több értelme lenne ha volna mondjuk egy egyszeri vizsga aztán majd 10 évente ránéznek az emberre hogy jó-e a vérnyomása. Ha ez a sokkal komolyabb cuccokkal járó vadászoknál mindenre elég, a sportlövőknél miért halálos veszély? Ezen tényleg lehetne javítani, harmonizálni, pl. a profi/amatőr különválasztással. Amatőrnek bőven elég 1x fegyverelméleti-gyakorlati vizsga és csókolom, 10 év múlva találkozunk.. az éves sportorvosi/rajtengedély/minősítős nyűg ehhez egy nagy büdös nullát tesz hozzá bármilyen téren.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 774
113
Lehet ezzel a saját nyakamba zúdítok szar lavinát, de nem igazán érzem úgy, hogy Mo-n olyan nagy szüksége lenne a polgároknak önvédelmi fegyverekre. Sőt például itt Ausztriában sem. De írhattam volna akár Szlovákiát, Csehországot… Nem gondolom, hogy a legáltalánosabb és leggyakrabban előforduló bűncselekményeket -legyen az élet elleni is- azt önvédelmi fegyverrel sikerült volna elhárítani. Plusz azt gondolom, hogy a rendőrök sincsenek erre felkészülve és felkészítve.
Írom ezt úgy, hogy vannak fegyvereim, fegyver buzi vagyok, dolgozom fegyverrel és ez lesz az első év, hogy a gyerekek 22-essel kezdenek gyakorolni.

Nekem úgy tűnik ott van szabad fegyvertartás ahol van valódi fegyvergyártás is. A polgárok "beszállnak" h költséghatékonyabb legyen fenntartani ezeket
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 566
4 868
113
Ezzel tényleg az a baj, hogy az amatőr / hobbilövészek nyakába ugyanazt az adminisztrációs nyűghalmazt zúdítja, amikor kb a profi olimpikonokra vannak méretezve. Évenkénti sportorvosi, minősítő versenyek ésatöbbi.

A kommunista érában ez csak azt szolgálta, hogy senki se kaphasson fegyvert alapos lekáderés és folyamatos megfigyelés nélkül, nehogy bántsa/kritizálni merje a Pártot.

Semmi értelme, minek ez? Ha egyszer valamilyen szinten megtanulta a helyes és biztonságos fegyverkezelést, és valamilyen szinten akár igazolta is, minek a delikvenst állandóan csesztetni vele? Véletlenül rossz végén fogja meg a pisztolyt a második évben ha nem volt minősítőn? Szívrohamot kap a lőállásban ha nem drótozzák fel évente mint egy profi súlyemelőt? Teljesen elfelejti egy év alatt hogyan kell nagyjából a táblára lőni (a minősítés alja ugyanis nagyjából ez a szint), ha nem írják be a Nagy Könyvbe is hogy volt versenyen?

Sokkal több értelme lenne ha volna mondjuk egy egyszeri vizsga aztán majd 10 évente ránéznek az emberre hogy jó-e a vérnyomása. Ha ez a sokkal komolyabb cuccokkal járó vadászoknál mindenre elég, a sportlövőknél miért halálos veszély? Ezen tényleg lehetne javítani, harmonizálni, pl. a profi/amatőr különválasztással. Amatőrnek bőven elég 1x fegyverelméleti-gyakorlati vizsga és csókolom, 10 év múlva találkozunk.. az éves sportorvosi/rajtengedély/minősítős nyűg ehhez egy nagy büdös nullát tesz hozzá bármilyen téren.
Talán az a probléma, hogy a két sportszövetség ebből él, számukra ez egy kedvező status quo, mert minden fegyverre vágyó nem vadász ember az ő szervezetükbe kényszerül. Így nincs olyan lobbiszervezet, ami képes volna/érdekében állna kedvezőbb mederbe terelni a jogszabályokat.
A vadászoknál tapasztalható jogi és technológiai fejlődés nagyban köszönhető Semjénnek és Kovácsnak, valamint az ide járó rengeteg külföldi vendégvadásznak, akik magukkal hozták a nyugaton már korábban végbement változásokat.
Sportlövészet esetében ez mind hiányzik, szerintem.

Ahogy korában már írtam, országvédelmi szempontból sem volna elhanyagolható tényező néhány tízezerrel több fegyveres civil.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 916
21 750
113
Inkább soha ne kelljen használni, de legyen, minthogy szükséged lenne rá, de nincs.
Egy egészséges társadalomban nem okoz problémát a fegyveres civil, sőtt, kissebb valószínűséggel alakul ki elnyomó hatalom.
A fegyveres ember felelősségteljesebben viselkedik, nagyobb önkontrollt gyakorol.
Nem vagyunk egészséges társadalom. Nincs kultúrája és szokásai az önvédelmi fegyverek tartásának… sorolhatnám még.
Ar15-tel kapcsolatban milyenek a tapasztalatok? Esetleg kinek milyen van?
Jó cuccok. A prémium gyártók egyértelműen állat cuccok és nem okoznak csalódást. Különböző helyeken lőttem az olcsó klónoktól kezdve a Schneider AR15-ig. A közepes minőségűek is remek társak lehetnek szerintem. Én jelenleg egy Sig 516-oson gondolkodom. Ár/érték arányban szerintem elég jó.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Ezzel tényleg az a baj, hogy az amatőr / hobbilövészek nyakába ugyanazt az adminisztrációs nyűghalmazt zúdítja, amikor kb a profi olimpikonokra vannak méretezve. Évenkénti sportorvosi, minősítő versenyek ésatöbbi.

A kommunista érában ez csak azt szolgálta, hogy senki se kaphasson fegyvert alapos lekáderés és folyamatos megfigyelés nélkül, nehogy bántsa/kritizálni merje a Pártot.
Ebben van igazság, csakhogy a mostani szabályozás valójában nem annyira bonyolult (és időrabló), mint ahogy azt sokan beállítják.
Éves szinten a sportorvosi meg az igrendes faszkodás megvan össz-vissz két órából. A minősítéseket és kötelező versenyeket nem számolom ide, mert az azokkal töltött időt amúgy is lövészettel kéne tölteni a hobbilövőnek - is.
Semmi értelme, minek ez? Ha egyszer valamilyen szinten megtanulta a helyes és biztonságos fegyverkezelést, és valamilyen szinten akár igazolta is, minek a delikvenst állandóan csesztetni vele? Véletlenül rossz végén fogja meg a pisztolyt a második évben ha nem volt minősítőn?
A gyakorlás márpedig kell, és igazából sosem elég. De minél többet gyakorol valaki (és nem pontlövészetet!!), annál biztosabb lesz a fegyverkezelése stresszhelyzetben is.

Szívrohamot kap a lőállásban ha nem drótozzák fel évente mint egy profi súlyemelőt?
Meglepő módon sok ember kurvára semmilyen szűrővizsgálaton nem vesz részt, úgyhogy igen, szerintem az az évi egy EKG és vérnyomásmérés pont szűrhet. Egéybként szerintem komolyabbnak kéne lennie a sportorvosinak is.
Teljesen elfelejti egy év alatt hogyan kell nagyjából a táblára lőni (a minősítés alja ugyanis nagyjából ez a szint), ha nem írják be a Nagy Könyvbe is hogy volt versenyen?
Nyilván nem felejti el, itt szerintem a hangsúly azon lenne, hogy (MDLSz szabályok szerint) a minősítőn kívül még eljár versenyezni is (és ahogy kifejtettem, a verseny is gyakorlás).
Sokkal több értelme lenne ha volna mondjuk egy egyszeri vizsga aztán majd 10 évente ránéznek az emberre hogy jó-e a vérnyomása. Ha ez a sokkal komolyabb cuccokkal járó vadászoknál mindenre elég, a sportlövőknél miért halálos veszély?
Szerintem a vadászokat (akik közül köztudomásúan rengetegen piásan kezelnek fegyvert) nem kéne idekeverni.
Meglátásom szerint a mai magyar vadásztársadalom nagy részének NEM lenne való fegyver a kezébe.
Ezen tényleg lehetne javítani, harmonizálni, pl. a profi/amatőr különválasztással. Amatőrnek bőven elég 1x fegyverelméleti-gyakorlati vizsga és csókolom, 10 év múlva találkozunk.. az éves sportorvosi/rajtengedély/minősítős nyűg ehhez egy nagy büdös nullát tesz hozzá bármilyen téren.
Szerintem hozzátesz, bár nem annyit, mint amennyit hozzátehetne :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Talán az a probléma, hogy a két sportszövetség ebből él, számukra ez egy kedvező status quo, mert minden fegyverre vágyó nem vadász ember az ő szervezetükbe kényszerül. Így nincs olyan lobbiszervezet, ami képes volna/érdekében állna kedvezőbb mederbe terelni a jogszabályokat.
Esetleg abból is kiindulhatnál, hogy a sportszövetségek (az egyik legalábbis) egyébként hozzátesz a hazai fegyverkultúrához. Például azzal, hogy a biztonságos fegyverkezelést beleveri a sportolók fejébe, vagy épp a szituációs szakágak némileg hozzászoktatják a stresszhelyzetben való fegyverkezeléshez, fegyverrel való mozgásokhoz a sportolót.
A vadászoknál tapasztalható jogi és technológiai fejlődés nagyban köszönhető Semjénnek és Kovácsnak, valamint az ide járó rengeteg külföldi vendégvadásznak, akik magukkal hozták a nyugaton már korábban végbement változásokat.
Ennyi erővel a vadásztársaságok abból élnek, hogy a hozzájuk tartozó területeken vadásztatnak, ami egy kedvező status quo, ezért kilobbizták semmilyenzsótinál, hogy legyen könnyebb még a korábbinál is az életük, a vadászok félhülyén, piásan is vadászhassanak, stb.
Sportlövészet esetében ez mind hiányzik, szerintem.
Ez nagyon nem így van.
Ahogy korában már írtam, országvédelmi szempontból sem volna elhanyagolható tényező néhány tízezerrel több fegyveres civil.
Ezzel 100%-ig egyetértek. De jó lenne, ha azok a fegyveres civilek nem csak az ilyen fudd-féle, vadászpuskás papákat jelentenék (sőt, őket legkevésbé).
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 514
13 521
113
Saját fegyverrel, bármelyik lőtéren? Hogyan?

Lásd Kurfürst fentebbi hozzászólását, az évenkénti kompetenciatesztnek mi értelme van, muszájkategóriás intézményként ?

Valaki csak olimpikoni / hivatásos sportlövői elképzelések miatt lesz "sportlövő", nem pedig azért, mert csak ez a megoldás van rá, más nincs ?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113

Lásd Kurfürst fentebbi hozzászólását, az évenkénti kompetenciatesztnek mi értelme van, muszájkategóriás intézményként ?

Valaki csak olimpikoni / hivatásos sportlövői elképzelések miatt lesz "sportlövő", nem pedig azért, mert csak ez a megoldás van rá, más nincs ?
Nem értem miről beszélsz. Az én álláspontom az, hogy aki szeretne (mondjuk kvázi-otthonvédelmi eszközként) sportfegyvert tartani, annak igenis kell gyakorolnia. Az, hogy az egyik hazai szövetség ezt három versenyhez és egy minősítéshez köti, szerintem pont arra jó, hogy egy minimumkövetelményt húzzon a gyakorláshoz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 514
13 521
113
Nem értem miről beszélsz. Az én álláspontom az, hogy aki szeretne (mondjuk kvázi-otthonvédelmi eszközként) sportfegyvert tartani, annak igenis kell gyakorolnia. Az, hogy az egyik hazai szövetség ezt három versenyhez és egy minősítéshez köti, szerintem pont arra jó, hogy egy minimumkövetelményt húzzon a gyakorláshoz.

Én a fegyvertartást lebutítanám a Pszichó + EÜ + fegyverismeretire, más nem kell.

Az, hogy ezeken szórják a népeket, az meg pont jó szűrő. Amikor vizsgáztam fegyverismeretből, a 25 jelentkezőből csak 11-ünknek sikerült.

Ezen túl már semmi más intézkedéssel nem kéne szivatni a jónépet.

Nem fogom fordítva betárazni az MR 223-ast, vagy nem fogok hadonászni, lóbálni a pisztollyal.

A baj az, hogy továbbra is úgy kezelik a fegyvertartókat, mintha potenciális bugrisok, ámokfutók, és hasonlók lennének.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Én a fegyvertartást lebutítanám a Pszichó + EÜ + fegyverismeretire, más nem kell.

Az, hogy ezeken szórják a népeket, az meg pont jó szűrő. Amikor vizsgáztam fegyverismeretből, a 25 jelentkezőből csak 11-ünknek sikerült.

Ezen túl már semmi más intézkedéssel nem kéne szivatni a jónépet.

Nem fogom fordítva betárazni az MR 223-ast, vagy nem fogok hadonászni, lóbálni a pisztollyal.
Igen, ez te vagy. De ne magadból indulj ki, a léc valójában sokkal alacsonyabban van. Lásd pl vadászok.
A baj az, hogy továbbra is úgy kezelik a fegyvertartókat, mintha potenciális bugrisok, ámokfutók, és hasonlók lennének.
Totál skizofrén, ahogy ma a fegyvertartókat kezelik, "köszönhetően" a pártállami beidegződéseknek (is).

Én, bármilyen lőfegyver tartását kb így képzelném el idehaza:
  • Fegyverismereti vizsgák: a mostaninál praktikusabb elméleti, és sokkal mélyebb gyakorlati részekkel; ezt elég lenne egyszer megcsinálni.
  • Pszichó vizsga: sztenderdizálva (és akkor már pl a jogsihoz belengetett pszichológiai vizsgálattal is lehetne kombinálni, hogy ne kelljen a kettőt külön intézni); pár évente ismétlés.
  • EÜ vizsgálat: sztenderdizálva, alapvetően látás-, szem-kéz koordinációs és neurológiai vizsgálatok mentén; ha egyébként évente megy egyéb szűrővizsgálatokra a delikvens (pl kardio, stb), akkor azok mellőzhetők lennének. Pár évente ismételni kell.
  • Vadászoknak vadászvizsga, ezt talán elég egyszer megcsinálni.
  • Évente előírt kötelező lövésszám, mint gyakorlás: mondjuk 300, de az összes engedélyezett fegyverfajtával (!), amellyel rendelkezik a fegyvertartó; ezt lőtéren minden további nélkül lehetne regisztrálni, stb. A gyakorlás azért nem lesz így kamu, mert a fegyvertartó a viszonylag magas minimum lövésszám miatt feltételezhetően komolyan fogja venni a dolgot.
  • Teljesen elektronikus ügyintézés: az igrendre ne kelljen bejárogatni!
  • Aki a fentieket abszolválja, az jogosult otthon is töltve tartani a fegyverét. A közterületen történő viselést esetleg lehetne kötni még egy szigorított pszichológiai vizsgálathoz.

Tehát alapvetően mindenki ugyanazon elbírálás alá esne, nem lenne különbség a tartás módja között.
A vadászoknak (a vadászathoz elengedhetetlenül szükséges egyéb tudás miatt) kell a vadászvizsga. De ők is ugyanúgy tarthatnák a fegyverüket, mint mindenki más.
Egyedül a közterületi viselés esne eggyel komolyabb elbírálás alá, de rendesen specifikált pszihológiai vizsgával az is megoldható.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 514
13 521
113
Igen, ez te vagy. De ne magadból indulj ki, a léc valójában sokkal alacsonyabban van. Lásd pl vadászok.

Totál skizofrén, ahogy ma a fegyvertartókat kezelik, "köszönhetően" a pártállami beidegződéseknek (is).

Én, bármilyen lőfegyver tartását kb így képzelném el idehaza:
  • Fegyverismereti vizsgák: a mostaninál praktikusabb elméleti, és sokkal mélyebb gyakorlati részekkel; ezt elég lenne egyszer megcsinálni.
  • Pszichó vizsga: sztenderdizálva (és akkor már pl a jogsihoz belengetett pszichológiai vizsgálattal is lehetne kombinálni, hogy ne kelljen a kettőt külön intézni); pár évente ismétlés.
  • EÜ vizsgálat: sztenderdizálva, alapvetően látás-, szem-kéz koordinációs és neurológiai vizsgálatok mentén; ha egyébként évente megy egyéb szűrővizsgálatokra a delikvens (pl kardio, stb), akkor azok mellőzhetők lennének. Pár évente ismételni kell.
  • Vadászoknak vadászvizsga, ezt talán elég egyszer megcsinálni.
  • Évente előírt kötelező lövésszám, mint gyakorlás: mondjuk 300, de az összes engedélyezett fegyverfajtával (!), amellyel rendelkezik a fegyvertartó; ezt lőtéren minden további nélkül lehetne regisztrálni, stb. A gyakorlás azért nem lesz így kamu, mert a fegyvertartó a viszonylag magas minimum lövésszám miatt feltételezhetően komolyan fogja venni a dolgot.
  • Teljesen elektronikus ügyintézés: az igrendre ne kelljen bejárogatni!
  • Aki a fentieket abszolválja, az jogosult otthon is töltve tartani a fegyverét. A közterületen történő viselést esetleg lehetne kötni még egy szigorított pszichológiai vizsgálathoz.

Tehát alapvetően mindenki ugyanazon elbírálás alá esne, nem lenne különbség a tartás módja között.
A vadászoknak (a vadászathoz elengedhetetlenül szükséges egyéb tudás miatt) kell a vadászvizsga. De ők is ugyanúgy tarthatnák a fegyverüket, mint mindenki más.
Egyedül a közterületi viselés esne eggyel komolyabb elbírálás alá, de rendesen specifikált pszihológiai vizsgával az is megoldható.

Így összeszedve viszont teljesen egyetértek ! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and cirqle