Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 105
13 524
113
Szerintem jó volt, sajnálom, hogy vége a sorozatnak.
Még nem , hogy nem lesz folytatás. Néhány vonal nem volt elvarva, például a portugál kapitányal való "leszámolás", ráadásul volt jelenet, ahol Blackthorn angliában éli le az élete utosó éveit, amit szerintem szándékosan tettek oda a szerzók, hogy ne legyen azzal lezárva az egész, hogy már végig Japánban marad.

Ez a Shogun, az összes rész megnézése után, nos, "nem lett túl jó" ... Pár szereplő viszont jó volt.
Szerintem sokkal jobb, mint az 1980-as feldolgozás, merem állítani, hogy az év egyik legjobb sorozata. Nagyon segitet az egésznek, hogy nagyobb teret kapot a torténet japán része és sok figura nagyobb teret kapot. Leginkább Jabusige tundokolt koztuk, szinte megszerettem azt a csirkefogót.

Persze azért volt párszor hiányérzetem, ami icuri picurit rontsa a képet. Akadtak jelentek, melyek (valszeg a vágás miatt) elozménynélkuliekké váltak. Például amikor Blackthorn a bortonból való kiszabadítása után hirtelen nyomot egy japán formulációt, de nem volt nyilvánvaló, hogy mikor tanúlta azt, mivel ebben a feldolgozásbak sokkal kevesebb idot toltot a azzal a bebortonzot pappal és ép hogy csak a politikai helyzet magyarázása volt megmutatva. vagy amikor hirtelen Toranaga tanulni akart vízbe ugrani és nem volt nyilvánvaló, hogy miért (az 1980-as sorozatban udyebár egy táncot tanult).
A harcok jók voltak, bár ott is akadtak vicces jelenetek, mint példaul amikor egy szamuráj a háttérben látványosan mellé szúr, és az utonálló megjátsa, hogy halálos sebet kapot, vagy amikor egy szamurájnak a harc kozben lepotyan a feje úgy, hogy tobb méternyre nincen ellenség, aki lenyiszantotta volna.

De azért simán adnék a sorozatnak akár 85-90 százalékos jegyet is.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 041
83 208
113
Még nem , hogy nem lesz folytatás. Néhány vonal nem volt elvarva, például a portugál kapitányal való "leszámolás", ráadásul volt jelenet, ahol Blackthorn angliában éli le az élete utosó éveit, amit szerintem szándékosan tettek oda a szerzók, hogy ne legyen azzal lezárva az egész, hogy már végig Japánban marad.


Szerintem sokkal jobb, mint az 1980-as feldolgozás, merem állítani, hogy az év egyik legjobb sorozata. Nagyon segitet az egésznek, hogy nagyobb teret kapot a torténet japán része és sok figura nagyobb teret kapot. Leginkább Jabusige tundokolt koztuk, szinte megszerettem azt a csirkefogót.

Persze azért volt párszor hiányérzetem, ami icuri picurit rontsa a képet. Akadtak jelentek, melyek (valszeg a vágás miatt) elozménynélkuliekké váltak. Például amikor Blackthorn a bortonból való kiszabadítása után hirtelen nyomot egy japán formulációt, de nem volt nyilvánvaló, hogy mikor tanúlta azt, mivel ebben a feldolgozásbak sokkal kevesebb idot toltot a azzal a bebortonzot pappal és ép hogy csak a politikai helyzet magyarázása volt megmutatva. vagy amikor hirtelen Toranaga tanulni akart vízbe ugrani és nem volt nyilvánvaló, hogy miért (az 1980-as sorozatban udyebár egy táncot tanult).
A harcok jók voltak, bár ott is akadtak vicces jelenetek, mint példaul amikor egy szamuráj a háttérben látványosan mellé szúr, és az utonálló megjátsa, hogy halálos sebet kapot, vagy amikor egy szamurájnak a harc kozben lepotyan a feje úgy, hogy tobb méternyre nincen ellenség, aki lenyiszantotta volna.

De azért simán adnék a sorozatnak akár 85-90 százalékos jegyet is.
A régi jobb. Megnézheted, linkeltem itt.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 105
13 524
113
A régi jobb. Megnézheted, linkeltem itt.
Már tobbszor láttam a régit. A torténet felépítése a régiben kovetkezetesebb, de azért a narrátor, amely megmondja, mi folyik, mánapság kicsit ciki. A mostaniban az a jó, hogy kozvetlenebben látom, mi folyik a torténet "japán" részében, plus a japán karakterek sokkal jobban vannak kirajzolva (ezen belul, mint ahogy már írtam, Jabusige kegejezetten tundokol).
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 392
23 226
113
04672a2185503a49931aaf5a0f294de8.jpg
Hmmmm….. azok a barett sapkák :confused:
Na ha ők a lándzsa hegye, akkor milyen lehet a nyele? o_O


 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 727
2 504
113
Megnéztem én is a Civil War filmet, és valóban nagyon nyomasztó , nyomasztóan szar lett, se sztori, se forgatókönyv, a szinészi játékot hagyjuk is.
Ha egy ilyen történethez ilyen ocska huszadrangu filmet tudnak csinálni akkor inkább bele se kezdjenek, pedig nagyon vártam, nagy csalódás lett, senkinek nem ajánlom.

A Fallout viszont tetszett, remélem folytatják.
Sajnálom ha nem tetszett neked .Nekem át jött a mozi mondani valója , története , színészijátéka ...stb Én azon csodálkozom , hogy egyáltalán elkészült ebben a mai liberális politikai társadalmi környezetben nem sok háború ellenes film készült.
 
  • Tetszik
Reactions: ronis

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
173
1 020
93
Sajnálom ha nem tetszett neked .Nekem át jött a mozi mondani valója , története , színészijátéka ...stb Én azon csodálkozom , hogy egyáltalán elkészült ebben a mai liberális politikai társadalmi környezetben nem sok háború ellenes film készült.
Elmondom mi a bajom a filmel, természetesen az én szemszögemből.
Az Amerikai Egyesült Államok jelenleg "még" a világ vezető nagyhatalma, mint a hadserege, mint a dollár révén, ezt tény nem is vitatja senki.

De közben a mértéktelen katonai és egyébb pénzszórás a világ legnagyobb adosságával rendelkező országává is tette ahol a belső társadalmi feszültségek mostanra megoldhatatlan daganattá nöttek.
Történelmileg volt is már egy nagy polgár háború ami komolyan beégett a társadalomba, az iskolákban az egyik legfontosabb tananyag.
Szóval a téma adott, és még erős aktualítása is van ,a migrik miatti lázadozó déli államok miatt.

Nyilván senki nem tudja hogy bekövetkezik-e az Usa-ban egy Civil War.
Az is lehet hogy csendben leépülnek, visszahúzodnak az országukba, elkezdenek megint termelni, bezárják a 700 katonai támaszpontot, az a 11 rep hordozó kötelék csendben elrozsdál egy elfeledett kikötőben, leadják azt a pár millio fegyvert ami a lakosságnál van, és áttérnek a budhizmusra!, (ironia off)

A filmről: - egy ilyen erős sztorira egy ilyen értelmetlen forgatókönyvet írni szinte bűn!
spoiler : Az egész történet arról szól hogy 4 ujságiró autóba ül és nagy kerülővel el akar jutni Washingtonba, (az 50.-ik perc környékén majdnem elaludtam) hogy az elnökkel egy utolsó interjut csináljon.
Na itt kezdtem volna el ütni bottal a forgatókönyv írót, ahogy az indiai rendőrök szokták a népet...
a teljesen életszerütlen cselékményekről már ne is szóljunk:
- mikor a vérprofi háborús ujságíró csaj másodmagával oda sétál a piros szemüveges zakkant fegyveres palihoz aki a társaival éppen egy billenős teherautóról egy tömegsírba borít egy halom holtestet, mindezt azért hogy beszéljenek vele . Aha persze...
-meg az ujságírók ott rohangálnak közvetlen a fegyveresek háta mögött mert a fotó az fontos..
-meg a két csillagos zászló legyőzte a többi 48 csillagot , a végén szegényke kis elnököt beszorítva a fallal körül vett Fehér házba ahol csak pár biztonsági ember védte, baszki most ez komoly ?? Az USA elnőke a hadsereg főparancsnoka, ááá hogy is gondoltunk olyat hogy már hetekkel elötte felszállt az elnöki különgép, elvitték biztos helyre , a két csillagos zászlóbol meg csináltak volna egy Fallout-ot.
-de a végén vitte a szánalom pálmát az ujságíró utolsó kérdése az elnökhöz, amire annyi volt a felütés hogy "megteszi" .

amugy tényleg vártam a filmet, főleg az erős sztori alap miatt, nálam nagy csalódás volt.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 625
9 012
113
04672a2185503a49931aaf5a0f294de8.jpg
Hmmmm….. azok a barett sapkák :confused:
Na ha ők a lándzsa hegye, akkor milyen lehet a nyele? o_O



Vannak benne sablon elemek, de összességében jónak tűnik. Persze, ahogy látom kötelező fikázni, mert magyar és ráadásuk Megafilm készítés. A cikk címadása is odabasz. "Militarista-sorozat"... Amikor nyugatiak csinálnak valami hasonlót, akkor azt "izgalmas akciófilm sorozat"-ként szokták emlegetni a különböző hazai cikkekben. Ha magyarok akkor "militarista"... Én elhiszem, hogy égeti a retináját, hogy nem csak az amerikai hadsereget vagy a Szőrék katonáit kell nézegetni 16501-ik alkalommal is, hanem "csak" magyarokat de szerintem senki nem fogott fegyvert a fejéhez, hogy megnézze az előzetest és cikket írjon róla.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 625
9 012
113
Na, ha már orosz filmek, azokközött nekem is van ám pár favorit.

Műfaj szerint:

Vígjáték: Csudabanya 2 (2019)
22ben láttam először a tévében és ekkor jöttem rá, hogy az oroszok nagyon értenek a komédiához! Nagyon sokat röhögtem rajta és jók a poénok, nem a primitívséggel operál, mint az amcsi vagy német vígjátékok nagyrésze.

Sci-fi akció: Avanpost (Föld Invázió)

Ostoba magyar cím ellenére egy jó, látványos akció filmet takar, nagyjából logikusan felépítve, tehát a film nem nézi madárnak a nézőt,mint a hollywoodi társai.

Történelmi akciódráma: 9.század

Szovjet-afgán háború, parádésan felépítve. Nagyon jó film! Ryan közlegény, Sólyom végveszélyben meg a hasonló háborús amcsi sablon divatfilmeket oda-vissza veri.

Az ajánlott vígjátékot nem láttam, de megnézem mindkét részét. Az Avanpostot láttam. Összességében nem rossz szerintem. A vége az érdekes. Sokat lehetne vitatkozni miért döntött úgy a főszereplő, ahogy döntött.
A 9.Század nekem is kedvenc.
Nekem még ezek a kedvenceim:
Breszti erőd(közös orosz-fehérorosz,II.világháborús)
Egyszer volt, a sivatagban(szíriai háborús tűzszerészes akció)

A háborúm, vihar a sivatagban(szintén szíriai háború, Alekszej Csdovval a főszerepben, ő volt "Vorobej" a 9. században)

Alvók (2 évados, nagyon jó sorozat kémkedésről, propagandáról)
https://www.youtube.com/watch?v=Uu4B68Xkufc

Égbolt (szintén szíriai háború, igaz történet alapján Oleg Peskov és Konsztanyin Murahtin Szu-24-esének lelövése és a mentőakció)
https://www.youtube.com/watch?v=ZS2Q7Or4yTI


Áttörés (II.csecsen háború)


Admirális

Pillangók.4 részes orosz-ukrán minisorozat a csernobili katasztrófáról egy sorkatona és egy helikopterpilóta lányának a szemszögéből bemutatva, a "nagy emberek" (Gorbacsov,Legszov, Scserbina) nélkül.
https://www.youtube.com/watch?v=x2BTMRht7Uk


Vígjáték:
Hogyan váltam orosszá( magyarul az "Orosz ara ára" csodás címet kapta), a sorozat és a film is tetszett. Az előbbi eredetileg amerikai főszereplővel készült. Az önálló filmre kicserélték egy kínaira.

Sorozatok: itt sok van. A teljesség igénye nélkül
"Jobbak nálunk" robotos, a Netflix is megvette.
https://www.youtube.com/watch?v=8DoDCeQrexU

Menekülés a tóhoz(Vongozero,Epidemia) egy regény alapján készült világjárványról szóló sorozat. A Netflix is megvettekésőbb, talán 2021-ben, de csak az első évadot. A második évadot már nem vették meg az SZVO miatt, de ettől függetlenül elképesztően jó lett az is. Tegnap fejeztem be, a Kinopisk-ra előfizetve megnézhető az is. További érdekessége a sorozatnak, hogy 2019 novemberétől 2020 januárjáig vetítették az TNT Premier stream szolgáltatónál az első évadot. Alapvetően egy légúti betegség kiváltotta világjárványról szól, Oroszország mellett Kína játszik a történetében jelentős szerepet. 2020 januárjában az első évadot befejezve, vártam a folytatást. Ehelyett előbb jött egy igazi, felső légúti betegség kiváltotta világjárvány.
https://www.youtube.com/watch?v=c4YXOKMt9R8

2. évad előzetese:
https://www.youtube.com/watch?v=auTvmYQ79z4



Különleges zászlóalj. Az orosz közlekedésrendőrség egy különleges zászlóaljáról szól, egy szokás szerint "kényelmetlen", nem seggnyaló parancsnokkal az élen.
https://www.youtube.com/watch?v=f4H3Z8XM_LU

Vígjáték:
Poljarnij. Egy 90-es évek beli,egykori moszkvai maffiatagot, aki nyugodtabb életet választott azóta magának, megtalálják a korábbi "barátai". A nyugalma és az élete megőrzése érdekében elmenekül a Kola félsziget egy kisvárosába,Poljarnijba. Most jött ki a 3. évad. A főszerepben Mihail Porecsenkov, aki a 9.Száazadban Digalo főtörzsászlóst, a kiképzőjüket alakította.
Az első évad előzetese:
https://www.youtube.com/watch?v=sMVYDmOZz0Y
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 041
83 208
113
Köszönöm, de én nézem a sorozatot :) (az őshonos négereken kívül elvagyok vele)
Amúgy kurva jó, de amikor Mishka néven egy benga rasta néger bámul bele az arcodba egy full ruszki történetben, ahol konkrétan az orosz kultúra magasztalása, és az élettel kapcsolatos gondolatok a történet lényege, azért az - már bocs - de kurva zavaró. Konkrétan 10ből 4 szereplő fekete.

Nem értem ezt a woke baromságot, a Paramount eddig nem csinálta. :(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
264
716
93
Amúgy kurva jó, de amikor Mishka néven egy benga rasta néger bámul bele az arcodba egy full ruszki történetben, ahol konkrétan az orosz kultúra magasztalása, és az élettel kapcsolatos gondolatok a történet lényege, azért az - már bocs - de kurva zavaró. Konkrétan 10ből 4 szereplő fekete.

Nem értem ezt a woke baromságot, a Paramount eddig nem csinálta. :(
Azért a TheGreat -nél is kiderült (bár az Hulu) hogy ők úgy gondolják hogy az orosz nemesség soraiban is akadtak emberkék nem olyan távoli afrikai ősökkel...
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 625
9 012
113
Amúgy kurva jó, de amikor Mishka néven egy benga rasta néger bámul bele az arcodba egy full ruszki történetben, ahol konkrétan az orosz kultúra magasztalása, és az élettel kapcsolatos gondolatok a történet lényege, azért az - már bocs - de kurva zavaró. Konkrétan 10ből 4 szereplő fekete.

Nem értem ezt a woke baromságot, a Paramount eddig nem csinálta. :(

A kulcsszó az "eddig". Ez nyugaton kötelező elem. Kvótanéger, kvótab*zi. Előbb utóbb minden nyugati stúdió csinálni fogja.
Amikor a sorozat játszódik, nem volt jellemző, hogy sok néger lett volna Moszkvában. Most viszont akadnak. Aki volt kint, az tudja. Még tv-s sztárműsorvezető is akad köztük. De nem a kvóta miatt, mert ott ilyen nincs, hanem mert a saját erejéből/tudásával eljutott odáig.