Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
Ezt még mindig nem tudom elhinni, valamiért senki másnak nem olvadt el. A spanyolok pedig voltak olyan helyzetben ahol el kellett volna olvadni.

Emlékszem annak idején még linkelve is volt kép, hogy megolvadt a műanyag a zártömbnél. Mondjuk nem tegnap volt az se...
Szerintem semmi hihetetlen nincs abban, hogy egy kb. 200 fokos olvadáspontú anyag, amely szar hővezető, meg tud olvadni tartós hőterhelésre.
De ez a pont ugyan így tervezett XM8-nál is előjött az USA teszteken. Ez volt a fő ok amiért vissza dobták a konstrukciót!
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and krisss

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
A lenti képeken egy megolvadt G36-os van. :rolleyes:
Szerintem tök jól látszik mi a tervezés probléma.

jrLBhkf-660x495.jpg

ixgee0P-660x495.jpg

ZJnX1hq-660x495.jpg

WRYYMsU-660x495.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 857
113
Emlékszem annak idején még linkelve is volt kép, hogy megolvadt a műanyag a zártömbnél. Mondjuk nem tegnap volt az se...
Szerintem semmi hihetetlen nincs abban, hogy egy kb. 200 fokos olvadáspontú anyag, amely szar hővezető, meg tud olvadni tartós hőterhelésre.
De ez a pont ugyan így tervezett XM8-nál is előjött az USA teszteken. Ez volt a fő ok amiért vissza dobták a konstrukciót!
Ettől függetlenül fura hogy van egy raklap felhasználó és senki más nem tudja ezt a hibát produkàlni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 942
15 654
113
Például elmelegedik... Ez inkább géppuskákra jellemző, de heves tűzharcnál karabélyoknál is előfordulhat.

AUG-ból volt nehézcsöves golyószóró változat is, így ez hasznos vagy innen ered.

Koncepióját tekintve az AUG a mai napig a legelőremutatóbb lövészfegyver.

Egyébkent mivel az iranyzék teljes egészében fixen a tokon van nem vagyok benne biztos hogy komoly belövés kellene. Nyilván nem pontosan ugyanoda visz egy másik cső de ezzel az erôvel a géppuskát is belőhetnéd újra csőcsere után.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
AUG-ból volt nehézcsöves golyószóró változat is, így ez hasznos vagy innen ered.

Koncepióját tekintve az AUG a mai napig a legelőremutatóbb lövészfegyver.

Egyébkent mivel az iranyzék teljes egészében fixen a tokon van nem vagyok benne biztos hogy komoly belövés kellene. Nyilván nem pontosan ugyanoda visz egy másik cső de ezzel az erôvel a géppuskát is belőhetnéd újra csőcsere után.

Az A3-as AUG már szerelék sínes. De tudom, volt belőle minden féle varriáns. Rövid csövűtől a hosszú, és a nehéz csöves változatig.
Ha bele gondoltok, hogy mikori tervezés (70's évek) akkor tényleg elképed az ember. Messze meghaladta a korát ez a fegyver!
75003dbb503bef4ddd4af3c7d1c06250.jpg

iu


iu
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 668
46 668
113
Ezt nem vitatva, szerintem tud hasznos lenni ez a képesség. Értelem szerű, hogy nem harc közben a fronton fogják megtenni.
De ha tudod, hogy sűrű erdőbe vagy városba mész, akkor be teszel pl. egy 12-es csövet. Míg mondjuk ha ki kell menni az alföldre, vagy a hegyekbe akkor lehet a 20-as csővel mész. Miközben a fegyvered ugyan az.
Ezért használ mindenki generál típusnak 14 vagy 16 colos csövet. Azért nem akkora tragédia egy 16-os fegyver sem a városban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 876
78 088
113
AUG-ból volt nehézcsöves golyószóró változat is, így ez hasznos vagy innen ered.

Koncepióját tekintve az AUG a mai napig a legelőremutatóbb lövészfegyver.

Egyébkent mivel az iranyzék teljes egészében fixen a tokon van nem vagyok benne biztos hogy komoly belövés kellene. Nyilván nem pontosan ugyanoda visz egy másik cső de ezzel az erôvel a géppuskát is belőhetnéd újra csőcsere után.
A géppuska területtűzre van.
Egyépként miután pl a PKM-nél a csövön van a célgömb így ott össze tudod lőni mintkét csövet a fegyverrel...

Megint ott tartunk, hogy fingod sincs, hogy miről beszélsz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 857
113
Érdekes, hogy míg a fagyos teszten az AK-k hasítottak, az AR típusú fegyverek pedig nagyon nem, itt a sáros teszten az AR-ek mentek nagyot, és az AK-nak voltak problémái.
Az AK a nyitott hüvelykivetés miatt bezabálja sarat. Az M4-be a fedél miattt nem megy bele. Viszont amikor a koromtól nem nyilík a fedél akkor meg jól elakad.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 457
113
A HK 416-os az eredeti elképzelés szerint nem új fegyverként indult, hanem a meglevő M16-osokat, és M4-eseket küldjék vissza a gyárba, megoperálni, és a bravúr végrehajtva.
Az egyik fegyvermester barátom "civil", de hosszú csövű TAN verzióját volt alkalmam a kezemben tartani, lábakkal és egy bazi optikával stb.,...nos az igy qrva nehéznek tűnt nekem, viszont a minőségre esküdött, hogy a gyártó valami spec garanciát ad a pontosságra asszem 10k lövésig (de lehet rosszul emlékszem). Szerintem kihozták ezzel az upgrade-al belőle a maximumot, ha neki is ez volt a favoritja.