[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 951
19 181
113
Jobban tennék, ha nem mondanának ilyen blődségeket, hiszen semmi ilyen kényszer nincs.
Te honnan tudod, hogy nincs ilyen kényszer, közel vagy a tűzhöz? Nem kötekedésből, csak én bevallottan a partvonalról nézve amit látok a kormány kommunikációjában, el tudom képzelni, hogy van ilyen nyomás a hivatásos tisztségviselők felé, ez is beleillik a sorba. (Plakátkampány, felfújt rettegés ami kezd esetleg a visszájára fordulni, közelgő önkori választások, stb., bármi akár hamis sikerpropaganda jól jöhet)
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 537
4 738
113
Te honnan tudod, hogy nincs ilyen kényszer, közel vagy a tűzhöz? Nem kötekedésből, csak én bevallottan a partvonalról nézve amit látok a kormány kommunikációjában, el tudom képzelni, hogy van ilyen nyomás a hivatásos tisztségviselők felé, ez is beleillik a sorba. (Plakátkampány, felfújt rettegés ami kezd esetleg a visszájára fordulni, közelgő önkori választások, stb., bármi akár hamis sikerpropaganda jól jöhet)
Van kényszer a toborzásra, van kényszer a pozitív szólamokra, de ezek nettó ferdítédek/hazugságok, ráadásul a butábbik fajtából.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 951
19 181
113
Hivatásos katona nyilatkozott mindkét esetben. Jobban tennék, ha nem mondanának ilyen blődségeket, hiszen semmi ilyen kényszer nincs.
Ha valakiben felmerül, hogy elégtelen a megrendelt eszközök mennyisége, akkor csak saját magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt hasonló válaszokkal.
Alapvetően igazad van, de ezért tartanak több beszélő fejet, a különböző kognitív szinten levő közönségeknek kommunikálni a mondandót. Ez szerintem a legszélesebb bázisnak szólt. Őszintén remélem, hogy nem hiszik el a saját hazugságaikat, az még szomorúbb lenne.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 929
15 552
113
Amíg a honvédség főtisztjei képesek olyat nyilatkozni, hogy a 44 a7+ az egyenértékű 440 t72-vel, és bőven elegendő a 24 pzh, hiszen a görögóknek is elegendő belőle 24 db, csak éppen nagyvonalúan figyelmen kívül hagyják a tízszer annyi további önjáró és ugyanannyi vontatott tüzérségi eszközüket.
Elkeserítően ónámítóak és ostobák, vagy csak annak néznek mindenki mást.

Gyanítom nem nagyon lehet mást mondani.

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve.

Mondjuk akinek egy csöpp esze van ezt nem veszi be, és nem is egy túl előremutató gondolkodásmódot alakít ki, mert egy idő után sokan maguk is elhiszik hogy tényleg minden nagyon jó és tkp semmin nem is kell változtatni..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 502
55 712
113
Amíg a honvédség főtisztjei képesek olyat nyilatkozni, hogy a 44 a7+ az egyenértékű 440 t72-vel,

Képesek. Mondjuk nem kérdezték meg erről az ukránokat, pedig szép cikket írtak a témában :rolleyes:

Gyanítom nem nagyon lehet mást mondani.

Azért amikor valamelyik azt mondta a TV-ben, hogy a Leopárd 2 öt litert eszik 100-on.... :D
Meg Közép-Európa meghatározó hadereje Pfff XD
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 861
113
teljes tervezett költség, beleértve a tankokat, azok fenntartását és személyzetét is, 15 éven keresztül évente 315 millió eurót tesz ki.

Összesen 4.7 mrd euró, 1.800 mrd HUF
Évente 315 millió euró, 120 mrd HUF.
Mi ennél biztosan olcsóbban megússzuk, mert egy magyar harckocsizó álmában nem keres annyit mint egy holland és APS sincs aharckocsijainkon ami azért igencsak drágító tényező.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 001
66 324
113
Azért sokkal biztosan nem olcsóbb, a szervizdijak nem ilyen pár ezer eurós tételek mint a legénység bére. Plusz azért nem ártana a miénkre se némi APS, elég drága és ritka holmik hogy esetleg annak hiánya miatt veszitsuk el.
Persze legénység nélkül, M zárolva azért olcsóbbak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 917
113
Aham.... Azt vágod, hogy ezzel beismerted, hogy a mi tankjaink csak k*rva drága céltárgyak?
Mert az APS az ma már alap elvárás. A nélkül vicc az egész beszerzésünk.
Továbbra sincs még olyan Leopárd, amin van APS Tehát ilyet nem tudtunk volna beszerezni. ( Ettől függetlenül remélem rakunk majd rá APS-t.) Még mindig tankok nélkül bokáig letolt gatyával állnánk. Most azért kezdjük térdig felhúzni.
Én az ukrán háborúban nem láttam még APS-t, ami megmentett volna egy tankot.

A legjobb döntés volt az A7 megvetele. Anno amikor bejelentették mki A4-re tippelt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 502
55 712
113
Továbbra sincs még olyan Leopárd, amin van APS Tehát ilyet nem tudtunk volna beszerezni.

Leopárd 2A7A1 ;)
Amúgy meg feltétlenül szükséges volt olyan típust vennünk amihez nem volt APS? :rolleyes:

Én az ukrán háborúban nem láttam még APS-t, ami megmentett volna egy tankot.

Nem tűnt fel, hogy nincs rajtuk? o_O

A legjobb döntés volt az A7 megvetele.

Nem. Ez egy f@szság volt. Az RM számára volt a legjobb.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 861
113
Továbbra sincs még olyan Leopárd, amin van APS Tehát ilyet nem tudtunk volna beszerezni. ( Ettől függetlenül remélem rakunk majd rá APS-t.) Még mindig tankok nélkül bokáig letolt gatyával állnánk. Most azért kezdjük térdig felhúzni.
Én az ukrán háborúban nem láttam még APS-t, ami megmentett volna egy tankot.

A legjobb döntés volt az A7 megvetele. Anno amikor bejelentették mki A4-re tippelt.
Nincs is olyan harcjármű ukrajnában a néhány T-90A-t leszámítva amin lenne bármilyen APS.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 917
113
A prototípus bemutatón kívül használ ilyet a BW??? Én eskü nem láttam. Az updatelt A7V-k lepörtetéséről olvastam legutóbb.
De ha lenne, 18-ban akkor sem volt elérhető.
Amúgy meg feltétlenül szükséges volt olyan típust vennünk amihez nem volt APS? :rolleyes:
Ez 18-ban nem volt olyan égető, mivel gyakorlatilag más hadseregekben sincs, kiveve Izrael.
Ha még Európára és a szomszedainkra gondolunk az A7-el messze a miénk a legjobb tank. De mégegyszer, ezzel nem akarom azt mondani, hogy nem kell rá, csak annyit, hogy ledegradálni céltárgynak butaság.
Nem tűnt fel, hogy nincs rajtuk? o_O
Erre céloztam. Itt a szomszédban folyik Európa 45 utáni legjelentősebb háborúja és az ott használt eszközökhöz képest a miénk felfelé lóg ki.
Nem. Ez egy f@szság volt. Az RM számára volt a legjobb.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Árpicsek

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 760
77 861
113
A prototípus bemutatón kívül használ ilyet a BW??? Én eskü nem láttam. Az updatelt A7V-k lepörtetéséről olvastam legutóbb.
De ha lenne, 18-ban akkor sem volt elérhető.

Ez 18-ban nem volt olyan égető, mivel gyakorlatilag más hadseregekben sincs, kiveve Izrael.
Ha még Európára és a szomszedainkra gondolunk az A7-el messze a miénk a legjobb tank. De mégegyszer, ezzel nem akarom azt mondani, hogy nem kell rá, csak annyit, hogy ledegradálni céltárgynak butaság.

Erre céloztam. Itt a szomszédban folyik Európa 45 utáni legjelentősebb háborúja és az ott használt eszközökhöz képest a miénk felfelé lóg ki.
Jajj, észervekkel a hitet meggyőzni nem lehet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 502
55 712
113
Ez 18-ban nem volt olyan égető, mivel gyakorlatilag más hadseregekben sincs, kiveve Izrael.

De, rohadtul égető volt! A 2006-os Libanoni háború óta nyílvánvaló volt, hogy APS nélküli harckocsi nem élet képes a csatatéren.
Ezt a 2014-es Donbaszi háború is megerősítette. Nekem megvoltak erről az ukrán adatok, a HM-nek meg nem? o_O

Erre céloztam. Itt a szomszédban folyik Európa 45 utáni legjelentősebb háborúja és az ott használt eszközökhöz képest a miénk felfelé lóg ki.

Igen, és milyen téren? Jah, majdnem semmilyen téren. Nincs érdemi különbség a mi A7-eseink vagy egy svéd STRV-122-es között a csatatéren. Sőt, az ukránok szerint A T-64BV és a Leopárd között sincs gyakorlati harcértékben különbség. Mind kettő ugyan azt tudja leküzdeni és mind kettő ugyan úgy válik harcképtelenné. Ez van.

A prototípus bemutatón kívül használ ilyet a BW??? Én eskü nem láttam. Az updatelt A7V-k lepörtetéséről olvastam legutóbb.
De ha lenne, 18-ban akkor sem volt elérhető.

Itt alapvető kérdés az, hogy minek vettünk APS nélküli tankot. Mert, hogy vehettünk volna APS-el ellátottat is csak az nem német.
Ha meg fogyóeszközként tekintünk a vasra, akkor hülyeség volt ilyen drága holmit venni, hiszen egy maréknyi van belőle.
Hasznosabb lett volna nagyobb számú, olcsóbb technika.
De ezzel nem akarom itt félre vinni a témát hazai irányba.
A tény az, hogy 2 háborúban járt eddig a Leopárd 2-es, mind a kettőben leszerepelt a marketinghez képest. Abszolút értelemben meg nem tudta bizonyítani, hogy annyival jobb lenne a többi tanknál, mint amennyivel drágább.