[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 568
28 803
113
Ki van osztva az. Csak nem mindenki kapott. Sárga markolatos "pisztolyt" keress a járőrök pisztollyal ellentétes oldalán, kifelé álló markolattal, hogy keresztirányban tudja előhúzni az erős kezével. Mondjuk bal kezes tokot még nem láttam, szerintem csak jobb kezes, keresztrántású tokkal vettek.
Szoktam keresni, de én még egyszer se láttam
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 172
78 744
113
Ki van osztva az. Csak nem mindenki kapott. Sárga markolatos "pisztolyt" keress a járőrök pisztollyal ellentétes oldalán, kifelé álló markolattal, hogy keresztirányban tudja előhúzni az erős kezével. Mondjuk bal kezes tokot még nem láttam, szerintem csak jobb kezes, keresztrántású tokkal vettek.
Tudtam én!
man-actor-in-historical-military-uniform-as-an-officer-of-the-german-army-during-world-war-ii-posing.jpg
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 255
11 135
113
Nálunk bármilyen tárolási szabályszegés miatt elveszik a tartásit. Volt hogy vadásznál ott volt a fia puskája, amit javitani adott oda, de nem volt lepapírozva. Simán vittünk minden fegyvert és lőszert.

Volt olyan eset is, hogy az engedéllyel tartott 9x19- es pisztolyhoz egy doboz lőszert a fegyverszekrény tetején tartott, és tökre véletlenül megláttuk. Akkor is vittünk mindent.

Vagy vadász faluhelyen öregnéne beteg kutyáját 22-essel fejbe lőtte, mert a néninek nem volt 10k pénze az orvosra. Ment minden, engedélyekkel együtt, örökre.

Undorító.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gafzhu

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 255
11 135
113
Egyébként érdekes kérdés hogy ha amúgy rendes katonai fegyelemben stb működő milícia lődöz vadászfegyverből vadászlőszert / sportfegyverből expanzívat (mert pl nincs más) akkor az hadijogilag hogyan nézne ki (mivel elvileg ilyet nem használhat katonaság)?

Akkor különleges rendőri egység, aztán szevasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 172
78 744
113
Akkor különleges rendőri egység, aztán szevasz.
A hadijog tiltja az nem teljes köpenyes lőszerek alkalmazását mindenki számára. DE itt jön a képbe pl az M118LR ami hadi lőszer, lövik is, de nem teljes köpenyes.
Ott az a magyarázat, hogy nem nyílik szét találatkor úgy ahogy egy expanzív lőszer meg amúgy is terroristákat lőnek vele, rájuk meg nem vonatkozik a hadijog.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 868
5 138
113
Az elmúlt években a rendszeresített fegyverzet tekintetében nagyobb fejlődés volt a Rendőrségen, mint az azt megelőző 40 évben: végre korszerű, nagy tárkapacitású pisztoly expanzív lőszerrel és ha minden járőrgépkocsiba jutna 1 géppisztoly akkor a tűzerő tekintetében is jelentős az előrelépés mondom ezt úgy, hogy nem vagyok géppisztolyok nagy híve: a pontos célzás nagy gyakorlatot igényel és ha vannak vétlen személyek is akkor nagyon körülményes a használata. De mindenképpen pozitív, hogy végre van. A gumilövedékes fegyverben nem hiszek. Sokan arra is panaszkodnak, hogy túl nehéz a CZ, ha még egy másik fegyvert is viselnie kellene még inkább panaszkodna. Ha nem szükséges a fegyverhasználat, de indokolt a kényszerítő eszköz használata (pld biztonsági intézkedés valami elmebeteg vagy drogos kreténnel szemben) akkor a sokkoló használata célszerűnek tűnik. Lett végül sokkoló rendszeresítve?

Az a sokkoló nagyon nem egy "wunderwaffe" mint sokan gondolják. De amúgy valóban nagy előrelépés történt a közelmúltban fegyverzet terén.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 868
5 138
113
A hadijog tiltja az nem teljes köpenyes lőszerek alkalmazását mindenki számára. DE itt jön a képbe pl az M118LR ami hadi lőszer, lövik is, de nem teljes köpenyes.
Ott az a magyarázat, hogy nem nyílik szét találatkor úgy ahogy egy expanzív lőszer meg amúgy is terroristákat lőnek vele, rájuk meg nem vonatkozik a hadijog.

Lehet rosszul tudom, de a pisztolyokba mintha nem lenne tiltva az expanziv a hadijog szerint.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 606
8 227
113
Ki van osztva az. Csak nem mindenki kapott. Sárga markolatos "pisztolyt" keress a járőrök pisztollyal ellentétes oldalán, kifelé álló markolattal, hogy keresztirányban tudja előhúzni az erős kezével. Mondjuk bal kezes tokot még nem láttam, szerintem csak jobb kezes, keresztrántású tokkal vettek.
Ez a sokkoló a Taser vagy az valami más?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 868
5 138
113
A fegyverhasználat feltételei mindig az egyes személlyel szemben állnak fenn, ezért is jobb lenne a nagy távolságból pontos lövés leadását lehetővé tevő távcsöves golyós lőfegyver. Nyilván ennek a hazai realitása (kiképzés, költség) nulla.

Ettől mentsen meg az isten!
Nagykaliberű golyós puska rendészeti célra baromira nem kéne!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 172
78 744
113
Lehet rosszul tudom, de a pisztolyokba mintha nem lenne tiltva az expanziv a hadijog szerint.
A pisztolyoknál is tiltva van, do ott meg megy a kikapuzás, hogy beöntik valamilyen műanyaggal az expanzív lőszert így kvázi teljes köpenyes lesz, de amint becsapódik mát úgy műkögik mint egy expanzív lőszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and hunter85

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 549
113
Az a sokkoló nagyon nem egy "wunderwaffe" mint sokan gondolják. De amúgy valóban nagy előrelépés történt a közelmúltban fegyverzet terén.
Usankából is van pár videó, hogy mellélőnek a gyorsan mozgó delikvensnek, és akkor már nehezebb fegyvert is elővenni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 172
78 744
113
A fegyverhasználat feltételei mindig az egyes személlyel szemben állnak fenn, ezért is jobb lenne a nagy távolságból pontos lövés leadását lehetővé tevő távcsöves golyós lőfegyver. Nyilván ennek a hazai realitása (kiképzés, költség) nulla.

Ettől mentsen meg az isten!
Nagykaliberű golyós puska rendészeti célra baromira nem kéne!
Van olyan .308-as lőszer amivel, ha 10 méterről fejbe lősz valakit a fejében marad a golyó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 172
78 744
113
Olyan amit arra fejlesztettek ki rendvédelmi erők számára, hogy tömegből tudjanak kiemelni embereket úgy, hogy a mögötte álló 3 ember nem dől el mint a rohadt nád. Van olyan is amivel úgy tudsz átlőni üvegen, hogy nem robban be az egész, csupán egy akkora lyuk lesz rajta amin a lövedék keresztül ment.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 868
5 138
113
Olyan amit arra fejlesztettek ki rendvédelmi erők számára, hogy tömegből tudjanak kiemelni embereket úgy, hogy a mögötte álló 3 ember nem dől el mint a rohadt nád. Van olyan is amivel úgy tudsz átlőni üvegen, hogy nem robban be az egész, csupán egy akkora lyuk lesz rajta amin a lövedék keresztül ment.
Ez nem valami műanyag lövedék?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 868
5 138
113
Nem tudom egyszer láttam ilyeneket és egész lőszer volt kirakva prezentációként.
Arra, hogy hol láttam és ki beszélt róla már nem emlékszem ne is kérdezd.

Pisztolylőszerben tudtam, hogy van ilyen műanyag lövedék, ami 9x19 Luger kaliberben kb 10-15 m után elveszti az energiáját, kvázi akkora a veszélyzónája ez repülőkön a légimarshalloknál van rendszeresítve a nagy vizen túl (de lehet van máshol is).