[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Annyiból jó, hogy készültségben nincs Amraam, hogy x repült óra/függesztés után mehet nagygenerálra, esetleg kuka, és ugye kb 2 misi az ára. Engem a GBU-k érdekelnének már, állítólag Kecskeméten vannak, csak valami bürokratikus csúszás van
 
M

molnibalage

Guest
Engem is. Majd Molni el mondja mi a gond, ...én inkább nem idegesítem fel magam a témán.
Lövésem sincs milyen bürokratikus gond lehet. Én fizikai hiányról hallottam ezt-azt néhány hónapja, hogy nem voltak meg a szükséges függesztők. Azóta lehet, hogy már csak lepapírozva nincs valami.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Már meg nem mondom hol olvastam, lényeg, h már nem konkrétan a fegyver hiányzik, de csúszik bőven a project.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Fasza, hogy a Baltikumot jobban kell védje, mint a saját országát. Persze ez nem a pilótán múlik, hanem azon, hogy méltóztatnak-e odaadni az AMRAAM-okat vagy sem.
Függetlenség rulez. Vettünk a natonak 14 gépet, fegyverzettel. Nyilvàn a tűzparancsot is az illetékes - nem hazai - parancsnoki központ adja...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Annyiból jó, hogy készültségben nincs Amraam, hogy x repült óra/függesztés után mehet nagygenerálra, esetleg kuka, és ugye kb 2 misi az ára. Engem a GBU-k érdekelnének már, állítólag Kecskeméten vannak, csak valami bürokratikus csúszás van
A C változataira írnak 3-400k dollárt (lehet ha a koraibb verziókra igazabb), a D-re majdnem 2 milliót. Ettől függetlenűl el tudom képzelni, hogy C-t 2 millióért "adtak". Az a repült óraszám meg ugyanúgy a baltikumi készültség alatt is gyűlt, habár a legenda szerint ezek a rakéták messze nem "kopnak" úgy mint az oroszoké a repóra függvényében.
 
M

molnibalage

Guest
A C változataira írnak 3-400k dollárt (lehet ha a koraibb verziókra igazabb), a D-re majdnem 2 milliót. Ettől függetlenűl el tudom képzelni, hogy C-t 2 millióért "adtak". Az a repült óraszám meg ugyanúgy a baltikumi készültség alatt is gyűlt, habár a legenda szerint ezek a rakéták messze nem "kopnak" úgy mint az oroszoké a repóra függvényében.
Egy C5/C7 AMRAAM bőven milliós tétel. Ellenben gyűrődést jól bírja. Volt olyan AIM-120C a 2000-es évek elején is, ami 800 órát (!) volt gépen és működőképes maradt.

Az orosz rakéta gyári paraméterei 20-50 óra táján vannak. A 20 óra az R-73 és R-27 az 50 óra papíron az R-77, csak India 2009-ben még egészen más tapasztalatokat szerzett ezen a téren. Nem pozitívat...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Én is erre gondoltam, hogy a C5/C7-re már nem igaz a 3-400k dolláros ár, hanem inkább az első változatok kerültek ennyibe. Az a 800 óra viszont jól hangzik, így nemigazán ad okot arra, hogy ha rendelkezésre áll, akkor ne legyen a légteret védő gépeken az is. Valószínűleg nem adják oda az AMRAAM-okat .
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
A baj az, hogy ezt semmivel sem tudjátok alátámasztani...
A meglepően kevés AMRAAM-os repülésnek oka kell legyen, ha már ennyire jól bírja a rakéta a repórákat és a sok fel-leszállást.
Szerinted magyar katonák őrzik saját raktárban saját kezelőszemélyzettel az AMRAAM-okat, amikhez megvan folyamatosan minden kód-kulcs-alkatrész, amivel teljes mértékben bevethető bármikor az AIM-120 arzenál és ehez a magyar parancsnokságon kívül nincs senkinek beleszólása?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A baj az, hogy ezt semmivel sem tudjátok alátámasztani...
Nem ismerjük mert nem nyilvános (éljen a demokrácia - kenyéren és vízen?!) az AIM-120 vásárlási szerződés szövegét, így semmire sincs semmiféle nyilvános alátámasztásunk, se pro se kontra. A korlátozás nélküli saját magyar döntésen alapuló felhasználási garanciáról sincs pozitív, megerősítő információ....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A meglepően kevés AMRAAM-os repülésnek oka kell legyen, ha már ennyire jól bírja a rakéta a repórákat és a sok fel-leszállást.
Szerinted magyar katonák őrzik saját raktárban saját kezelőszemélyzettel az AMRAAM-okat, amikhez megvan folyamatosan minden kód-kulcs-alkatrész, amivel teljes mértékben bevethető bármikor az AIM-120 arzenál és ehez a magyar parancsnokságon kívül nincs senkinek beleszólása?
Akármennyire jól bírja az AMRAAM a repültetést, nem végtelen az élettartama viszont rohadt drága jószág, szóval nem véletlen hogy ahol lehet ott spórolunk vele. Viszont a többiről mit se tudunk....
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and endre