• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 102
31 056
113
Vki keveri a xart....



[ELEMZÉS] Ezen a hétvégén téves állítások keringtek, miszerint az AfricaCorps (ex-Wagner) orosz PMC-it láttak N'Djamenában. A @TchadOne most a Facebookon jelzi, hogy valójában magyarok...kivéve, hogy ez egy új álhír

Valójában ezt az új verziót határozottan cáfolja @LaszloMathe_, a Száhel-övezet magyar különmegbízottja, aki feljelent egy „⚠️ ÁLHÍRET ⚠️”.

Mivel a május 6-i választásokat megelőző döntő héten vagyunk, elengedhetetlen kiemelni a @TchadOne #fakenews felhalmozódását.

Ez a félretájékoztatás nemcsak a közelgő választások integritását veszélyezteti, hanem demokratikus rendszerünk stabilitását is.

A felperzselt föld stratégia követőinek és azoknak, akik szeretnék újrateremteni 2022 októberének nehéz helyzetét, feltétlenül nyugalomra kell hívniuk, és abba kell hagyniuk az égő parázson fújást.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Nemerson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 701
46 749
113
  • Vicces
Reactions: Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 088
92 218
113

ÚJRA ÁLHÍREK⚠️

Amióta megkezdtük munkánkat a Száhel-övezetben és Csádban, visszatérő dezinformációs kampányokat tapasztaltunk. Ezek a legújabbak éppen átléptek egy határt, és úgy érzem, reagálnom kell rá. Mindig is nyitott voltam bárkire a sajtóból, és az leszek a jövőben is. A hazugságok terjesztése azonban nem újságírás.

Egyszerűen nonszensz, hogy Magyarország orosz vagy bármilyen más külföldi érdeket képvisel a Száhel-övezetben. Fejlesztési és humanitárius programjainkkal a magyar és a helyi emberekért, a térség biztonságáért és stabilitásáért dolgozunk. Bárki, aki megpróbál rágalmazni minket ezekkel az álhír típusú dezinformációkkal, csak a Száhel övezet destabilizálásában érdekelt, és szenvedést okoz azoknak az embereknek, akiknek már sok nehézséggel küzdenek. Azt mondom, szégyen azokra, akik ezt teszik.

Jóhiszeműen folytatjuk munkánkat Tchadian és más Sahelien partnereinkkel!

Biztonság, stabilitás, Száhel!
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 440
10 364
113

ÚJRA ÁLHÍREK⚠️

Amióta megkezdtük munkánkat a Száhel-övezetben és Csádban, visszatérő dezinformációs kampányokat tapasztaltunk. Ezek a legújabbak éppen átléptek egy határt, és úgy érzem, reagálnom kell rá. Mindig is nyitott voltam bárkire a sajtóból, és az leszek a jövőben is. A hazugságok terjesztése azonban nem újságírás.

Egyszerűen nonszensz, hogy Magyarország orosz vagy bármilyen más külföldi érdeket képvisel a Száhel-övezetben. Fejlesztési és humanitárius programjainkkal a magyar és a helyi emberekért, a térség biztonságáért és stabilitásáért dolgozunk. Bárki, aki megpróbál rágalmazni minket ezekkel az álhír típusú dezinformációkkal, csak a Száhel övezet destabilizálásában érdekelt, és szenvedést okoz azoknak az embereknek, akiknek már sok nehézséggel küzdenek. Azt mondom, szégyen azokra, akik ezt teszik.

Jóhiszeműen folytatjuk munkánkat Tchadian és más Sahelien partnereinkkel!

Biztonság, stabilitás, Száhel!
Jó, hogy működik a MH stratégiai kommunikációs képessége, és nem ad-hoc kell utólag követni az információs tér eseményeit.
Ja, mégse.

Ez az eredeti cikk, rögtön az afrikai orosz biofegyverekről szóló mellett:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 088
92 218
113
Jó, hogy működik a MH stratégiai kommunikációs képessége, és nem ad-hoc kell utólag követni az információs tér eseményeit.
Ja, mégse.

Ez az eredeti cikk, rögtön az afrikai orosz biofegyverekről szóló mellett:
Már mire gondolsz, hogy az ilyen fakenews híreket meg lehet előzni és nem utólag kell rá reagálni?
Máthé László meg sztem nem az MH-val egyeztetve kommunikál. Politikai megbízott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 088
92 218
113
Kik írták a cikket

vsquare.org
17065164604745725_800x600.png


Nem meglepő módon elég keményvonalas amerikai szervektől, mint például a NED-től (National Endowment forDemocracy), a German Marshall Fund-tól vagy éppen a Soros által is pénzelt European Data Journalism Network-tól.

A NED-ről már nagyon sokszor írtunk, ők voltak azok, akik a magyar baloldal mögött is felsejlettek. Őket a köznyelv csak a CIA meghosszabbított kezének titulálja. Sőt, erről maga az amerikai szervezet egyik alapítója - Allen Weinsteint - beszélt, aki szerint „amit ma csinálunk, annak nagy részét 25 évvel ezelőtt a CIA rejtetten csinálta.” A NED lényegében a CIA hivatalossá tett megjelenése külföldön, az amerikai titkosszolgálat rajta keresztül próbált már a 90-es évek óta kormányokat megbuktatni, különböző országok belügyeibe beavatkozni.
....
Az egész szervezet mögött pedig támogatóként, partnerként vagy egyszerű mecénásként megtaláljuk a legkeményvonalasabb amerikai demokrata háttérszervezeteket.



A cikk lényege.

Van vmi hír. Amellé a fenti motivációkkal egy nemzetközi oknyomozó portál költ egy sztorit és rájuk hivatkozva terítik majd a mértékadó lapok a hírt.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 440
10 364
113
Már mire gondolsz, hogy az ilyen fakenews híreket meg lehet előzni és nem utólag kell rá reagálni?
Máthé László meg sztem nem az MH-val egyeztetve kommunikál. Politikai megbízott.
Arra, hogy elvileg stratégiai céljaink vannak egy minden értelemben távoli és kényes helyen, de nincs megtámogatva minden domainben.
Pl. még a Wagner is saját hírforrásokat üzemeltet, kommunikálnak az afrikai jelenlétükről. Ezáltal pl. nincs információs űr amit az ellenérdekelt felek betölthetnek.
Én sem gondolom, hogy az MH-val egyeztetve nyilatkozott volna, de amúgy jól csinálta, ügyesen reagált. Csak ez így tűzoltás, abból sem túl izmos. Meg kellene tanulni, hogy a stratégiai kommunikáció a psyops-szal karöltve katonai műfaj, és nem fog az működni ami belföldön a politikában működik kommunikáció néven.

A Vsquare szerintem csak idézve lett a múltkori Orbán Gáspár-Kajári látogatás kapcsán. Körülnézve a közösségi média oldalaikon én egy másik "jóakarónkat" sejtem a háttérben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 088
92 218
113
Arra, hogy elvileg stratégiai céljaink vannak egy minden értelemben távoli és kényes helyen, de nincs megtámogatva minden domainben.
Pl. még a Wagner is saját hírforrásokat üzemeltet, kommunikálnak az afrikai jelenlétükről. Ezáltal pl. nincs információs űr amit az ellenérdekelt felek betölthetnek.
Én sem gondolom, hogy az MH-val egyeztetve nyilatkozott volna, de amúgy jól csinálta, ügyesen reagált. Csak ez így tűzoltás, abból sem túl izmos. Meg kellene tanulni, hogy a stratégiai kommunikáció a psyops-szal karöltve katonai műfaj, és nem fog az működni ami belföldön a politikában működik kommunikáció néven.

A Vsquare szerintem csak idézve lett a múltkori Orbán Gáspár-Kajári látogatás kapcsán. Körülnézve a közösségi média oldalaikon én egy másik "jóakarónkat" sejtem a háttérben.
Igazad van kicsit felületesen olvastam a linkelt cikkeket.

Robert Lansing Institute a cikk forrása és a másik oldalra hivatkozik, bár nagy különbséget nem látok.

Nagyon jó arcok dolgoznak itt is.

John Sipher
28 éves (1986-2014) karrier a CIA Nemzeti Titkos Szolgálatánál. Tapasztalt vezető, aki számos CIA vezető pozíciót töltött be világszerte, közvetlenül felelős nagy, világszerte szétszórt csapatok vezetéséért. Vezetői tanulás a Harvard Egyetemen, a Northwestern Egyetem Kellogg School of Management-én, az Aspen Institute-ban és az Intelligence Community Executive Leadership programjában. Nyugdíjba vonult a CIA Senior Intelligence Service tagjaként, a vezetői csoportban, amely a CIA tevékenységét világszerte irányítja.

Kitüntetett karrierintelligencia kitüntetés kitüntetettje. :D

David DeBatto
Az amerikai hadsereg nyugalmazott kémelhárító különleges ügynöke. Irakban szolgált a Tactical Human Intelligence Team (THT) csoportvezetőjeként. Iraki bevetése előtt David az amerikai hadsereg tartalékos kémelhárító különleges ügynöki tanfolyamának oktatója volt. Négy regénye jelent meg a Grand Central Publishing számára, és jelenleg az iraki tapasztalatairól írt emlékiratát fejezi be. David cikkeket írt a Vanity Fair, a Salon.com, a The American Prospect és a The Washington Monthly számára is.


Egyébként nem tudom olvasva ezt a két oldalt, hogy ez valóban hasznos-e. Nagyon túltolt és inkább kontraproduktívnak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 701
46 749
113
Jó, hogy működik a MH stratégiai kommunikációs képessége, és nem ad-hoc kell utólag követni az információs tér eseményeit.
Ja, mégse.
Én azt nem értem, hogy miért kellene ebbe kommunikációba - egyelőre - a MH -nek beleugrania.
Jelenleg még nincs nagy láthatóságú komoly jelenlét. Egyelőre teljesen rendben van, hogy a KM reagál ilyen marhaságokra. Erre van külön embere a kormánynak.
Ennél magasabb rangú riposzt már csak Szíjjártótól vagy Orbántól érkezhetne. Ha viszont ők reagálnának rá, akkor azzal elismernénk a költött sztori komolyságát.
Ez kb. olyan, mint amiről múltkor értekeztem a reptéri delegációfogadással kapcsolatban.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 440
10 364
113
Én azt nem értem, hogy miért kellene ebbe kommunikációba - egyelőre - a MH -nek beleugrania.
Jelenleg még nincs nagy láthatóságú komoly jelenlét. Egyelőre teljesen rendben van, hogy a KM reagál ilyen marhaságokra. Erre van külön embere a kormánynak.
Ennél magasabb rangú riposzt már csak Szíjjártótól vagy Orbántól érkezhetne. Ha viszont ők reagálnának rá, akkor azzal elismernénk a költött sztori komolyságát.
Ez kb. olyan, mint amiről múltkor értekeztem a reptéri delegációfogadással kapcsolatban.
Mondom, nem civil műfaj, és nem diplomácia. Az információs tér ugyanúgy domain, ugyanúgy kell kezelni és gondolkodni róla mint a fizikai hadszíntérről. Egy művelet előkészítéséhez tartozna ez is normál esetben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 701
46 749
113
Mondom, nem civil műfaj, és nem diplomácia. Az információs tér ugyanúgy domain, ugyanúgy kell kezelni és gondolkodni róla mint a fizikai hadszíntérről. Egy művelet előkészítéséhez tartozna ez is normál esetben.
Igen, csak a hazai társadalom jó esetben szarik erre a "műveletre", és ez még csak a jobbik eset. Inkább a minek megyünk oda a fő irányvonal.
Szerintem nem véletlen a low profile üzem.