[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
941
2 334
93
Nem szeretik, ha leszerelsz aztán meg mennél vissza, az mindegy ha nem ugyan ahhoz a szervhez mennél...

Igen ilyet én is hallottam hogy sajnos ilyen létezik sőt az állami szféra civil részén is, de közben meg csomó ellenpéldát tudok rá (átszerelt rendőrök, többször le-fel szerelő katonák stb) + amikor létszámhiány van meg irány a sereg akkor ennek kéne a legkevésbé számítania.

Viszont létszámhiány van 10+ éve de ennek ellenére zárolt beosztások voltak pl a kovid idején is erre emlékszem. Szóval hiába ment a szöveg akkor is hogy kell a katona de közben meg sok helyre nem lehetett felvenni, nem lepődnék meg ha megint lenne ilyesmi.

De nem tartok kizártnak egy másik faktort is. Amikor én vonultam akkor a toborzóirodával egy megyében lévő dandárhoz mindenkinek felajánlották a lövész beót, kvázi ez volt az alap, más fel se merült csak aki nagyon kapálózott hogy mást akar. Egy, talán kettő társam volt akik nagyon nem oda akartak menni hanem az ország másik felébe, pl Tata vagy Pápa vagy bármelyik másik helyőrségre. Na az ő jelentkezésüket mindenhonnan elutasították, legalábbis ezt mondták nekik. Ami viszonylag nehezen hihető hiszen biztos hogy kellett volna lenni üres helynek minimum Tatán, ergo vagy pont létszámstop volt, vagy - ami csak egy feltételezés a részemről, mert nem láttam bele - szimplán nem akartak embereket átpasszolni máshova, mert hozniuk kellett a számokat a megyében és a "helyi" alakulat feltöltése volt a prioritás ott.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 712
113
Csak Ő a fél országot átutazta volná és költözött volna. Egyszerűen agyrém, hogy micsoda vízágyúval banda ül minden szinten...fejben van a legnagyobb gond.
Keresse meg a kiszemelt alakulatot telefonon vagy e-mailen es kérjen kihallgatást az ottani vezetőtől es a toborzó iroda csak a végén kerül képbe de akkor nekik már meg van mondva hogy ezt az embert már várjuk kuss legyen
Azért pár barátom rendőrség után csak úgy jutott be ugyan úgy leraztak őket a toborzok
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Tyrbak

TribunusAlex

Member
2021. június 21.
33
82
18
Keresse meg a kiszemelt alakulatot telefonon vagy e-mailen es kérjen kihallgatást az ottani vezetőtől es a toborzó iroda csak a végén kerül képbe de akkor nekik már meg van mondva hogy ezt az embert már várjuk kuss legyen
Azért pár barátom rendőrség után csak úgy jutott be ugyan úgy leraztak őket a toborzok
Vannak olyan jelentkezők, akik alkalmatlanok katonai szolgálatra, hiába lelkesednek érte és nincs olyan alakulat aki fogadná őket!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 254
11 131
113
Igen ilyet én is hallottam hogy sajnos ilyen létezik sőt az állami szféra civil részén is, de közben meg csomó ellenpéldát tudok rá (átszerelt rendőrök, többször le-fel szerelő katonák stb) + amikor létszámhiány van meg irány a sereg akkor ennek kéne a legkevésbé számítania.

Viszont létszámhiány van 10+ éve de ennek ellenére zárolt beosztások voltak pl a kovid idején is erre emlékszem. Szóval hiába ment a szöveg akkor is hogy kell a katona de közben meg sok helyre nem lehetett felvenni, nem lepődnék meg ha megint lenne ilyesmi.

De nem tartok kizártnak egy másik faktort is. Amikor én vonultam akkor a toborzóirodával egy megyében lévő dandárhoz mindenkinek felajánlották a lövész beót, kvázi ez volt az alap, más fel se merült csak aki nagyon kapálózott hogy mást akar. Egy, talán kettő társam volt akik nagyon nem oda akartak menni hanem az ország másik felébe, pl Tata vagy Pápa vagy bármelyik másik helyőrségre. Na az ő jelentkezésüket mindenhonnan elutasították, legalábbis ezt mondták nekik. Ami viszonylag nehezen hihető hiszen biztos hogy kellett volna lenni üres helynek minimum Tatán, ergo vagy pont létszámstop volt, vagy - ami csak egy feltételezés a részemről, mert nem láttam bele - szimplán nem akartak embereket átpasszolni máshova, mert hozniuk kellett a számokat a megyében és a "helyi" alakulat feltöltése volt a prioritás ott.

Belőlem meg komendást akartak csinálni olyan műszaki végzettséggel, amiből akkor is, meg azóta is hiány van a Honvédségben. Egy év után kerestek a kiszemelt alakulattól, hogy megkapták a jelentkezésem, köszönöm, akkor mehetek.
Hát, addigra tárgytalan volt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 142
9 243
113
Azt is írd le légyszíves, hogy mondjuk egy 50+-os hölgy 8 általánossal fizikailag és EÜ-leg gyenge állapotban miért akar katona lenni!
Hölgy, majdnem 2 év a határon, kifogástalan fizikai állapotban. Azért akart katona lenni mert magánéleti dolgai miatt szeretne máshol élni. Szerintem ez magánügy.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and J.G.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 142
9 243
113
Keresse meg a kiszemelt alakulatot telefonon vagy e-mailen es kérjen kihallgatást az ottani vezetőtől es a toborzó iroda csak a végén kerül képbe de akkor nekik már meg van mondva hogy ezt az embert már várjuk kuss legyen
Azért pár barátom rendőrség után csak úgy jutott be ugyan úgy leraztak őket a toborzok
Szerintem elvesztette minden kedvét. Na meg még egyszer nem fog oda vissza 700 km-t utazni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 950
75 229
113

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 570
28 805
113
screenshot_2024-05-13-05-39-48-523_com-mi-globalbrowser-edit-jpg.7215336
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 190
113
30 oldalon keresztül sorolja fel a módosításokat.
Nagyrészt csak a hjt-re való hivatkozást változtatják meg az új rendeletre, de sok helyen van egyéb módosítás.
Első átfutásra nem találtam benne semmit, ami felkeltette volna az érdeklődésem!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 195
92 586
113
A magyar kormány a Honvédelmi Minisztériumon keresztül komoly erőforrásokat fordít a hódmezővásárhelyi alakulat képességeinek – és ezáltal a város – fejlesztésére – közölte a politikus.

A tervek megvalósításához, így a kadétiskola építéséhez....
..
A kadétiskola a dél-magyarországi régió egyik kiemelt katonai nevelő-oktató intézménye lesz. A modern épületek 230 diák oktatását és lakhatását biztosítják majd – közölte a miniszter.
...
A tervek szerint a 2026-27-es tanévben induló középiskola jelentős oktatási fellendülést fog hozni,
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 831
47 113
113
A sorkatonaság visszaállítása felmerült?

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország önkéntes kiegészítésű haderőt működtet, amely hivatásos és tartalékos komponensekből áll. Ezt fent is fogjuk tartani.

:rolleyes:
Mindenki észrevette, hogy egy eldöntendő kérdésre sikerült így válaszolni?:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 578
34 622
113
A sorkatonaság visszaállítása felmerült?

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország önkéntes kiegészítésű haderőt működtet, amely hivatásos és tartalékos komponensekből áll. Ezt fent is fogjuk tartani.

:rolleyes:
Mindenki észrevette, hogy egy eldöntendő kérdésre sikerült így válaszolni?:)
Mert háborúba a bemozgatott tartalékosok egy igen jelentős része jelenleg nem egyenruhás tartalékos. A többség nem vállalt ött vagy ömt vagy egyéb tartalekosi formát. De attól még tartalékos csak se pénz se képzés. Hasonló a helyzet a rabokkal is akik bármikor munkaszolgálatra foghatoak lásd déli határzár. De ebbe szerintem nem akart belemenni mert nem olyan egyszerű ahogy pl a mavosok a posta sok a kozutasok is "tartalékosok" ahogy bizonyos biztonsági szolgálat emberei is vagy szállítmányozó cegeke vagy raktarozasal foglalkozó cégek is vannak a listán stb.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 900
4 975
113
Lesznek érdekességek az új Hszt-ben. Ahogy Böröndi fogalmaz: "A háborúkat akár tetszik, akár nem, nem munkaidőben vívják. Azért sem szoktak túlórát fizetni, ha valaki 16.30 után is harcol." Ezek szerint a sereg elköszön a hivatali (7.30-16-ig) munkarendtől minden beosztásban? Az ehhez szorosan kapcsolódó túlóra kifizetése/ellentételezése érdekes lesz. Azon jót mosolyogtam mikor megjegyzi, hogy "acélsisakban rohangáltunk". Lehet, hogy valaki szólhatna a tábornok úrnak, hogy azaz acélsisak bizony még elő szokott kerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről