• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 710
78 386
113
Menü bővítés a spanyoloknál...

racionesadventurefood517.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 537
70 921
113
Azert a szomszédban ahol "rendes" háború van nagyon eltűntek ezek a tudományos űrhajós kajak. Pedig a nyugat legalább az ukránokat ellathatna vele, az orosz meg ennyi idő alatt már rég ki tudott volna építeni pár MRE gyárat ha ez az etetési mód a valóságban működne. Ezzel szemben maradt a raj/szakasz színű főzés meg a gulyasagyu. Ezt azért érdemes volna tanulmányozni hogy működik mert nem mellékes dolog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 451
82 139
113
Azert a szomszédban ahol "rendes" háború van nagyon eltűntek ezek a tudományos űrhajós kajak. Pedig a nyugat legalább az ukránokat ellathatna vele, az orosz meg ennyi idő alatt már rég ki tudott volna építeni pár MRE gyárat ha ez az etetési mód a valóságban működne. Ezzel szemben maradt a raj/szakasz színű főzés meg a gulyasagyu. Ezt azért érdemes volna tanulmányozni hogy működik mert nem mellékes dolog.
Az oroszoknak van MRE gyáruk ahol már elég régóta gyártanak MRE-t. Az MRE soha sem a tábori konyha helyett volt.
Megint sikerült ordas nagy baromságot mondani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 044
35 854
113
én már ettem ilyen adventure food terméket nem pont olyat amienek a képeken vannak. nállunk elég drágák mert sportkaják. Uncle bens es termékek szerintem finobbak de én nem vagyok nagy rizses inkább tésztás a Knorr termékei ezért jobban bejönnek és sokkal olcsóbbak. ahogy a maggi is.

egyébként gyorsrizst meg külön valami szószt bárhol kapni üvegest konzervest vagy épp por állagút
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 044
35 854
113
nem vagyok oda az unileverért mert kb felvásároltak minden értelmes hazait.
de legalább vannak hazai üzemeik. én a hadsereg helyébe velük kötnék direkt beszállítói szerződést és lehet válogatni az instant ételeik közül. a melegítő tasak meg egy zárható főzőzacskó (hőáló) és oltatlan mész kevés magnéziumporral keverve.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 044
35 854
113
OIP.TlB8Yh7-G1EE1FmLuDjGHQHaNJ


OIP.ekF95yP5BIklZm0hncrK_wHaJ4


egyébként nemtudom ezek miért nem terjedtek el itthon szakasz színten
Camping_kemping_gaz_palack_pb_gazpalack_2_kg_os_665592213839667.jpg


egy időbe méglehetett kapni. tudom robban és hasonlók szíriába rakétának használták mégsem nagyon sikerült szétlődözni azokat... persze nem ezzel a desszantérbe kell rohamra menni de ott a szárazrizst sem készítgeti az emebr oda a konzerv a legjobb. vagy a szárazkaja amihez víz sem kell olajos magvak csokoládá stb
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 918
19 748
113
OIP.TlB8Yh7-G1EE1FmLuDjGHQHaNJ


OIP.ekF95yP5BIklZm0hncrK_wHaJ4


egyébként nemtudom ezek miért nem terjedtek el itthon szakasz színten
Camping_kemping_gaz_palack_pb_gazpalack_2_kg_os_665592213839667.jpg


egy időbe méglehetett kapni. tudom robban és hasonlók szíriába rakétának használták mégsem nagyon sikerült szétlődözni azokat... persze nem ezzel a desszantérbe kell rohamra menni de ott a szárazrizst sem készítgeti az emebr oda a konzerv a legjobb. vagy a szárazkaja amihez víz sem kell olajos magvak csokoládá stb
Csinálhatnánk egy rakétatüzer osztályt belőle! :rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 074
33 180
113
OIP.TlB8Yh7-G1EE1FmLuDjGHQHaNJ


OIP.ekF95yP5BIklZm0hncrK_wHaJ4


egyébként nemtudom ezek miért nem terjedtek el itthon szakasz színten
Camping_kemping_gaz_palack_pb_gazpalack_2_kg_os_665592213839667.jpg


egy időbe méglehetett kapni. tudom robban és hasonlók szíriába rakétának használták mégsem nagyon sikerült szétlődözni azokat... persze nem ezzel a desszantérbe kell rohamra menni de ott a szárazrizst sem készítgeti az emebr oda a konzerv a legjobb. vagy a szárazkaja amihez víz sem kell olajos magvak csokoládá stb
Egy jobb kamionos boltban kapsz ilyet,gyártják őket most is.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 755
15 637
113

Leatherman Skeletool.
120 nap, tengermellék 50%-szubtrópikus környezet 50%.
Kb 60 nap zsákban, 60 nap szijjon- folyamatos, nyúzós igénybevétel.
Strapabíró, éltartó, nem kopnak a szerszámfelületek sem.
Nedvesen, sárban-iszapban markolata nem a legkomfortosabb, nagyobb erőkifejtés után fáj az ember tenyere. Csúszik, kötelező biztosítani, vagy az elvesztése garantált. Nem kaptam hozzá tokot vásárlásnál.
Nem rozsdamentes, napi szinten ápolni kell. (Lásd fotó 120-ik nap. Első rozsdásodás 72 óra után jelentkezett.)
A kép 4 hónap monszunidőszak után készült, nem ápoltam az eszközt egyszer sem!
Európai ára : 110-130€.
Egyéb kontinensen ( Afrika, Ázsia, D-Amerika) : 230-250€/$- tól indul.
Boltban, garanciával.

Hiányolom róla az ollót,fűrészt,reszelőt.
Drótvágó felülete kritikán aluli, alu vezetéket nem vágja csak elhajtja.
Kerítésdrótot meg sem kell neki mutatni.

Kiránduláshoz, pecázáshoz,stb ok, melózni kevés, nagyon drágán.
( Egyéni vélemény!)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 755
15 637
113

XTORM 20W Fuel Series.
FS40S.
10.000mAh.

Power bank, beépített napelemmel.
Napi használatban, mérsékelt-sivatag-trópusi-hegyi körülmények között.
Napelem placebo, sehol nem töltötte fel.
Alapjáraton stabilan adja a 10k-t.
Esőt bírja. Fagyott is, esett is le többször. Rendeltetés szerű használat és odafigyelés mellett minden klímán stabil eddig.
Csatlakozók szigetelésére figyelni kell, mert elég lazán zár. (Befőttes gumi rásegítés.)
Terepen tölteni nem sikerült még, letiltja magát ha nagyon meleg van. Csak hálózatról tudtam eddig tölteni.
Beépített 100lumenes led szuper!
Teljes feltöltéssel 5 napig világít. (5 x 24óra.)
Biztonsági energiaforrásnak használható.
Súlya rendben, egyenruha zsebben sem zavaró.
Masszív a karosszéria, ergonómikus.
Van helye a felszerelésben.

Ára Európában 30-50€, garanciával.
Egyéb kontinensen még nem láttam.
(Egyéni vélemény!)