Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
551
2 777
93
Meg a távközlés...
Ez amúgy miért jó? Mármint, egy újabb gyár, ahol a filipek dolgozhatnak, de mi haszna ebből Magyarországnak?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 277
7 382
113
Ez amúgy miért jó? Mármint, egy újabb gyár, ahol a filipek dolgozhatnak, de mi haszna ebből Magyarországnak?
Hat azon kívül hogy iparűzési adót fizet meg forgalmi adót meg meg sok sok mást (meg kedvezménnyel is) innentől hogy kínai termek itt készül az uniós piacot le tudja uralni (nincs így rá bunti) és így tovább lehet görget nekik tiszta haszon a befektetett pénz elég hamar megtérül ahhoz hogy lássuk ebből nekünk meg milyen hasznunk lenne a szerződést kene látni amit nyilván nem tudunk meg mert minősített adat lesz (ipari kémkedésre hivatkozva :D )
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
551
2 777
93
Hat azon kívül hogy iparűzési adót fizet meg forgalmi adót meg meg sok sok mást (meg kedvezménnyel is) innentől hogy kínai termek itt készül az uniós piacot le tudja uralni (nincs így rá bunti) és így tovább lehet görget nekik tiszta haszon a befektetett pénz elég hamar megtérül ahhoz hogy lássuk ebből nekünk meg milyen hasznunk lenne a szerződést kene látni amit nyilván nem tudunk meg mert minősített adat lesz (ipari kémkedésre hivatkozva :D )
Ami azért jó mert?
Ja várjunk, nem jó. Mert a kínai állam magyar pénzből kínai munkásokkal felépíttet egy gyárat, amiben kínai meg vietnámi meg filippino dolgozik, miközben a kínai állami támogatásnak hála szétdömpingeli az európai piacot, így eltűntetve a konkurenciát, hogy aztán drágán árulja a szemetet, amit gyárt, de legalább addigra, megint egy iparággal kevesebb, és mivel magyar ipar amúgy gyakorlatilag nincs, így azokat a cégeket fogja kiütni, akikből élünk, és akik valóban magyar munkásokat foglalkoztatnak. Ja és ha a szokásos kínai adómorált hozzák, akkor ebből a magyar állam egy üzbég szum nem sok, annyit se fog látni.
De legalább megint bejön 1-2-10 ezer migráns, hogy az ómigránsok mellé felkönyveljük az újakat is mint probléma.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 545
46 529
113
Ami azért jó mert?
Ja várjunk, nem jó. Mert a kínai állam magyar pénzből kínai munkásokkal felépíttet egy gyárat, amiben kínai meg vietnámi meg filippino dolgozik, miközben a kínai állami támogatásnak hála szétdömpingeli az európai piacot, így eltűntetve a konkurenciát, hogy aztán drágán árulja a szemetet, amit gyárt, de legalább addigra, megint egy iparággal kevesebb, és mivel magyar ipar amúgy gyakorlatilag nincs, így azokat a cégeket fogja kiütni, akikből élünk, és akik valóban magyar munkásokat foglalkoztatnak. Ja és ha a szokásos kínai adómorált hozzák, akkor ebből a magyar állam egy üzbég szum nem sok, annyit se fog látni.
De legalább megint bejön 1-2-10 ezer migráns, hogy az ómigránsok mellé felkönyveljük az újakat is mint probléma.
Micsoda marhaságokat sikerült megint ide összehordanod?!?!
Ezen cégekből mi haszna van pl. Magyarországnak? Mennyi adó fizetődik be részükről? Hány magyar állampolgár dolgozik náluk - különösen hogy utánuk hány fizet itthon TB-t?
Az összeset egy időben fogjuk tönkretenni, vagy külön-külön?
Mennyire zavar az a tény, hogy a 24 cégből csupán 3 az EU-s?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 545
46 529
113
Pozitívan csalódnék, ha így lenne.
Én nem vagyok ennyire optimista; de ha így volt, örülünk.
Egyrészt, az sosem fog kiderülni, hogy honnan kapták a fülest a jobboldali aktivisták. Másrészt viszont meg lennék lepve, ha jövő kedden is még Sanchez lenne Spanyolország miniszterelnöke.
Mindenesetre, egy ilyen közeli (házastárs) korrupciós ügyet elég nehéz túlélni nyugaton. De nem is életszerű, hogy ne lenne maga a politikus is érintett. A feleség fő állású first lady, és a férje nélkül értelmezhetetlen a hatalma. Csak a férje pozíciójával élhetett vissza.
A nő ellen már elég régóta fennáll a gyanu. Most valószínűleg előkerült valami konkrét bizonyíték is. Azt olvastam, hogy nehéz lenne elkerülni az ügyet, hiszen már az EU ügyészség is beszállt az ellene folyó vizsgálatba.
Elég gyanús továbbá, hogy valamilyen titkos adatgyűjtés révén fordult komolyra a helyzet.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 078
10 985
113
Ami azért jó mert?
Ja várjunk, nem jó. Mert a kínai állam magyar pénzből kínai munkásokkal felépíttet egy gyárat, amiben kínai meg vietnámi meg filippino dolgozik, miközben a kínai állami támogatásnak hála szétdömpingeli az európai piacot, így eltűntetve a konkurenciát, hogy aztán drágán árulja a szemetet, amit gyárt, de legalább addigra, megint egy iparággal kevesebb, és mivel magyar ipar amúgy gyakorlatilag nincs, így azokat a cégeket fogja kiütni, akikből élünk, és akik valóban magyar munkásokat foglalkoztatnak. Ja és ha a szokásos kínai adómorált hozzák, akkor ebből a magyar állam egy üzbég szum nem sok, annyit se fog látni.
De legalább megint bejön 1-2-10 ezer migráns, hogy az ómigránsok mellé felkönyveljük az újakat is mint probléma.
Szerintem aki azt mondja,hogy "ne ide jöjjenek a munkahelyek" hanem menjenek csak Németországba, (érdekes,ott várnák a gyárakat, csak itt megy hiszti egy bizonyos irányból), Franciaországba, Szerbiába...stb...az kb hazaárulás szint, függetlenül attól, hogy tudatlanságból megy a rinya vagy rosszindulatból. Nálad szerintem az előbbi dominál.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
551
2 777
93
Szerintem aki azt mondja,hogy "ne ide jöjjenek a munkahelyek" hanem menjenek csak Németországba, (érdekes,ott várnák a gyárakat, csak itt megy hiszti egy bizonyos irányból), Franciaországba, Szerbiába...stb...az kb hazaárulás szint, függetlenül attól, hogy tudatlanságból megy a rinya vagy rosszindulatból. Nálad szerintem az előbbi dominál.
Szerintem meg én is mondhatnám, hogy hazaárulás, az, hogy tapsoltok annak, hogy Magyarországba telepítjük be a muszlim pakisztáni, filippin, és egyéb ázsiai tömegeket, de nem fogok ilyen szavakkal dobálózni. Mindenesetre azért nézd meg az 1970es Németországot, és a mostanit, hogy milyen jól jártak azzal, hogy hatékonyabb, jobb ipar helyett, a tőkések, és véletlenül sem a nép érdekében beengedték a török vendégmunkásokat. De nekem mindegy. Gyerekem nem lesz, 80 évesen majd röhögni fogok a kammillázásotokon, hogy a fiad/unokád osztályába 20 lakatos, és 15 mohamed jár.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 287
113
Hat azon kívül hogy iparűzési adót fizet meg forgalmi adót meg meg sok sok mást (meg kedvezménnyel is) innentől hogy kínai termek itt készül az uniós piacot le tudja uralni (nincs így rá bunti) és így tovább lehet görget nekik tiszta haszon a befektetett pénz elég hamar megtérül ahhoz hogy lássuk ebből nekünk meg milyen hasznunk lenne a szerződést kene látni amit nyilván nem tudunk meg mert minősített adat lesz (ipari kémkedésre hivatkozva :D )
Megbüntetjük vele ojrópát! Nagy diadal!
Szerintem aki azt mondja,hogy "ne ide jöjjenek a munkahelyek" hanem menjenek csak Németországba, (érdekes,ott várnák a gyárakat, csak itt megy hiszti egy bizonyos irányból), Franciaországba, Szerbiába...stb...az kb hazaárulás szint, függetlenül attól, hogy tudatlanságból megy a rinya vagy rosszindulatból. Nálad szerintem az előbbi dominál.
Csak ott nagyjából betartatják a munkavédelmi, munkajogi és környezetvédelmi előírásokat is...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and alali77

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 080
4 056
113
Micsoda marhaságokat sikerült megint ide összehordanod?!?!
Ezen cégekből mi haszna van pl. Magyarországnak? Mennyi adó fizetődik be részükről? Hány magyar állampolgár dolgozik náluk - különösen hogy utánuk hány fizet itthon TB-t?
Az összeset egy időben fogjuk tönkretenni, vagy külön-külön?
Mennyire zavar az a tény, hogy a 24 cégből csupán 3 az EU-s?
Mennyi pénzt fizetünk munkahelyenként, hogy ide települjenek ezek az "ide adózó" külföldieket foglalkoztató, így a magyar béreket leverő cégek?
Elárulom, több tízmillió forintot/kopf! Ezeknek azért lenne jobb helyük is!
És ne gyere nekem a bruttó átlagbérek emelkedésével, mert a dolgozó emberekre az pont nem vonatkozik, és EU-s, régiós összevetésben semmire sem megyünk vele! Bulgáriát előzzük, és kb. ennyi.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 078
10 985
113
Szerintem meg én is mondhatnám, hogy hazaárulás, az, hogy tapsoltok annak, hogy Magyarországba telepítjük be a muszlim pakisztáni, filippin, és egyéb ázsiai tömegeket, de nem fogok ilyen szavakkal dobálózni. Mindenesetre azért nézd meg az 1970es Németországot, és a mostanit, hogy milyen jól jártak azzal, hogy hatékonyabb, jobb ipar helyett, a tőkések, és véletlenül sem a nép érdekében beengedték a török vendégmunkásokat. De nekem mindegy. Gyerekem nem lesz, 80 évesen majd röhögni fogok a kammillázásotokon, hogy a fiad/unokád osztályába 20 lakatos, és 15 mohamed jár.
Szerintem igazságtalan és ostoba dolog összemosni a szociális segélyen élősködő (ezért keltek útra,ezért jöttek ide...germoneyy stb) afrikai és közel-keleti országokból érkező parazitákat a vendégmunkásokkal,akik DOLGOZNI jönnek, nem ingyen élni.

Plusz: nem az ingyenélő parazitákra kell haragudni....ők csak kihasználják a gazdatest balfaszságát, a nyugat-európai, gyengekezű,öngyülölő, jóléttől elhülyült államok szociális hálóját... Azok meg nem támasztanak elvárásokat, követelményeket feléjük.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 078
10 985
113
Megbüntetjük vele ojrópát! Nagy diadal!

Csak ott nagyjából betartatják a munkavédelmi, munkajogi és környezetvédelmi előírásokat is...
Honnan tudjuk,hogy itt nem fogják betartatni ? Még megsem épült a gyár..

Ebben a részében amúgy nincs is vita, épüljön meg a kínai gyár, de európai munkakultúra uralkodjon benne,hiszen Európában vagyunk.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: vata and alali77

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 296
2 485
113
Mennyi pénzt fizetünk munkahelyenként, hogy ide települjenek ezek az "ide adózó" külföldieket foglalkoztató, így a magyar béreket leverő cégek?
Elárulom, több tízmillió forintot/kopf! Ezeknek azért lenne jobb helyük is!
És ne gyere nekem a bruttó átlagbérek emelkedésével, mert a dolgozó emberekre az pont nem vonatkozik, és EU-s, régiós összevetésben semmire sem megyünk vele! Bulgáriát előzzük, és kb. ennyi.
Azért van annak egy bája, h az ipartelepítés jelenlegi (extenzív) módja ugyanazokkal a frázisokkal kerül indoklásra a támogatók részéről itt a fórumon, mint anno a 90-es években a Horn kormány idején. Bár állítólag ők jobboldali szimpatizánsok.
Csak hát eltelt 30 év, a körülmények a világ és az ország is változott ugyanazzal a recepttel főzni ….(?) pláne, h az eredeti recept szerint a legfontosabb hozzávaló (olcsó munkaerő) elfogyott…(?)
Talán azért érdemes lenne kicsit tovább gondolni a dolgokat.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
551
2 777
93
Szerintem igazságtalan és ostoba dolog összemosni a szociális segélyen élősködő
Amire az teremtette meg a lehetőséget, hogy 1970es években elmentek dolgozni a tödökök. Először csak max létszámmal, csak ha nincs helyettük német, csak időlegesen. Aztán csodák csodája, nem lett helyettük német, mert az a munkás ott a gyárban nem értékelte, hogy a béremelés a gyárban azt jelenti, hogy a targoncásokat bérbeadják más cégeknek is.
Emiatt természetesen, pusztán csak a gazdasági érdekek miatt, maradhattak. Aztán jött a család. Aztán állampolgár lett. Aztán már az ő szavazatai is számítottak, így még többen jöttek, és most vagyunk 2024ben.
Szóval jót fogok rajtatok nevetni, amikor ki lesztek akadva, hogy a fiaitok/unokáitok osztályában a 36 gyerekből 15 Ahmed, 20 Lakatos
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 545
46 529
113
Mennyi pénzt fizetünk munkahelyenként, hogy ide települjenek ezek az "ide adózó" külföldieket foglalkoztató, így a magyar béreket leverő cégek?
Elárulom, több tízmillió forintot/kopf! Ezeknek azért lenne jobb helyük is!
És ne gyere nekem a bruttó átlagbérek emelkedésével, mert a dolgozó emberekre az pont nem vonatkozik, és EU-s, régiós összevetésben semmire sem megyünk vele! Bulgáriát előzzük, és kb. ennyi.
És a kínai befektető mennyit tesz ebbe bele? Mert pl. a CATL 7,34Mrd eurót tol bele a debreceni gyár beindításába.
Szerinted miért kapkodnak Botkáék is ezerrel a szegedi befektetések után? Mert olyan szar lesz a városnak? Botka ugye nem Fideszes.
Hogy mi a tarifa?
Nos nézzük:
Németországban egy új svéd akkugyár 903M eurót kapott egy összességében 3-5Mrd-os beruházás mellé. Náluk nem lehetett volna ezt másra költeni. Csak mert éppen alkotmányossági válság van náluk a törvény által megengedett deficit kapcsán.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby