Programajánló

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 335
7 635
113
Anti-SRMB rendszer LESZ, sőt, konkrétan meg lett nevezve, hogy mi lesz, de személyiségvédelmi okok miatt nem írom le, hogy mi a döntés.
Egy hatásos és költséghatékony rendszerről van szó.
De ne kérdezzetek rá, hogy melyik, mert úgysem fogok rá válaszolni.
Én csak arra kérdeznek rá h mi az a Anti-Srmb rendszer? :eek:
Nagy és félelmetes legalább?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 657
3 982
113
  • Egy svájci cég bemutatott egy bőrönd méretű bőröndben elférő víztisztító rendszert, amely akár nukleárisan szennyezett vizet is képes megtisztítani egy család számára (150 L/nap kapacitás).
    Jöhet az Armageddon.
Szia,

A gyakorlatban szerintem nuklearisan szennyezett eszkozokrol a port tavolitjak el, vagyis (szerintem!) minden atlagos viztisztito, ami az uszo port kiszuri, az a nuklearisan szennyezett vizet is meg tudja tisztitani.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 416
74 319
113
"Hol máshol töltse az ember a szombati napját, mint a legnagyobb budapesti védelmi ipari konferencián, a Budapest Security Dialogue rendezvényen..."

439625215_10233404284314103_2330431960808584576_n.jpg
440588070_10233404284954119_2740110378519826443_n.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
Anti-SRMB rendszer LESZ, sőt, konkrétan meg lett nevezve, hogy mi lesz, de személyiségvédelmi okok miatt nem írom le, hogy mi a döntés.
Egy hatásos és költséghatékony rendszerről van szó.
De ne kérdezzetek rá, hogy melyik, mert úgysem fogok rá válaszolni.

Ezt hogyan kell értelmezni, a személyiségvédelmi okot? Személyesen csak neked mondták el, így kinyomozható lennél, vagy előadáson hangzott el, csak nem lehet terjeszteni az infót? Mondjuk bárki mehetett, aki előre regisztrál (?) így az utóbbi opció érdekes lenne. (Nem vágom, hogyan működnek ezek a rendezvények)
 
  • Imádom
Reactions: pöcshuszár

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 079
36 539
113
Ezt hogyan kell értelmezni, a személyiségvédelmi okot? Személyesen csak neked mondták el, így kinyomozható lennél, vagy előadáson hangzott el, csak nem lehet terjeszteni az infót? Mondjuk bárki mehetett, aki előre regisztrál (?) így az utóbbi opció érdekes lenne. (Nem vágom, hogyan működnek ezek a rendezvények)
Valszeg magánban mondták neki és az illető bajba kerülhet aki mondta...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
Anti-SRMB rendszer LESZ, sőt, konkrétan meg lett nevezve, hogy mi lesz, de személyiségvédelmi okok miatt nem írom le, hogy mi a döntés.
Egy hatásos és költséghatékony rendszerről van szó.
De ne kérdezzetek rá, hogy melyik, mert úgysem fogok rá válaszolni.
Akkor jól értem, hogy anti SRBM-ről van szó, azaz short range balistic missile. Mondjuk sok opció itt nincs is.
Én eddig még csak az Iron Dome-mal kapcsolatban hallottam ezt a kifejezést.
De ez mondjuk borítékolható is volt....
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 113
12 141
113
Mivel a Progromajánló le van zárva, ide teszem be a cikket és egyúttal kérdem, hogy mi a fene lehet ez a "Defence Industry Summit" május 10-én?
Rákerestem, de semmit sem találtam!

"Óriási a tét: aki lemarad, az teljesen kimarad a versenyből​

Az N7 Holding vezérigazgatója a május 10-ei Defence Industry Summit hadiipari konferencia kapcsán arról is beszélt, hogy a hazai védelmi ipar fejlődésében és a technológiai innovációk bevezetésében kiemelt szerepe volt a külföldi piacvezető cégekkel történő együttműködéseknek."
https://www.economx.hu/gazdasag/palkovics-laszlo-interju-hadiipar-honvedseg.789147.html
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 402
10 199
113
Mivel a Progromajánló le van zárva, ide teszem be a cikket és egyúttal kérdem, hogy mi a fene lehet ez a "Defence Industry Summit" május 10-én?
Rákerestem, de semmit sem találtam!

"Óriási a tét: aki lemarad, az teljesen kimarad a versenyből​

Az N7 Holding vezérigazgatója a május 10-ei Defence Industry Summit hadiipari konferencia kapcsán arról is beszélt, hogy a hazai védelmi ipar fejlődésében és a technológiai innovációk bevezetésében kiemelt szerepe volt a külföldi piacvezető cégekkel történő együttműködéseknek."
https://www.economx.hu/gazdasag/palkovics-laszlo-interju-hadiipar-honvedseg.789147.html
Nekem ez idáig meghívásosnak néz ki.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 113
12 141
113
Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

https://iparnapjai.hu/