World of Tanks/Warships/Warplanes (Wargaming)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Egymást kizáró igények. Szimulátor PC van és lesz. A konzol alkalmatlan a feladatra több szempontból is.
Ez nem igaz. Ott van már elég komoly Joystick Thrustmaster termékpalettán gázkarral, pedállal PS 4 hez.
Irányítás adott innentől. Nem egy X52 Saitek, vagy egy Warthog HOTAS, de bőven megfelel. Ahogy a nextgen konzolok is bőven rendelkeznek már elégséges számítási kapacitással, és rammal is.
WT nem a legbrutálabb hardcore szimulátor, de megállja a helyét szimulátor módban WW2 vonalon, bőven. Tudom hogy miről beszélek. Minden játék megvan ami WW2 repülős vonal és jegyzik, és játszom vagy játszottam is velük aktívan.
A repülési modell teljesen korrekt, részletesség szintén. Az összehasonlítási alapom a DCS WW2 összes repülővel, és teljes IL-2 sturmovik család, minden része, kiegekkel együtt.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem igaz. Ott van már elég komoly Joystick Thrustmaster termékpalettán gázkarral, pedállal PS 4 hez.
Irányítás adott innentől. Nem egy X52 Saitek, vagy egy Warthog HOTAS, de bőven megfelel. Ahogy a nextgen konzolok is bőven rendelkeznek már elégséges számítási kapacitással, és rammal is.
WT nem a legbrutálabb hardcore szimulátor, de megállja a helyét szimulátor módban WW2 vonalon, bőven. Tudom hogy miről beszélek. Minden játék megvan ami WW2 repülős vonal és jegyzik, és játszom vagy játszottam is velük aktívan.
A repülési modell teljesen korrekt, részletesség szintén. Az összehasonlítási alapom a DCS WW2 összes repülővel, és teljes IL-2 sturmovik család, minden része, kiegekkel együtt.
Ok.
Kérlek vázold fel, hogy egy A-10C szintű full kilikkelhető kabinos DCS szimet hogyan vezérelsz konzolon vagy egy Steel Beast szerű land based szimet.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Ok.
Kérlek vázold fel, hogy egy A-10C szintű full kilikkelhető kabinos DCS szimet hogyan vezérelsz konzolon vagy egy Steel Beast szerű land based szimet.
Csak a full klikkelhető kabinos szimulátor a szimulátor? Nekem nem. Szeretem azt is, van ennek is varázsa egy DCS ben egy fókát elkormányolni így vagy akár az IL-2 CLOD ban egy spitet, de nem csak az a szimulátor.
Nem vagyok nagy konzolos, de én úgy tudom hogy egér és billentyű is csatlakoztatható már hozzájuk, szóval a kérdésedre a válasz adott.
 
M

molnibalage

Guest
Csak a full klikkelhető kabinos szimulátor a szimulátor? Nekem nem. Szeretem azt is, van ennek is varázsa egy DCS ben egy fókát elkormányolni így vagy akár az IL-2 CLOD ban egy spitet, de nem csak az a szimulátor.
Nem vagyok nagy konzolos, de én úgy tudom hogy egér és billentyű is csatlakoztatható már hozzájuk, szóval a kérdésedre a válasz adott.
Ha nem full klikkelhető, akkor egyes funkciókat billentyűzetre kell tenni. Oh, wait, az sincs konzolon alapból.
Akkor hogyan is akarsz tényleg igazi szimulátort és nem félárkád játékot készíteni? Harcskocsiban csak a vezérlő karokból és sebváltóból van annyi, mint kb. gomb kontrolleren. A többi kallantyú és "bizbaszt" akkor hogyan is csinálod meg?

Tudtommal az egér és billentyűzet valamiféle félhackelés, de lehet, hogy rosszul vagyok tájékoztatva.

Summa, summarum, okkal nincs HC szim konzolra. HC szimet olyan generáció játszik, aki finoman szólva nem a konzol éra szülötte...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 456
113
Tudtommal az egér és billentyűzet valamiféle félhackelés, de lehet, hogy rosszul vagyok tájékoztatva.

Az Xbox One-hoz csatlakoztatható USB-portos billentyűzet, a megfelelő microsoftos szabványt használók persze (több márka is megfelel), ill. van spéci átalakitó, úgy hivják hogy XIM4, vagy ép Apex. Tehát ez a próbléma nem probléma, a konzol meg egyébként is nem gyenge, játékokra van kihegyezve, azért játékkonzol. Az erre szánt adaptációkat hiányolom csak...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 456
113
  • Tetszik
Reactions: zsolti

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 706
28 186
113
Amúgy jönnek olyan infomorzsák a Gaijin felől, hogy hamarosan (ez mondjuk náluk egy rendkívül tág fogalom) a PS4 mellett Xbox One-ra is ki fogják adni a War Thundert
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 008

Guest
Mennyire arcade? Van benne gyalogság? Nagyon furcsa lenne egy olyan harctér, amiben nincs gyalogság.... WoT-ot ban is erős hiányérzete volt.
Nemcsakhogy gyalogság nincs ezekben, de a nyitott járművek üresek, nincs bennük személyzet. Ez csak a PEGI besorolás miatt van, mert ha gépeket ölsz az 7+ ha meg "ember kinézetűeket" akkor 12+. Tényleg így van megfogalmazva.
 
M

molnibalage

Guest
Az Xbox One-hoz csatlakoztatható USB-portos billentyűzet, a megfelelő microsoftos szabványt használók persze (több márka is megfelel), ill. van spéci átalakitó, úgy hivják hogy XIM4, vagy ép Apex. Tehát ez a próbléma nem probléma, a konzol meg egyébként is nem gyenge, játékokra van kihegyezve, azért játékkonzol. Az erre szánt adaptációkat hiányolom csak...
Hát, ha egyszer lesz konozol az nem Xbox lesz. PS4. A Last of Us, az Uncharted és a Days Gone miatt. Persze ezeket sem kontrollerrel tolnám.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Nemcsakhogy gyalogság nincs ezekben, de a nyitott járművek üresek, nincs bennük személyzet. Ez csak a PEGI besorolás miatt van, mert ha gépeket ölsz az 7+ ha meg "ember kinézetűeket" akkor 12+. Tényleg így van megfogalmazva.
A WT ben ott figyel a személyzet. Még mutatja is ha olyan criticalt érsz el, hogy a géphez hozzá sem érsz, csak 75% felett leírtod a személyzetet, hogy melyik feladatkörben lévő személyt hogy és hányszor hol találtad el, van külön olyan hogy súlyos sérült, halott, etc.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
.

HC szimet olyan generáció játszik, aki finoman szólva nem a konzol éra szülötte...
Csúnya általánosítás, még igaznak sem igaz.

Nehogy azt hidd már, hogy utánad nem született olyan fiú VAGY lány aki él hal a repülésért, az viszont nem adatik meg neki hogy valós pilóta legyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Az Xbox One-hoz csatlakoztatható USB-portos billentyűzet, a megfelelő microsoftos szabványt használók persze (több márka is megfelel), ill. van spéci átalakitó, úgy hivják hogy XIM4, vagy ép Apex. Tehát ez a próbléma nem probléma, a konzol meg egyébként is nem gyenge, játékokra van kihegyezve, azért játékkonzol. Az erre szánt adaptációkat hiányolom csak...
Egyelőre csak a War Thunderről tudok csak.
Jó neked hogy csak a konzolról hiányolod a repszimeket, én úgy globálba mindenhonnan. Az a nagy büdös helyzet, hogy kevesen vagyunk, nem igazán lehet a siker reményében ilyet fejeleszteni. Ez egy nagyon szűk réteg, mindig is az volt.
A WT pont azért tetszik nekem nagyon, mert össze tudták azt hozni, hogy marha nagy számú játékosréteg legyen, jellemzően 20-50.000 feletti játékos van online, akik közül valóban a legtöbb árkád lövöldézik, de aki rákap az ízére, vagy amúgy is volt régebbről valami kötödése a szimulátor műfaj felé, az idővel a szimulátornál fog kikötni.
Az utolsó szalmaszál, mert egyébként új és sokak által játszott címek nélkül ez a műfaj szépen lassan eltűnhet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A WT ben ott figyel a személyzet. Még mutatja is ha olyan criticalt érsz el, hogy a géphez hozzá sem érsz, csak 75% felett leírtod a személyzetet, hogy melyik feladatkörben lévő személyt hogy és hányszor hol találtad el, van külön olyan hogy súlyos sérült, halott, etc.
PEGI 12 is. De WG nem akarja elveszíteni a 8 éveseket, mert akkor ki artyzna? :)
 
M

molnibalage

Guest
Csúnya általánosítás, még igaznak sem igaz.

Nehogy azt hidd már, hogy utánad nem született olyan fiú VAGY lány aki él hal a repülésért, az viszont nem adatik meg neki hogy valós pilóta legyen.
Az fogja magát és vesz egy PC-t...
Halkan jegyzem meg, hogy amíg volt Frugalsworld fórum, akkor ki volt írva a fórumozók átlagéletkora. Szinte egyenes aránnyal ment fent az eltelt idővel. Én emberemlékezet óta nem láttam fórumokon új belépő HC szimest...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Aki egyből kiszed repülővel egy tigrist, az igen igen profi, én legtöbbször olyat látok hogy dobáljuk köré össze vissza a bombát, és kb. max egy lánc leszakadást érünk el, konkrétan direkt találat kell a kill-hez. Brutál nehéz összehozni. Nagyon. Ha meg is van, utána mehetsz vissza a legtöbb repülővel leszállni, és reload. Kb. egy átlagos játékidő alatt egy ilyenre van idő, max. 2-re.
Egy Wirblewind, Ostwind, ZIS-43, vagy M-16 quad meg ledarál a francba ha nem radiális irányba repülsz hozzá képest. Megpróbálsz rárepülni egy ilyenre, instant halál. Messziről fentről 400km/h -val nézve egy kis pötty az elején ha Tiger-H, ha P4 alapra épített Wirblewind, igen hasonlónak tűnik ám. Sasolni kell de nagyon, és az óvatos - türelmes játék aranyat ér.

Anno Fw190-F8-cal toltam (valamiért nagyon rá voltam kattanva arra gépre, már akkor is amikor még csak repülők voltak). Nem bíztam a véletlenre semmit, 1 tonnás bomba, becsapódáskor azonnal robban, közel 90°-os zuhanásból ejtve. Ha hetente 1 tankot kiszedtem akkor már büszke voltam magamra :D Ha nem szakadt szét a gép bombavetés közben akkor még jobban.
Reptettem Stukákat is, de azt rendszeresen kiszedték alólam, rút kiskacsával meg nem tudtam mit kezdeni.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Anno Fw190-F8-cal toltam (valamiért nagyon rá voltam kattanva arra gépre, már akkor is amikor még csak repülők voltak). Nem bíztam a véletlenre semmit, 1 tonnás bomba, becsapódáskor azonnal robban, közel 90°-os zuhanásból ejtve. Ha hetente 1 tankot kiszedtem akkor már büszke voltam magamra :D Ha nem szakadt szét a gép bombavetés közben akkor még jobban.
Reptettem Stukákat is, de azt rendszeresen kiszedték alólam, rút kiskacsával meg nem tudtam mit kezdeni.
Pont most csaptam ki 5 perc alatt 3 tankot Il-2M3 al :D. Ezt azért mentettem haha :D!
Igen, szökőévben egyszer jön össze egy ilyen streak nekem is szimulátorban.
Fw-190 F8 nagyon fasza, de nem tonnás bombával kell tolni, hanem páncéltörő lőszerrel az Mk.103 gépágyú gondolát. BrutálMetál. Oldalról/felülről visz mindent mint a piroshetes.
Csak hát ugye célozni azt kurvára kell tudni vele. Nekem a rút kiskacsa a német vonalon a kedvenc, a B3 75mm es BK 7,5 el ha ki tudod trimmelni szépen a gépet, és így Joyal is tudsz messzire távcsővel pontosan lőni vele(nem könnyű!), akkor game changer tud lenni. Komolyabb vasakat viszont ezzel is csak oldalról, hátulról, felülről érdemes lőni.
Stuka onnantól hogy van ellenséges vadászgép, vagy értelmesebb SPAAG, préda. Lassú, lomha, elégtelen védő fegyverzettel. Én Il-2 vel volt hogy bent ültem mögötte, és a 7,92mm-es csak pattogott a páncélzatomon. Meguntam és a 2x23mm fődarabokra bontotta 2 sec alatt.
 
M

molnibalage

Guest
Pont most csaptam ki 5 perc alatt 3 tankot Il-2M3 al :D. Ezt azért mentettem haha :D!
Igen, szökőévben egyszer jön össze egy ilyen streak nekem is szimulátorban.
Fw-190 F8 nagyon fasza, de nem tonnás bombával kell tolni, hanem páncéltörő lőszerrel az Mk.103 gépágyú gondolát. BrutálMetál. Oldalról/felülről visz mindent mint a piroshetes.
Csak hát ugye célozni azt kurvára kell tudni vele. Nekem a rút kiskacsa a német vonalon a kedvenc, a B3 75mm es BK 7,5 el ha ki tudod trimmelni szépen a gépet, és így Joyal is tudsz messzire távcsővel pontosan lőni vele(nem könnyű!), akkor game changer tud lenni. Komolyabb vasakat viszont ezzel is csak oldalról, hátulról, felülről érdemes lőni.
Stuka onnantól hogy van ellenséges vadászgép, vagy értelmesebb SPAAG, préda. Lassú, lomha, elégtelen védő fegyverzettel. Én Il-2 vel volt hogy bent ültem mögötte, és a 7,92mm-es csak pattogott a páncélzatomon. Meguntam és a 2x23mm fődarabokra bontotta 2 sec alatt.
Mert a valóság ez volt. A Stuka már 1940-ben is préda volt vadászkíséret nélkül. Csak tökéletes légifölény esetén volt átlagpilótával túlélnie hosszútávon.