[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az iráni elnök azt állítja, hogy a kibertámadók az ország minden benzinkútját megbénították, hogy „zűrzavart” teremtsenek, de elmulasztja megnevezni a ludast
Ez mire volt jó? mert ha a hadsereg üzemanyag rendszerét bénítják meg, azt érteném.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Ez mire volt jó? mert ha a hadsereg üzemanyag rendszerét bénítják meg, azt érteném.
Idegesítő, rontja az országban a közhangulatot. Nekem is elborult kicsit az agyam tegnap a benzinkútnál, na nem azért mert nem volt benzin, hanem az ára esett rosszul. Közben nézem a 6,29%-os inflációs mutatót és nem értem honnan jön ez ki nekik, mert kurvaélet, hogy nem 6%-ot drágultak a termékek és szolgáltatások egy év alatt.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 490
25 430
113
Csak a színház megy. Putyin már megmondta nekik hogy nincs semmi támadás az Azeriekre. (a medve meg nem játék ! :D ) Üljenek meg a valagukon. "Gyakorolni" azt persze lehet... :rolleyes::D
Ez több mint színház, mert az azerieknél levő izraeli kontingensnek is szólt, mivel Irán határainál kóborolnak bekerítés, közvetlen támadásügyileg.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 995
36 124
113
Az izraeli Bennett le akarja győzni az iráni „rohadt rezsimet” hasonloan ahhoz „amit Reagan tett" a szovjetekkel
Több mint egy évbe telhet Izraelnek az Irán elleni csapás terveinek teljes elkészítése
Oltári nagy banzáj készül Irán és Izrael között
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez több mint színház, mert az azerieknél levő izraeli kontingensnek is szólt, mivel Irán határainál kóborolnak bekerítés, közvetlen támadásügyileg.
Ja, szíriában is az irániaknak szól amikor a szír izraeli határ mellett az irániak "állítólag nem is létező épülő iráni rakétabázisokat és fegyver és lőszerraktárakat" kilövik az izraeliek rendszeresen. :D De mivel ezt nem hagyták abba soha, ezért izrael meg beköltözött az iráni szomszédba Azeribe ! Nincs itt semmi titok. :D Csak annyi a különbség, hogy izrael nem "szponzolál" azeriben irán ellenes proxi haderőket ahogy ezt irán teszi az Assad rendszerben. :eek::D Kicsit többet kéne olvasgatni ebben a témában, de... addig az iráni rezsimet hősnek mutató "varázsszemüvegedet" is le kéne venni ! :oops::eek::D A szelektív irán istenítő memoriádat is helyre kéne rakatnod előtte mert másképp el fog maradni a valóság megismerésének csodája.:) Engem pedig nem kéne próbálnod kioktani, mert kicsit jobban értek hozzá mint te. :p Amúgy meg idén minden rigolyád ellenére nyújtottam neked egy békejobbot, de csak egy gyomorforgató acsarkodás jött válasznak. Oppá... :oops: Na ebben meg NEM én vagyok a fekete bárány. Vannak akik imádnak állandó feszkót és gyűlölködést fenntartani. Ez pedig a kettőnk esetében SOHA nem én voltam. Ennyi. ;)
Az izraeli Bennett le akarja győzni az iráni „rohadt rezsimet” hasonloan ahhoz „amit Reagan tett" a szovjetekkel
Több mint egy évbe telhet Izraelnek az Irán elleni csapás terveinek teljes elkészítése
Oltári nagy banzáj készül Irán és Izrael között
Ööö... "Apa kezdődik... !"

Röviden ennyi a véleményem. :oops::hadonaszos:
Aki keresi a bajt (ez az iráni vallási rezsim) előbb-utóbb meg is szokta találni. Ez történik most. Erdogan is így járt és egyre mélyebbre kerül bene. (sok helyen nem csak szíriában) Pakisztán is süllyed a nemzetközi politikában, Afganisztánnak meg Jemennek annyi, már a gödör alján vannak. Ide jutnak a vallási fanatikus államok. Szaudi inkább kezd engedni, ők nem akarnak elsüllyedni, mint a többi fanatikus vallási rezsim.

"De a nép támogatja az iráni vallási rezsimet... !" Ööö... történelem: Hitlert anno a lakosság 2/3-ada támogatta. A II. VH. elején... Az eredmény ismert. De az emberi őrület miatt tört ki az I.VH. is. Szintén iszonyatos ára lett. Irán 40 éve szítja a gyülöletet és a háborút Izrael ellen. Most lehet hogy megkapja amiért küzdöttek, csak nem úgy ahogy ők gondolták.

A régebbi történelemben is rengeteg ilyen történet van a világon ahol a háborút szították. Izraelben betelt a pohár irán gyűlölködésére, pontot akarnak tenni az iráni folyamatos elpusztítás hangoztatásának fenyegetésére.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
Az izraeli Bennett le akarja győzni az iráni „rohadt rezsimet” hasonloan ahhoz „amit Reagan tett" a szovjetekkel
Több mint egy évbe telhet Izraelnek az Irán elleni csapás terveinek teljes elkészítése
Oltári nagy banzáj készül Irán és Izrael között
Egyszer már leírtam !Izrael fölénye az f35 miatt most nagy fölényben van,jobban mint eddig bármikor.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Azért nagyon fejlett benzinkutak lehetnek az elmaradott iránban hogy számítógeppel lehet hekkelni egyszerre az egész országban! :hadonaszos:
Ha jól értem van valami belföldi kártyarendszer, amit arra használnak, hogy olcsón adjanak a népnek bizonyos mennyiséget. Szerintem azt bénították meg s te sem akarnál 5x annyiért tankolni kp-ért, ha van a másik opciód.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 551
5 164
113

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 348
13 913
113
Egyszer már leírtam !Izrael fölénye az f35 miatt most nagy fölényben van,jobban mint eddig bármikor.
Azért ez nem ilyen egyszerű.
Az USAF a HH alatt úgy számolt, hogy 17 nap alatt szétverik őket a szovjetek - és nem igazán a levegőben, hanem egyszerűen nem marad nekik beton. Az, hogy 91' után olyanokkal háborúztak többnyire, akik semmit sem tehettek a homokzsák szerepen kívül - vagyis nem voltak képesek felszántani a támadók reptereit, ellátási vonalait, felfejlődési területeit, stb... na úgy egy légierő hatékonyságát erősen rosszul lehet felbecsülni. (Az oroszok elleni NATO háborús baromságokon ezért szoktam röhögni - felfejldőni sem tudnának értelmes időn belül, az oroszoknak megvan az erejük bármi ilyesmit annyira megtépni, hogy ne legyen reális a felfelődés értelmezhető időn belül).

Itt ugyan ez a helyzet - Irán már bizonyította, hogy nem szarik be az USA megtámadásától - lásd BM raksi szalvó Irakban. Izrael meg ha így nekik megy, hááát.... vagyis az F-35 egy nagyon jó vas, a top mindenképpen - de most egy olyan ellenfélről beszélünk, aki nem fog ülbe tett kézzel várni, hogy ezek a gépek amolyan DS stílusban szépen nyugdtan a reggeli kávé után menjenek naponta dolgozni ahogy kedvük tartja. Olyan halált zúdítanak rájuk ha letámadják őket (hagyományos fejrészekkel persze, hogy ne legyen ok a nuki támadásra), hogy az a légi haderő baromira nem lesz képes optimálisan működni.

Egy ilyen scenaban az F-35 már nem annyira döntő, mert ezen a szinten már stratégiai fegyverekről beszélünk -BM/CM salvók ezreiről. Ez ellen két század F-35 édeskevés.... még az USA is tart tőlük, okkal nem mentek nekik fél évszázada...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Pont a napokban néztem házi készítésű repülőkről videókat, nem volt elég a felhajtóerő, hozzatoldottak a szárnyhoz, beszart a benzinmotor, tettek helyette elektromosat, nem húzott az eléggé, tettek 2 helyett 3 lapátot. Ennek fényében nem vágom mi olyan nagy dolog a már évekkel ezelőtt bemutatott gép, hogy repűl. Vagy az, hogy komolyan gondolták és nem csak egy makett maradt és eljutottak addig, hogy érdemes megreptetni?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Hát igen.. Azt a befogadást és együttélést ugyebár nem önszántunkból tettük. Nekem feláll a szőr a hátamon amikor magyar - török testvériségről beszélnek. Az ilyen "testvér" köszönöm de nem kell.
Na igen.. annak a nagy testvériségnek lett egyenes következménye az osztrák megszállás, Trianon és az ahová mára jutottunk...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 490
25 430
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 002
113
Ha jól értelmezem, akkor Irán visszafoglalta saját olaját.


Azonnal feljelenteni az USA-t kalózkodásért, hiába nem lesz semmi belőle. Maradjon meg az utókornak hivatalos úton.