[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nem errol van szo. Ertsetek mar meg, magasrol szarnak az ilyen miniallamokra. Ez a "rossz pelda, ami ragados" tokeletes peldaja a sajat szereped tuldimenzionalasanak, messze nem vagy ilyen szinten globalisan, hidd el.

A masik gondolat kapcsan nekem konkretan meggyozodesem, hogy amikor az egesz EU orbakolt Kardiganra es Orban vegig barati kapcsolatban maradt es utazgatott hozza, akkor bezony Magyarorszag volt az EU nem publikus targyalasi kuldotte, azzal a megbizassal, hogy valahogyan zarjak le a deli menekultaradatot es alkudjon meg Kardigannal, mennyit ker erte.
Ezt Orban viadaman megtehette, mert otthon eros volt es beleillett a poplitikai szovegebe, mig a nyugatiak nem tehettek meg, mert ok belealltak a "jogtipro, autokrata Kardigan" pozba es otthon lemeszaroltak volna oket a valasztok, ha kozben direktben targyalgatnak vele.

Ezt szerintem konkretan Merkel hozta teto ala, csendben, bekussoltatva a franciakat, hollandokat es kozben megbizva Orbant, hogy a magyarok intezzek ezt el "nemhivatalosan" Kardigannal, majd o atnyomja az EUban utana, amiben megegyeztek (sot, nem lennek meglepodve, ha valamelyik hivatalosan "liason" Mo kuldott nemet officer/burokrata tulajdonkeppen kozvetlen osszekoto lett volna a nemet kancellarhoz. Ilyesminek azert nalunk van vagy szazeves hagyomanya, ugye.)

Minderrol valoszinuleg az amerikaiak is ertesultek, de azok csendben figyeltek, mert nyiltan nem fognak a nemetek ill az EU ellen cselekedni a sajat szomszedjukban (no meg a menekultaradat az elbaszarintott amerikai politika eredmenye, szoval azert eg am az arcuk emiatt rendesen.)
Igen, utólag már látszik, hogy ez a fent leírt "játék" így lett megszervezve. Orbánék voltak az összekötő kapocs a rossz fiúnak kikiáltott államvezetők és a nyugat-Európa (értsd: Németország) között. Nagyon nagy szolgálatot tettünk No.-nak, amikor ezt az egész hajcihőt felvállaltuk.
Volt egy időszak (nem tudom emlékeztek-e) amikor Szijártó heti szinten utazott Moszkvába, illetve csinálta a Moszkva-Isztambul-Budapest körutakat. Kína és Balkán felé is rendkívül gyakran mászkált. Na az ilyen közvetítői és migráns-blokkoló dolgok miatt orrol ránk az USA és félnek a magyar külpolitikától a románok. Ti. már többször megírták az újságaikban különböző LARICS-on /akadémai és szeku által fenntartott agytröszt) által írt cikkekben, hogy mennyire nem jó amiben most vannak, és hogy a magyarok átvették az ő korábbi diplomáciai gyakorlatukat, ami nekik egyáltalán nem jó.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Mondjuk ki lett màr vesèzve a tèma...

"Azóta kiderült, hogy az eredeti hírt – amely már gyakorlatilag befejezett tényként kezelte a „román előzést” – sokszoros átvételben és fordításban tálalta a sajtó mindkét országban. A Világbank szóban forgó szakértője a 24.hu információi szerint elsősorban városfejlesztéssel foglalkozik, nem makrogazdasággal. Ráadásul Marcel Ionescu-Heroiu szavait talán félre is értették."

A fenti cikk idézet a hivatkozott 24.hu cikkből.

Ennek alapján, vagyis, hogy kire hivatkoznak az adatok kapcsán, értitek, hogy mennyire hiteles a jelentés/elemzés? Egy olyan "független" világbanki elemzőnek, akit történetesen Marcel Jonescunak-Heroiunak hívnak.
Ez a személy vagy valaki megbízásából, vagy hazafias inditatásból nem tud objektív elemzést készíteni a két ország fejlettségi mutatójáról, és amikor kérdőre vonják el kezd ötölni-hatolni, hogy hát nem is úgy mondta és nem is arra amire értették.
Na ennyit arról, hogy mennyire független/objektív/pártatlan az elemzése a nemzetközi intézeteknél dolgozó román nemzetiségű szakértőnek, ha az Romániáról ad szakvéleményt. Nem mellékesen a román média már tényként kezeli, hogy ők már le is előzték Magyarországot.
De ez is érthető. Olyan fokon frusztráltak a románok történelmük, fejlődésük (elmaradásuk/fejletlenségük), földrajzi elhelyezkedésük (ketté vágják őket a Kárpátok, totál logisztikai rémálom az ország), nyugat általi lenézettségük okán, hogy azt mi elképzelni sem tudjuk. A szlovákok kezdő napközisek hozzájuk képest, pedig ők sem piskóták.
Ha valaha elérik azt, hogy Magyarországot leelőzik valamiben, akkor szerintem kollektív orgazmust fognak átélni nem csak itt, hanem a nagy transzcendens világmindenségben is.
De erre addig még várni kell. Ahogy írta az egyik komentelő az eredeti román cikk alatt, akkor fog ezeknek a számoknak hinni, ha legalább annyi autópályája, korszerű vasútja, regionális kórháza, közművekkel ellátott települése és iskola lesz mint Magyarországon.
 
K

kamm

Guest
"Azóta kiderült, hogy az eredeti hírt – amely már gyakorlatilag befejezett tényként kezelte a „román előzést” – sokszoros átvételben és fordításban tálalta a sajtó mindkét országban. A Világbank szóban forgó szakértője a 24.hu információi szerint elsősorban városfejlesztéssel foglalkozik, nem makrogazdasággal. Ráadásul Marcel Ionescu-Heroiu szavait talán félre is értették."

A fenti cikk idézet a hivatkozott 24.hu cikkből.

Ennek alapján, vagyis, hogy kire hivatkoznak az adatok kapcsán, értitek, hogy mennyire hiteles a jelentés/elemzés? Egy olyan "független" világbanki elemzőnek, akit történetesen Marcel Jonescunak-Heroiunak hívnak.
Ez a személy vagy valaki megbízásából, vagy hazafias inditatásból nem tud objektív elemzést készíteni a két ország fejlettségi mutatójáról, és amikor kérdőre vonják el kezd ötölni-hatolni, hogy hát nem is úgy mondta és nem is arra amire értették.
Na ennyit arról, hogy mennyire független/objektív/pártatlan az elemzése a nemzetközi intézeteknél dolgozó román nemzetiségű szakértőnek, ha az Romániáról ad szakvéleményt. Nem mellékesen a román média már tényként kezeli, hogy ők már le is előzték Magyarországot.
De ez is érthető. Olyan fokon frusztráltak a románok történelmük, fejlődésük (elmaradásuk/fejletlenségük), földrajzi elhelyezkedésük (ketté vágják őket a Kárpátok, totál logisztikai rémálom az ország), nyugat általi lenézettségük okán, hogy azt mi elképzelni sem tudjuk. A szlovákok kezdő napközisek hozzájuk képest, pedig ők sem piskóták.
Ha valaha elérik azt, hogy Magyarországot leelőzik valamiben, akkor szerintem kollektív orgazmust fognak átélni nem csak itt, hanem a nagy transzcendens világmindenségben is.
De erre addig még várni kell. Ahogy írta az egyik komentelő az eredeti román cikk alatt, akkor fog ezeknek a számoknak hinni, ha legalább annyi autópályája, korszerű vasútja, regionális kórháza, közművekkel ellátott települése és iskola lesz mint Magyarországon.
En ugyanezzel csiptem meg szamtalanszor az AP-nek irogato romanokat mar vagy 20 evvel ezelott. MIndig kuldtem egy verlazitoan gunyos hangvetelu helyreigazitast, amikor tobbszaz eves erdelyi roman varosokrol es hasonlokrol irkalt az a ket roman evekig - es CC ratettem a vilagon a teljes elerheto AP emaillistat, hogy szenne egessem oket a kollegaik elott... 1-2 even belul tobbe nem lattam ilyen rohejes roman kamucikkeket. :cool:
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
En ugyanezzel csiptem meg szamtalanszor az AP-nek irogato romanokat mar vagy 20 evvel ezelott. MIndig kuldtem egy verlazitoan gunyos hangvetelu helyreigazitast, amikor tobbszaz eves erdelyi roman varosokrol es hasonlokrol irkalt az a ket roman evekig - es CC ratettem a vilagon a teljes elerheto AP emaillistat, hogy szenne egessem oket a kollegaik elott... 1-2 even belul tobbe nem lattam ilyen rohejes roman kamucikkeket. :cool:
Hála istennek vannak még ilyen emberek ott kint a nagyvilágban, akik megvédik az igazat. Sajnos én nem beszélek olyan szinten angolul, hogy ilyen ügyben harcosnak számítanék.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Hegylakó

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 096
32 654
113
En ugyanezzel csiptem meg szamtalanszor az AP-nek irogato romanokat mar vagy 20 evvel ezelott. MIndig kuldtem egy verlazitoan gunyos hangvetelu helyreigazitast, amikor tobbszaz eves erdelyi roman varosokrol es hasonlokrol irkalt az a ket roman evekig - es CC ratettem a vilagon a teljes elerheto AP emaillistat, hogy szenne egessem oket a kollegaik elott... 1-2 even belul tobbe nem lattam ilyen rohejes roman kamucikkeket. :cool:

Derék dolog, de sajnos sok évtizedes előnyük van propagandában. A románok elérték, hogy Nyugaton a dákoromán eredetmítoszukat komolyan veszik. Persze mi két vesztes háború miatt feketeseggűek voltunk, ők két jól ütemezett átállás révén mindkettőt a "jó" oldalon fejezték be. "Transylvania"-ról a románok és Drakula jut eszükbe csak, és így tovább.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Na kezdődik, amit itt valaki korábban megjósolt, ha a román szocik kerülnek hatalomra.
Már a kormánytárgyalásokon kikötötte a PSD, hogy csak akkor lép be a kormányba, ha növelik a nyugdíjakat, állami béreket és egyéb jóléti kiadásokat. Ennek fedezetét a vagyonosok megadóztatásával akarják előteremteni. Szép világ lesz, ha ez nem sikerül és hitelből kell beváltani az ígéretet. :oops:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
53 992
113
Na kezdődik, amit itt valaki korábban megjósolt, ha a román szocik kerülnek hatalomra.
Már a kormánytárgyalásokon kikötötte a PSD, hogy csak akkor lép be a kormányba, ha növelik a nyugdíjakat, állami béreket és egyéb jóléti kiadásokat. Ennek fedezetét a vagyonosok megadóztatásával akarják előteremteni. Szép világ lesz, ha ez nem sikerül és hitelből kell beváltani az ígéretet. :oops:



Hiányolom az F-35 beszerzését, amcsi hitelbol, pl....
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Hála istennek vannak még ilyen emberek ott kint a nagyvilágban, akik megvédik az igazat. Sajnos én nem beszélek olyan szinten angolul, hogy ilyen ügyben harcosnak számítanék.
Csípem @kamm -ot, de néha nagyon belemegy a szemèlyeskedèsbe.
Most képzeld el, amikor oláh kommentelôk fellcseszik az agyát….! :oops: :rolleyes:
Remèlem tàrgyilagos tud maradni…, de azt hiszem osztja ôket keményen….:hadonaszos:
Végül is határôr volt, vagy mi!? ;)
 
K

kamm

Guest
Ez a blog, fokepp a szerzoje, az egyik legbutabb roman oldal szerintem. :)
Itt konkretan az idiotaja megmagyarazza egy forras nelkul kirakott 12. sz. adminisztrativ terkepbol, hogy szerinte minden pirossal keretezett az roman volt. :D Erted, mindezt ugy, hogy mindannyian el tudjuk olvasni az amugy magyarul szereplo feliratokat pl Nagy Kun avagy besenyok - amit szinten pirossal keretez be az idiotaja, mert ugye azok is romanok. :D

Neha elkepedek, milyen botranyosan szar lehet az oktatas Erdelyen tul, ha ilyen remisztoen primitiv, egyugyu idiotakat termel ki... nezd meg a kommenteket. Egyik hulyebb, mint a masik, nyomjak a rohejes, szazszor :cool:beegett dakoroman baromsagot es gyartjak hozza az orditoan illogikus marhasagaikat.

Lehet, mostantol rumánoknak fogom hivni oket, ok nem fogjak erteni, de minden magyarnak beszedes lesz... ;)