A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Persze, épül a sok pénztemető stadion meg látszatberuházás.
A környékemen egyetlen iskolát sem sikerült ~ 6 év alatt felújítani.
Csak amerre tekerek több aréna, stadion és faszomtudja mi épült, mint ahány ablakot sikerült kicserélni az iskolákban.

Ez a diagram csak annak indikátora, is hogy mennyi faszaságra is megy el a pénz a valóban hasznos dolgok mellett, mint pl. a Körvasúti fejlesztés.
A prioritások teljesen félrementek.

Szerintem ameddig van olyan iskola, ahol a nyílászárók még kb. Rákosinak is köszönhettek, addig nem 100 milliárdos úszó VB, nem atlétikai sportcentrum és a n+1-dik új stadion kell a falábú focistáknak akiknek a száját még egy Albánia is elkeni.

(Ugye milyen jó lenne jól szigetelt iskola a mostani gázárak mellett? Vagy úgy egyáltalán?)

De köszönjük a napi propagandát.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Persze, épül a sok pénztemető stadion meg látszatberuházás.
A környékemen egyetlen iskolát sem sikerült ~ 6 év alatt felújítani.
Csak amerre tekerek több aréna, stadion és faszomtudja mi épült, mint ahány ablakot sikerült kicserélni az iskolákban.

Ez a diagram csak annak indikátora, is hogy mennyi faszaságra is megy el a pénz a valóban hasznos dolgok mellett, mint pl. a Körvasúti fejlesztés.
A prioritások teljesen félrementek.

Szerintem ameddig van olyan iskola, ahol a nyílászárók még kb. Rákosinak is köszönhettek, addig nem 100 milliárdos úszó VB, nem atlétikai sportcentrum és a n+1-dik új stadion kell a falábú focistáknak akiknek a száját még egy Albánia is elkeni.

(Ugye milyen jó lenne jól szigetelt iskola a mostani gázárak mellett? Vagy úgy egyáltalán?)

De köszönjük a napi propagandát.
Tudod az ilyen dilettáns posztokat nagyon egyszerű mattolni ! Mert már annyiszor tették fel dilettánsok , hogy már van egy folyton bővülő lista amit nem lehet cáfolni mert mind ellenőrizhető , elvégzett feladat/beruházás ! Íme a lista amit lehet cáfolni :

 
M

molnibalage

Guest
Tudod az ilyen dilettáns posztokat nagyon egyszerű mattolni ! Mert már annyiszor tették fel dilettánsok , hogy már van egy folyton bővülő lista amit nem lehet cáfolni mert mind ellenőrizhető , elvégzett feladat/beruházás ! Íme a lista amit lehet cáfolni :

Erre meg gobbels is csak csettintene. Propira hülyeségre propi válasz.

Nem az a baj, ami jó. Az, amiről mélyen hallgatnak vagy terelnek, ahogy ez a balafsz válasz
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Erre meg gobbels is csak csettintene. Propira hülyeségre propi válasz.

Nem az a baj, ami jó. Az, amiről mélyen hallgatnak vagy terelnek, ahogy ez a balafsz válasz
Én nem tudom te milyen környezetben élsz de ahol én élek az Acélvárosban szinte az összes gyógyászati , oktatási , közjóléti épület már megújult vagy újítás alatt van , de legrosszabb esetben is már elfogadott pályázáta/költségvetése van a felújításra ! Ahol ez előtt laktam Nyékládháza gyakorlatilag nincs olyan közintézmény ami ne lenne felújítva ! A terelés a te fejedben van nem máshol !
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Csak amerre tekerek több aréna, stadion és faszomtudja mi épült, mint ahány ablakot sikerült kicserélni az iskolákban.

Szerintem ameddig van olyan iskola, ahol a nyílászárók még kb. Rákosinak is köszönhettek, a
Kicsit ezekkel az ablakcserékkel is elszaladt a ló, vagy inkább a propaganda, vagy hívjuk marketingnek, kinek melyik szimpi.
Lecseréled az ablakokat. A mester és kivitelező nem ad mellé manualt, de mondjuk érdeklődsz a téma iránt, felmész a gyártó németországi honlapjára, ott elolvasod a fogyasztói tájékoztatót, ami itthon máshogy nem jut el hozzád.
Ott leírják, hogy ha hagyományos ablakot cserélsz ilyenre, akkor napi 5x Xpercet szellőztess, vagy építs be mellé folyamatos szellőzést biztosító résszellőzőt (HA nincs az épületnek a folyamatos szellőzése gépészeti úton megoldva)
Ezt mindenki elfelejti hozzátenni. Aztán vagy bepenészedik a vásárló vagy nem, Vagy tudja vagy nem. Vagy eleget szellőztet véletlenül vagy nem.
Az ablakcsere kicsit túl van hypeolva. (sokan úgy számolnak vele, hogy a kötelező légcserét nem veszik figyelembe)

A mondandó többi része, amit nem idéztem be... igen vannak vitatható dolgok.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
Én nem tudom te milyen környezetben élsz de ahol én élek az Acélvárosban szinte az összes gyógyászati , oktatási , közjóléti épület már megújult vagy újítás alatt van , de legrosszabb esetben is már elfogadott pályázáta/költségvetése van a felújításra ! Ahol ez előtt laktam Nyékládháza gyakorlatilag nincs olyan közintézmény ami ne lenne felújítva ! A terelés a te fejedben van nem máshol !
legnagyobb valszínűséggel ő környékén is minden újul csak vannak azok az emberek akik kiszemelnek maguknak 1db rozsda foltot és csak az érdekli őket , 20 éven át azt az egy foltot nézik és amíg a folt ott van addig minden szar , még ha a folt körül már minden más megújult is ...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
Kicsit ezekkel az ablakcserékkel is elszaladt a ló, vagy inkább a propaganda, vagy hívjuk marketingnek, kinek melyik szimpi.
Lecseréled az ablakokat. A mester és kivitelező nem ad mellé manualt, de mondjuk érdeklődsz a téma iránt, felmész a gyártó németországi honlapjára, ott elolvasod a fogyasztói tájékoztatót, ami itthon máshogy nem jut el hozzád.
Ott leírják, hogy ha hagyományos ablakot cserélsz ilyenre, akkor napi 5x Xpercet szellőztess, vagy építs be mellé folyamatos szellőzést biztosító résszellőzőt (HA nincs az épületnek a folyamatos szellőzése gépészeti úton megoldva)
Ezt mindenki elfelejti hozzátenni. Aztán vagy bepenészedik a vásárló vagy nem, Vagy tudja vagy nem. Vagy eleget szellőztet véletlenül vagy nem.
Az ablakcsere kicsit túl van hypeolva. (sokan úgy számolnak vele, hogy a kötelező légcserét nem veszik figyelembe)

A mondandó többi része, amit nem idéztem be... igen vannak vitatható dolgok.
Nálunk pont most volt ablakcsere , és ott nagyon rendes volt a beszerelő srác mert az részletesen elmondott minden ilyet + írásba is odaadta ... pedig sose szokták ...
 
M

molnibalage

Guest
legnagyobb valszínűséggel ő környékén is minden újul csak vannak azok az emberek akik kiszemelnek maguknak 1db rozsda foltot és csak az érdekli őket , 20 éven át azt az egy foltot nézik és amíg a folt ott van addig minden szar , még ha a folt körül már minden más megújult is ...
A 9. kerületben a Mester utcában láttam egy eü intézményt felújítani, de kb. ennyi.
Ellenben a környéken tekerve 10~ iskolából az összes le van pukkanva.

Valószínűséggel csak nem arra laktok és jártok, mint én.
Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
(Ugye milyen jó lenne jól szigetelt iskola a mostani gázárak mellett? Vagy úgy egyáltalán?)
Ugyan már, le se szarja senki. Nem, nem kormányzati szintre gondolok. Azzal nem foglalkozom, főleg még sok mindent helyben sem tesznek meg mindent.
Volt, hogy a mostani igazgatónak, korábbi helyettesnek mondtam, hogy nem lehet bezárni az ablakot, annyira el van vetemedve. Kéne szólni egy helyi asztalosnak, hogy egy kicsit gyaluljon már rajta... szerinted?
8 évig tanítottam olyan teremben, ahol kabátban ültünk, ma egy fokkal jobb, már csak egy utólagos elektromos fűtéssel lehet befűteni a termet. De ez már újzöld.

Ha nincs fűtés, nincs meleg, ami kimenjen.

Ja, hogy egy normális alapítványt nem tudtak megcsinálni 30 év alatt? Működtetni meg mégúgyse? Ja, hogy lehetne eszközökre rendszeresen támogatást igényelni, az magas. Csak lesnek, hogy ilyen is van?
Amúgy az egyik épületben minden ablak ki lett anno cserélve; hogy milyen minőségben, az más kérdés.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Ugyan már, le se szarja senki. Nem, nem kormányzati szintre gondolok. Azzal nem foglalkozom, főleg még sok mindent helyben sem tesznek meg mindent.
Volt, hogy a mostani igazgatónak, korábbi helyettesnek mondtam, hogy nem lehet bezárni az ablakot, annyira el van vetemedve. Kéne szólni egy helyi asztalosnak, hogy egy kicsit gyaluljon már rajta... szerinted?
8 évig tanítottam olyan teremben, ahol kabátban ültünk, ma egy fokkal jobb, már csak egy utólagos elektromos fűtéssel lehet befűteni a termet. De ez már újzöld.

Ha nincs fűtés, nincs meleg, ami kimenjen.

Ja, hogy egy normális alapítványt nem tudtak megcsinálni 30 év alatt? Működtetni meg mégúgyse? Ja, hogy lehetne eszközökre rendszeresen támogatást igényelni, az magas. Csak lesnek, hogy ilyen is van?
Amúgy az egyik épületben minden ablak ki lett anno cserélve; hogy milyen minőségben, az más kérdés.
Sajnos ezt én is sokszor tapasztalom a közintézmények tekintetében csak a két véglet van vagy svájc vagy középafrika. Pedig a kettő átlagának mindenki örülne :(
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 833
113
Persze, épül a sok pénztemető stadion meg látszatberuházás.
A környékemen egyetlen iskolát sem sikerült ~ 6 év alatt felújítani.
Csak amerre tekerek több aréna, stadion és faszomtudja mi épült, mint ahány ablakot sikerült kicserélni az iskolákban.

Ez a diagram csak annak indikátora, is hogy mennyi faszaságra is megy el a pénz a valóban hasznos dolgok mellett, mint pl. a Körvasúti fejlesztés.
A prioritások teljesen félrementek.

Szerintem ameddig van olyan iskola, ahol a nyílászárók még kb. Rákosinak is köszönhettek, addig nem 100 milliárdos úszó VB, nem atlétikai sportcentrum és a n+1-dik új stadion kell a falábú focistáknak akiknek a száját még egy Albánia is elkeni.

(Ugye milyen jó lenne jól szigetelt iskola a mostani gázárak mellett? Vagy úgy egyáltalán?)

De köszönjük a napi propagandát.
Az a sok stadionberuhazas a 2010es évek első felére esik, amikor Unios szint alatt voltak a hazai beruhazasok, ezzel próbálta meg a kormány a hazai építőipart életben tartani. Az utóbbi 3 évben ezek száma elenyésző, alapvetően ipari, gazdasági, mezőgazdasági beruhazasok zajlanak.

Amióta MZP rezsicsökkentés vs. ablakszigetelés dumát nyomja (pechjére nagyon gyökér módon alázva a kisembert) , szépen átvette a független, objektiv sajtó. Látod ez a propi is milyen hamar a szádba adja ezeket a témákat

Én is sokszor hajlamos vagyok nyomni a süket dumát, mint most te. Pedig mennyivel jobb lenne értelmesen vitatkozni erről. Mert milyen baromságokat szűrtél le erről az ábráról? Rakosi, stadionok vs. ablakszigetelés.

Ez az ábra erről egyáltalán nem beszél. Ez csak annyit mutat, hogy a 2010es évek eleji beruházási stagnálás utan, 2013ra, a megreformált miniszterelnöki hivatal, felpörgette a hazai Unios pályázati lehívást, amivel befogtuk a V4 átlagos beruházási rátát. A költségvetési ciklus kifutásával, szépen a V4-el együtt süllyedtünk. Azóta pedig fordult a kocka és Uniós szinten éllovasok lettünk. Elszakadtunk a V4-től. Miért?? Mert a magyar gazdaságpolitika, immár függetlenedve az Unios pályázati pénzektől prioritásként kezeli a gazdaságfejlesztés. Ez részben a kedvező adórendszernek, részben a tudatos beruházási allami támogatásoknak köszönhető. Elektromos autoipari beruhazások, vedelmi ipar, globalis szolgáltatatókapacitások idecsábítása, stb, stb. Emelett a lakasepítési (szigorú energetikai előírásoknak kell megfelelni. Falak, födém, padlószigetelés, többrétegű nyilaszárók) és felújítási programok (ablakot is lehet szigetelni ;) ) zajlanak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 833
113
Az a sok stadionberuhazas a 2010es évek első felére esik, amikor Unios szint alatt voltak a hazai beruhazasok, ezzel próbálta meg a kormány a hazai építőipart életben tartani. Az utóbbi 3 évben ezek száma elenyésző, alapvetően ipari, gazdasági, mezőgazdasági beruhazasok zajlanak.

Amióta MZP rezsicsökkentés vs. ablakszigetelés dumát nyomja (pechjére nagyon gyökér módon alázva a kisembert) , szépen átvette a független, objektiv sajtó. Látod ez a propi is milyen hamar a szádba adja ezeket a témákat

Én is sokszor hajlamos vagyok nyomni a süket dumát, mint most te. Pedig mennyivel jobb lenne értelmesen vitatkozni erről. Mert milyen baromságokat szűrtél le erről az ábráról? Rakosi, stadionok vs. ablakszigetelés.

Ez az ábra erről egyáltalán nem beszél. Ez csak annyit mutat, hogy a 2010es évek eleji beruházási stagnálás utan, 2013ra, a megreformált miniszterelnöki hivatal, felpörgette a hazai Unios pályázati lehívást, amivel befogtuk a V4 átlagos beruházási rátát. A költségvetési ciklus kifutásával, szépen a V4-el együtt süllyedtünk. Azóta pedig fordult a kocka és Uniós szinten éllovasok lettünk. Elszakadtunk a V4-től. Miért?? Mert a magyar gazdaságpolitika, immár függetlenedve az Unios pályázati pénzektől prioritásként kezeli a gazdaságfejlesztés. Ez részben a kedvező adórendszernek, részben a tudatos beruházási allami támogatásoknak köszönhető. Elektromos autoipari beruhazások, vedelmi ipar, globalis szolgáltatatókapacitások idecsábítása, stb, stb. Emelett a lakasepítési (szigorú energetikai előírásoknak kell megfelelni. Falak, födém, padlószigetelés, többrétegű nyilaszárók) és felújítási programok (ablakot is lehet szigetelni ;) ) zajlanak.
Miről lehet értelmesen vitatkozni?

1. Anno helyes volt állami pénzből megmenteni a hazai építőipart?

2. Ha igen, lehetett volna más módon megtenni? Persze. Nekem mint akinek a szívéhez a foci közel áll, egyáltalán nem verte ki a biztit a sok stadionberuházás, de elismerem másoknál ez biztisan irritáló.

3. Most mennyire helyes döntés a cégeket dotálni és ezekkel a részben állami, részben piaci beruházásokkal belökni pörgetni a magyar gazdaságot?
Helyette lehetne mondjuk alapjövedelem, emelt segélyek, nagyobb állami elosztás az emberek részére. Melyik mennyire fenntartható gazdasagpolitika?

4. Mennyire helyes a keleti nyitás és Kína számára is a nyugati cégekkel azonos befektetési lehetőségeket biztosítani? Mennyire helyes kínai egyetemeket Magyarorszagra hozni??
Vagy helyes a keleti nyitás Korea, Japán irányába, de Kínát helyezzük karanténba??

5. Mi legyen a válasz a globális energiaválságra? A nyugati zöld fordulat ezt mennyire gerjeszti??

De ignorálni a gazdasági adatokat, eredményeket mert nem illik a politikai véleményedbe, hülyeség.
A gáz árának állami szabályozása, most szociálpolitikai szempontból nagyon hasznos. Ezt kiterjesztették a hazai KKV szektorra, ami ott is életmentő. Emellett persze fontos az ablakszigetekés, de ezt egyedül kiemelni, mindenek fölé helyezni butaság. Az egyik azonnali, a másik közép, hosszú távú segítség.

IIoletve a mikrokörnyezetedből általános tanulságokat levonni, szintén hibás gondolat.
 
M

molnibalage

Guest
Az utóbbi 3 évben ezek száma elenyésző, alapvetően ipari, gazdasági, mezőgazdasági beruhazasok zajlanak.
Egy frászt.
2016-17 óta csak a bringás útvonalam közelében épült 6-7 ilyen.
Ez kb. egy 12 km sugarú kör.

  • Az az úszócentrum ahova egy ideig, meg talán most sem az átlagpolgár nem járhat úszni...
    (És maga a VB-vel együtt valami 100 mrd volt, cirka 4-5-szörös költségtúllépéssel.)
    (Tüskecsarnok dettó, az átlagpolgár az 50 méteres medencét soha nem használhatja, mert emberi időben, munkaidőn kívül "sportolóknak" van fenntartva.)
  • Valamelyik csapat stadionja Havanna közelében. Mikor először jártam arra csak valami lepukkant szar volt, most valami új van. Gondolom Kispesté, mert hát kb. Kispest széle.
  • Csepelen valami birkózó aréna.
  • A kézilabda csatnok a Népligetnél.
  • Atlétikai centrum a Csepel-sziget északi részén.
  • Puskás aréna (ez egyedül volt 200 mrd...)
  • Istvántelek közelében is építettek, fingom sincs kié. (Karácsonyi ajándék vásár közben jártam még arra.)
És ez csak Bp és annak sem egésze.
2 km sugarú körben van kb. 7-8 iskola, de egyes sem sikerült felújítani.

Vagy befejezni végre az M0-ást...


De végre, látni az alagút végén a fényt (szó szerint), mert az M3 északi szakaszát végre már tervezik és talán 40 éves késéssel eléri azt, ahova sokat költöztek a metró ígérete miatt is. Aki fiatalként odaköltözött és még ott él nyugdíjas éveire látja készen talán 70+ évesen a kész M3-at...)

De valahogy magasabb prioritása volt 2010 óta a kibaszott sportnak, mint az alapvető fővárosi közlekedésszerkezeti hiányosságok megoldásának.

Bocsánat, ez védhetetlen.

Amióta MZP rezsicsökkentés vs. ablakszigetelés dumát nyomja (pechjére nagyon gyökér módon alázva a kisembert) , szépen átvette a független, objektiv sajtó. Látod ez a propi is milyen hamar a szádba adja ezeket a témákat
  1. Mindig is azt vallottam, hogy ha állítólag profitot termel a versenysport, akkor építse meg magának a stadionjait.
    Állítólag piacgazdaság van vagy mi mi a faszom...
  2. A versenysportnak nevezett pénztemetőre és haveri kifizetőhelyre van forrás, én meg sportoljak 100%-ban saját költségen és örüljek, ha este 8-kor van terem. Vagy fél tízkor.
  3. De akkor szívesen várom az állami támogatást a YT csatornám bővítésére, mert szívesen alkalmaznék profi grafikust és narrátort is. Mennyi munkahelyet teremtene, aminek nemzetközi piaca is van, nem mint a szutyok magyar futballistáknak. Csak sajnos a miniszterelnöknek nem ez a hobbija. Így jártam...

De ezentúl akkor én is megteszem az a szívességet, hogy segghülyének kezellek.
Már te úgy gondolod, hogy MZP-nek és a termondinamikának köze van egymáshoz.
(Amúgy egészen idei évig azt sem tudtam, hogy ez az ipse kicsoda és amióta tudom a fejemet fogom sokszor, hogy ő is mennyire demagóg és segghülye.)

Én is sokszor hajlamos vagyok nyomni a süket dumát, mint most te. Pedig mennyivel jobb lenne értelmesen vitatkozni erről. Mert milyen baromságokat szűrtél le erről az ábráról? Rakosi, stadionok vs. ablakszigetelés.
Miről? Arról, hogy szerinted az iskolák komfort és energetikai hatékonyság növelésének bármi köze van ahhoz, hogy MZP mit mond?
Bocsánat, de mára a hülyeségpufferem betelt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 945
30 757
113
  1. Mindig is azt vallottam, hogy ha állítólag profitot termel a versenysport, akkor építse meg magának a stadionjait.
    Állítólag piacgazdaság van vagy mi mi a faszom...
  2. A versenysportnak nevezett pénztemetőre és haveri kifizetőhelyre van forrás, én meg sportoljak 100%-ban saját költségen és örüljek, ha este 8-kor van terem. Vagy fél tízkor.
  3. De akkor szívesen várom az állami támogatást a YT csatornám bővítésére, mert szívesen alkalmaznék profi grafikust és narrátort is. Mennyi munkahelyet teremtene, aminek nemzetközi piaca is van, nem mint a szutyok magyar futballistáknak. Csak sajnos a miniszterelnöknek nem ez a hobbija. Így jártam...
Azér ezt te sem gondoltad komolyan... Ilja Ehrenburg osztályába jártál...
"Jó, de mit adtak nekünk a rómaiak?"
Hogy egy jó ismerősömet idézzem a helyi Kisgyilkosból:"Óbán csinyájjon neked pulyákat is, hogy felnyalhassad a Csokot?"
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 556
113
A BMI gyakorlatialg semmire sem jó mutató, sajnos mégis mai napig használják.

Nem, hogy nem jó hanem egyenesen káros!
Ugyanis az csak egy hülye táblázat amit valaki összerakot.
Se csontsűrűséggel se izomzattal nem számol!
Én amikor aktívan sportoltam 180 cm-hez 91 kg voltam.
A BMI szerint elhízott voltam!
A sportkórházban meg 5%-ra mérték a testzsír indexemet
és mondta a doki, hogy érti ő, hogy 91 kg a súlycsoport határ, de inkább szedjek föl egy kis súlyt mert az 5% hosszútávon nem egészséges. Amúgy igaza is van.

Magyarországon kórosan elhízottak a gyerekek. Miért? Mert BMI indexeznek.
Nálunk középsuliban 8 fiúból 6 sportolt. A BMI szerint ez a 6 fiú elhízott volt, miközben volt köztük focista, testépítő, bírkózó, boxoló stb....
De a papírra az került, hogy dagadtak vagyunk XD
Ezt a BMI indexes f@szságot konkrétan be kellene tiltani! Hamis adatokat szolgáltat!
 
M

molnibalage

Guest
Nem, hogy nem jó hanem egyenesen káros!
Ugyanis az csak egy hülye táblázat amit valaki összerakot.
Se csontsűrűséggel se izomzattal nem számol!
Én amikor aktívan sportoltam 180 cm-hez 91 kg voltam.
A BMI szerint elhízott voltam!
A sportkórházban meg 5%-ra mérték a testzsír indexemet
és mondta a doki, hogy érti ő, hogy 91 kg a súlycsoport határ, de inkább szedjek föl egy kis súlyt mert az 5% hosszútávon nem egészséges. Amúgy igaza is van.

Magyarországon kórosan elhízottak a gyerekek. Miért? Mert BMI indexeznek.
Nálunk középsuliban 8 fiúból 6 sportolt. A BMI szerint ez a 6 fiú elhízott volt, miközben volt köztük focista, testépítő, bírkózó, boxoló stb....
De a papírra az került, hogy dagadtak vagyunk XD
Ezt a BMI indexes f@szságot konkrétan be kellene tiltani! Hamis adatokat szolgáltat!
Vagy ki kéne egészíteni a modellt, hogy XY sportot Z éve rendszeresen űző korrekciós faktora micsoda.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az a sok stadionberuhazas a 2010es évek első felére esik, amikor Unios szint alatt voltak a hazai beruhazasok, ezzel próbálta meg a kormány a hazai építőipart életben tartani. Az utóbbi 3 évben ezek száma elenyésző, alapvetően ipari, gazdasági, mezőgazdasági beruhazasok zajlanak.

Amióta MZP rezsicsökkentés vs. ablakszigetelés dumát nyomja (pechjére nagyon gyökér módon alázva a kisembert) , szépen átvette a független, objektiv sajtó. Látod ez a propi is milyen hamar a szádba adja ezeket a témákat

Én is sokszor hajlamos vagyok nyomni a süket dumát, mint most te. Pedig mennyivel jobb lenne értelmesen vitatkozni erről. Mert milyen baromságokat szűrtél le erről az ábráról? Rakosi, stadionok vs. ablakszigetelés.

Ez az ábra erről egyáltalán nem beszél. Ez csak annyit mutat, hogy a 2010es évek eleji beruházási stagnálás utan, 2013ra, a megreformált miniszterelnöki hivatal, felpörgette a hazai Unios pályázati lehívást, amivel befogtuk a V4 átlagos beruházási rátát. A költségvetési ciklus kifutásával, szépen a V4-el együtt süllyedtünk. Azóta pedig fordult a kocka és Uniós szinten éllovasok lettünk. Elszakadtunk a V4-től. Miért?? Mert a magyar gazdaságpolitika, immár függetlenedve az Unios pályázati pénzektől prioritásként kezeli a gazdaságfejlesztés. Ez részben a kedvező adórendszernek, részben a tudatos beruházási allami támogatásoknak köszönhető. Elektromos autoipari beruhazások, vedelmi ipar, globalis szolgáltatatókapacitások idecsábítása, stb, stb. Emelett a lakasepítési (szigorú energetikai előírásoknak kell megfelelni. Falak, födém, padlószigetelés, többrétegű nyilaszárók) és felújítási programok (ablakot is lehet szigetelni ;) ) zajlanak.
Jól látod ráadásul a 2010-es évek eleje azért volt qrva nehéz a Fidesznek -többek között - mert Fletóék voltak annyira gheccik , hogy a 2007-2013 közötti EU pénzügyi ciklusra jutó pénzeket 2010-ig kiosztották /leszerződtek , tehát az már nem állt rendelkezésre az új kormány akkor már csak utas volt a uniós pénzek szétosztásában csak a végrehajtás maradt !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Vagy befejezni végre az M0-ást...
A szoci körök még a '90-es években felvásárolták a kulcsfontosságú területeket , mert ha ők vannak hatalmon akkor jó , ha meg más és nem az ő kedvük szerint való akkor meg halálra tudják szopatni !

Csak szólok nem az M0-ás északi bővítése a kulcs mert az inkább csak kényelmi beruházás most már ! Sokkal fontosabb a Győr-székesfehérvár-Dunaújváros -Kecskemét gyorsforgalmi út mert gyakorlatilag az M0-ás terhelésének 50%-t lefogja venni . Na ez már épül !